مهاجم پیشین پرسپولیس به خبرورزشی گفت: می‌خواهم از طریق روزنامه شما و با قاطعیت بگویم فوتبال ایران با این اوضاع مدیریت، حال خوبی ندارد و با این شرایط رو به نابودی می‌رود. 

اشپیتیم آرفی: اگر دایی یا کریمی مدیر بودند AFC جرأت محروم کردن عیسی را نداشت

خبرورزشیلیگ برتر ایران؛ برای گفت‌وگو در مورد شرایط پرسپولیس در فصل جدید لیگ برتر و در آستانه فینال لیگ قهرمانان آسیا با اشپیتیم آرفی مهاجم پیشین این تیم تماس گرفتیم. اشپیتیم ترجیح داد بیشتر در مورد مسائل مدیریتی حاکم بر فوتبال ایران صحبت کند که انصافاً هم حرف‌های مهمی به زبان آورد. 

اوضاع این روزهای پرسپولیس را چطور می‌بینی؟ 
ببینید لیگ تازه شروع شده و اصلاً نمی‌شود حرفی زد. به نظرم باید چند هفته بگذرد تا بتوانیم تحلیل درستی از پرسپولیس و سایر تیم‌ها داشته باشیم. ولی می‌خواهم از طریق روزنامه شما و با قاطعیت بگویم فوتبال ایران با این اوضاع مدیریت، حال خوبی ندارد و با این شرایط رو به نابودی می‌رود. 

بیشتر توضیح بده...
کافیست شما به وضعیت مدیریت دو باشگاه بزرگ ایران یعنی پرسپولیس و استقلال نگاه کنید. جز بدهی، حاشیه، بی‌پولی و ضعف مدیریت چیز دیگری می‌بینید؟ با این اوضاع قطعاً شرایط فوتبال ایران روز به روز بدتر می‌شود و من این موضوع را با قاطعیت می‌گویم. شاید این مدیرانی که سرکار هستند در حرفه خودشان موفق باشند ولی به درد فوتبال نمی‌خورند و من نمی‌دانم انتخاب این آدم‌ها بر چه اساس و معیاری است. درست است من ایرانی نیستم ولی وقتی بعضی چیزها را می‌بینم ناراحت می‌شوم. چون سال‌هاست در ایران زندگی می‌کنم و علاقه زیادی به کشور شما دارم. مثلاً در فوتبال دنیا در تیمی مثل پاری‌سن‌ژرمن مالک قطری آن شاید خیلی فوتبالی نباشد ولی مدیر فوتبالی مثل لئوناردو که سابقه زیادی در فوتبال دارد را کنار خودش دارد و از او استفاده می‌کند. من نمی‌دانم وقتی ایران آدم‌هایی مثل دایی، کریمی، عزیزی، مهدوی‌کیا، زندی و هاشمیان را دارد چرا از مدیران دیگر استفاده می‌کنند. یک سؤال از شما دارم. 

بفرمایید!
مثلاً در همین قضیه محرومیت آل‌کثیر اگر فدراسیون قوی ظاهر می‌شد یا مثلاً آدمی مثل علی دایی رئیس آن بود و در جلسه با AFC حاضر می‌شد، آنها جرأت داشتند چنین رأی مسخره‌ای را صادر کنند؟ 

شاید نه!
پس چرا این آدم‌ها خارج از گود هستند. هرطور شده آنهایی که تصمیم می‌گیرند باید از چنین نخبه‌هایی استفاده کنند تا اوضاع از این هم بدتر نشود. نباید بگویم ولی دلم می‌سوزد چون به ایران تعصب دارم. کشورهای عربی وقتی با مدیران ضعیف ایرانی مواجه می‌شوند به آنها و فوتبال ایران می‌خندند اما اگر علی دایی یا علی کریمی مدیر فوتبال‌تان بودند باز هم جرأت خندیدن و مسخره کردن را داشتند؟ قطعاً نه، چون مقابل اعتبار و شخصیت این اسطوره‌ها هیچ هستند و چیزی برای عرضه ندارند. در کل تاریخ فوتبال کشورهای عربی بازیکنی هم‌سطح دایی، کریمی، مهدوی‌کیا، باقری و... وجود نداشته و نیست. شاید خیلی‌ها از شجاع ایراد می‌گیرند و می‌گویند چرا رفت ولی هیچ‌کس از اصل ماجرا خبر ندارد که مدیریت ضعیف باعث این جدایی‌ها می‌شود. شجاع در این چند سال فوق‌العاده کار کرد و جام‌های زیادی را با پرسپولیس به‌ دست آورد، پس طبیعی است که پیشنهادات زیادی داشته باشد. من واقعاً نمی‌دانم از تیم قطری چقدر گرفته ولی قطعاً چند برابر پیشنهاد پرسپولیس بود. او هم حق دارد به فکر آینده خودش و خانواده‌اش باشد. مدیران پرسپولیس پول بازیکنان را نمی‌دهند و با قرار دادن بازیکن روبه‌روی هوادار از او می‌خواهند که بماند. مدیران پرسپولیس از اسم بزرگ این تیم و هوادارانش سوءاستفاده می‌کنند. 

ولی هواداران پرسپولیس از نحوه جدایی شجاع به خصوص در آستانه فینال لیگ قهرمانان آسیا ناراحتند. 
من فقط چند بار شجاع را دیدم و باید بگویم رفاقتی با او ندارم ولی واقعاً کسی نباید شجاع را قضاوت کند. مگر او بدش می‌آمد در پرسپولیس بماند و در فینال بازی کند. مطمئن باشید آن‌قدر به او فشار آوردند و بدرفتاری کردند که مجبور به جدایی شد. ضمن اینکه باز هم می‌گویم شجاع به خاطر آینده‌اش حق داشت برود. چون پول خوبی به او می‌دهند. نمی‌خواهم اسم بیاورم ولی خودتان می‌دانید که همین الان چند پیشکسوت هستند که مشکل مالی دارند و بازیکنی مثل شجاع قطعاً نمی‌خواهد به سرنوشت آنها دچار شود. ضمن اینکه از کجا معلوم اگر در نیم‌فصل شجاع می‌خواست جدا شود همین پیشنهاد آن‌موقع هم به او می‌شد. 

دوست صمیمی‌ات هم مدیر باشگاه پرسپولیس شد!
ابراهیم هم مدیر خوبی است و هم فوتبالیست بوده. به نظرم انتخاب خوبی است و امیدوارم موفق باشد ولی با این همه حاشیه و مهم‌تر از همه بی‌پولی موجود در باشگاه پرسپولیس ابراهیم چه کاری می‌تواند انجام دهد. فقط امیدوارم مشکلات پرسپولیس برطرف شود.

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 9
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • ناشناس IR ۱۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
  15 1
  بله حق با شماست چون اینها بین هواداران محبوبیت دارند مدیر یا.... نخواهند شد.
  • ROCKY IR ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
   6 23
   جوک سال: اگر دایی یا کریمی مدیر بودند AFC جرأت محروم کردن عیسی را نداشت
 • ستارگان سرخ ایران و آسیا IR ۱۴:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
  17 2
  واقعا راست میگه وزارت ورزش به وسیله شخص سلطانی فر و البته کلادولت ایران ما رو جلوی کشورهای عربی مسخره کردند ! واقعا حقارت تا چه حد ! این کشورهای ریز حوزه خلیج فارس ازعلی دایی و کریمی می ترسند اونوقت ما یکی مثل دندانپزشک رو میذاریم مدیر باشگاه پرسپولیس ! خدا رحمت کنه مرحوم عبده و خسروانی رو هنوز فوتبال ما داره از ورزشگاه آزادی که ۷۰سال پیش ساخته شده استفاده می کنه و اتفاقا یکی از زیباترین ورزشگاه های آسیاست ! نور به قبرتون بباره واقعا ! تاوقتی امثال منصوبان سلطانی فر و قس علی هذا در فوتبال ما هستند باید هم شیخ سلمان آدم حسابمون نکنه
 • گودرز(تاج-تیم اول ایران) IR ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
  2 16
  عیسی که تو دربی نیست پس ما صددرصد برنده ایم
  • ستارگان سرخ ایران و آسیا IR ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
   13 4
   به به چه لذتی داره بازیکن خوبشون رو محروم کردیم و دربی رو‌ می بریم ههههههههه
  • حدیث IR ۱۵:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
   11 1
   هه شما پس از عیسی میترسید ببینید پرسپولیس در هر شرایطی قهرمانه
 • تتلیتی وحشتناک باهوش IR ۰۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
  2 5
  این علی کریمی در مورد هدایتی یک کلمه هم افشاگری نکرد چون پول قراردادهاش را می داد تکلیف علی لابی هم مشخصه
 • تتلیتی وحشتناک باهوش SE ۱۴:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
  3 1
  جناب ارفی جوانمردانه نیست که در کشور ما که میلیونها مرد مجرد چون من داره با دلار بیایی همسر انتخاب کنی و من ایرانی با ریال به جنگ شما برم
 • امیر حسین IR ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۳
  0 0
  دقیقا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =

نظرسنجی

پیش‌بینی شما از نتیجه بازی نفت مسجدسلیمان و پرسپولیس؟

آخرین عناوین

ویدیو

پربازدیدترین