کارشناس فوتبال ایران، میزبانی کشورمان در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۲۷ را شبیه خواب و خیال دانست.

مسعود اقبالی: کسی جرات ثبت نام ندارد، حتی علی دایی!

خبرورزشی/ مدیریت فوتبال؛ مسعود اقبالی مربی و کارشناس فوتبال ایران درباره انتخابات فدراسیون و بحث میزبانی جام ملت‌ها تعارف را کنار گذاشت و با تمام توان به مدیران فعلی فوتبال حمله کرد. بخش هایی از این مصاحبه را بخوانید:

*درباره شرایط مالی فدراسیون فوتبال و مزایده ساختمان این فدراسیون باید به حال این فدراسیون و سازمان لیگ گریه کنیم. همه این مسائل ناشی از عدم برنامه‌ریزی و مشکلات مدیریتی و تشکیلاتی است. متأسفانه افرادی چون تاج و ساکت که پای این قراردادها را امضا کرده‌اند، از همه مسائل تبرئه شدند و دیگر کسی با آنها کاری ندارد. قوه قضائیه و وزارت اطلاعات وارد مسئله نمی‌شوند و مدیران فعلی هم خودشان را برای انتخابات آتی فدراسیون فوتبال آماده می‌کنند. میان جامعه فوتبال و متخصصان این رشته که بتوانند ریاست فدراسیون را بپذیرند،‌ کسی را نمی‌شناسم که در انتخابات ثبت‌نام کند.

*مشکلات اینقدر زیاد است که کسی جرأت نمی‌کند ثبت‌نام کند و کسی مانند علی دایی هم وارد گود نمی‌شود. هر کسی هم بیاید، قربانی همین سیاست‌ها خواهد شد. مگر اینکه همین باندهای مافیایی و کسانی که در سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال هستند، به ریاست برسند. می‌گویند بازنشسته‌ها نباید بیایند، اما کفاشیان برای شرکت در انتخابات دندان تیز کرده و آقایان خیلی راحت می‌توانند روی قوانینی که خودشان وضع می‌کنند، خط بطلان بکشند.

*اینها کسی را می‌خواهند که پول بیاورد، اما کدام سرمایه‌گذاری حاضر است مبلغی وارد فدراسیون فوتبال کند و بیشتر از آن را نخواهد؟ هر کسی پول بیاورد به دنبال سود بیشتر، کسب شهرت یا استفاده از فدراسیون فوتبال به‌عنوان یک تخت پرش است. کسی به دنبال ارزش‌های مادی و معنوی فوتبال نیست که برای توسعه این رشته گام برنمی‌دارند.

*تنها راه نجات ورزش کشور، حمایت‌های کامل دولت است و دولت باید نیروهای متخصص خود را بیاورد که معضلات را حل کنند. آنها هر کسی را که می‌آورند، باید تخصص و تجربه مدیریتی داشته باشد تا ورزش را نجات دهد. اینقدر بدهکار هستیم که یک فرد ورزشی نمی‌خواهد رئیس یا عضو هیئت رئیسه فدراسیون شود و مشکلات مالی فوتبال را حل کند.

*کسی چون زنوزی مالکیت تراکتور را بر عهده می‌گیرد و پس از چند سال کار را رها می‌کند. هر باشگاه را به بخش خصوصی دادیم، نابود شد و نمی‌توان استقلال و پرسپولیس را به بخش خصوصی داد. مگر اینکه ضمانت‌هایی از افراد گرفته شود. ما ابتدا باید درباره زیرساخت‌ها صحبت کنیم. ما یک ورزشگاه و چمن طبیعی نداریم، اما وزارت ورزش برنامه می‌دهد که میزبانی جام ملت‌های آسیا را بگیریم. با کدام امکانات؟ یعنی یک نیروی متخصص نداریم که چمن طبیعی درست کند؟

*میزبانی جام ملت‌های آسیا 2027 یک شوخی است. مگر دیوانه هستند که میزبانی مسابقات را به ما بدهند؟! ما امکاناتی نداریم و نمی‌توانیم لیگ برتر و لیگ دسته اول را برگزار کنیم، آن وقت تورنمنت به آن بزرگی را به ما بدهند؟ قطر پیش از اینکه میزبان جام جهانی باشد، تورنمنت‌های مختلف از جمله لیگ قهرمانان آسیا را میزبانی می‌کند تا آماده آن مسابقات شود. میزبانی جام ملت‌های آسیا خواب و خیال است.

برچسب‌ها

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 1
  • ققنوس IR ۱۴:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۵
    0 2
    راست میگه.... با اینکه گروه تاج و کفاشیان چندان موفق نبوده ولی بازم نصبت به رقیبش بده نصبت به بدتر.... همونا ک موقع انتخاب کفاشیان از لابی ایشون انتقاد میکردن و بعدش با یسری کارا طلافی کردن... همونا ک وقتی بحث ورود بانوان به ورزشگاه شد هر بازی ادماشون صندلی میکندن پرت میکردن, جنجال میکردن به اسم هوادار.... متاسفانه ادمای سالم هم جرائت نمیکنن برن تو گود با اینا دربیفتن.... حق دارن نگران اعتبارشون هستن...

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __

نظرسنجی

پیش‌بینی شما از نتیجه دربی؟
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __

پربازدیدترین