۱۲ نفر
جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۰

علیپور مثل برادرم است

مهدی عبدی: گلی که به استقلال زدم را مدیون آقا یحیی هستم

علی روستای ما قراخیل را به فوتبال ایران معرفی کرد

مهدی عبدی مهاجم جوان پرسپولیس به خبرورزشی گفت: علی علیپور برادر من است که برای اولین بار اسم روستای قراخیل را در فوتبال ایران مطرح کرد.

مهدی عبدی: گلی که به استقلال زدم را مدیون آقا یحیی هستم

خبرورزشی/ مهدی یکتا؛ کم نیستند کسانی که مهدی عبدی را ستاره دربی اخیر می‌دانند. در مسابقه‌ای که سیدجلال حسینی و وحید امیری هم خوش درخشیدند اما این جوان ۲۲ ساله یک گل زد، یک پاس گل بی‌نقص به احمد نورالهی داد و نمایش خیره‌کننده‌ای ارائه داد. مهدی عبدی جوان در دقیقه ۵۰ این دیدار درحالی که پرسپولیس بازی را از رقیب سنتی خود عقب بود توانست با عبور از صد مدافعین استقلال و رشید مظاهری دروازه را باز کند. این دومین گل مهاجم جوان و مازندرانی پرسپولیس در دربی بود. در دوران سرمربیگری گابریل کالدرون و در دربی رفت لیگ نوزدهم درحالی که به نظر می‌رسید بازی با نتیجه صفر - صفر به پایان برسد ناگهان تابلو تعویض در دقیقه ۸۰ بالا رفت و در میان شوک همگان مهدی عبدی جوان و کم نام و نشان به جای وحید امیری وارد میدان شد. او تنها یک دقیقه بعد از حضورش در زمین، در اولین بازی خود در نخستین تجربه خود در دربی با اولین ضربه خود موفق شد دروازه استقلال را باز کند تا تبدیل به ستاره آن دیدار شود. حالا این مهاجم جوان توانسته است دوباره خودش را سرزبان‌ها بیندازد و ثابت کند مرد بازی‌های بزرگ است. آخرین و تازه‌ترین گفت‌وگوی ما با مهدی عبدی را بخوانید.

این مصاحبه را از کجا شروع کنیم؟
هرجایی که راحت هستید! چه‌طور مگه؟!

مهدی عبدی روزهای تلخ و شیرینی را در همین چند هفته گذشته پشت سر گذاشته است. ازگلزنی در فینال آسیا بگیرید تا گل نزدن در لیگ برتر که شاید بدشانسی مهم‌ترین عامل آن بود و... ناگهان دوباره دربی و باز هم یک گل حساس! 
فوتبال همین است و رو ندارد. یک روز شیرین تمام می‌شود و روزی دیگر تلخ.

برای تو در این چند هفته گذشته بیشتر تلخ بوده یا شیرین؟
راستش را بخواهید تلخ‌ترین آن فینال لیگ قهرمانان آسیا بود. وقتی با کمک همبازیانم گل اول را به اولسان کره‌جنوبی زدم احساس خیلی خوبی پیدا کردم. انگار جام قهرمانی دردستان ماست ولی... خیلی تلخ بود. ما تیم شایسته قهرمانی بودیم. 

روی دو اشتباه فردی و دو پنالتی جام را دادید؟
اشتباه فردی بخشی از فوتبال است و شاید برای من اتفاق می‌افتاد. به نظرم تیم بدشانسی بودیم که نتوانستیم قهرمان شویم.

واقعا به شانس اعتقاد داری؟
شانس با تلاش حاصل می‌شود اما شما کافی است صحنه پنالتی اول اولسان را دوباره نگاه کنید. حامد لک خیلی خوب جهت توپ را تشخیص داد و آن را دفع کرد. می‌شد آن دفع توپ به سمت دیگری یا حتی کرنر برود اما جلوی پای بازیکن برزیلی افتاد و تبدیل به گل شد. حامد لک که بهترین دروازه‌بان لیگ قهرمانان آسیا بود کارش را کرد و فقط بدشانسی باعث گل شدن آن پنالتی شد. شما نظر دیگری دارید؟!

مهدی عبدی مهاجم پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا

چه بگوییم؟! البته موضوعی که درباره تو مطرح می‌شود این است که مهدی عبدی مرد بازی‌های بزرگ است. هرچه بازی بزرگ‌تر و حساس‌تر باشد راحت‌تر گل می‌زنی. مصداق بارز این ادعا هم گلزنی در نیمه‌نهایی و فینال لیگ قهرمانان آسیا به النصر و اولسان و همین دربی اخیر به استقلال است. در این رابطه صحبتی نداری؟
من مرد بازی‌های بزرگ نیستم بلکه این تیم پرسپولیس است که مرد بازی‌های بزرگ است. همبازیان جنگنده و پرتلاشی دارم که اعتمادبه‌نفس بالایی داشته و هرگز جلوی هیچ تیمی تسلیم نمی‌شوند. من فقط زحمات همبازیانم را تبدیل به گل کردم. فراموش نکنید فوتبال یک بازی گروهی است که اگر گلی زده شود به نام همه است و گلی هم رد و بدل شود به نام تیم ثبت می‌شود. 

چرا در آسیا راحت‌تر گل می‌زنی؟
آسیا و لیگ برتر ندارد. شاید تیم‌های آسیایی شناخت کمتری ازمن و بقیه بچه‌های تیم مثل عیسی آل‌کثیر داشتند و در لیگ برتر من و آرمان را خوب می‌شناسند. در مجموع باید دوباره بگویم کمی هم در لیگ برتر بدشانس بودم. شما در بازی با سایپا دیدید گلر حریف چگونه در دو قدمی دروازه توپ من را گرفت یا ضربه دیگری که زدم و به تیر دروازه خورد. اگر آن توپ‌ها گل می‌شد شرایط خیلی فرق می‌کرد.

(به شوخی) و ما هم این سؤالات را از تو نمی‌پرسیدیم؟
(با خنده) بله دقیقاً درست است. 

۴ هفته اول لیگ برتر گلی نزدی ولی ناگهان زننده تک گل پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا شدی. بعد از اتمام بازی فینال باز هم تا هفته هشتم گلی به ثمر نرساندی و در دربی...
راستش را بخواهید گلی که به استقلال زدم را مدیون آقا یحیی هستم. سرمربی پرسپولیس و کادرفنی ایشان خیلی با تجربه و کاردان هستند. آقا یحیی خوب می‌دانست باید چگونه من را آماده کند.

از لحاظ فنی و در نظر گرفتن تمرینات اختصاصی یا روحی و روانی؟
هردو مورد درست است. سرمربی تیم شرایطم را درک و خیلی با من کار کرد. درتمرینات به صورت اختصاصی گلزنی را مرور می‌کردیم و همین طور روحی و روانی که از من حمایت شد. من به حمایت آقا یحیی نیاز داشتم و صحبت‌های روحیه‌بخش سرمربی پرسپولیس خیلی کمکم کرد.

به همین خاطر پس از گلزنی به استقلال به سمت یحیی گل‌محمدی رفتی و او را بغل کردی؟
دقیقاً همین‌طور است. می‌خواستم پس از گلزنی به شکلی از ایشان تشکر کنم و خیلی خوشحال بودم جواب اعتماد سرمربی را داده‌ام. کاش می‌شد باز هم گل بزنم اما...

مهدی عبدی و یحیی گل‌محمدی بعد از گل پرسپولیس به استقلال

دو بار دیگر هم شانس گلزنی در دربی را داشتی که یک مرتبه سرت را چرخاندی و توپ به اوت رفت و بار دیگر به احمد نورالهی پاس دادی و ...
یک بار دیگر هم عارف غلامی روی من خطا کرد.

واقعاً فکر می‌کنی خطای عارف غلامی کارت قرمز داشت؟
شما دیدید ۳ کارشناس داوری برنامه فوتبال برتر اعلام کردند باید عارف غلامی اخراج می‌شد. من در شرایط تک به تک بودم و می‌توانستم گل بزنم اما مدافع استقلال خطای عمدی انجام داد و باید کارت قرمز می‌گرفت.

برخی‌ها معتقدند فاصله مهدی عبدی از دروازه خیلی دور بود و شاید یکی از مدافعان یا بازیکنان سرعتی استقلال به تو می‌رسیدند؟
امکان نداشت. عارف غلامی آخرین مدافع استقلال جا مانده و پشت سرم بود و بازیکن دیگری هم به من نمی‌رسید. من کارشناس داوری نیستم اما تقریباً همه آنها رأی به اخراج مدافع استقلال داده بودند.

و استقلالی‌ها می‌گویند آن که جهت حرکت تو کمی متمایل به کنار زمین بود و به سمت دروازه نبوده است؟
آنچه که عیان است چه حاجت به بیان است. دیگر گذشته‌ها گذشته است و من هم نمی‌خواهم حرف‌های تکراری بزنم اما شک نکنید آن خطای مدافع استقلال صد درصد جریمه‌اش اخراج بود. اگر آن کارت قرمز داده می‌شد، می‌توانستیم نتیجه‌ای تاریخی در دربی ثبت کنیم اما حیف شد!

بهترین بازیکن دربی چه کسی بود؟
به نظر من کل تیم پرسپولیس ستاره دربی بودند. من در مورد خودم صحبت نمی‌کنم اما همه بازیکنان پرسپولیس عملکرد خوبی داشته و ثابت کردند بهترین تیم ایران و حتی آسیا هستند. ما خیلی حرف‌ها شنیدیم و فصل گذشته و امسال اذیت شدیم اما در زمین فوتبال خودمان را ثابت کردیم.

مهدی عبدی قبل از شروع فصل گذشته و لیگ نوزدهم فکرش را می‌کرد یک سال و ۳ یا ۴ ماه بعد به این جایگاه برسد؟
لطف خدا شامل حالم شده است و دعای پدر و مادر. البته زحمات و اعتماد مربیان و کمک همبازیانم را هم باید ذکر کنم.

بی تعارف دچار غرور نشدی؟
نه، من هنوز به جایی نرسیدم که مغرور شوم. من فراموش نمی‌کنم و افتخار هم می‌کنم بچه روستای قراخیل (از توابع قائم شهر) مازندران هستم. یک بچه روستایی که به خواست خدا امروز پیراهن تیم بزرگ پرسپولیس را پوشیده است. اهداف زیادی در سر دارم و فرصتی برای مغرور شدن ندارم.

اولین بار علی علیپور اسم روستای قراخیل را آورد. از او خبری داری؟
علی برادر من است. همسایه و بچه محلم که برای اولین بار اسم روستای قراخیل را در فوتبال ایران مطرح کرد. علیپور همیشه راهنمای من در پرسپولیس بود و برای او در فوتبال پرتغال آرزوی موفقیت می‌کنم. 

علی علیپور و مهدی عبدی

این روزها با مصدومیت مواجه شده است. می‌دانی؟
بله، علی علیپور فوتبالیست زحمتکش، گلزن و جنگنده‌ای است. مطمئن هستم در لیگ پرتغال هم خودش را مثل پرسپولیس ثابت خواهد کرد. امیدوارم هرچه زودتر برگردد و دوباره گلزنی کند.

دو مهاجم درجه یک از یک روستای کوچک در حوالی قائم‌شهر به پرسپولیس می‌آیند و هردو هم موفق می‌شوند. مردم این روستا خیلی فوتبالی هستند؟
خیلی خیلی فوتبالی هستند. وقتی من در دربی گل زدم تا نیمه شب مردم روستای قراخیل بیدار بودند و شادی کردند. همین‌طور بعد از نیمه‌نهایی آسیا که با تماس و پیام‌های خود من را شرمنده کردند. در روستای ما نوجوانان و جوانان مستعدی حضور دارند که فقط کمی توجه می‌خواهند. من مطمئن هستم استعدادهای دیگری هم از قراخیل به سطح اول فوتبال ایران خواهند رسید.

برگردیم به بازی با استقلال! دربی با بقیه بازی‌ها چه فرقی می‌کند؟
دربی یک بازی خاص در لیگ برتر است. یک مسابقه متفاوت که برای هواداران، مربیان و بازیکنان دو تیم از حساسیت بالایی برخوردار است. واقعاً نمی‌توانم از سختی‌های این بازی چیزی بگویم و فکر می‌کنم تیم باهوش‌تر و نترس‌تر موفق است.

برای خودت این بازی آسان‌تر است یا سخت‌تر؟
برای همه سخت است. باید برای این بازی خیلی خوب آماده شد و تمرکز کامل داشت.

دربی‌بازترین همبازی تو چه کسی است؟
همه دربی‌باز هستند. ما خدا را شکر تیم باتجربه‌ای داریم که گل سرسبد آن هم آقا سیدجلال حسینی است. کاپیتانی با کوه تجربه که به ما جوان‌ترها کمک می‌کند.

راستی داشت یادمان می‌رفت. سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا نتیجه نظرسنجی بهترین گل لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ را اعلام کرد. گل تو به النصر عربستان با کسب ۳۱ درصد آراء به عنوان بهترین گل لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ از سوی کاربران AFC انتخاب شد. نظرت چیست؟
جا دارد اول از هواداران پرسپولیس تشکر کنم که در همه نظرسنجی‌های داخلی و بین المللی از ما حمایت می‌کنند. دست تک‌تک کسانی که به من رأی دادند را می‌فشارم و بعد هم از همبازیانم که کمک کردند آن گل را بزنم. من جوانی اول راه هستم که می‌دانم مسیری طولانی پیش روی دارم. از همان روزهای اول حضور در پرسپولیس با خودم فکر می‌کردم که باید اتفاقات خوبی برایم بیفتد و می‌دانستم باید تلاش کنم. هنوز هم خودم را اول راه می‌دانم دوست دارم باز پیشرفت کنم. این نظرسنجی‌ها و رأی هواداران برای من جوان روحیه‌بخش است.

شادی گل مهدی عبدی در دیدار پرسپولیس و النصر در لیگ قهرمانان آسیا 2020

صحبت‌هایی درباره پیشرفت و اهدافی که در نظر گرفتی انجام دادی. به تیم ملی هم فکر می‌کنی؟
هر فوتبالیستی که در لیگ ایران بازی می‌کند به فکر تیم ملی است.

مشخصاً در مورد خودت پرسیدیم؟
آرزوی من این است که به تیم ملی دعوت شوم. می‌دانم کار بسیار سختی پیش رو دارم چون فوتبال ایران مهاجمان بزرگ و لژیونری دارد. سردارآزمون و مهدی طارمی را همه می‌شناسند یا اینکه کریم انصاری‌فرد و کاوه رضایی و علی علیپور و حتی علیرضا جهانبخش که به عنوان مهاجم به تیم ملی دعوت می‌شود. این مهاجمان بزرگ و مطرح هم‌پُستی من هستند و کار سختی پیش‌روی من است. این موضوع را خیلی خوب می‌دانم اما تمام تلاشم را می‌کنم به آن برسم. در حال حاضرباید روی بازی‌های پرسپولیس تمرکز کنم و بعد انشالله بتوانم نظر سرمربی تیم ملی را جلب کنم.

تو توانسته‌ای در لیگ قهرمانان آسیا گل‌های زیبا و حساسی بزنی. فکر می‌کنی آن گل‌ها و درخشش در دربی برای جلب رضایت دراگان اسکوچیچ کافی باشد؟
من تلاش می‌کنم تداوم داشته باشم و مطمئن هستم اگر در پرسپولیس خوب کار کنم آقای اسکوچیچ هم من را دعوت خواهد کرد. متأسفانه مدت‌هاست بازی‌های تیم ملی به خاطر کُرونا عقب افتاده و بازی دوستانه زیادی هم برگزار نمی‌شود. 

اگر به تیم ملی دعوت شوی می‌توانی در تیم ایران هم گل‌های حساسی بزنی؟
سؤال سختی است. در تیم ملی مهاجمان خوبی داریم و اگر دعوت شوم اول تلاش می‌کنم در تیم بمانم و کمک کنم. مسلماً این یک رؤیای بزرگ برای هر بازیکنی است که برای تیم ملی کشورش گل بزند و چه‌قدر عالی می‌شود این اتفاق در یک بازی بزرگ بیفتد. امیدوارم شانس این را پیدا کنم که بتوانم نظر سرمربی تیم ملی را جلب کنم.

دوشنبه باید با فولاد خوزستان بازی کنید. فکر می‌کنی بتوانی باز هم برای پرسپولیس گلزنی کنی؟
بازی سختی پیش رو داریم چون فولاد خوزستان یکی از تیم‌های خوب و منظم ایران است. کادرفنی و بازیکنان خوبی دارد و آماده دیداری سنگین مقابل آنها هستیم. 

جواب سؤال ما را ندادی؟
این بازی یک مسابقه بین تیم‌های پرسپولیس و فولاد خوزستان است و بازی فقط مربوط به من نمی‌شود. من هم یکی ازبازیکنان پرسپولیس به شمار می‌روم که دوست دارم برای موفقیت تیم خودم بازی کنم. سعی می‌کنم عنصر مفیدی برای پرسپولیس باشم و انشالله اگر هم فرصتی نصیبم شد از دست ندهم.

اگر موافق باشی می‌خواهیم از وحید امیری بپرسیم. بازی کردن کنار او را چطور توصیف می‌کنی؟
وحید امیری نیازی به تعریف من ندارد. او یک فوتبالیست فنی و تاپ است که از اخلاق خوبی هم بهره می‌برد. هرکسی از جمله خودم از بازی کردن کنار وحید امیری لذت می‌برد و خوشحالم او بازیکن پرسپولیس است.

جالب آن که هر دو گل پرسپولیس در آخرین بازی شما در دربی را تو و وحید امیری زدید که مهاجم تیم محسوب می‌شوید. این نشانه خوبی برای راه افتادن خط حمله پرسپولیس است؟
امیدوارم همین‌طور باشد. البته من و وحید امیری زحمات خط میانی و سایر بچه‌ها را تبدیل به گل کردیم اما این موضوعی هم که گفتید برای من جای خوشحالی دارد. 

از آرمان رمضانی نمی‌خواهی چیزی بگویی؟
آرمان هم یک پسر فوق‌العاده مؤدب و با شخصیت و فوتبالیست خوبی است. من فکر می‌کنم او هم با بدشانسی مواجه شده است و با زدن یک گل موتورش روشن خواهد شد.

مهدی عبدی و فرشاد پیوس

تو هم حرف فرشاد پیوس را می‌زنی؟
آقا فرشاد که تاج سرماست. یک مهاجم افسانه‌ای که همه جا صحبت از شم گلزنی ایشان است. هنوز هم خاطرات گلزنی آقای پیوس ورد زبان پرسپولیسی‌هاست. 

دربازی دوستانه با تیم پیوس، او نصیحت جالبی به تو کرد و گفت که «به حرف مردم توجه نکن، گل می‌زنی». این حرف چقدربه تو کمک کرد؟
امثال آقای فرشاد پیوس کوه تجربه هستند. هر صحبت و حرف آنها درس بزرگی برای ما بازیکنان امروز است. آن جمله خیلی به من کمک کرد.

و همین‌طور کم کردن فعالیت خودت در فضای مجازی و اینستاگرام! درست می‌گوییم؟
دقیقاً همین‌طور است. من به خودتان هم گفتم این تصمیم را پس از مشورت با بزرگان و مربیان خودم گرفتم و فکر می‌کنم کمک کرد با تمرکز بیشتری بازی کنم.

سؤالات ما تقریباً به اتمام رسید. در پایان اگر حرف ناگفته‌ای داری در خدمتیم؟
از شما تشکر می‌کنم و همین‌طور هواداران با معرفت پرسپولیس که این روزها پس از دربی نشان داده‌اند چقدر فوتبال فهم هستند. انشالله بتوانیم با ارائه بازی‌های خوب و نتایج بهتر در لیگ برتر لطف و محبت همه طرفداران پرسپولیس را جبران کنیم.

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 55
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 19
 • ناشناس NL ۱۸:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
  51 37
  جووون عبدی عربستانی کش
  • محمدم IR ۱۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   37 67
   آقای عبدی یادت باشه انگشت کوچیکه مهدی قائدی هم نیستی به قول پیروزی ها دقیقه 93 یادت نره666666
  • تتلیتی وحشتناک باهوش IR ۲۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   60 35
   عبدی سرور مهدی قایدی هست . یحیی سرور محمود فکری هست
  • تتلی وحشتناک باهوش IR ۲۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   13 17
   قایدی لنگ سوراخ کن سرور عبدیه. فکری سرور دقدقه
  • لنگیون IR ۲۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   17 19
   خخخخ. گلی که زدی رو مدیون کرمانشاهی هستی با دو دست هر دو مدافع سرورت تاج رو هل دادی و داور نگرفت. 6ماه دیگه نهایتا پاپا مسود هست میبینمتون. در ضمن خطای غلامی رو تو اصلا کارت نداشت چون توپ رو با دست استپ کردی. #کثیف مثل لنگ
  • تتلیتی وحشتناک باهوش IR ۲۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   21 38
   اشتباه شد استقلال سرور پیروزی است
  • تیم مظلوم لنگ IR ۲۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   9 12
   کلا کیسه مافیا سایتو بهم ریخته و به اسم همه کامنت میزنه... اون تتلیتی اصلا لنگی نیست.... استقلالی هم نیست
  • شکارچی تاریکی IR ۲۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   4 6
   آفرین محمدم... بالاخره حرف درست زدی خخخخخخخخخ دیگه حتما لنگی نیستی؟!! اون تتلیتی هم فیکه..
  • تتلیتی وحشتناک باهوش IR ۲۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   21 30
   پرسپولیس سرور دوچرخه سواران هست
  • رفیق سابق تتلیتی IR ۲۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   9 3
   این تتلیتی هیچوقت پرسپولیسی نبوده... پس قطعا این کامنتش نیست.... من دوماه نبودم سایتو به.... دادین
  • ناشناس( قمارباز) IR ۲۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   11 4
   کیسه مافیا سایت رو خراب کرده و میخاد تتلیتی رو بدنام کنه
  • تتلیتی وحشتناک باهوش IR ۲۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   0 7
   دوچرخه سواران و بولینگ عبده هر دو افتضاح هستن...
  • باحقارت و شرمساری لُنگی ام IR ۲۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   10 18
   گل عبدی در دربی خطا بود دو مدافع استقلال یعنی ممد نادری و عارف غلامی رو با دست شارژ کرد و هل داد جلو...و در مابقی بازی حرفی برای گفتن نداشت.. متاسفاته داوران از لنگ حکومتی ترس دارن و با مماشات و مهربانی باهاش رفتار میکن
  • تیم مظلوم لنگ IR ۲۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   5 3
   درسته کاربر تتلیتی طرفدار هیچ تیمی نیست... ولی کاملا تحت حمایت ماست... و ما ازش دفاع میکنیم.. البته تا جایی که منطقی باشه... ما اقدامات کیسه مافیا رو محکوم میکنیم و در صورت تکرار.. مقابله به مثل میکنیم... البته اگه واقعا کار کیسه مافیا باشه
  • لنگی ها مافیای فوتبال ایران IR ۲۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   8 10
   گلی که عبدی به استقلال زد خطا بود چون با دو دستش دو بازیکن استقلال رو هل داد و از جریان مسابقه خارج کرد. وقتی بازیکنان توی اون سرعت میدون کافیه فقط یک فشار بهشون وارد کنی تا از توپ فاصله بگیرن. داور هم پنالتی استقلال رو نگرفت و هم به سید جلال حسینی کارت زرد نداد و هم خطای عبدی رو روی اون صحنه نگرفت و گل مردود رو سالم اعلام کرد. اگه رضا کرمتنشاهی نبود استقلال با نتیجه شگفت انگیزی دربی رو می برد.
  • پرسپولیس واژه ای یونانی IR ۲۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   6 16
   ببینید استقلال با دو قهرمانی در آسیا چه تیم بزرگیه که مهدی عبدی با گل زدن به این تیم احساسا افتخار می کنه و بعد از 5 روز هنوز داره به خودش می باله
  • تتلیتی وحشتناک باهوش IR ۲۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   15 5
   مهدی عبدی سرور مهدی قایدی . مهدی عبدی کیسه سوراخ کن
  • کیسه مافیا ورزش IR ۲۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   11 5
   اگر تتلیتی به جای من کامنت نگذارد من هم به جایش کامنت نمی گذارم البته اون به من توهین کرد . اون وقت که به من داشت توهین می کرد چرا حرفی نمی زدید
  • کیسه مافیا ورزش IR ۲۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   10 6
   تتلیتی به من حرف های بدی زد که اگر به خود شما می زد شما هم به چایش کامنت می گذاشتید . حرف هایی که تتلیتی به من زد را به شما بگویم چه واکنشی نشان می دهید . بعدش خیلی ضایع هست که یک نفر داره با اسم های مختلف می نویسد کیسه مافیا اون را نوشته و از این حرف ها و من ارزشی برای حرف های کیسه کشا قائل نیستم
  • کیسه مافیا ورزش IR ۲۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   10 5
   دوستا من الان به این نتیجه رسیدم که خود تتلیتی و هفت تیر کش و شکارچی و ناشناس و تیم مظلوم یکی هستند اند به فاصله کامنت های آنها و حرف هایشان و مفهوم کامنت هایشان نگاه بیاندازید تا بفهمید . تتلیتی و هفت تیر کش و شکارچی تاریکی و تیم مظلوم لنگ و ناشناس یکی هستند .
  • کیسه مافیا ورزش IR ۲۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   12 5
   تیم مظلوم تو خود تتلیتی هستی . هفت تیر کش و شکارچی تاریکی و ناشناس دیگر اسم های تتلیتی هستند اند تتلیتی بد موقع خودت را لو دادی فاصله کامنت های هفت تیر کش و شکارچی و تیم مظلوم لنگ و ناشناس و تتلیتی را نگاه کنید و به مفهوم و منظور کامنت هایشان دقت کنید تا بفهمید من دارم راست میگم . امید تیفوسی آبی هم همان تتلیتی هست امید تیفوسی یکی دیگر از اسم های تتلیتی هست . تتلیتی بد موقع خودت را لو دادی
  • شکارچی تاریکی IR ۲۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   5 5
   خبرورزشی چاپ کن! کیسه مافیا خجالت بکش.. واقعا من الان خیلی ناگفته ها داشتم ولی به شعور طرف مقابل احترام گذاشتم.... به من چه ربطی داره دیگران چه فاصله ای با کامنت من دارن؟؟ منم الان میتونم بگم تو و محمدم و رفیق امیر پرسپولیسی و الدوچرخه چی یه نفرید....!!!!! خوشبختانه ما انقد زیادیم که نیازی به این جنگولک بازیا نداریم... پس لطفا ادب رو رعایت کن... هفت تیر کش و تیم مظلوم به من ربطی ندارن
  • کیسه مافیا ورزش IR ۲۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   4 0
   تتلیتی لو رفتی . خبر ورزشی لطفا کامنت های سانسور شده را انتشار بدهد
  • تیم مظلوم لنگ IR ۲۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   0 4
   ما خواهان چاپ نشدن کامنت های کیسه مافیا هستیم.... خیلی زشته رنگی نگاه میکنی ادمین جان... داره تهمت میزنه
  • تیم مظلوم لنگ IR ۲۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   0 6
   کیسه مافیا و رفیق امیر پرسپولیسی و حقارت شرم یه نفرن با مدرک
  • سرخ IR ۲۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   5 6
   کیسه مافیا با حرف مفت زدنت کل سایت رو بهم ریختی... کلا کامنت های بعد ناشناس همه توهمات بود.... خب چرا الکی بین سرخابی ها فتنه میندازی؟؟ بعد میگم برانکو به امثال تو اهمیت نداد ناراحت میشی.. اصلا تو چیکارشون داری؟؟؟؟ بزار تو توهم بمونن... البته اگه واقعا اینجوری باشن
  • امید تیفوسی آبی IR ۲۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   0 3
   خبرورزشی تمام کامنت های منو سانسور کردی و بی ادبی ها و دروغ ها و چرت وپرت های کیسه مافیا چاپ شد... باشه....
  • امید تیفوسی آبی IR ۲۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   0 4
   این متوهم هزار اسم اهمیت ندیدن.. کافر همه را به کیش خود پندارد
  • امید تیفوسی آبی IR ۲۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   0 4
   خبرورزشی دستت درد نکنه من درجواب بی حرمتی و تهمت کیسه مافیا دیگه کامنت نمیزارم.. خدانگهدار
  • هفت تیرکش معروف IR ۲۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   0 3
   حرف مفت و بی ارزش و چرت میزنه... حرفاش به... نیستن. بیخیالش بشید. این موجود هفت خط خودش سی تا اسم داره و به اسم همه استقلالی ها کامنت میزنه و مفت میگه
  • هفت تیرکش معروف IR ۲۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   0 3
   کیسه مافیا حررررررف نزن
  • شکارچی تاریکی IR ۲۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   0 3
   به خدا خجالت میکشم وقتی یه نفر این حجم از بی ادبی رو داره.... از سایتتون بیشتر خجالت میکشم که اینا رو چاپ میکنه.... خدایا خودت بهمون رحم کن.. اینا که چاپ نمیکنن... من اصلا تتلیتی رو زیاد نمیشناسم...
  • رفیق سابق تتلیتی IR ۲۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   3 2
   من 11 ماهه تو این سایتم... و با سبک کامنت همه آشنام... هیچکدوم از این ها تتلیتی نیستن... البته به نظر من...
  • هفت تیرکش معروف IR ۲۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   6 7
   کیسه مافیا مفت میگه مفت
  • تیم مظلوم لنگ IR ۲۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   2 6
   همشششششششششش دروغ
  • کیسه مافیا ورزش IR ۰۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۷
   7 0
   شما خودتان به فاصله کامنت ها نگاه کنید بعدش حرف بزنید ۲ دقیقه فاصلهدبین هر کامنت. منظور و مفهموم هم یکی دیگه دلیل از این واضح تر
  • کیسه مافیا ورزش IR ۰۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۷
   10 0
   کیسه کشا به جاده خاکی نزنید با منطق و دلیل سوال پرسیدم نتوانستید حواب بدهید توهین ندارد . بعدش هم کجای کامنت من توهین هست . امید کیسه کش به جاده خاکی نزن . کاربر سرخ فکر می کنی ما نمی فهمیم تو کیسه کش هستی اون بار هم با منطق جوابت دادم اما نتوانستی جواب دهی
 • کیسه حقیر IR ۱۸:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
  54 28
  عبدی به کیسه فقط گل نزد بلکه با یه سرتوپ باعث تصادف نادری و غلامی یعنی پت ومت کیسه شد بعد آنها را گره زد در آخر شلیک به قلب مظاهری و آل کیسه زد اشک مظاهری و کیسه را در آورد و حتی مظاهری خودش در مصاحبه اش گفت فشار سختی در دربی تحمل شده این فشار منجرب به اشک مظاهری شد خخخخخخخ
  • محمدم IR ۱۹:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   24 38
   لنگ بهتر از پیروزیه چون به یک لنگی میگی پیروزی ناراحت میشه666666
  • تتلیتی وحشتناک باهوش IR ۲۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   46 19
   کیسه بهتر از اسم دوچرخه سواران هست ، چون به یک کیسه کش میگی دوچرخه سوار ناراحت میشه 666666 واقعی
  • تتلیتی وحشتناک باهوش IR ۲۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   4 5
   اشتباه شد استقلال سرور پیروزی است
  • تتلیتی وحشتناک باهوش IR ۲۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   1 5
   لطفا از زبان بنده مزخرف نگو چون من استقلال و پیروزی رو تیم حساب نمیکنم
  • هفت تیرکش معروف IR ۲۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   5 9
   رسیدگی کنید... یه نفر داره به اسم تتلیتی کامنت میزنه... و اون کیسه مافیاست... کلا سم سایت خودشه.
  • تتلیتی وحشتناک باهوش IR ۲۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   2 6
   کیسه مافیا از زبان من مفت نگو چون من لنگ رو تیم حساب نمیکنم.....
  • کیسه مافیا ورزش IR ۲۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   11 3
   هفت تیر کش تو خود تتلیتی هستی . هفت تیر کش گفته کیسه مافیا به جای تتلیتی کامنت می گذارد ۳ دقیقه بعد تتلیتی میگه کیسه مافیا به چای من کامنت می گذارد . این نشان می دهد هفت تیر کش همان تتلیتی هست . تتلیتی لو رفتی . بد موقع هم لو رفتی . هیچ وقت به ذهنت نمی رسید که یک روز لو بروی . هواداران پرسپولیس دعوا های الکی و زرگری امید تیفوسی و تتلیتی را باور نکنید چون تتلیتی و امید تیفوسی یک نفر هستند
  • کیسه مافیا ورزش IR ۲۳:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   4 0
   هفت تیر کش اکر می توانی جواب بده اگر نه که هیچ
 • ماموت کتری IR ۱۹:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
  57 36
  عبدی مثل علیپور راه باز کردن کیسه را خوب میداند
 • شهنام دقلال رشت IR ۱۹:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
  46 36
  شانس آوردن داور مثل همیشه به نفع کیسه بود باید پنج تا میخوردن تیم درباری
 • عبدی ساده دل IR ۱۹:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
  46 45
  خودش رو مدیون یحیی ناشی میدونه نمیدونه چه کسانی او رو تو فوتبال آسیا مطرح کردند
 • {...} IR ۲۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
  7 8
  مهدی قایدی.گلی که زدم مدیون کنعانی زادگان وتونل لک لک هستم
 • کیسه السعودی IR ۲۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
  6 7
  اخه بجه مدرسه‌ای توبرو مدرسه درستو بخون. نبینم دوباره فرار کنی بیایی دربی دوباره گل بزنی. که دیگه سفارشتو به مدیر مدرسه میکنم.. اخه توفعلا برو دبیرستان تابعد خداکریمه
 • {...} IR ۲۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
  17 8
  تیمهای شرق آسیا خیلی مدیون تیم درپیت پیزوری اند کاشیما-لنگ (پیزوری تهران) اولسان هیوندا- لنگ(پیزوری تهران).قشقایی چین-لنگ(پیزوری تهران) محمدان ویتنام- لنگ(پیزوری تهران)
 • تونل دربی IR ۲۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
  10 2
  بیشتر باید ممنون کرمانشاهی باشی
 • محمد IR ۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
  1 3
  اشتباه نکن اگه داوری رو نداشتید عمرا" یه همچین گلی سالم به ثبت می رسید
 • کیسه 6+6 IR ۰۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۷
  7 0
  کیسه کشا باث مدیون احمد نور باشن

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین