کارشناس فوتبال ایران به خبرورزشی گفت: آقای اسکوچیچ در یک گلوگاه قرار گرفته و باید همه مراقب باشیم که از گلوگاه بحرین عبور کنیم. نباید خیلی بلند مدت فکر کنیم.

باید به فکر عبور از بحرین باشیم 

خبرورزشیتیم‌های ملی؛ تیم ملی در دومین دیدار دوستانه هم پیروز شد و این‌بار بوسنی را با دو گل شکست داد آن‌هم در روزی که با ۳ دفاع بازی کرد. جلال چراغپور کارشناس فوتبال، بازی ایران برابر بوسنی را این‌گونه تحلیل می‌کند: «اولین چیزی که در بازی بوسنی دیدیم و خیلی مهم بود و چندین بار هم تذکر داده شده، همین دفاع سه نفره است که فوتبال دنیا دوباره در حال حرکت به سمت آن است. خوشبختانه این دفاع سه نفره شکل گرفت و ما که مرکز دفاع‌مان همیشه مشکل داشت و بازی‌های حساس را از مرکز دفاع از دست داده‌ایم ولی بوسنی هرچه از مرکز حمله کرد، بسته بود و این نکته خوبی بود. ما هیچ وقت با یک سانتر فوروارد بازی نمی‌کردیم ولی نیمه اول بازی بوسنی با ۵ دفاع بازی کردیم. با ۵ هافبک جلوتر از آنها و یک مهاجم. کاوه رضایی تک‌نوک ما بود و خوب بازی کردند و بازی‌های کناری او هم روی فرار دو موقعیت به دست ‌آوردند.»

چراغپور تحلیل خود را در مورد بازی ایران و بوسنی این‌گونه ادامه داد: «در نیمه دوم سیستم دیگری را امتحان کرد که آن دو حمله در مرکز بود و قایدی و انصاری‌فرد این کار را کردند. همه چیز به خیر و خوشی گذشت و دیگر زمان آن است که اسکوچیچ شیوه اصلی کار خود را پیدا کند. تیم بوسنی هم با بوسنی‌ای که در گذشته از آنها سراغ داشتیم، متفاوت بود. در جام جهانی‌ گذشته با ما بازی کرده بودند و قبلاً هم با آنها بازی داشتیم. در بوسنی هم به دنبال نسل جدید هستند و هنوز در مراحل مقدماتی هستند. اگر دقیق و موشکافانه نگاه کنیم، تسلط‌شان کم بود و فوتبال روز را شبیه‌سازی می‌کردند ولی نمی‌توانیم بگوییم با تیمی درجه دوم بازی کردیم.» 

این کارشناس فوتبال حرف‌هایش را این چنین به پایان برد: «ببینید این تیم ملی خیلی دست به دست شده است. روزهایی که آقای ویلموتس آمد، آثاری از تیم کی‌روش مانده بود ولی ایشان تغییراتی ایجاد کردند. بعد از ۴ بازی و حالا که اینجا هستیم، آقای اسکوچیچ در یک گلوگاه قرار گرفته و باید همه مراقب باشیم که از گلوگاه بحرین عبور کنیم. نباید خیلی بلند مدت فکر کنیم. باید بحرین و عراق را هر طور شده ببریم و تیم ملی را در مرحله دوم مقدماتی نو کنیم.»

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

نظرسنجی

نتیجه بازی استقلال و ماشین‌سازی از نگاه شما؟

آخرین عناوین

ویدیو

پربازدیدترین