سعید آذری، مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان با انتقاد از کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: بهتر است فریدون اصفهانیان به خانه برود و استراحت کند!

پاتک شبانه سعید آذری به کمیته داوران: فریدون اصفهانیان به خانه برود و نوه‌هایش را بزرگ کند!

خبرورزشی/ لیگ برتر ایران؛ سعید آذری درباره اینکه زاهدی‌فر به دلیل پنالتی گرفته شده به نفع فولاد از پرسپولیسی‌ها عذرخواهی کرده است، اظهار داشت: جواد نکونام با توجه به اتفاقاتی که افتاده اظهارنظری را داشته است، ولی بیاید از یک بُعد دیگر این موضوع را نگاه کنیم. آقایان اگر تمایل دارند این صحبت‌ها را یکی یکی یاداشت کنند که شاید بعداً بخواهند از آن استفاده کنند. در این فوتبال بی در و پیکر یک نفر شهامت این را داشت که اگر اشتباهی کرده است، عذرخواهی کند. فلسفه این کار خیلی خوب است، چون زاهدی‌فر اشتباه فاحشی کرد و پنالتی که اعلام کرد، صد درصد غلط بود.

وی ادامه داد: بنده درباره قضاوت زاهدی‌فر باید بگویم که ایشان امسال برای ما چهار بار قضاوت کرده که در هر چهار بازی اشتباه داشته است. ما دو بار با کمیته داوران مکاتبه کردیم. با آقای سهرابی نیز صحبت کردیم. قبل از این بازی هم گفتم که چرا ایشان را برای قضاوت دیدار ما و پرسپولیس انتخاب کرده‌اید و چرا خودتان شائبه ایجاد می‌کنید؟! ما همیشه نسبت به قضاوت‌های زاهدی‌فر انتقاد داشتیم و انتقادات‌مان نیز با تأیید کارشناسان داوری همراه بوده است. 

وی اشاره کرد: بحث ما این بود چون ایشان کاندیدای قضاوت دربی بوده و این بازی را قضاوت نکرده است، در شرایط روحی خوبی نیست. وقتی یک داور اشتباه می‌کند چه به نفع و چه به ضرر ما نباید صورت مسئله را پاک کنیم، چون اشتباه کرده است. حالا ایشان شهامت داشته و از هواداران محترم پرسپولیس عذرخواهی کرده است، اما آقای زاهدی‌فر، شما چند بار برای فولاد، سپاهان، ذوب‌آهن و تراکتور به اشتباه سوت زده‌اید؟ چرا از هواداران این تیم‌ها عذرخواهی نکرده‌اید؟ 

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان تصریح کرد: من اعتقاد دارم زاهدی‌فر با عذرخواهی رفتاری انسانی را نشان داده است، اما می‌گویم همین رفتارها باعث ایجاد شائبه در دیگر باشگاه‌ها می‌شود. این مسائل باعث می‌شود تا گفته شود مباحثی که راجع به برخی تیم‌ها مطرح می‌شود، دارای اصالت است. آقای زاهدی‌فر، وقتی شما پنالتی را به اشتباه به نفع ما گرفتید، بعد از آن چند سوت اشتباه به ضرر ما زدید که باعث شد نتیجه بازی عوض شود. 

آذری با اشاره به حواشی این بازی خاطر نشان کرد: من هیچکدام از آن اتفاقات را تأیید نمی‌کنم. اتفاقاتی که در جریان و بعد از بازی رخ داد، تحت هیچ شرایطی مورد تأیید من نیست و دوست ندارم شاهد چنین صحنه‌هایی باشم، ولی اگر من یا افشین پیروانی آنجا نبودیم و اوضاع را کنترل نمی‌کردیم شاید اتفاقات خیلی بدی رخ می‌داد. 

وی که در برنامه رادیویی ورزش ایران گفت‌وگو می‌کرد، در ادامه با انتقاد از سکوت کمیته داوران گفت: آقای اصفهانیان! اگر شهامت دارید جواب من را بدهید. شما چرا آقای زاهدی‌فر را در سال 99 چهار بار برای بازی‌های فولاد انتخاب می‌کنید؟ آقای زاهدی‌فر در بازی با نساجی پنالتی روی قاسمی‌نژاد را نگرفت، در بازی با استقلال یک پنالتی روی قایدی گرفت که اشتباه بود. آقای زاهدی‌فر داوری شجاع و آینده‌دار است، ولی کاش این عذرخواهی‌ها را رئیس کمیته داوران انجام می‌داد. نه تنها از این دو باشگاه بلکه از همه باشگاهی که متضرر شده‌اند. 

آذری تأکید کرد: کار زاهدی‌فر را برای عذرخواهی تحسین می‌کنم، ولی ای کاش شهامت عذرخواهی برای همه اشتباهاتش را داشت.

وی درباره برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال نیز تصریح کرد: امیدوارم انتخابات برگزار شود و فدراسیون فوتبال سروسامان بگیرد و اصلح‌ترین فرد در رأس فدراسیون قرار بگیرد. ما در سال جاری درگیر اساسنامه و بعد از آن درگیر پرونده ویلموتس و بازنشستگی بوده‌ایم. بخشی از این بی‌سروسامانی‌ها برای این است که کنترل کافی بر فوتبال نداشته‌ایم. امیدوارم با انتخابات اتفاقات خوب رخ دهد و یک سازماندهی مناسب در همه دپارتمان ها رخ بدهد و امثال آقای اصفهانیان هم ان‌شاءالله دیگر به خانه بروند و استراحت کنند و نوه‌های‌شان را بزرگ کنند! آنها نشان دادند که مهارت خاصی در انجام وظیفه‌شان ندارند و بهتر است تا مشکلات شدیدتری به وجود نیامده است از این موضوع جلوگیری کنند. 

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در ادامه در واکنش به اینکه اصفهانیان اعلام کرده بود دلیلی نمی‌بیند برای اینکه جواب باشگاه‌ها را بدهد، گفت: ایشان شهامت جواب دادن را ندارد، چون پاسخی برای رفتارهایش ندارد.

آذری درباره اینکه پیش‌بینی می‌شد در انتخابات ثبت‌نام کند ولی به نفع علی کریمی کنار کشیده است، اشاره کرد: کاش پست اینستاگرامی من را یک بار دیگر می‌خواندید. باید شرایط را دید و از خودتان سؤال کنید که آیا می‌توانید وقتی رئیس فدراسیون می‌شوید 10 میلیون یورو برای مطالبات ویلموتس و شستا تهیه کنید و چالش‌های دیگر را برطرف کنید. وقتی من این مسائل را بررسی کردم و دیدم افرادی به انتخابات آمده‌اند که توانایی بیشتری از من دارند،‌ ثبت‌نام نکردم. باید اجازه بدهیم فوتبال را آنها اداره کنند.

وی اضافه کرد: علاوه بر این اگر من برای انتخابات فدراسیون می‌آمدم، در حق فولاد هم ظلم می‌شد، چون این باشگاه روی من حساب کرده است و حقوق می‌گیرم تا در آنجا کار کنم. فولاد شرایط سختی دارد و باید در آسیا صعود کند. علاوه بر این به دلیل برخی مسائل شخصی تصمیم گرفتم چهار سال دیگر در فوتبال کارآموزی کنم. دیگران حضور دارند و امیدوارم با انتخاب اصلح‌ترین فرد اعضای دپارتمان‌ها به نحوی انتخاب شوند که شهامت پاسخگویی داشته باشند. 

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 16
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مولر از برلین ۰۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
  19 20
  اقای اذری زیاد تابلو بود پنالتی. برای همین هست داد فریاد می کنید. .
  • غضنفر IR ۰۷:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
   34 20
   نه برادر ، قدیما میزدن در میرفتن؛ الان شیوه های جدیدی باب شده، بزن طرف را خونین و مالی کن ولی بمون همونجا داد و قال کن جای متهم و شاکی عوض میشه. تازه در این سالهای اخیر این چندتا تیم با آموزش کامل به همدیگه در اینکار به تکامل هم رسیدند.
 • بهمن US ۰۵:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
  39 25
  متاسفیم که بگوییم ایشان زاهدی فرجناب آقای آذری عزیز نه تنها زاهدی فرشجاع نیستن بلکه بسیارفاسدوناحق سوت میزنن چون بااین پنالتی نه تنها ابروش رفت بلکه بااین مطلب عذرخواهی سرپوش برگرفتن ال سی دی وشانزده میلیون تومانی که ازالااستقلال گرفته باخودش یارفیقا‌ش تاپرسپولیس شکست داد.. اینچنین داوری نه تنها شجاع نیست بلکه مجبور است عذرخواهی حراف کندوالااورشکست میخوردپرسپولیس اون وقت چه میشد بله اصفهان نیان باکارویلموتس باتاج وبهاروندتاابدنفرین شده‌اند
  • آبی IR ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
   3 0
   زاهدی فر دو گل سالم استقلال رو مردود اعلام کرده یه پنالتی صددرصدی هم مقابل سپاهان برای استقلال نگرفته
 • آنالیزور DE ۰۷:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
  20 4
  امثال اصفهانیان تنها بدلیل مطیع اوامر بودن ، حضور دارن وگرنه عمر کاری اینا سالهاس که تموم شده ! اما متاسفانه افراد شایسته هیچگاه جایگاهی در فوتبال آلوده به فساد ایران نخواهند داشت و امثالسلطانیفر و اکیپ تحت امرش روز به روز جو و اتمسفر فوتبال رو بیشتر بد میکنن
 • فرشاد IR ۰۷:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
  21 16
  این مسائل باعث می‌شود تا گفته شود مباحثی که راجع به برخی تیم‌ها مطرح می‌شود، دارای اصالت است. اقا اذری شک داشتی مگه داداش صددرصد درسته این تیم خاص پشتش به وزیر گرمه کم چیزی نیس
  • مولر از برلین ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
   20 12
   برای تیم خاص پنالتی را هدیه می دهند. قایدی هر طور زمین بخورد پنالتی هست.. در ضمن بازیکن استقلال هر مدل بسکتبال بازی کند . در محوطه جریمه پنالتی نیست!!!
 • ارتش سرخ IR ۰۸:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
  21 23
  چه رویی داری تو پنالتی اشتباه گرفتن طلبکار هم هستی کیسه کش
 • سعید IR ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
  17 11
  تیم پرسپولیس یک تیم با اصالت و پر طرفدار است این افراد هم با این کارها اسمشان را سر زبان می اندازند تا معروف شوند و اگر نه هاشمی نسب و آذری کجا بودند تا حالا
 • احمد IR ۱۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
  10 1
  چون پرسپولیس پر طرفدارترین تیمه در بین داوران هم پر طرف دارتره والبته سوت ها به نفعش . با چند خطای الکی به نفع پرس پولیس پنالتی را دو برابر جبران کرد.
 • محمدرضا US ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
  9 14
  حرف حق زده اصفهانیان ده سال قبل بایس باز نشست میشد قانون ایران خرتاخره پیروزی با داوران امتیاز میگیرد چندتا بازیکن دوپینگی هم دارد که کسی تست نمیگیرد
 • سید محسن IR ۱۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
  3 3
  خیلی دوست دارم بگم جنتلمن و با کلاس هستی ولی نمیدونم چرا احساس میکنم داری ادای با کلاس ها رو درمیاری
 • مهدی IR ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
  8 0
  مشکل داوری همیشه بوده هست و خواهد بود تنها راه استفاده از VAR هست که اونم تو لیگ فاسد ایران هرگز اجازه نمیدن !
 • مرتضی IR ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
  11 22
  پیشنهاد میکنیم اگر زورت به سلطانیفر و تیمش نمیرسه از استقلال هم هزینه نکنی... استقلال خودش به اندازه کفایت قربانی عشق و علاقه رنگی سلطانیفر شده و خواهد شد یه بار دیگه کارشناسی دوبازی آخرت با استقلال رو نگاه بنداز بعد اظهار نظر کن بازی قبلی که کریمی رو اخراج کردن و برات پنالتی گرفتن و بیت سعید کرونایی رو هم بازی دادی و نصف تیم استقلال رو کرونایی کردی هیچکسم عذرخواهی نکرد این بازیتم که پنالتی روی قائدی رو همه تایید کردن ... زورت به لنگ میرسه یا علی نمیرسه از دکل بقیه بالا نرو
  • اسی 1 IR ۲۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
   0 0
   اساس کار آذری یکی به نعل یکی به میخ بوده
 • الدوچرخه چی IR ۰۵:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
  0 10
  پنالتی ناحق بر ضد پرسپولیس گرفتن اونوقت این یارو که تیمش وخودش ذینفع هستند دراین ناحقی دست پیش گرفته!!!با این حساب زاهدی فر باید از ایشون معذرت خواهی کنه چرا بیشتر پنالتی ناحق نگرفته براشون!یعنی تا این حد وقاحت رو باید در گینس ثبت کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین