جمشید خیرآبادی رییس هیئت ‌کشتی استان کردستان می‌گوید: سفرهای استانی علیرضا دبیر به‌ اندازه تاریخ کشتی به استان‌ها خدمات می‌رساند و ناراحتم چرا اولین استانی نبودیم که دبیر به آنجا سفر کرده است.

جمشید خیرآبادی: علیرضا دبیر برای کشتی، از من‌هم دیوانه‌تر و عاشق‌تر است

خبرورزشی/ کشتی؛ جمشید خیرآبادی رییس هیئت‌کشتی استان کردستان، بعد از سفر استانی علیرضا دبیر رییس فدراسیون‌کشتی به کردستان، پیرامون فواید و منافع این سفر، حضور و دیدارهای انجام گرفته، توافقات و مصوبات جلسات با مسئولان استانی، ضمن بیان این مطلب گفت: رئیس فدراسیون ۲ روز مهمان ما بود و ۱۶ جلسه کاری برگزار کرد که بی‌سابقه بود. ارزش سالن‌هایی که در اختیار ما قرار گرفت و کمک‌هایی که قرار است به‌ما بشود چندین میلیارد برای کشتی‌استان آورده دارد. قرار شد یک سالن‌ورزشی از سوی اداره ورزش و جوانان استان و یک‌سالن دیگر از سوی ورزش و جوانان شهرستان قروه دراختیار هیأت‌کشتی قرار بگیرد که فقط همین دوسالن چندین میلیارد ارزش دارد. همچنین قرار شد ۱۲ تخته تشک ازطرف فدراسیون و ۱۲ تخته تشک ازطرف اداره‌کل ورزش و جوانان دراختیار هیأت‌کشتی برای تجهیز سالن‌ها قرار بگیرد. 

خیرآبادی ادامه داد: درجلسات به‌تصویب رسید کردستان هرساله میزبان ۲ مسابقه بزرگ، شامل یک‌رقابت بین‌المللی و یک‌رقابت کشوری باشد، زیرا سالن ۶ هزار نفری سنندج می‌تواند به‌خوبی میزبان این رقابت‌ها باشد. این مصوبات در جلسه با مدیرعاملان بانک‌های استان و همچنین استانداری به سرانجام رسید و اگر رئیس‌هیأت، مدیرکل، استاندار و یا رئیس‌فدراسیون نیز عوض شدند بازهم برگزاری این‌مسابقات به‌قوت خودش باقی خواهد ماند و اثرات و نتایج آن درآینده به‌چشم خواهد آمد.

رییس هیئت‌کشتی استان‌کردستان تصریح کرد: سپاه استان نیز حمایت خوبی از ما بعمل آورد و مقرر شد ۳ سالن در سنندج و ۲ سالن در شهرستان قروه برای برگزاری تمرینات کشتی‌گیران دراختیار هیأت قرار بگیرد. قول بزرگی از رئیس برنامه‌ریزی و بودجه و معاون استاندار کردستان نیز گرفتیم تا یک‌سالن بسیار بزرگ درکنار خانه‌کشتی استان، جهت کسب درآمد و انجام تمرینات بدنسازی ساخته شود که استارت‌اولیه آن خورده است. باتوجه به تفاهم‌نامه بین فدراسیون و وزارت‌آموزش‌وپرورش، جلسه با مدیرکل‌آموزش‌وپرورش نیز بسیار پربار بود و مقرر شد تعدادی از معلمان آموزش‌وپروش به‌جای حضور درمدرسه در سالن‌های کشتی کار کنند. درجلسه با شورای‌شهر و شهرداری هم مقرر شد در یک محله سنندج که حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت دارد، یک مجموعه‌ورزشی بسیار خوب  بسازند، ضمن اینکه یک سالن آماده را نیز هفته آینده تحویل هیأت‌کشتی خواهند داد. دیدار با نماینده ولی‌فقیه که خودشان یک‌فرد ورزشکار و کشتی دوست است نیز بسیار مفید و سازنده بود. قطعا حمایت‌های معنوی ایشان برای پیشبرد و نهایی کردن این مصوبات بسیار ارزشمند خواهد بود.

سرمربی سابق تیم‌ملی‌امید کشتی‌فرنگی همچنین گفت: هر جلسه‌ای که برگزار شد اثرات مثبت و برای کشتی کردستان یک‌دنیا ارزش داشت و قطعا اثرات آن‌را خواهیم دید. اما به‌خاطر این‌که کشتی ورزش دیربازده است و نیاز به برنامه‌ریزی بلند مدت دارد، باید برای دیدن این اثرات، چند سال صبر کرد. کارهای فوق العاده بزرگی انجام شد و من در تاریخ زندگی خودم چنین کارهایی را ندیدم، تمام این صحبت‌هایی که می‌کنم واقعیت دارد و قطعا در هفته‌های آینده گزارش کار و مراحل طی شده را به اطلاع رئیس‌فدراسیون و مجمع می‌رسانم تا بدانند چه کارهایی انجام شده است.

سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی جمهوری آذربایجان در المپیک و قهرمانی جهان همچنین گفت: وجود دبیر، یک نعمت بسیار بزرگ برای کشتی است و باید همه اهالی کشتی با تمام وجود با او همکاری کنند. باچشمان خودم دیدم اکثر بزرگان کشتی‌کردستان عملکردش را ستودند و گفتند چنین مدیری که این همه توانایی دارد را باید روی چشم گذاشت. رئیس‌فدراسیون درسالن‌ورزشی قروه حضور یافت و دیداری صمیمی با کشتی‌گیران خردسال و نونهال داشت که این نیز یک انگیزه مضاعف برای کار، به آن‌ها و ما می‌دهد. از علیرضا دبیر قول گرفتیم برای پیگیری مسائل بازهم به کردستان بیاید و اگر هم وقت باشد در سالن‌ها حضور یابد و ساعاتی را با کشتی‌گیران به تمرین بپردازد. هر سفری که برای کشتی استان و نوجوانان و جوانان استانم پربار باشد، قدم آن شخص را که خدمات داشته باشد روی چشمانم می‌گذارم و در مورد سفر رئیس‌فدراسیون نیز بدون هیچ بزرگ‌نمایی و از ته‌دل می‌گویم، تا به‌حال درطول عمرم چنین چیزی را از هیچ‌کسی ندیدم.

جمشید خیرآبادی رییس هیئت‌کشتی استان‌کردستان درپایان گفت: ای‌کاش همچنین مسئولانی درایران زیاد باشند و واقعا بتوانند راه‌کار و راه‌حل بدهند. ما بزرگان زیادی درکشتی داشتیم که اگر بخواهیم شبانه‌روزی از آنان بگوییم کم است، اما کسی که باتمام وجود لمس کردم، دیدم و همراهش بودم، ایشان بود. تا به‌حال فکر می‌کردم، به‌نظرم خودم عاشق‌تر ازمن نسبت به‌کشتی کسی پیدا نمی‌شود اما حالا فهمیدم که عاشق‌تر و دیوانه‌تر از من‌هم نسبت به‌کشتی هست. خدا به او بیشتر توان و عزت بدهد تا بتواند به جامعه ورزش کمک کند. علیرضا دبیر دراین جلسات برای ورزش‌های دیگر نیز صحبت می‌کرد که واقعا راهکارهایش مفید و سازنده بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =
Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __
Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __
Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __
Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __

پربازدیدترین