استقلال در بازی مقابل تراکتور با درخشش شیخ دیاباته و مهدی قایدی موفق شد ۳ بار دروازه تیتی‌ها را باز کند و برای دیگر تیم‌های لیگ برتر خط و نشان بکشد.

خط حمله استقلال که دوباره کابوس رقبا شده 

خبرورزشی/ لیگ برتر ایران؛ هنگامی که سوت آغاز فصل جاری رقابت‌های لیگ برتر به صدا درآمد، اغلب کارشناسان بر این باور بودند که استقلال بابت گلزنی مشکل خاصی نخواهد داشت چون علاوه بر آقای گل فصل قبل، مهدی قایدی و امیرارسلان مطهری را نیز در اختیار دارد که عناصر تهاجمی فوق‌العاده کارآمدی محسوب می‌شوند بنابراین محمود فکری باید اساس کار تاکتیکی خود را بر پایه حل مشکلات این تیم در خط دفاعی و دروازه‌بانی استوار کند. مشکلاتی که فصل گذشته به معنای واقعی کلمه برای آبی‌پوشان دردسر درست کرده و هواداران این تیم را آزار داد ولی پس از سپری شدن چند هفته از فصل کنونی، همه چیز رنگ عوض کرد. استقلال به لطف بهتر شدن ساختار دفاعی و البته درخشش فوق‌تصور محمدرشید مظاهری، آمار گل‌های خورده خود را تا حد قابل ملاحظه‌ای کاهش داد اما تعداد پایین گل‌های زده این تیم باعث نگرانی شده بود!

مصدومیت و افت کیفی
فصل جدید در حالی آغاز شد که مهدی قایدی به مراتب با آن بازیکن آماده چند ماه قبل فاصله داشت و دوران افت خود را سپری می‌کرد. از طرف دیگر، امیرارسلان مطهری نیز با وجود گلزنی در هفته اول مقابل مس رفسنجان، اصلاً مهاجمی نبود که انتظارش را داشتیم. به این موارد باید اضافه‌ وزن، اختلاف مقطعی و البته مصدومیت شیخ دیاباته را هم اضافه کرد که موجب شد این بازیکن تعداد قابل ملاحظه‌ای از دیدارهای آغاز فصل از دست بدهد و در مسابقاتی که وارد زمین شد نیز کارآیی لازم را نداشته باشد. چنین مواردی زنگ خطر را برای فکری به صدا درآورده تا هرچه سریع‌تر تدبیری برای حل این مشکل اتخاذ کند. 

راهکار روانی
سرمربی استقلال بهترین راهکار برای حل مشکل گلزنی تیم خود را افزایش دادن روحیه مهاجمان دانست و به همین خاطر روش‌های ویژه‌ای را برای بهتر کردن رابطه خود با شیخ، مطهری و قایدی به کار بست. شیوه‌هایی که اتفاقاً جواب داد و آرام آرام مردان خط آتش استقلال دوباره به همان نفراتی بدل شدند که فصل گذشته تمام مدافعان لیگ برتری از رویارویی با آنها واهمه داشتند و فورواردهای استقلال برای عناصر دفاعی حریف حکم کابوس را ایفا می‌کردند. 

بازگشت به اوج 
شیوه‌های تمرینی در کنار روش‌های روانی فکری کاملاً برای افزایش ضریب کارآیی مهاجمان کارگر واقع شد. قایدی از جدال مقابل گل‌گهر روند گلزنی خود را استارت زد و حالا چهار مسابقه متوالی است که برای استقلال پیام‌آور شادی می‌شود. مطهری گل بسیار مهمی در دربی به ثمر رساند و مقابل تراکتور نیز نمایش کاملاً امیدوارکننده‌ای ارائه کرد، به این نفرات باید شیخ دیاباته را هم افزود که طلسم گل نزدن خود را دقیقاً مانند فصل گذشته در تبریز شکست و حالا دوباره برای رسیدن به عنوان آقای گلی رقابت‌های لیگ برتر استارت زده است. 

آتش بر جان مدافعان 
حالا که هر سه مهاجم استقلال در بهترین شرایط روحی و فنی خود قرار گرفته‌اند، محمود فکری نیز با استفاده از فرصت در حال دمیدن بر آتش آمادگی آنهاست تا شعله‌هایش بیشتر به جان رقبا بیفتد. مرد شماره یک نیمکت استقلال در مصاحبه اخیر خود با خبر ورزشی مدعی شده قایدی لیاقت بر تن کردن پیراهن شماره ۱۰ تیم ملی را دارد و دیاباته نیز می‌تواند حتی بیشتر از فصل گذشته که آقای گل لیگ برتر ایران شد، گل بزند. او همچنین از ارسلان نیز حسابی تعریف کرده و کاملاً پیداست بهترین راهکار برای حفظ این مهاجمان را پیدا کرده است. مردانی که اگر در اوج باشند، استقلال از بابت لرزاندن تور دروازه رقبا دغدغه‌ای نخواهد داشت.

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 14
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 3
 • تاجیم IR ۱۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
  27 4
  خدا کنه مثل هرسال تیممونونابودنکنن بخاطریک تیم خاصصصصصصصصصصص
  • صامت US ۱۴:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
   15 20
   آنچه کابوس رقباست خط داوری است.وگرنه گرفتن این خط حمله چندان هم سخت نیست
  • مانی IR ۱۴:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
   3 13
   در ۵ سال گذشته کلا ۶ بازیکن اصلی استقلال جدا شده . ولی تعداد بازیکن حدا شده پرسپولبس در ۵ سال گذشته بیش از 20 بازیکن بوده فقط در طی ۶ ماه گذشته ۸ بازیکن از پرسپولیس جدا شده که فیفا هم تایید کرده که از این نظر در دنیا اول شده . اما شما راه هوچیگری و جعل رو خوب بلدید در ۵ سال گذشته همیشه استقلال به اندازه ۲ تیم بالا جدول بازیکن تاپ داشته ولی پرسپولیس یک فصل کامل پنجره ش بسته بود و با ۱۳ بازبکن که ۳ تاش دروازه بان بود هم قهرمان لیگ شد و هم به فینال اسیا رفت تفاوت برند پرسپولبس با استقلال همبنه ، پرسپولیس اهل نق زدن و توجیه اشتباهات، انداختن گناه کم کاریهاش به گردن دیگران نیست در همین فصل کمترین قرارداد بازیکنان استقلال ۸ میلیارده ولی بیشترین پرسپولیس ۳ میلیارد بطوریکه نادری بهمین خاطر رفت استقلال برای اینکه پرسپولیس قهرمان اسیا نشه و شکستهای استقلال علیرغم اینهمه هزینه و ریحت وپاش به چشم نیادقبل از فینال ۴ تا از بهترین بازیکنان پرسپولیس رو فراری دادن راستی معلوم شد اون ۱۵۲ میلیارد رو استقلال از کجا اورده و کی بهش داده تفاوت پرسپولیس و استقلال در دو کلمه س برند تیم فرهتگ هوداری
  • تاجی US ۱۷:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
   3 3
   تاج همیشه وحشتناک ترین خط حمله ها رو داشته . پرچمتو بالاست مخصوصا قاید و ارسلان
  • بهبودی IR ۰۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۳
   2 0
   واسه همینه که هر سال قهرمان دنیاست
 • استقلال دو ستاره غرور پارسیان PL ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
  22 3
  انشالله همین مثلث خط حمله دربی برگشت پرس پول لیس رو شیش تایی میکنن
  • طنز کیسه IR ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
   3 9
   معلومه که با شش عادت دیرینه دارید
  • بهبودی IR ۰۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۳
   1 0
   شتر در خواب بیند پنبه دانه
 • لنگ حکومتی حقیر IR ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
  24 3
  توطئه ها تنگ نظری ها و دشمنی حکومتی های لنگی از این مقطع افزایش می یابد و در اسفند و فروردین به اوج خود میرسد اینو آمار و بررسی رخدادهای سالهای قبل میگه ...برای استقلال (تاج زرین آسیا) حاشیه ایجاد می کنند تا تیم خاص سوگلی حکومت ماهیگیری کند
 • کیسه 6+6 IR ۱۴:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
  3 18
  با همین خط حمله تو وقت اضافه با کمک داوری و خوش سانسی از دست پرسپولیس دررفتین. دربی برگشت با اومدن عیسی تیم سعودی دکل نورد هیچ شانسی نخواهد داشت.
 • تاریخ تمدن افتخار IR ۱۵:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
  0 2
  الان که حرف از دربی برگشت و کری خوندن میزنی ار بابا مسعودخبری نیست اما چندماه بعد که باختید مقصر بابا مسعود خخخخهه
 • محمدطاها IR ۱۶:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
  6 0
  دمشگرررم به این خط حمله دوست داشتنی و جذاب ،استقلال دومین خط حمله برتر لیگ‌ شد..ایشالااا قهرمانیمون تو این فصل..فقط دغدغه مون باید این باشه که این مثلث خط حمله تیم رو همیشه داشته باشیم و امیدوارم باشیم مصدوم نشن تنها مشکل تیم نداشتن هافبک بازیساز بود که فکر کنم با وجود داریوش شجاعیان آماده مشکل تیم حل شد..
 • محمد IR ۲۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
  5 0
  اون یارویی که گفت استقلال تو ۵ سال گذشته ۵ بازیکن از دست داده بهتره یه نگاه به امار و ارقام بندازه ..‌‌امید ابراهیمی تیام حسینی کاوه رضایی جباروف چشمی بلبلی علی گریمی محمود کریمی و بالغ بر ۱۰ بازیکن دیگه که در لیگ برتر به گل گهر و پدیده و نساجی در حال بازی هستند باید تک به تک به آنها اشاره کرد چطور شما حساب کردید ۵تا ...تاج از اوایل انقلاب خار چشم این مسئولین بوده ‌...جوری که در همین دولت با اینهمه رایزنی تازه تونستند نصف افتخارات مارو به دست بیارند
 • بهبودی IR ۰۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۳
  0 1
  اون یارو اولا اسم داره دوما کلی حال داده گفته 5 تا. منظورش بازیکن بود نه هر کی که توپ رو میشوته.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین