نظرسنجی

سه‌شنبه شب کدام تیم صدرنشین خواهد شد؟
دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۰
۰ |
۵
اتفاق عجیب در لیگ یک
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

با این فاصله کم در لیگ آزادگان باید دید کدام تیم‌ها می‌تواند بهتر از اشتباهات بقیه استفاده کرده و کمتر فراز و نشیب داشته باشند تا به لیگ برتر صعود کند.

خبرورزشی/ لیگ آزادگان؛ فصل کنونی لیگ دسته اول با گذشت ۱۰ هفته هنوز نتوانسته یک تیم را به عنوان مدعی جدی معرفی کند و برای شناسایی چند گزینه صعود هم کار دشواری داریم. در لیگ ۱۸ تیمی ۱۳ تیم مدعی هستند که با کوچکترین لغزش جای این تیم‌ها تغییر می‌کند. گرچه نمایش تیم‌هایی مثل استقلال خوزستان، هوادار تهران، ملوان انزلی و مس کرمان بهتر از سایر تیم‌ها بوده و تا حدودی باید آنها را مدعی صعود دانست اما فاصله کم امتیازی بین تیم‌ها عملاً پیش‌بینی در این‌باره را دشوار کرده است. سه تیم هوادار تهران، استقلال خوزستان و مس کرمان با ۱۸ امتیاز در رده‌های اول تا سوم هستند که این هفته یک تساوی، هوادار را به صدر رساند. پارس‌جنوبی جم که ۳ هفته پایاپی شکست خورده بود، مزد نزدیکی امتیازات را گرفت و این هفته با یک برد ۱۷ امتیازی شد و با صعود به رده چهارم به جمع مدعیان بازگشت.

فجرسپاسی و ملوان هم که نشیب و فراز زیادی داشتند با ۱۶ امتیاز تنها ۲ امتیاز با صدر جدول فاصله دارند. ملوانی‌ها اگر افت‌وخیز خود را کم کنند، می‌توانند به صدر جدول برگردند و فجرسپاسی هم برای بازگشت دوباره به لیگ برتر باید ثبات در نتیجه‌گیری داشته باشد. بعد از این تیم‌ها، چهار تیم ۱۵ امتیازی قرار دارند که آنها هم حتی در پایان هفته یازدهم می‌توانند بر صدر جدول تکیه بزنند. رایکا بابل، شهرداری آستارا، بادران تهران و استقلال ملاثانی این چهار تیم هستند. رایکا با دست‌نشان این‌بار به جای بقا برای صعود می‌جنگد، شهرداری آستارا با پایان رأفت نشان داد که پتانسیل مدعی شدن را دارد، بادران با روی کار آمدن عاشوری رفته رفته خود را به بالای جدول می‌رساند و استقلال ملاثانی نیز نشان داده که از حال و هوای لیگ دسته دوم بیرون آمده است.

خیبر خرم‌آباد که با روانخواه شروع کرد و با ویسی ادامه می‌دهد ۱۴ امتیازی است و تنها ۴ امتیاز با صدر جدول فاصله دارد و ویسی می‌تواند با تجربه خود از لیگ برتر، خیبر را هم در قامت یک مدعی مطرح کند. جالب اینکه خیبری‌ها با وجود فاصله تنها ۴ امتیاز با صدر جدول، در جایگاه یازدهم قرار دارند. دو تیم شاهین شهرداری بوشهر و آرمان گهر سیرجان هم در شرایطی در فاصله ۵ امتیازی با صدر جدول قرار دارند که عملکرد سرمربیان آنها باعث شد تا جایگاهی لغزان روی نیمکت داشته باشند اما با یکی، دو برد می‌توانند هم جای خود در تیم را مستحکم کرده و هم مدعی شوند.

با این فاصله کم در لیگ باید دید کدام تیم‌ها می‌تواند بهتر از اشتباهات بقیه استفاده کرده و کمتر فراز و نشیب داشته باشند تا به لیگ برتر صعود کند.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

سه‌شنبه شب کدام تیم صدرنشین خواهد شد؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی