موضوع ادامه همکاری بوژیدار رادوشویچ با پرسپولیس بحث اول این روزهای هواداران و کادر فنی قرمزپوشان پایتخت است.

ماندن یا رفتن بوژیدار رادوشویچ‌؛ کدام به نفع پرسپولیس است؟

خبرورزشی/ محمود احمدی؛ رادوشویچ یکی از بهترین بازیکنان خارجی سال‌های اخیر پرسپولیس است که توانسته برای این تیم در زمان حضور در میدان خوش بدرخشد و به عنوان یک گلر دوم خوب جایی برای خودش دست و پا کند. گلری که بعد از جدایی بیرانوند هم توانست در پوکر قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر به این تیم کمک کند. ماندن یا جدایی این دروازه‌بان از چند منظر می‌تواند مورد بررسی قرار بگیرد که در ادامه به آن می‌پردازم.

حرفه‌ای و بی‌حاشیه
رادوشویچ که ثابت کرده الفبای حرفه‌ای بودن را خوب آموخته است در زمان حضور بیرانوند در پرسپولیس هیچ‌گاه با کادر فنی این تیم به خاطر نیمکت‌نشینی به مشکل برنخورد و حاشیه‌ای را رقم نزد و هرگاه که نیاز بود به جای بیرو وارد زمین شد و به خوبی توانست از قفس توری پرسپولیس دفاع کند. بعد از جدایی علیرضا بیرانوند از پرسپولیس و درخشش رادوشویچ در آخرین بازی‌های لیگ نوزدهم این احتمال وجود داشت که دروازه‌بان کروات پرسپولیس به سنگربان شماره یک این تیم در لیگ قهرمانان و حتی لیگ بیستم تبدیل شود اما جذب حامد لک و درخشش این دروازه‌بان در لیگ قهرمانان آسیا معادلات قفس توری پرسپولیس را حداقل برای رادوشویچ به هم زد و لک که بدون حاشیه و با تمرکز بالا توانست در این مسابقات درخشش فوق‌العاده‌ای داشته باشد و خودش را به کادر فنی ثابت کند به عنوان دروازه‌بان اصلی وظیفه حراست از دروازه سرخپوشان را برعهده گرفت و رادوشویچ هم با اطلاع از اعتماد کامل کادر فنی به حامد لک (البته مثل زمان حضور بیرانوند در پرسپولیس) با موضوع نیمکت‌نشینی دوباره کنار آمد.

گرانی رادو به خاطر گرانی ارز
با افزایش قیمت ارز در کشورمان قیمت بازیکنان خارجی هم افزایش چشمگیری پیدا کرد و این موضوع باعث شد که حتی مسئولان امر قانون منع جذب بازیکن و مربی خارجی را برای باشگاه‌های کشورمان وضع کنند اما ماندن یک دروازه‌بان خوب خارجی به عنوان گلر دوم با دریافتی ارزی شاید توجیه‌پذیر نباشد و بهتر باشد که به یک دروازه‌بان جوان ایرانی اعتماد کرد. دروازه‌بانی که هم هزینه کمتری روی دست پرسپولیس می‌گذارد و هم می‌تواند در آینده نیاز سرخپوشان تهرانی به دروازه‌بان را برطرف کند اما این یک روی سکه است و روی دیگر سکه اینکه در این مقطع زمانی نمی‌توان یک گلر خوب دوم برای تیم پیدا کرد و با جدایی رادو پرسپولیس دچار مشکل خواهد شد چرا که حضور فقط یک دروازه‌بان شش‌دانگ در ادامه مسابقات قرمزپوشان پایتخت را با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهد کرد و کادر فنی پرسپولیس به خوبی آگاه است که محرومیت و مصدومیت جزئی از فوتبال است و در صورت بروز هر اتفاقی و دور ماندن لک از ارنج اصلی چه ضربه مهلکی بر پیکره این تیم وارد می‌کند. موضوع دیگر اینکه در صورت جدایی رادو و با توجه به ممنوعیت جذب بازیکنان خارجی، پرسپولیس مجبور است به یک دروازه‌بان ایرانی اعتماد کند اما در طول این سال‌ها ثابت شده که دو پادشاه در یک اقلیم نمی‌گنجند و دو دروازه‌بان خوب در تیم‌های ایرانی هیچ‌گاه نتوانسته‌اند بدون حاشیه به کار خود ادامه بدهند.

با توجه به مطالب فوق جدایی بوژیدار رادوشویچ، از نظر مالی می‌تواند کمک‌حال باشگاه پرسپولیس باشد اما پیدا کردن جایگزینی مطمئن که هم در مواقع ضروری بتوان قفس توری پرسپولیس را به او سپرد و هم اینکه از بابت نیمکت‌نشینی حاشیه‌ای به وجود نیاورد خیلی سخت است. عملکرد درخشان لک در لیگ قهرمانان آسیا و تا به اینجای مسابقات لیگ برتر باعث شده کادر فنی پرسپولیس بابت جدایی احتمالی دروازه‌بان کروات خود نگرانی نداشته باشند و راحت‌تر با این قضیه کنار بیایند اما پاسخ دادن به این سؤال که ماندن یا رفتن رادو؛ کدام‌ به نفع پرسپولیس است؟ برعهده کادر فنی می‌باشد و آنها تصمیم نهایی را می‌گیرند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین