انتشار فایل صوتی مهدی رسول‌پناه سرپرست باشگاه پرسپولیس حواشی این باشگاه را دوچندان کرد.

متن صحبت‌های منتسب به مهدی رسول‌پناه؛ این آقا در همه کارها دخالت می‌کند

خبرورزشی/ مدیریت فوتبال؛ سریال حواشی علیه پرسپولیس ادامه دارد. این اولین جملات برای شروع یک دردسر بزرگ دیگر بود: «من تا حالا در عمرم در کار سرمربی دخالت نکردم اما ایشان می‌گوید چرا آقای ایکس را اینجا می‌گذاری و آقای فلانی را آنجا می‌گذاری؟! من چه مشکلی با شما دارم، همیشه هم از شما تعریف کردم. البته الان همه جوگیر شده‌اند؛ باد که بخوابد، همه خوب می‌شوند!» یک فایل صوتی از صحبت‌های محرمانه منتسب به مهدی رسول‌پناه که گفته می‌شود هفته گذشته در جمع چند خبرنگار بیان کرده است. 

او در بخشی از صحبت‌های جنجالی خود، این‌طور گفت: «همه می‌گویند اگر قرار است قرارداد شجاع را زیاد کنیم، قرارداد همه بازیکنان باید زیاد شود. شما جای من باشی چه‌کار می‌کنی؟ الان همه چیز شده پول. اگر پول هست، یک نفر بیاید و جای من پول بدهد. منطقی فکر کنید! به علیپور پیشنهاد بالایی دادم اما نماند. به بشار گفتم 200 هزار دلار جدا از قرارداد، از جیب خودم به تو می‌دهم چون دوستت دارم اما قبول نکرد. او نمی‌تواند از پرسپولیس برود. شجاع هم باید بماند. من به آنها می‌گویم اگر پیشنهادی دارید، چرا بازی را می‌چرخانید؟ قانون داریم، قرارداد داریم و باید مذاکره کنیم.» اینها، جملات عجولانه و بدون ملاحظه‌ای است که مسئول اول باشگاه به زبان می‌آورد! 

و بخش عجیب ماجرا: «این هواداری که به خاطر اعتراض بازیکن مقابل باشگاه جمع می‌شود، اشتباه می‌کند. اگر بازیکن عاشق این تیم بود و لوگو را می‌بوسید، این‌طور در فرودگاه استوری نمی‌گذاشت که اعصاب هواداران را خرد کند! می‌گویند چرا گذاشتی مهدی ترابی برود. ما حتی اگر پولش را می‌دادیم و قراردادش تمدید می‌شد، باز هم می‌توانست 400 هزار دلار را بدهد و از باشگاه جدا شود. الان هم همان اتفاق افتاده است. خودش هم گفته، پول را برمی‌گرداند. چه حسن کچل و چه کچل حسن!» 

رسول‌پناه همچنین ادامه می‌دهد: «همین ماجرای شکایت النصر؛ مشکلی از سمت پرسپولیس نبود بلکه مشکل فدراسیون بود. مسائلی پیش آمد که به من ارتباطی نداشت. شاید با وزارت ورزش مشکل داشتند؛ من چرا باید تاوان این اختلاف‌ها را بدهم؟ هواداران بیایند اما من می‌گویم آدرس، آن طرف (وزارت ورزش) است. 12 هوادار به دفتر من آمدند. حرف زدیم، قانع شدند و عکس یادگاری خودشان را گرفتند و رفتند. اگر من تصمیم عجولانه می‌گرفتم، تیم ما قهرمان غرب آسیا نمی‌شد! کاری که آقای سعادتمند (مدیرعامل پیشین استقلال) انجام داد! من سرپرست باشگاه هستم اما حرفی ندارم اما آنها حرف می‌زنند؛ انگار بازی زمانه عوض شده است.»

اما جنجال بزرگتر، به بخشی از حرف‌های رسول‌پناه برمی‌گردد که او از شکست در جام ‌حذفی به عنوان یک اتفاق ویژه نام برد: «من نمی‌توانم این رقم‌ها را بدهم، تیم از هم می‌پاشد. حالا شانس آوردیم دربی را باختیم (می‌خندد) پنالتی را آن بازیکن (احمد نوراللهی) گل نکرد، من مقصر شدم. از الان می‌گویم تا یک سال، مقصر همه شکست‌های تیم من هستم. شما بدانید همه دعواها فقط یک دلیل دارد؛ بوی دو میلیون دلار در دماغ بعضی‌ها پیچیده و گیج شده‌اند! این پول را یک سال بعد می‌گیریم. برخی فکر می‌کنند همین فردا صبح پول در حساب است. به مرگ خودم، هر کسی مدیر شود، سر سه هفته چه داستان‌هایی پیش می‌آید! الان باشگاه از لحاظ اطلاعات و آمار در دست من است و همه چیز را می‌دانم اما به خدا اگر به من فرصت بدهند، حاضرم حقوق یک سال مدیرعامل بعدی را بدهم و فرار کنم! ما آدم نیستیم برویم کنار خانواده؟ طرف شب می‌خوابد و عشق و حالش را می‌کند، صبح می‌آید مقابل باشگاه و نعره می‌کشد: «حیا کن، رها کن» شما که این‌طور حرف می‌زنی، بیا پول بده. این همه پیشکسوت که انتقاد می‌کنند، بیایند و پول بدهند. همه آنها تلفن‌شان را قطع کرده‌اند.» 

و در نهایت تعریف از وزیر ورزش: «از دولت حتی هزار تومان هم نگرفتیم ولی وزیر آنقدر معرفت داشت که برای استقلال و پرسپولیس زندگی خود را گذاشت. همین حواله ارزی که از دولت گرفتیم هشت میلیارد تومان به سودمان شد. ما پول برانکو را آن زمان ندادیم چون می‌خواستیم تیم را تقویت کنیم. به طور کلی خدا اول باید جنبه قهرمانی را بدهد.» 

بخشی از حرف‌های رسول‌پناه کاملاً درست بود و قابل تأمل اما این جمله آخر شاید برایش دردسرهای بیشتری داشته باشد: «من اگر با او (شجاع خلیل‌زاده) 120 میلیارد برای شش سال قرارداد ببندم و پایش در برود، نمی‌گویند مدیرعامل چقدر دیوانه بود؟» به هر حال رسول‌پناه با این حرف‌های بدون پرده و بدون ملاحظه، پرسپولیس را دو دستی وارد حاشیه کرد و باید دید چه داستان‌هایی بعد از آن بیرون بیاید! البته که برخی از حرف‌های او کاملاً درست و منطقی است اما اینکه مسئول یک باشگاه اینقدر صاف و ساده در جمع چند خبرنگار این حرف‌ها را بزند، موضوع دیگری است! 

بیشتر بخوانید: صحبت‌های جنجالی مهدی رسول‌پناه عیله شجاع خلیل‌زاده: او سم باشگاه است!

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 23
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • payam samadi IR ۱۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
  8 22
  دکی جون فعلا جولان بده هر کاری کردین ترابی بیرانوند علیپورو دادی مفت رفت ولی بازم خود پرسپولیس نتیجه گرفت داریم برات
  • حمید علوی CA ۱۶:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
   8 0
   به نظر بنده حرفای ایشون هم “صادقانه” ست، هم “درست”. انصافا حرفای خوبی زده.
 • پرسپولیس ایران NL ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
  36 3
  مسئله ایشون نیست ، مسئله اینه که بقیه دندون تیز کردن پرسپولیس رو بکشن تو حاشیه! هوادار ما باید حواسش رو جمع کنه، مشخصه بدجور از آرامش تیم ما ناراحتن!!! اتفاقا من از حرفهاش خیلی خوشم اومد! راست و پوسکنده. گرچه خودش گفته حرفاش تقطیع شده ولی حتی اگرم نشده باشه خیلی خوب حرف زده. قبلا ازش خوشم نمیومد الآن خوشم اومد. حرفاشم بیشترش درسته. شما بیخود دنبال جنجال نباشید و انصاف داشته باشید این حرفها بی ربط نیست! در مورد یحیی هم گفته تو همه کارا دخالت میکنه اگه واقعا گفته باشه باز حرف بی منطقی نیست! گرچه مربی نگران تیمشه ولی خوب اصول اینه که هرکی کار خودش رو بکنه. مگه یه عمر به کیروش ایراد نمیگیرفتین چرا دخالت میکنه؟؟ خلاصه همین انتشار فایل صوتی سند محکمیه که دشمنان پرسپولیس دنبال چی هستن و من هوادار باید گول نخورم و نذارم به هدفشون برسن!
 • كيسه سوز IR ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
  37 2
  ،صد بار فايل صوتي رو شنيدم و حرفاش رو خوندم،،اكه آدم ذره إي انصاف در وجودش باشه ميفهمه كه تك تك حرفهاش حقيقته حتى بعضياش خيلي زود اتفاق افتاد،،هنوز دو روز نكذشته،كنعاني و نعمتي راه شجاع رو ييش كرفتن!!!!حتى نويسنده مطلب تنها اشكال در حرفهاش رو اين ميدونه،كه جرا همه مسائل باشكاه رو صادقانه بيان كرده!!!!برادر من،،اين نه تنها اشكال نيست،،اتفاقا بزركترين حسن رسول يناهه!!!!
 • پارسه IR ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
  4 27
  این مصاحبه به هیچ عنوان اتفاقی نبوده و در واقع با هماهنگی و با برنامه ریزی انجام شده، ببینید بعد انتشار این فایل چجور تمام حواس ها معطوف بازیکنها شد و همه شروع کردند به انتقاد از بازیکن ها بخصوص شجاع که بعضیش به حق هست اما بیشترش نا جوانمردانه و نمک نشناسانه. این دندونپزشک با موذیگری داره همه رو بجون هم میندازه تا دو روز بیشتر پشت میز بشینه. تا دیروز مشکل از علیپور بود بعد مشکل شجاع شد حالا نوبت احمد هست فردا میره سراغ یکی دیگه. و برا اینکار افرادی هم در رسانه ها داره، نمونش انتشار استوری چند ماه پیش سید جلال به عنوان استوری جدید برا قرار دادن طرفدارها روبروی بعضی بازیکن ها . خدا میدونه پشت پرده چقدر گیر آقایون میاد که اینجوری دل ما بد بخت ها رو خون میکنن. اگه برانکو بود شجاع، نادری، ترابی و هر کس که دلش با تیم نبود رو راحت کنار میزاشت اما اجازه نمیداد این مارمولک هم تیم رو اینجور به حاشیه ببره.
 • شمسعلی IR ۱۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
  7 26
  صدوبیست میلیارددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددد حکومتی هم ماهستیم.بعد یارو میاد گارد و ژست متعصب بودن میگیره ک قرارداد شیش ساله بستم.سالی بیست میلیارد میخواستن به بازیکن سی و دو ساله بدن بازیکنی ک نهایت دو سال کارایی داره بعد این ادم با عدد شیش میخواست گارد لنگی بودن بگیره.حکومتی ماییییییمممممممممم وزیر گل نمیزنه.یارو تو فایل صوتی میگه دویست هزارتا همینطوری میخواستم بدم بشار باهاش حال میکنم.از جیب بابات مگه میدی.چرا یک نیومد بگه صدهزارتا میدم تیام بمونه جپارف بمونه ابراهیمی بمونه حسینی بمونه پاتوسی فقط سر 50 هزار دلار رفت بهترین هافبک لیگ رو 50 هزاردلار باگاه نداشت بده تا قراردادش اتومات تمدید شه
  • هادی IR ۱۶:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
   4 1
   شمام که همیشه دنبال قاتل بروسلی می گردین. ایشاالله که پیداش کنین
 • ناشناس DE ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
  11 19
  اره کیسه کش های حقیر شجاع 120 میلیارد خواست رسول پناه یک کیسه کشه
  • امید اس اس IR ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
   12 26
   کیسه کش خود لنگی متوهمت هستی اینقدر حرف مفت و دروغ نزن رسول پناه مدیر خوبیه بازیکناتون از فساد لنگ خسته شدن نمیخان توی تیم ناپاک عبده بمونن درضمن اگه اشتباه نکنم تو بودی که به اسم من کامنت میزدی چون امید اس اس تقلبی با پرچم آلمان اومده بود
  • ناشناس IR ۱۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
   21 5
   اصلا کیسه کش کی ترو حساب می کنه که بیام ننگ اسم کیسه کش بودن بزارم رو خودم
  • امید اس اس IR ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
   5 12
   ناشناس تو خودت هم لنگی هستی هم کیسه کش تو یه متوهم بیسوادی هیچی نمیفهمی هویتت معلوم نیست فقط صبح تا شب تو این سایت مفت میگی همه ازت فراری هستن هیچ کاربردی نداری به بار با پرچم آلمان میاد بعد دوباره ایرانی میشه توهم حدی داره خخخخ
 • ناشناس DE ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
  0 8
  اره کیسه کش های حقیر شجاع 120 میلیارد خواست رسول پناه یک کیسه کشه معلوم که دروغ می گه
 • Amir perspolis CA ۱۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
  8 21
  خلاصه هرچی که هست به هدفشون رسیدن و تیم از هم پاشید اما من احساس میکنم این فایل اینجوریم نیست و دستکاری شده در کل رسول پناه یکی از بهترین مدیر عامل های چن سال اخیر پرسپولیسه بی شک
  • پارسه IR ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
   9 14
   امان از دست آدم های زودباور. رسول پناه یکی از بهترین مدیر عامل های چند سال اخیر پرسپولیس هست!!!؟؟؟ واقعا!!!؟؟؟ این حرفت رو بخاطر بسپار تا فردا که دزدی های خودش و دارودستش رو شد بازم نظرت رو بپرسم. این مصاحبه دقیقا با برنامه ریزی و هماهنگی انجام شده و از اول هم چه مصاحبه شونده و چه مصاحبه کننده ها برای پخشش برنامه داشتند. و متاسفانه نتیجه هم داده. فعلا ذهن ها همه معطوف قرارداد شجاع و حواشیش هست. فردا که پول پاداش ها گم شد احوال شما و بعضی از طرفدارهای نظیر شما رو جویا میشم.
  • امید اس اس IR ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
   9 24
   حواستو جمع کن حق نداری به اسم آقا امیر که برادر ماست کامنت بزنی از سایت بی درو پیکر خبرلنگی میخوام برای هرکس یه نام کاربری خاص بزارن که یه مشت کلاغ فیک مثل امید اس اس آلمانی نیان به اسم ما حرف مفت بزنن
  • رفیق تتلیتی IR ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
   5 22
   آقا امید رسول پناه مدیر خوبی نیست در این زمینه باهات مخالفم چون رسول پناه لنگ رو بی ثبات کرده
  • امید اس اس IR ۱۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
   9 12
   رفیق تتلیتی عزیز رسول پناه از مدیرای استقلال بهتره
 • علیرضا سپاهانی IR ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
  3 17
  پرسپولیس مدیرعاملی بهتر از رسول پناه پیدا نمی کنه
  • کیسه مافیا ورزش IR ۱۴:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
   13 2
   بهتر از رسول پناه پیدا می شود بهترین مديرعامل پرسپولیس گرشاسبی طاهری حتی از رسول پناه بهتر هست رسول پناه از مديرعامل های استقلال بهتر است نه از مدیرعامل راستگو و درستکاری مثل گرشاسبی
 • حاتم IR ۱۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
  28 0
  بعنوان یه شهروند عادی با خیلی از حرفای این آقا موافقم متاسفانه تو این دوره و زمونه هرکس دروغ بگه و فرافکنی کنه مقبول همه و ناجی افسانه ای میشه ولی اگه صادق و روراست باشه باید منتظر انواع توهین و مخالفت و اتهام های غیر واقعی و دروغی باشه.تا وقتی این دوتا باشگاه خصوصی نشن به ثبات نمیرسن و به نوبت دچار مشکل و حاشیه میشن.
 • ستارگان سرخ ایران و آسیا IR ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
  4 23
  آقای رسول پناه من فکر کنم این ویس با اجازه شما پخش شده شما می خوای کادرفنی و بازیکنان رو وارد حاشیه کنی ولی بدون ما پشت یحیی و تیمش هستیم‌ شما هم بالاخره از این‌ باشگاه میری دوماه دیگه یا سه ماه دیگه ضمنا با اینکه با مداخله توی کار مدیریت مخالفم اما اعصاب برای یحیی نذاشتی جالبه می گفتی ۹۹درصد تیم رو حفظ می کنی ولی ۵۰درصد ترکیب اصلی تیم تغییر کرده لااقل دروغ نمی گفتی ! می گفتی از شجاع تقدیر می کنم که خوب تقدیر کردی ؟؟!!!!!!!!!!
 • صادق IR ۱۶:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
  0 0
  جناب رسول پناه: ۱_ وقتی پول سرمربی و مخصوصاً برانکو درگیر امور سیاسی کاری ها میشه و هر از گاهی برای فرار از پاسخگویی و اعمال نیات ضد پرسپولیسی مدیریت را تغییر می‌دهند و مدیریت مدام و وعیدمی‌دهد، خب معلمه که تو همچین شرایطی هرکی زودتر اومد باشگاه میشه رئیس؛ اصلاً مدیری که دستش پول نباشه هیچکی براش تره هم خرد نمیکنه اونوقت امثال فنونی زاده ها میشن سخنگوی رئیس پیشکسوتان سنگ انداز و مانع تراش ۲_ وقتی بازیکن حقوق خود را نمیگیره حق فسخ داره اما به دلیل شرایط پرسپولیس و هوادارا مونده و بازی کرده حالا شرایطی داره که انتظار بحقی داره که حال اونم رعایت بشه اگه بازیکن ۳۱ ساله که مشتری خارجی هم داره ترانسفر نشه و باشگاه هم ملاحظه حقوق او رو نکنه و فکر کنه که باید ازش مفت و مجانی بازی بگیره این شدنی نیست ۳_چناب رسول پناه مثل اینکه شما برای دو میلیون دلار یک سال بعد گیج شده‌ای در حالی که الان بحث سر ۲ میلیون دلار زمان برانکو هستش که هپله پولش کردند ؛همچین فکر میکنن که پرسپولیس بانک مرکزیه و قراره باهاش همه ی مخارج وزارت و کیسه کشا و ورزش و صدا و سیما رو ازش در بیارن
 • صادق IR ۱۷:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
  0 0
  جناب رسول پناه ۴_کی باید پول بده ؟! مدیریتش با شما اونوقت چرا باید یکی دیگه پول بده ؟!مالکیت و مدیریت باشگاه را واگذار کنید اونوقت پولش رو همون ها خواهند داد، بعد برید پی کارتون و شب بخوابید و عشق و حالتون رو بکنید ، دیگه نمیان بگن حیا کن ،رها کن ۵_چرا اصلا از حق پخش تلویزیونی صحبت نمی‌کنید؟آهان چون ضرر می کنید لابد باید فیفا فشار بیاره به صدا و سیما برای حق پخش تلویزیونی شما ، پهلوان شما چکاره ای ؟ ۶_ و اما شجاع و امثالهم ، ۳۱ سالشه و حقم داره ، اگه میخواهیدش که بایدم بخواهید باید باهاش شش ساله ببندید و این شدنیه اما با تدبیر و با توافق میتوان قرارداد بست اما امان از بی تدبیری و بی کفایتی شما ،همینقدر کافیست که بکیم که ترابی را قراری دادی و چیزی گیر پرسپولیس ندارد نیامد و ادعا می کنی که ترابی گفته ۴۰۰ هزار دلار میده اینکه او گفته و البته هنوز هم عمل نکرده یه چیزی و اینکه باشگاه و شما به لحاظ حقوقی از او طلب کار باشید یه چیز دیگست که نیستید!!!!

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

نظرسنجی

پیش‌بینی شما از نتیجه بازی نفت مسجدسلیمان و پرسپولیس؟

آخرین عناوین

ویدیو

پربازدیدترین