مهدی عبدی، مهاجم جوان پرسپولیس به خبرورزشی گفت: لغو بازی با ذوب‌آهن کار ما را در فینال لیگ قهرمانان آسیا مشکل کرد.

مهدی عبدی: اولسان را خیلی گُنده کرده بودند

خبرورزشیلیگ قهرمانان آسیا؛ مهدی عبدی در آخرین مصاحبه‌اش قبل از بازی فینال به خبرورزشی گفته بود: «گلزنی در بازی نهایی لیگ قهرمانان آسیا آرزوی هر بازیکنی است.» آرزویی که حداقل برای مهدی عبدی برآورده شد. پس از پایان بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا با همین سؤال شروع کردیم و... 

در مصاحبه قبلی از تو پرسیدیم اسم گلزن بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا تا ابد در تاریخ پرسپولیس و فوتبال ایران ثبت خواهد شد و تو چه گفتی؟
اینکه افتخار بزرگی است اما زننده گل فینال مهم نیست و مهم قهرمانی پرسپولیس است. 

همین‌طور گفتی گلزنی در فینال لیگ قهرمانان که آرزوی هر بازیکنی از جمله خود من است اما قهرمانی پرسپولیس به نام همه ثبت خواهد شد. این افتخار بزرگی برای یک تیم با تعصب و فداکاری است که به فینال رسیده است. در فینال گل زدی و به آرزوی خودت رسیدی، این‌طور نیست؟
نه، به آرزوی خودم نرسیدم. کاش من گل نمی‌زدم اما پرسپولیس قهرمان می‌شد. آرزوی من و همه پرسپولیسی‌ها قهرمانی تیم محبوب‌مان بود. می‌توانستیم به آن هم برسیم اما متأسفانه بدشانسی جلوی این قهرمانی را گرفت. 

بدشانسی یا VAR؟
نمی‌توان همه چیز را گردن این فناوری انداخت. کمک‌داور ویدئویی برای کمک به داوران در حین بازی‌ها راه‌اندازی شده است. ممکن است این سیستم VAR به سود ما باشد یا به ضررمان و نباید خیلی به آن بپردازیم. 

پس از گلزنی به اولسان شادی خودت را با نیمکت پرسپولیس و به ویژه یحیی گل‌محمدی تقسیم کردی، چرا؟
آقا یحیی و مربیان پرسپولیس خیلی برای من زحمت ‌کشیدند و تمرینات زیادی در نظر گرفتند. با وجود همه انتقادات سرمربی تیم به من اعتماد کرد و خوشحال بودم جواب اعتماد ایشان را دادم. به همین خاطر هم خواستم اولین نفر شادی خودم را با آقا یحیی تقسیم کنم. 

فکرش را می‌کردی ۲ دقیقه بعد از گلی که زدی به حریف پنالتی بدهید؟
احمد نوراللهی یکی از کاپیتان‌های تیم است و همه می‌دانند در این سال‌ها برای قهرمانی و موفقیت‌های پرسپولیس چه نقش ارزنده‌ای داشته است. بزرگ‌ترین بازیکنان دنیا هم ممکن است اشتباه کنند. احمد نوراللهی یک بازیکن دونده و جنگنده است که نه تنها در فاز تهاجمی بلکه در فاز دفاعی هم مشارکت دائمی دارد. آن لحظه هم او برای جلوگیری از گل حریف داخل محوطه جریمه خودی حضور پیدا کرد و فکر می‌کنم اشتباه بزرگی هم مرتکب نشد. به هر حال داور اول تشخیص نداد و با VAR تصمیم گرفت اعلام پنالتی کند. 

گل مهدی عبدی در دیدار پرسپولیس و اولسان هیوندای

اتفاقاً حامد لک هم ضربه پنالتی جونیور نگرائو را گرفت اما کسی در ریباند برای دفع توپ نرفت.
حامد لک بهترین دروازه‌بان این تورنمنت بود. عالی هم شیرجه زد اما از شانس بد او و پرسپولیس توپ درست جلوی پای زننده پنالتی اولسان افتاد تا دروازه را باز کند. 

مهدی شیری هم مرتکب اشتباه بزرگی شد و انتقادات زیادی را به جان خرید.
لطفاً و حتماً بنویسید مهدی شیری و همه بازیکنان پرسپولیس مردانه جنگیده و برای موفقیت پرسپولیس می‌جنگند. شما کدام بازیکن بزرگ جهان را سراغ دارید که اشتباه نکرده باشد؟ از همه هواداران پرسپولیس می‌خواهم از مهدی شیری حمایت کنند. تازه لیگ بیستم آغاز شده و ما با توجه به شرایط موجود و کمبود بازیکن به همه نفرات خود نیاز داریم. مهدی شیری هم یکی از بازیکنان زحمتکش تیم ماست و نباید او را تخریب کرد. این اتفاق ممکن است برای هر بازیکنی پیش بیاید. 

مصاحبه‌ای از تو خواندیم که گفته بودی اولسان را الکی گُنده کرده بودند؟
نگفتم الکی بلکه گفتم بیش از اندازه این تیم را برای ما گُنده کرده بودند. 

ولی همین تیم بهترین تیم از لحاظ فاز تهاجمی در لیگ قهرمانان آسیا بود که به هر تیمی در این دوره از مسابقات ۲ گل زد!
من هم می‌گویم تیم خوبی بود اما اگر بعد از بازی با النصر عربستان به ما می‌خورد راحت می‌بردیم. 

جداً؟!
واقعاً در کوران بازی‌های منطقه غرب آسیا ما خیلی سر حال و آماده شده بودیم. فراموش نکنید الشارجه، السد، پاختاکور و النصر را با بازی‌های درخشان شکست دادیم و می‌توانستیم اولسان را هم ببریم اما شنبه در حالی به مصاف تیم کره‌ای رفتیم که از کوران مسابقات کمی دور شده بودیم. 

منظورت لغو بازی‌های پرسپولیس برابر نساجی مازندران و ذوب‌آهن اصفهان است؟
به هر حال بازی با نساجی که لغو شد ما تصور می‌کردیم در تهران با ذوب‌آهن بازی می‌کنیم. این بازی خیلی می‌توانست به ما کمک کند تا در کوران مسابقات باقی بمانیم ولی به دلیل مشکل کرونا لغو شد. هنوز هم ما به درستی نمی‌دانیم چرا بازی با ذوب‌آهن اصفهان لغو شد. 

مهدی عبدی و یحیی گل‌محمدی در دیدار پرسپولیس و اولسان هیوندای

یحیی گل‌محمدی هم از این موضوع گلایه داشت؟
آقا یحیی حق دارد. واقعاً لغو بازی با ذوب‌آهن کار ما را مشکل کرد. هر چند ما بازی درون‌تیمی با داور رسمی انجام دادیم اما خودتان هم می‌دانید این بازی نمی‌تواند جای مسابقه را پُر کند. 

بی‌تعارف بعد از سوت پایان بازی با اولسان و حتی قبل از خواب چقدر حسرت گلی که زدی و پرپر شد را خوردی؟
اولاً باید بگویم من این گل را به کمک همبازیانم زدم اما به هر حال این یک حسرت بزرگ است. اینکه کاپ قهرمانی آسیا در یک قدمی ما بود، حق ما بود و می‌توانستیم آن را بالای سر ببریم اما نشد. 

به نظر تو پرسپولیس از این به بعد دچار مشکل نمی‌شود؟
نباید بشود. گفتم که لیگ بیستم تازه برای ما آغاز شده و باید فینال آسیا را فراموش کرده و خود را از نو بسازیم. کادر فنی و همه بازیکنان زحمت خود را کشیدند اما ۳ بازیکن اصلی ما از بازی در فینال محروم بودند. نیمکت پرسپولیس خالی بود و البته دنبال بهانه نیستیم. باید دوباره خودمان را برای آینده بسازیم. برای قهرمانی لیگ برتر و ان‌شاءا... فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا. 

این اتفاق می‌افتد؟
ان‌شاءالله که می‌افتد اما باید خیلی مسائل اتفاق بیفتد و دست به دست هم بدهد تا یک تیم قهرمان آسیا شود. به هر حال صحبت‌های لازم در این رابطه را آقا یحیی انجام داد و امیدوارم از این به بعد نگاه مهربانانه‌تری نسبت به نماینده فوتبال ایران در فینال لیگ قهرمانان آسیا شود. من در مورد خودم صحبت نمی‌کنم ولی این مربیان و بازیکنان پرسپولیس لایق بیشترین و بهترین قدرشناسی هستند.

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 17
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • استقلال عشق IR ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۱
  39 32
  حالا فقط یه گل زده هاااا نه بابا اگه گنده نبود که میبردید
  • تاجی DE ۱۶:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۱
   23 18
   اینم با یک گل زده شاخ شد ۷خخخخخخخخ
  • عشق پولیس IR ۱۶:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۱
   24 8
   وقتی #آسیا رو پشت تلویزیون نهههه تو زمین دیدی اونوقت نظر بده با تکشر:)
  • لنگیون IR ۱۷:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۱
   28 23
   خوبه گنده نبود و سوراخ سوراختون کرد.
  • استقلال عشق IR ۲۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۱
   18 6
   @عشق پولیس تو برو تیمت رو درست کن بد به فکر کامنتای ما باش لنگی
 • ستارگان سرخ ایران و آسیا IR ۱۳:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۱
  13 30
  دمت گرم عبدی جان به‌خاطر گل قشنگت ❤❤❤ ولی نمی فهمم چرا ما ایرانی ها اشتباه می کنیم و راحت جام رو از دست می دیم اون از شوت علیپور مقابل کاشیما ۲۰۱۸، اعتراض دسته جمعی به داوری توی بازی با ژاپن و خوردن گل مفت در جام ملتها ، و اینم امسال هند عجیب غریب شیری به نظرم قسمت ما ایرانی ها کلا نه قهرمانی جام‌ ملت هاست نه قهرمانی جام باشگاه‌ها همین که‌تا یک قدمیش رسیدیم همین دستاورد بزرگیه به ما ایرانی ها خوشی نیومده !!! البته با خصوصی شدن دوتیم مشکل برطرف می شه ولی اینا چسبیدن به مدیریت استقلال و پرسپولیس و ول کن هم نیستن آقای سلطانی فر راستی می دونید امروز ۱دی هست ؟!!!!!!!!
 • علیرضا سپاهانی IR ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۱
  37 21
  النصرو تو پنالتی بردید نه با اقتدار
  • abi NL ۱۸:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۱
   23 18
   و با لطف و کمکه داور
 • ساوش IR ۱۶:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۱
  15 14
  اولسان نیم ساعت اول تو قوطی برده بودتون. تیر دروازه یادت رفته؟ انواع دریبل رو به کاربردنو بعضی صحنه ها انگار فوتبال تمرینی انجام میدادن. بزرگ به چی میگی؟ بعد از گلی که زدی طرف 10 ذقیقه 2 بر 1 جلو افتاد. بعد هم بازی رو اداره کرد. تیم بزرگ به این میگن.
  • محسن زارع خفری IR ۱۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۲
   3 20
   سوزش واسه حسودان شما دردی به حال خودتون کنید
 • شمسعلی IR ۱۶:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۱
  26 11
  خیلی گنده بوددددددددددددددددددددد خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
 • mehdiiiا IR ۲۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۱
  9 0
  ما که آرزومون بود ببرید و خیلی هم حرص خوردیم ولی باید قبول کنیم مثل یه قهرمان بازی نکردید ناراحتی مون هم از این بود که قرار بود بازی خوبتون رو انجام بدید ولی تا به خودتون بیایید کار از کار گذشته بود .
 • Team e Piroozi US ۲۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۱
  4 4
  Age bozorg nabod pas Chera tahghir shodin va bakhtin dada?
 • لنگی ام با افتخار IR ۰۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۲
  3 3
  این اقای عبدی فکر میکنه بازیکن بزرگی شده . نه اقا گل محمدی از سر نداری شمارو بازی داد تو فکر میکنی اگه علیپور بود یا الکثیر بود بهت بازی میرسید .نه .امثال شما بازیکنانی هستید که تو یه مقطعی جرقه میزنه و خاموش میشه .میگی نه حالا تو ادامه ی لیگ اگه بیشتر از یکی دو تا گل زدی اونموقع مشخص میشه که اره جرقه نبود .استعداد به قاییدی ما میگن خدایی چشم نزنم فوق العاده است متخصص لایی انداختن به بازیکنان لنگه مخصوص کنعان زاده گان خخخخ.یه چیزه دیگه بگم یادم نرفته حسرت این کنعان زادگان به دلش موند چه نقشه هایی کشیده بود که بعد قهرمانی انجام بده اخ که دلم سوخت خخخت
 • ستارگان صورتی ایران و اسیا IR ۰۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۲
  1 8
  میگن صحبتهای دیروز اقای گلمحمدی در خصوص اینکه یکی تو باشگاه باید جوابگو باشه مربوط به این خبر هست که یه نامه قبل فینال به باشگاه پرسپولیس میرسه و مدیران باشگاه فکر میکنن نامه در خصوص شکایت باشگاه النصر عربستان هست و به همین خاطر برای اینکه روحیه ی تیم خراب نشه نامه رو باز نمیکنن و بعد فینال و شکست تیم یکی از کارکنان باشگاه نامه رو باز میکنه و با کمال تعجب میبینه نامه در خصوص بخشش الکثیر هستش و اون میتونه تو فینال بازی بکنه و مدیران باشگاه خواستن این خبرو مخفی نگه دارن ولی خبر به بیرون درز کرده و به گوشش گلمحمدی رسیده .به همین خاطر بود که گلمحمدی عصبانی بود و گفته که یکی تو باشگاه باید جوابگو باشه . و همچنین گنجاندن بندی در قرار داد بشار رسن که باعث شده باشگاه با جدای رسن ۳ میلیون دلار ضرر بکنه .شکست پشت شکست.شما این اتفاقات چه تعبیر میکنید .فکر نمیکنید دست خدا صدا نداره و انتقام باشگاههای دیگه ی ایرانو از این باشگاه سوگلی دولت و حکومت میگیره و گرفت.خخخ
 • علی پرسپولیسی IR ۰۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۲
  3 3
  من از هواداران تیم استقلال خواهش میکنم دیگه در خصوص تیم ما از واژه ی لنگ استفاده نکنید انقدر این اسمو تکرار کردید که ما لنگیها هم ت صحبتهامون با هوادارهای خودمون که انجام میدیم ناخداگاه از این اسم برای باشگاه استفاده میکنیم .خواهشن به ما لنگی نگید
 • بهمن IR ۲۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۲
  1 1
  عبدی بازیکنی بودکه خیلی خوب فوتبال بازی می‌کرد شایدعلتهایی باعث شد که یحیی بازیش بده والی اونم مثل حسین پوهواریابرزگرفدای امثال شیری متکبر میشدمن خیلی دوستش دارم بسیار حرف قشنگی زدواقعاگنده اش کرده بودن مابه نوراللهی وشیری ازخدابی خبرباختیم آرمان هم فقط بلده بدوه به دردپرسپولیس نمیخوره.. شیری ونورالهی امسال راحت جام دستمون بودقضیه ای بودکه این دو باعث باخت وعصبانیت ملتی وهواداران شدن

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =
Topic[id:73, title:لیگ قهرمانان آسیا] - __ [] __
Topic[id:73, title:لیگ قهرمانان آسیا] - __ [] __
Topic[id:73, title:لیگ قهرمانان آسیا] - __ [] __
Topic[id:73, title:لیگ قهرمانان آسیا] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:73, title:لیگ قهرمانان آسیا] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:73, title:لیگ قهرمانان آسیا] - __ [] __

پربازدیدترین