شاید که باید این جمله را به محمود فکری یادآوری کنیم که همیشه اصول مهمتر از نتیجه است و مربی‌ای که به اصول اهمیت نمی‌دهد، نتیجه را هم می‌دهد.

مربی خارجی بود به وریا غفوری و رشید مظاهری بازی می‌داد؟

خبرورزشیلیگ برتر ایران؛ استقلال در مصاف با نساجی حریف را شکست داد اما اتفاقاتی در این بازی رخ داد که کام آبی‌ها تلخ شد؛ وریا غفوری در جریان بازی بعد از اینکه تعویض شد با حالتی عصبانی زمین را ترک کرد و لگد او به تابلوهای تبلیغاتی کنار زمین نشان داد از این تصمیم راضی به نظر نمی‌رسد! در حالی که تلاش شد این‌گونه جلوه داده شود که وریا به درخواست خود تعویض شد. حتی محمود فکری به این نکته اشاره کرد که اگر وریا از دست کادر فنی ناراحت شده باشد، اشکالی ندارد چراکه اینقدر به استقلال کمک کرده که بتوان به این رفتار او به چشم اغماض نگاه کرد. رشید مظاهری هم بعد از بازی مصاحبه کرد و نوع تفکر سرمربی‌اش را زیر سؤال برد. شاید خیلی از مربیان جای محمود فکری بودند به‌خصوص یک مربی حرفه‌ای و شاید بهتر است بگوییم یک مربی خارجی در بازی با سپاهان به این دو بازیکن بازی نمی‌داد اما سرمربی استقلال به خاطر کسب نتیجه به هر دو بازی داد و دستاوردش این بود که هم استقلال نتیجه را به حریف داد و هم محمود فکری اصول مربیگری‌اش را زیر سؤال برد و این درس خوبی برای دیگر مربیان شد. 

به یاد داریم سیدجلال حسینی به‌عنوان کاپیتان پرسپولیس در برهه‌ای به یک بازیکن نیمکت‌نشین تبدیل شد و حتی در ثانیه‌های پایانی بازی به عنوان بازیکن ذخیره وارد میدان می‌شد اما در همان ثانیه‌های اندک چنان با سرعت از کنار خط به زمین می‌رفت که گویی ۱۷ سالش است و می‌خواهد اولین بازی در لیگ برتر را انجام دهد و همان ثانیه‌های کم برای هنرنمایی او کافی است و اینقدر به تمرین و ممارست خود ادامه داد که امروز یکی از مهره‌های تأثیرگذار و کلیدی تیمش به شمار می‌رود. آیا سیدجلال حسینی نمی‌توانست همانند وریا عصبانی شود و لگد به تابلوهای تبلیغاتی کنار زمین بزند؟ او از این اتفاقات ناراحت می‌شد اما راهی که در پیش گرفت حرفه‌ای بود و طبیعی بود یحیی دوباره نگاهش را به این بازیکن تغییر دهد. شک نکنید اگر سیدجلال دست به چنین رفتارهایی می‌زد یحیی گل‌محمدی به جای ناز خریدن حتی ممکن بود رأی به اخراج او از اردوی تیم بدهد. شاید که باید این جمله را به محمود فکری یادآوری کنیم که همیشه اصول مهمتر از نتیجه است و مربی‌ای که به اصول اهمیت نمی‌دهد، نتیجه را هم می‌دهد.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • پرسپولیس سرور استقلاله NL ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  7 18
  کی روش نامرد میبردش جام جهانی و ملتها الان وضعمون بهتر بود
 • فری عشقی IR ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  8 13
  آقا این حاج محمود هنوز در تخیلاتش سیر میکنه تفکراتش که مشخصه حدقل یه شیش تا کیسه باتجربه جمع شن حرف زدن یادش بدن، بیچاره الستقلال که این ها شدن سرمربی.
 • Retired IR ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  15 16
  جلال حسينى - وريا غفورى .؟ ميان ماه من تا ماه گردون --------- تفاوت از زمين تا اسمان است . ❤️❤️❤️❤️. ❤️
 • جک تری دی IR ۱۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  14 13
  جماعت پودری تفاوت در مطلب بالاس که گفته شد نه داور و وزارت ورزش تفاوت در نگرش و سیستمی هست که در یک تیم جریان داره .. همین فصل نگاه به بازیکنهای دوتیم بندازید میفهمید تفاوت رو ولی حاشیه تیم شما کجا وتیم ما .. کاپیتان تیم ما با اون همه بازی ملی برای دو دقیقه اونجور استار میزنه میره داخل زمین کاپیتان شما بخاطر تعویض اونکار رو میکنه
 • خلیل مهاجر IR ۱۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  5 8
  پرسش بسیار خوبی را مطرح کردید که البته همانطور که در مقاله اشاره شد نمیبایستی صرفا به عکس العمل مربی خارجی محدود میشد. هر مربی که از احترام و اعتماد تیم و هواداران برخوردار باشد به طور مسلم رفتار وریا و گفتار رشید را برنمیتابید و بی تردید در جهت حفظ انضباط و انسجام تیمی واکنش توبیخی را در قبال آن در نظر میگرفت. از مثال سید جلال و یحیی هم که بگذریم نمونه دیگر و شاید بحث انگیز تر برخورد برانکو با مهدی طارمی بود. متاسفانه در استقلال دو عامل کلیدی فوق الذکر در پی عملکرد ضعیف و دور از انتظار تیم روند کاهشی داشته است و در نتیجه رفتار مربیان را در اینگونه موارد دچار تناقض و ناپایداری کرده است. نگاهی بیندازید به تصمیمات انضباطی مربیان در قبال فرشید باقری و میلیچ که در هر دو حالت به چرخش و عقبگرد و در نهایت به فریب و دروغگویی برای فرار از پاسخگویی منجر شد.
 • امیر علی IR ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  13 7
  وریا غفوری سن کمی هم نداره بگی بی تجربه گی کرد... کلا یه بازیکن با یه حرکت اشتباه و بچه گانه همه چی رو به حاشیه برد.. اما رشید خان مظاهری شما اجازه بده تعداد بازیهات واسه تیمت دو رقمی بشه بعد در مورد سرمربی تیم نظر بده مقصر باشگاه که یه بزرگتر داخلش پیدا نمیشه تمام مشکلات استقلال فقط حاشیه هست حاشیه، حاشیه و حاشیه که محمود فکری خودشم بیشتر حاشیه درست کرد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __