پیشکسوت باشگاه استقلال در گفت‌وگوی لایو با خبرورزشی گفت: باید خیلی با مدارا با بازیکنان خارجی رفتار کرد چون پول حرفه‌ای می‌گیرند و اگر به آن‌ها احترام گذاشته شود عملکرد خیلی بهتری خواهند داشت.

شاهرخ بیانی: بازیکن استقلال چه جامی آورده که توقع پول دارد؟ +اینستالایو

خبرورزشیمحمدرضا مدنی؛ شاهرخ بیانی در گفت‌وگوی لایو با اینستاگرام خبرورزشی درباره مسائل روز استقلال اعم از بازی آخر با فولاد، حواشی رخ داده در آن دیدار، دیاباته، کادر فنی جدید، بازیکنان جداشده و تازه‌وارد، کمیته فنی استقلال، مشکلات مدیریتی باشگاه و برخی از خاطرات دوران قدیم درباره دربی اسفند ۱۳۷۰ و قهرمانی استقلال در سال ۱۹۹۰ در جام باشگاه‌های آسیا با ما هم‌کلام شد.

کادر باتجربه بی‌تجربگی کرد
من بازی استقلال- فولاد را می‌دیدیم، متأسفانه کادر فنی در ۱۰ دقیقه آخر بی‌تجربگی کردند! غیر از خود محمود فکری. چون او باید حواسش جمع بازی باشد و نمی‌تواند به اتفاقات دور و بر فکر کند. در این مواقع سرپرست و کمک‌های فکری باید خیلی با حواس جمع کار را دنبال می‌کردند که متأسفانه نکردند. آنجا که محمد دانشگر از بازی بیرون رفته بود مگر آقایان پرویز مظلومی و صمد مرفاوی نبودند؟ آرش برهانی و حنیف هم بودند ولی هیچ یک حواس‌شان به این موضوع نبوده و ما دیدیم که استقلال ۱۰ دقیقه ۱۰ نفره بازی می‌کرد و گل هم خورد. کادر فنی بی‌تجربگی کردند.

ضعف تیم پزشکی توی ذوق زد
هرگز نباید زحماتی که دکتر نوروزی و دکتر ستوده در این سال‌ها برای استقلال کشیدند را فراموش کرد. نمونه بارز این ضعف در کادر پزشکی را می‌شد در دیدار با فولاد دید. وقتی کادر پزشکی برای درمان محمد دانشگر رفتند باید درباره وضعیت این بازیکن به کادر فنی اطلاعات لازم را می‌دادند تا آنها هم بدانند که یا یک بازیکن را به جای او به زمین بفرستند یا نه!

فکری با این تیم نتیجه می‌گیرد
فکری دوست من و همبازی من هم بوده است. او در این چند تیمی که بوده خوب کار کرده ولی استقلال با تیم‌های دیگر فرق دارد و شرایطش سنگین‌تر است. یک باختش از لحاظ روحی روانی تیم را می‌اندازد و با یک بردش تیم روحیه می‌گیرد. البته الان تازه دو بازی رد شده که یکی را هم بردند ولی با همین یک باخت خیلی از هواداران نوشتند که این مربی هم نمی‌تواند کاری کند اما به نظرم او می‌تواند تیم را بالا ببرد ولی باید کمکش کرد.

دیاباته باید در اهواز بازی می‌کرد
باید خیلی با مدارا با بازیکنان خارجی رفتار کرد چون پول حرفه‌ای می‌گیرند و اگر به آنها احترام گذاشته شود عملکرد خیلی بهتری خواهند داشت. دیاباته هم فصل قبل نشان داد بازیکن خیلی تأثیرگذاری است و می‌تواند به تیم کمک کند. من نمی‌دانم شرایط چطور بود که اصلاً او در دیدار با فولاد بازی نکرد و روی نیمکت نشست ولی او ثابت کرده می‌تواند کمک زیادی به تیم بکند و در همه نقاط زمین حضور خوبی داشته باشد. در واقع او یکی از بازیکنانی بوده که با دل و جان برای استقلال بازی کرده است. حفظ توپش فوق‌العاده است. مخصوصاً در این بازی با فولاد می‌توانست توپ را نگه دارد تا خط هافبک ما یک نفسی بکشد.

مشکلات مدیریتی کمرشکن شده است
ظرف این سال‌ها و از تاریخی که مدیران عامل استقلال پشت هم تغییر کرده‌اند بارها گفته‌ام مدیری از جنس استقلال بیاورید. متأسفانه هر بار مدیری را برای استقلال آورده‌اند یا جسارت نداشتند یا توانایی مدیریت بر باشگاهی با این همه ابعاد مختلف و گسترده را نداشتند و یا اینقدر سن و سال‎دار بودند که نمی‌توانستند از پس کارها بربیایند. مدیران ۴، ۵ ماهه که هیچ یک تعهداتشان را انجام نداده‌اند و دائم می‌نالند که پول نداریم و باشگاه بدهکار است به چه دردی می‌خورند؟ خب اگر این مسائل را می‌دانستید برای چه آمدید؟ باز ابتدای فصل شد و ما تازه می‌خواهیم مدیر جدید بیاوریم! مشکلات مدیریتی کمرشکن شده است.

بازیکن چه جامی آورده که توقع پول اضافه دارد؟
آقای بازیکن! مگر چه افتخاری برای استقلال کسب کرده‌ای و چندتا جام آورده‌ای که توقع داری قراردادت از یکی، دو میلیارد به ۱۰، ۱۲ میلیارد افزایش پیدا کند؟ بازیکن یک میلیاردی بشود ۴ میلیارد بعد با منت پیراهن استقلال را بپوشد؟ استقلال تیم بزرگی است و همه دوست دارند بیایند در این تیم بازی کنند!

استقلال به چه روزی افتاده که فرشید باقری برایش ناز می‌کند
شنیدم باقری با منت گفته می‌رود! ببینید استقلال را به کجا رسانده‌اند که فرشید باقری برایش ناز می‌کند! اینها باید آرزو داشته باشند پیراهن جباری، حجازی، پورحیدری و خیلی‌های دیگر را بپوشند و به این موضوع افتخار کنند ولی من حس می‌کنم متأسفانه ارزش این پیراهن خیلی کم شده است.

آقا بدون بازی ملی توقع دستمزد ۶ میلیاردی دارد
صددرصد معتقدم بعضی‌ها حس مسئولیت‌پذیری ندارند. ما در دوران خودمان قهرمان آسیا شدیم، قهرمان باشگاه‌ها شدیم و قرارداد سفید می‌بستیم. سال آخری که فیکس تیم ملی بودم و سابقه‌ام هم از همه بیشتر بود قرارداد ۵۰۰ هزار تومانی بستم و بعد که اولیایی آمد کمی دستمزدهای ما بیشتر شد که من هم نماندم و از فوتبال خداحافظی کردم ولی الان بازیکن بدون یک بازی ملی ۶ میلیارد تومان پول می‌خواهد! اینهاست که ضعف مدیریت را نشان می‌دهد. مدیران‌ عامل می‌دانند که ۶ ماه بعد نیستند ولی دوست دارند تیم گران ببندند و بدهی‌ها را روی دوش مدیر بعدی می‌گذارند.

برهانی نباید دوکاره باشد
آرش برهانی خیلی پسر خوبی است ولی ما خیلی مربی داریم که می‌توانند در تیم‌های پایه کار کنند. مربیگری هم مانند بازی فوتبال باید پله پله باشد. ابتدا مربیگری در تیم‌های نوجوانان و بعد جوانان و بعد امیدها و بعد تازه وقتی به درجه‌ای از دانش مربیگری رسیدید به تیم بزرگسالان بروید. درست مثل بازی کردن است. اگر آرش سرمربی امید است پس چرا در بزرگسالان هم کار می‌کند؟ یعنی ما کمبود مربی داریم که مربی امیدها را در تیم بزرگسالان هم داشته باشیم؟!

استقلال باید به برد عادت کند
برای قهرمان شدن تیم هیچ کاری از دست طرفداران برنمی‌آید. الان کادر فنی باتجربه هستند و مرفاوی، مظلومی و عبداللهی، همه اینها باید کمک کنند. الان چرا پرسپولیسی‌ها می‌گویند ما پرسپولیسیم و حالا حالاها قهرمانیم؟ برای اینکه آنها خودشان را به برد عادت داده‌اند. تیمشان هم خوب بازی می‌کند و سه امتیاز را هم می‌گیرند ولی تیم ما هنوز آن بازی که طرفدار دوست دارد را انجام نداده است. تیم ما هم باید به برد عادت کند.

بازیساز وسط نداریم
باید یک علی کریمی دوم یا چنین نفری برای وسط زمین داشته باشیم وگرنه هیچ کمبودی در سایر خطوط نداریم. مگر بقیه تیم‌ها چه دارند که ما نداریم. آنها سه، چهار سال قهرمان شده‌اند و روحیه بالایی دارند. الان استقلال با یک بازیساز تکمیل می‌شود. علی کریمی و روزبه چشمی رفتند ولی بیشترین بازیکنی که خیلی تأثیرگذار بود علی کریمی بود که باید هر چه زودتر یک نفر را برای آن وسط جایگزین کنند.

اعضای کمیته فنی مسلح به علم روز نیستند
کمیته فنی خودش یک نوع سرمربیگری است که باید برای بودن در آن جمع علم روز فوتبال را داشته باشید. باید بعد از هر بازی از سرمربی انتقاد کند و ایرادات کارش را بگوید ولی بهتر بود به جای یک تعداد از این اعضایی که هستند افرادی می‌آمدند که به روز باشند و بتوانند فنی حرف بزنند. آقای علی جباری پیشکسوت هستند و احترام‌شان واجب است ولی در زیر و بم فوتبال نیستند. متأسفانه برخی رفاقتی پست می‌گیرند یا تا یکی داد می‌زند به او پستی در باشگاه داده می‌شود که ساکت شود ولی معتقدم اگر چندتایی از این نفرات مسلح به فوتبال روز بودند بهتر می‌شد.

فنونی‌زاده برای دیده شدن بامزه بازی درمی‌آورد
مرتضی فنونی‌زاده گفته بود من به دستور علی پروین از استقلالی‌ها خواسته بودم که به پرسپولیس گل نزنند! در بازی دربی اصلاً به کسی اجازه داده نمی‌شود به داخل رختکن برود، به جز بازیکنان و کادر فنی و سرپرست. حالا تصور کنید که ایرج جنگی از اعضای تدارکات تیم پرسپولیس بیاید داخل رختکن استقلال و به من بگوید که دیگر به ما گل نزنید! (خنده) همه بازیکنان آرزو دارند که در دربی گل بزنند. بازیکن از یک ماه قبل از دربی خواب و خوراک ندارد که می‌خواهد در دربی بازی کند تا وارد تاریخ شود. آقای فنونی‌زاده مزاح کرده است. می‌توانید از علی پروین بپرسید. هیچ کس به ما نگفت یواش بازی کنید و یا تند بازی کنید. مگر در دربی‌ای که ما با همین آقای مظلومی ۲ گل جلو بودیم ایمون زاید نیامد و سه گل زد و بازنده شدیم! مگر منِ کاپیتان می‌توانم به بازیکنان تیمم بگویم که گل نزنید. به نظر می‌رسد مرتضی فنونی‌زاده یک مقدار بامزه شده است و دوست دارد دیده شود و به تلویزیون برود. یک حرف‌هایی می‌زند که طرفداران دو تیم را به جان هم می‌اندازد. چطور فقط تو یک نفر شنیدی؟ خدابیامرز آقای پورحیدری اجازه نمی‌داد مدیرعامل به رختکن بیاید بعد ایرج جنگی بیاید؟ دربی بازی لحظه‌هاست. اگر ما گل نزدیم، شما چرا به ما گل نزدید؟ ما در دقیقه سیزده ۲- صفر جلو بودیم و عقب رفتیم تا حفظ نتیجه کنیم. مگر در همین بازی اخیر در اهواز وقتی استقلال یک- صفر پیش افتاد فکری دانشگر را به زمین نبرد تا حفظ نتیجه کند ولی دو گل خورد اما در آن دربی ما گل نخوردیم. مگر کریم باقری از ۳۰ متری به استقلال گل نزد؟ مگر محمود فکری از ۳۰ متری به پرسپولیس گل نزد؟ این حرف‌های بچگانه خوب نیست. اگر این حرف‌ها را من زدم چرا همان ۲۹ سال پیش (اسفند ۱۳۷۰) بیان نکردید؟ بدی کار این است که عده‌ای از هواداران هم این حرف‌ها را باور می‌کنند. خدا را شاهد می‌گیرم که در آن دوران کسی جرأت نمی‌کرد به من بگوید شاهرخ گل نزن! آنهایی که بازی مرا به یاد دارند می‌دانند من دعوا می‌کردم تا گل بزنم.

اولیایی جام دوست داشت
آقای اولیایی خیلی جام را دوست دارد. در آن بازی فینال جام باشگاه‌های آسیا ۱۹۹۰ که ما قهرمان شدیم شاهین کاپیتان تیم بود و معمولاً کاپیتان جام را بالا می‌برد. در آن دوران اینقدر اعضای تیم با هم رفیق بودند که بحث کاپیتانی هم مطرح نبود. یک بازی من کاپیتان بودم یک بازی شاهین برادرم. همه تیم‌ها را هم آن سال شکست دادیم و وقتی قهرمان شدیم قرار بود من و شاهین با هم برویم و جام را بالا ببریم که در کش و قوس این موضوع بودیم ولی دیدیم آقای اولیایی رفت و جام را بالای سر برد و من به شاهین گفتم برو جام را از آقای اولیایی بگیر (خنده) مثل اینکه جام دارد از دستت درمی‌رود.

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 16
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • با حقارت شرم استقلالی هستم IR ۱۴:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  41 6
  چه کیسه سوزی کرده بیانی بازیکن بدون جام
  • حمید علوی CA ۱۸:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
   22 8
   ۱) شاهرخ خان یکی از ۵هافبک برترفوتبال ایران در۴۰ سال اخیر هستن.پاسور،دریبل زن،جنگنده و توپ گیر، تلاش ‌‌وتعصب مثال زدنی حین بازی، واقعن ایشون رو یک بازیکن همه کاره وسط زمین کرده بود. ۲) کاملن مشخصه شاهرخ خان ازاینکه دراستقلال چندان به بازی گرفته نمیشه ناراحت هستن.البته ایشون بایست بدونن که سنگ بنای این وضعیت رو‌خودشون در سالهای ابتدایی دهه ۷۰با وادادن میدون به امیرمافیاگذاشتن وگرنه اگرایشون و امثال ایشون در اون سالها شل نمیگرفتن،قلعه که ازنظرمقبولیت هوادارای و سابقه ی ملی به گردپای شاهین خان و شاهرخ خان و آقا جعفر مختاریفر و شادروان احدی و آقای ورمرزیار و آقا مجید نامجو هم‌نمبرسید،عمرن نمیتونست حتی خواب مربیگری استقلال رو‌ ببینه. ۳) اشتباه بعدی شاهرخ خان در سال‌های بازنشستگی،فریب خوردن از قلعه نویی برای بار دوم و قرار گرفتن در لیست بلند و بالای کادر فنی اردشیر، بعنوان سیاهی لشکر بود.این باعث شدکه عملن خودشاهرخ ناخواسته اعلام‌ کنه که در حد زیردستی رده سوم امیرمافیا هست. ۴) چه خوب میشد اگرشاهین خان،مختاریفر وشاهرخ بعداز پایان دوران بازی، قدرخودشون رو بیشتر میدونستن و میرفتن سراغ مربیگری.
 • محمدم IR ۱۴:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  33 8
  خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ.....................اینم پیشکسوت تیم کیسه . . .خودشون هم دادشون دراومده...بازیکتای استقلال تنها افتخارشون نائب قهرمانی لیگ و حذفیه اما گرون ترین بازیکنا و قرارداد های لیگ رو دارن . . . واقعا خنده دار نیست؟؟
  • ستارگان سرخ ایران و آسیا IR ۱۸:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
   26 6
   بعد جالب نیست ما مخالفیم قرارداد شجاع چرا بیشتر شه و پنج میلیارد نشه یا ترابی ۱۵میلیارد بگیره اونوقت هوادار استقلال بگه علی کریمی ۲۰میلیارد می ارزه ؟!!!! اینم زیبا نیست !!!!!!
 • 6 IR ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  26 6
  خوب اورديمش به كيسه هم گل زد بعد پسش داديم. بهمين سادگي!! حالا تا ابد طرفدار كيسه باش و دوم! مهم جام است كه ما داريم ....
 • علیرضاا IR ۱۴:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  29 1
  دم شاهرخ خان گرم رقیب باشخصیتش خوبه حرف حساب بزنه منطقی باشه وگرنه ۴ و ۶ نشون دادن برای پیشکسوتان آپشن حساب نمیشه
 • ... IR ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  26 5
  برادران فنونی زاده مدتهاست با مزه شدن و عشق دوربین. خصوصاً استندآپ کمدی هایی که در برنامه 90 عادل جان اجرا می کردن. اونجا که تمام تکنیک و تاکتیک فوتبالی ایران در دوره خودشون رو خلاصه میکردن به زدن و لت و پار کردن بازیکنای حریف! با قصد قبلی و به عمد!(فیلمش هست کسی نگه نه)
 • الاستقلال سعودی IR ۱۵:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  24 8
  بلاخره یه کیسه کش حرف منطقی زدی
 • جواد آقائی IR ۱۶:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  23 0
  چقدر خوشحال شدم از خوندن این مصاحبه آقای بیانی چیزی که ما طی این سال‌ها از پیشکسوتان دیدیم، فقط کری خونی های بی مزه و مزخرف و مسخره بود! بالاخره بعد از مدتها یه پیشکسوت منطقی و عاقل و باشخصیت دیدیم که در مصاحبه ش لوده گری و نمک پرانی نکرد و مثل یک انسان واقعی و با شعور حرف زد! متاسفانه یکی از دلایل حال و روز بد امروز فوتبال کشورمان، همین اندک بودن و قحطی وجود این چنین فوتبالی های باشعور و باشخصیته
 • امید IR ۱۶:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  7 33
  آقای پیشکسوت مگر تو این چند سال وزیر و دارودستش گذاشتن این تیم رنگ آرامش ببینه که انتظار جام داری ثباتی برای این تیم نمونده یا مربیش فراری میدن یا بازیکناش
  • Perspolis IR ۰۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
   26 8
   مگه اس خوزستان با بازیکنهایه لیگ یکی قهرمان نشد یعنی شما تو این چند سال هر فصل از اینا کمتر بازیکن داشتین غیر اینه ک هرسال گرونترین تیم لیگ استقلال وجدان خوب چیزیه ک خیلیا ندارن ک اگه داشتن وضعمون این نبود
  • اشکان AT ۰۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۴
   2 4
   واقعا که بچه هستی. والسلام
 • محمد IR ۲۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
  16 3
  جناب شاهرخ بیانی بازیکن بسیارعالی وباوجدان وباشرفی بوده وهست بااینکه پرسپولیسی هستم همیشه نسبت به ایشون نظرمثبت داشتم وتحسینشون کردم. ایشون به پرسپولیس هم که اومدباتمام وجود جلوی استقلال بازی کردوگل هم زد.
 • كيسه نيوز IR ۰۸:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
  22 6
  خودش يه تنه كيسه رو نابود كرد: چه جامي اورده ايد؟؟؟؟ خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
  • عاشق استقلال IR ۲۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
   4 5
   دقیقا منم همینو میگم شیخ دیاباته مثلا ۲۰ میلیارد حقوقشه ۹۰ میلیارد آپشن چه جامی آورده
 • علیرضا IR ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
  6 1
  سلام آقای شاهرخ بیانی با این همه بازی ملی کاپیتانی استقلال چرا تو کارشناسی ببرنامه فوتبال نیست ت

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

نظرسنجی

پیش‌بینی شما از دیدار تراکتور - استقلال؟
پیش‌بینی شما از دیدار پرسپولیس - فولاد؟
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین