هافبک پرسپولیس به خبرورزشی گفت: به نظرم در فوتبال ایران از فیرپلی سوء‌استفاده می‌شود. تیم‌هایی که جلو می‌افتند یا گل می‌زنند و همین‌طور قصد گرفتن یک امتیاز از بازی‌های مهم را دارند مرتب خودشان را زمین می‌اندازند.

سیامک نعمتی: از فیرپلی در فوتبال ایران سوء‌استفاده می‌شود!

خبرورزشیلیگ برتر ایران؛ سیامک نعمتی معتقد است در فوتبال ایران تیم‌ها از فیرپلی برای وقت‌کشی استفاده کرده و این با روح جوانمردی مغایرت دارد. منظور شماره ۸۸ پرسپولیس اتفاقات دقایق پایانی بازی با ماشین‌سازی است، جایی که بازیکنان ماشین‌سازی انتظار داشتند پرسپولیسی‌ها اوت‌دستی را به آنها پس بدهند اما سرخپوشان ترجیح دادند بازی کنند و به گل هم رسیدند! اتفاقی که اعتراض کادر فنی و بازیکنان تیم تبریزی را به دنبال داشت. در همین ارتباط خواندن تازه‌ترین صحبت‌های سیامک نعمتی خالی از لطف نیست‌.

فکرش را می‌کردی بازی با تیم پایین جدولی ماشین‌سازی این‌طور سنگین و نفسگیر شود؟
واقعاً لیگ امسال قابل پیش‌بینی نیست. همه تیم‌ها با انگیزه هستند و ماشین‌سازی هم می‌خواست از ما امتیاز بگیرد. 

تا دقیقه ۳+۹۰ هم موفق به این کار شده بود!
گفتم که تیم حریف خیلی انگیزه داشت اما به نظرم کم‌تجربه بودند. بازیکنان ما با تجربه بالای خود تساوی را با برد عوض کردند. 

اما این بازی دو اتفاق ویژه داشت که یکی مورد اعتراض یحیی گل‌محمدی بود و دومی هم اعتراض تیم ماشین‌سازی را به همراه داشت؛ از اولی شروع می‌کنیم که روی بازیکن حریف خطای پنالتی کردی؟
کارشناسان داوری بهتر می‌توانند نظر بدهند اما فکر می‌کنم یک برخورد ساده فوتبالی بود. احتمالاً منظور آقایحیی هم همین بوده است. 

و دومی رعایت نکردن فیرپلی بود؛ چرا توپ را به حریف ندادید؟
این قضیه توضیح مفصلی دارد. به نظرم در فوتبال ایران از فیرپلی سوء‌استفاده می‌شود. تیم‌هایی که جلو می‌افتند یا گل می‌زنند و همین‌طور قصد گرفتن یک امتیاز از بازی‌های مهم را دارند مرتب خودشان را زمین می‌اندازند. این به یک بدعت بَد تبدیل شده است. در حالی که فیرپلی برای کمک سریع‌تر به بازیکنی است که واقعاً مصدوم شده باشد. شما بارها در مسابقات مختلف می‌بینید یک بازیکن الکی خودش را زمین می‌اندازد تا وقت تلف کند یا در روند تهاجمی تیم حریف وقفه بیندازد. بعد او را با برانکارد در حالی که مثلاً از درد فریاد می‌کشد از زمین خارج می‌کنند اما در کمال تعجب وقتی به لب خط می‌رسد مثل برق از جای خودش می‌پرد و به زمین برمی‌گردد. این کارها خیلی زشت است. در آن لحظه هم شما دیدید در حالی که بازی یک- یک بود این بار ۲ بازیکن ماشین‌سازی خودشان را الکی زمین انداختند و بعد وقتی دیدند ما توپ را نمی‌دهیم از جای خود بلند شدند. این کارها جوانمردانه نیست. حالا اعتراض می‌کنند که چرا ما به خاطر الکی زمین زدن آنها توپ را به حریف ندادیم؟!

ممکن است در آینده حریفان شما هم توپ را هنگام مصدومیت بازیکنان پرسپولیس به بیرون نزنند؟
اولاً در قاموس پرسپولیس وقت‌کشی جایی ندارد. شما دیدید ما مقابل بهترین و گردن‌کلفت‌ترین تیم‌های آسیا هم وقت‌کشی نکردیم. در ثانی اگر روزی بازیکن یا بازیکنانی از پرسپولیس الکی خودشان را زمین انداختند حریفان توپ را بیرون نزنند یا به ما پس ندهند. 

یکی از اتفاقات عجیب و در عین حال جالب بازی با ماشین‌سازی گلی بود که در دقیقه ۲۵ و درست بر اساس شماره پیراهن مرحوم مهرداد میناوند زدید!
واقعاً جالب و قابل تأمل بود، باورکردنی هم نبود اما درست طبق شماره پیراهن آقامهرداد خدابیامرز گل زدیم. امیدوارم روح مرحوم میناوند هم از این گل شاد شده باشد. البته دوست دارم به خاطر شادی روح آقامهرداد قهرمان لیگ برتر شویم. آن مرحوم عاشق پرسپولیس بود و همیشه از تیم ما حمایت می‌کرد. فکرش را نمی‌کردم اینقدر زود از پیش ما برود. خدا به خانواده‌اش صبر بدهد. خداوند او را رحمت کند. 

بازی بعدی شما با دیگر تیم تبریزی یعنی تراکتور است؛ این بازی را چطور می‌بینی؟
همه بازی‌ها سخت است و دیگر مسابقه آسانی وجود ندارد. تراکتور هم یکی از تیم‌های خوب و مدعی است و ان‌شاءا... بتوانیم با ارائه یک بازی زیبا نتیجه خوبی هم بگیریم.

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 13
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • ناشناش IR ۱۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
  12 23
  به جای این حرفا اون رفتار داخل هیجده قدم رو انجام نده وبیمورد خطا نکن پرسپولیس دقیقا از همین مدل حرکات مثل تو وآقای شیری داره ضرر میکنه لطفا دست وپاتون رو جمع کنید ضرر بازی با ژاپن فینال آسیا هنوز یادته؟
 • مولر از برلین DE ۱۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
  21 10
  همان که دایی گفت فرپیلی را رعایت نکنید. بازیکنان ماشین سازی 20 بار الکی خودشان را زمین زدند. تیمی که این مدلی بازی می کند نباید فرپیلی کرد!!
 • لنگي فيرپلي رعايت كن IR ۱۳:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
  18 22
  سلطان فيرپلي هم بازيته آقاي لك لك...و همينطور مربي دلالت با اشاره دست به سرلك قبل تعويض و نشستنش رو زمين واسه اتلاف وقت زماني كه يك صفر جلو بودي!!! چه كسايي هم از فيرپلي حرف ميزنن
  • ... IR ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
   0 0
   به شما کیسه کشا چه ربطی داره شما برید تیم خودتون رو جمع کنید که تاریخ مصرفش داره تموم میشه(منظورم تاریخ مصرف صدر جدوله)
 • انير IR ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
  10 27
  شما اگه خيلي مردين .به اون لك بگين.تا يك گل زدين مثل بدبختا انقدر خودشو نندازه زمين و وقت تلف نكنه.جالبه ديدين اگه لنگ گل بخواد داور ٥ يا ٦ ديقه وقت اضافه ميگيره.
  • سربازسرخ US ۱۹:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
   24 17
   باشه به لک میگم خودشوزمین نندازه ومثل خوشبختا رفتار کنه هرچی ما بگیم اگرلازم باشه مبگیم داور نیمه سومم برامون بگیره چون ماتیم خاص هستیم به بچهامونم چیزی نمیگیم که دلگیر نشن کیسه جان داداش آتش نشانی125 زنگ بزن جهت خاموش کردن کیسه تشریف بیارن بعدش برگردید توغار به شماهم ارتباط نداره دخالت کنید میگیم داور برای شما وقت اضافه نگیره دوتا نیمه 25دقیقه ای براتون کافیه با این بازی مصخرتون خسته کننده بازی میکنید دیگه.
 • اس اس IR ۱۵:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
  17 31
  فوتبال که نود دقیقه س و تموم میشه بعدا به بچه هاتون چی میخواین بگین چه میخواین یاد بدین ؟ حتما از گذشت و جوانمردی هم حرف میزنین براشون ....
  • نادی الکیسه حکومتی ال تبانی AT ۲۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
   11 5
   شما کیسه کشا دیگه از جوانمردی حرف نزنید لطفا که حالمان را به هم می زنید؛ کیسه کش هیچ سنخیتی با جوانمردی نداشته و ندارد؛ به جز فرافکنی و هوچی گری و افترا و اتهان زنی و دروغپراکنی ما چیزی از کیسه ندیدیم؛ در ضمن وقتی که بازیکن حریف برای اتلاف وقت؛ بی لیل روی زمین می افتد؛ و داور هم که برایش وقت اضافه معنا نداشت؛ بازیکن بایستی احمق باشد؛ توپ را بیرون بزند؛ ماشین سازان نیمه دوم حداقل ۱۰ دقیقه قبل از اعلام وقت اضافه روی زمین خوابیده بودند و داور تنها پنج دقیقه وقت اضافی گرفت که اون هم با اعتراض ماشین ها رو به رو شد!! بعد از اعلام وقت اضافی نیمه دوم هم که بازیکنان ماشین مدام و بی دلیل روی زمین می خوابیدند؛ چرا نیمه اول وقتی عقب بودند عین گرگ می دویدند؛ طوری که انگار بازی آخر عمرشان است؛ بعد از پنالتی ناجوانمردانه و اشتباه یک مرتبه همشون روی زمین دراز می شدتد!! نه این ناجوانمردانه ترین شکل بازی در دنیاست ؛ چرا بایستی فیرپلی یک طرفه باشد؛ فیرپلی یک طرفه حماقت محض است؛ نه جوانمردی
 • هرزپولیس IR ۱۹:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
  17 24
  شما که کلا بویی از جوانمردی نبردید نه فقط توی فیرپلی توی همه زمینه‌ ها مالی و داوری و انضباطی و اخلاقی همیشه بازنده اید. شاید بازی فوتبال رو با این کاراتون ببرید ولی اخلاق رو خیلی وقته باختید
 • آنالیزور DE ۱۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
  17 19
  واسه هر حرفی این جماعت هوچیگر یه موعظه ایی دارن ! البته این اراجیف برای هوادارای لنگ قابل قبول هستش و قانع میکنن خودشون رو
 • حسین IR ۲۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
  4 3
  فیرپلی رو بی خیال شید. دو تا گل مردود زدید. اولی آفساید و دومی هند بود. بچسبید به داوری های جانبدارانه. التماس های داور رو هم ندید می گیریم.
 • سربازسرخ US ۲۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
  3 6
  خدایش کیسه کشا بوی جوانمردی رو میشناسن یا بوی سوختگی روفکرمیکنن بوی جوانمردیه جوانمردی به سبک کیسه یعنی هواداروتوفرودگاه چندنفری کتک بزنید یا مثلا جوانمردی کیسه ای اینه که به دروغ آمارتیم کشورتوبدی به عربا یاآخرجوانمردی اینه که وقتیکه بازیکن زحمتکش برزیلی تیمت توتمرین قطع نخاع ویلچری که میشه حق وحقوقشو بکشی بالا اونم یکی ازبهترین خریدای کیسه توروخدا شما دیگه ازبوی جوانمردی صحبت نکنید که اسرائیلیا روسفید میشن کاسه کوزتونو ببرید یه جادیگه پهن کنید جوانمردان وطن فروش.
  • ارتش سرخ IR ۲۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
   0 0
   گل گفتی بقران❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین