نظرسنجی

کدام‌یک را عامل ناکامی تیم ملی مقابل آمریکا می‌دانید؟
حمله تند شاهرخ بیانی به وریا غفوری/ باند بازی در استقلال بیداد می‌کند
۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۲

کاپیتان اسبق تیم فوتبال استقلال گفت: حرف‌های اکبرپور کاملا درست بود و اگر فیلم بازی را یک بار تماشا کنید، شک شما برطرف می‌شود.

خبرورزشی - شاهرخ بیانی در خصوص شرایط این روزهای استقلال بعد از شکست آبی‌پوشان مقابل سپاهان صحبت‌های زیر را مطرح کرد.

امثال قلعه‌نویی باید در مورد قراردادهای سنگین فوتبال حرف بزنند 

وی اظهار داشت: یکی از مشکلات بزرگ استقلال، عقد قراردادهای آنچنانی است. بازیکنان به جای عاشقی، کاسبی می‌کنند. بازیکنی که قراردادش را از ۲ میلیارد به ۶ میلیارد تبدیل می‌کند، دیگر توجهی به فوتبال ندارد. خودم بازیکن بودم و این مسائل را می‌فهمم. پرویز مظلومی، صمد مرفاوی و محمود فکری هم این مسائل را می‌دانند اما سکوت کرده‌اند چون می‌خواهند استقلال آرامش داشته و نتیجه بگیرد. وظیفه پیشکسوتان مثل امیر قلعه‌نویی است که مشکلات عقد قراردادها را بگویند. به هنگام عقد قرارداد سرمربی باید حضور داشته باشد و همه چیز را بداند، اما اینجا همه چیز برعکس است.

صحبت‌های اکبرپور سراسر واقعیت بود

وی افزود: سیاوش اکبرپور مصاحبه‌ای کرد که سراسر واقعیت بود. او به تنهایی این صحبت‌ها را کرد اما باید به عمق حرفهایش رسید. اگر ووریا غفوری به عنوان کاپیتان اشتباه کرده باید آن را بپذیرد. از شانزده سالگی به استقلال آمدم و هفت سال بعد توانستم بازوبند را به دست ببندم. سپس شاهین بیانی بازوبند کاپیتانی را بست و وقتی از پرسپولیس برگشتم دوباره کاپیتان شدم. 

فکری باید بعد از بازی با نساجی غفوری را کنار می‌گذاشت

کاپیتان اسبق استقلال یادآور شد: محمود فکری باید همان روزی که غفوری مقابل نساجی به بطری آب لگد زد و بازوبند را پرت کرد، او را کنار می‌گذاشت. این حرکت توهین به پیشکسوتان، به فوتبال و اصول فوتبال است. صادقانه بگویم فکری با آن حرکت برای خودش چاهی درست کرد که بعدها در آن فرو خواهد رفت. 

آقای حیدری چرا باعث افزایش قرارداد بازیکن شدی، استقلال از کجا ۱۵ میلیارد بیاورد؟

بیانی در خصوص اینکه هواداران در این مواقع از بازیکنان حمایت می‌کنند، گفت: اگر هوادار می‌خواهد چنین کاری انجام بدهد اشکالی ندارد اما مربی باید روی اصول خود بایستند. مگر قلعه‌نویی زمانی که به استقلال آمد، ۱۰ ستاره تیم را کنار نگذاشت؟ فکری هم که باید همین رویه را ادامه دهد تا موفق شود. فوتبال ما شده باندبازی و قراردادهای سنگین. از ایران دور هستم اما از نزدیک همه چیز را رصد می‌کنم. وقتی بازیکنی در آخرین ساعت اداری به واسطه خسرو حیدری به یک هتل می‌رود و قراردادش را اضافه می‌کند، باید فکر این روزها را هم می‌کردند. آقای حیدری چرا این کار را کردی؟ مگر از بودجه باشگاه خبر داشتی؟ آقایان! استقلال تیم بزرگی است و به جای گرفتن پول باید به آن عشق بدهید. استقلال از کجا بیاورد که ۱۵ میلیارد به بازیکن پول بدهد. 

باندبازی در استقلال بیداد می‌کند

کاپیتان اسبق استقلال خاطرنشان کرد: ووریا غفوری پسر خوبی است و من او را خیلی دوست دارم ولی حرکتی که کرد، باعث شد که سنگ روی سنگ بند نشود. مربی باید با او برخورد جدی می‌کرد تا حواس بقیه جمع باشد. باندبازی در استقلال بیداد می‌کند و شاید نباید این حرف را بزنم اما در این تیم بازیکن مربی تغییر می‌دهد. کافی است به پچ‌پچ‌کردن‌های بازیکنان توجه کنید تا همه چیز دست‌تان باشد. همین بازیکنان در محافل خصوصی به این و آن می‌گویند استقلال تاکتیک ندارد و تماشاگران هم از طریق موبایلی این موضوعات را می‌فهمند و به مربی اعتراض می‌کنند. اگر امروز به فکری می‌گویند برو، به خاطر این است که او قاطعانه با بازیکن متخلفش برخورد نکرده است. 

مگر شک دارید که بازی با سپاهان مشکوک بود؟

بازیکن اسبق تیم ملی ایران در خصوص اینکه خیلی‌ها می‌گویند بازی با سپاهان مشکوک بود و بعضی‌ها کم‌کاری می‌کردند، گفت: مگر شما در این موضوع شک دارید؟ حرف‌های اکبرپور کاملا درست بود.فیلم بازی را یکبار تماشا کنید تا شک شما برطرف شود. استقلال ضعف فنی داشت، اما حرکات برخی بازیکنان در زمین کاملاً تابلو بود. بازیکنی که هافبک راست است به جای آنکه به کمربند میانی کمک کند، سر جای خودش ایستاده. خط دفاع استقلال کاملا ایستا بود و بهتر است دو گل دریافت شده را بازبینی کنید. از نظر من هم این بازی مشکوک بود.

کاش فکری در کنفرانس خبری آن حرف‌ها را نمی‌زد

وی با اشاره به رفتار محمود فکری بعد از شکست مقابل استقلال عنوان کرد: فکری اگر دربی را می‌باخت، این همه هجمه روی او وارد نمی‌شد. این هجمه‌ها مشکوک است، اما من روی صحبتم به سرمربی استقلال است که بداند ای کاش در کنفرانس مطبوعاتی آن صحبت‌ها را نمی‌کرد. او باید ایراد تیمش را بگوید تا مردم متوجه شوند او انتقادپذیر است. تیم بالای جدول است ولی مرتب از او انتقاد می‌شود و شاید این مسئله روی رفتار فکری اثر گذاشته باشد، اما به نظر من او اصلا نباید به کنفرانس خبری می‌رفت و بهتر بود عمران‌زاده، برهانی یا مرفاوی صحبت می‌کردند. اگر فکری به هوادار بگوید ایراداتش را می‌داند و آنها را برطرف می‌کند، مردم هم احترمش را نگه می‌دارند و هم از او حمایت می‌کنند. 

خیلی‌ها در استقلال آرزو داشتند کاپیتان شوند

بیانی با تأکید بر اینکه نقش بزرگترها در استقلال در این شرایط بسیار مهم است، گفت: روی صحبتم با بازیکنان بزرگتر و کاپیتانان است. رضا نعلچگر مدتها در تیم استقلال بازی کرد اما فرصت کاپیتانی به او نرسید. احمد عابدزاده هم همینطور. اگر بخواهم اسم بیاورم خیلی اسامی هستند که هرگز نتوانستند بازوبند را به دست ببندند. خود من هم آرزو داشتم پنجعلی از فوتبال خداحافظی کند تا من کاپیتان تیم ملی شوم، اما در نهایت علی پروین از من خواست خداحافظی کنم تا فرصت به استیلی‌ها برسد. بازیکنان بزرگتر باید تیم جمع‌کن باشند و حواسشان به بازیکنان جوانتر باشد، نه اینکه آنها خود عامل حاشیه در تیم شوند.

بهترین مربی دنیا را به استقلال بیاورید با این ساختار به مشکل می‌خورد

وی در خصوص مشکلات ساختاری در باشگاه استقلال که ممکن است در نتایج تأثیرگذار باشد، به فارس گفت: بهترین مربی دنیا را هم به ایران بیاورید، تا زمانی که قراردادها درست نشود، پول بازیکنان پرداخت نشود، شرایط همینگونه خواهد بود. دیدید که محرم نویدکیا شب گذشته چقدر قشنگ حرف زد و مدعی شد هر بازیکنی کرونا بگیرد، ۱۰ درصد جریمه خواهد شد. چرا نباید چنین ساختاری در استقلال باشد؟

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 18
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • ستارگان سرخ ایران و آسیا IR ۱۷:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  آنالیز آقای محمد تقوی تمام حرف های آقای بیانی رو ثابت می کنه اشتباهات استقلالی ها سهوی نیست بعضی بازیکن ها در حد نام استقلال نیستن ببینید آقای تقوی از کیا بیشتر انتقاد کرد همین بالا مشخصه بعد جالبه کل پیشکسوت ها از آقای فکری حمایت می کنن اونوقت چهارتا ادمین بچه سال کانال هواداری میگه تغییر نکردن مربی یعنی وزیر لنگیه الحمدالله هوادار هم به جای گوش به حرف کردن به پیشکسوت های باشگاه گوش به حرف چهارتا بچه استقلالی می کنن طوری که اونا فرگوسنن
 • ادریس تاجی IR ۱۷:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  به نظر من امثال شما که هر ۱۰ سال یکبار مصاحبه میکنین بهتره تحقیر استقلال که شش تا از العین خورد با مربی داخلی رو مقایسه کنین با زمان قدرت استرا که مربی خارجی بود ببین شما هم دنبال کاسبی خودتون هستی
 • مهشید IR ۱۸:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  بزرگتربن مشکل استقلال بازیکن سالاری مثل وریا هست تا زمانی که آفت بازیکن سالاری مثل وریا هست تیم حاج محمود نتیجه نمی گیره الان دو دستگی تو‌تیم دیده میشه تمام اون زیر سره وریا ۱۴ میلیاردی هست باند بازی در باشگاه بیداد می کنه تو بازی سپاهان خیلی از بازیکنان استفلال به خاطر ضربه زدن فکری عمدا بازی نمی کردندفکری اولین کاری که باید بکنه وریا اخراج کنه تا بازیکنان حساب کار دستشون بیاد
 • غریب آشنا IR ۱۸:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  با سلام این فوتبال را باید داد دست اهلش چون ایراد از وزیر و ورزش رئیس فدراسیون است تا هر کس را وارد فوتبال میکنند باند و باند بازی بالای کار خراب است وبه طرف پائین سرا زیر میشود هرکس دوست دارد خلاف میکند شما باید ببینید مدیر باید در هتل قرارداد ببندد خوب ایراد کار همین است هیچ کس هم اعتراض نمیکند چرا چون او دوست وزیر هست هرکاری بکند درست است پس این فوتبال هیچ وقت موفق نمیشود مگر دست فوتبالی ها باشد زدو بند باشد باندو باند بازی هست
 • استقلال قهرمان IR ۱۸:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  حرف حساب جواب نداره چه هافبکی بود شاهرخ درسته نیمه راه ول کرد و رفت پرسپولیس اما اگر فوتبال ایران سه تا هافبک تاپ داشت یکیش همین شاهرخ بود حالا ما هی منتظریم تا آقای مهدی پور یه تکونی به خودش بده و از بدن خوش فرمش !! کاربکشه هی منتظریم تا رضاوند یه پاس تو در بده اما دریغ اینا یه تار موی امثال شاهرخ نمیشن
 • خایدالو IR ۱۸:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  حمایت از محمود فکری نه بازیکن
 • تاج افتخار IR ۱۸:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  آقای بیانی احترام خاصی برات قائلم و وقتی فیلم بازیهات رو میدیدم واقعا میبالیدم به خودم که توی استقلال بودی رنگت آبی بود.. البته بغیر از اون یه مدت که لنگی شدی...ولی اینکه خارج از ایران بنشینی و حتی بازیهای استقلال رو وقت نکنی تا ببینی که خودتون میدونین چی میگم، این اجازه رو هم ندارید از طرف هوادارا صحبتی انجام بدین!!! شما اگر بازی رو یکبار ببینید بیشتر از اون چیزی که شما میفرمائید بازیکنها از وظایفشون و تغییر پستهاشون گورگیجه گرفتن و نمیدونن چکار باید بکنن و اینم مقصر کسی هست که این وظایف روبهشون داده!!! اتفاقا بازیکنها هیچ کدومشون پشت فکری رو خالی نکردن ولی چکار کنن که تیم وقتی تاکتیک نداره کار خاصی نمیتونن انجام بدن..
  • حمید علوی CA ۰۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
   7 0
   تاج افتخار جان، یه سوال، بنظرت شما فوتبال رو بهتر از شاهرخ خان بیانی درک میکنی؟! اصلا شما سنت اندازه ی سنوات فوتبال بازی کردن ایشون هست؟! آخه قربونت، خداوکیلی خجالت دارهطر مث اینه که بچه ای که یه روزم مدرسان نرفته، به معلم سی سال کار کرده جدول ضرب یاد بده!
 • مهدی IR ۱۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  اصالت اینجامعنی میده وقتی برای بزرگ جلوه دادن تیمتون ناز هربازیکنی دوزاری میخریدپامیذاریدرواحترام وعزت واخرسرسر گوشت وجوجه مصاحبه میکنن
 • حمید علوی CA ۲۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  هوادار واقعی استقلال الان قاعدتأ بایست پشت مربی محکم وایسه تا مربی با بازیکنایی که سه ساله هر جور دلشون خواسته اسبشون رو تازونذن و هر وقت ازاده کنن تو زمین راه میرن و مربی تار و‌مار میکنن برخورد کنه. حیف که بدبختانه بعضیا که ادعای هواداری استقلال رو دارن در واقع هوادار استقلال نیستن، خاطرخواه این و اون هستن و بخاطر اومدن آدمایی که دوست دارن حاضرن انقدر جور رو به ضرر استقلال خراب کنن که مربی فعلی بره.
 • حمید علوی CA ۲۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  بندهای هوادار ۴۰ ساله بلافاصله بعد از بازی با سپاهان و حتی پبثیشاز اینکه آقای اکبرپور و شاهرخ خان بفرمایند چند بازیکن دارن هرز بازی میکنن اینجا نوشتم که حداقل ۴ بازیکن (بویژه کاپیتان تیم) عمدن دارن بد بازی میکنن. بدبختانه اما بعضی هوادارها انگار اصلن نمیبینن یا خودشون رو‌میزنن به ندیدن. همه ی ما میدونیم که وریا و مجیدی روابط شخصی خیلی خیلی خوبی داشتن با هم. پارسال هم که مجیدی سر بازی فینال قهر مرد وریا رفت دنبالش. همه ی ما میدونیم قایدی و مجیدی روابط خیلی خوبی با هم داشتن. مطمئن باشین چند بازیکن دارن خیانت میکنن. این خیانت فقط در حق فکری نیست، خیانت به همه ی ما ست.
 • جک تری دی IR ۲۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  جماعت پودری فهمیدن ایراد کارتون کجاس اینم از شاهرخ بیانی بعد اخر فصل بابا بابا کنید
 • مجد US ۲۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  پیشکسوتان عزیز لطفاً به داد استقلال برسید وریشهء بازیکن سالاری را بکنید بازیکن هنوز هیچ کاری نکرده انگار دو تا قهرمانی آسیا آورده هر کدوم یه نوایی میزنن هرکس میتونه بیاد وریشهء بازیکن سالاری رو دربیاره
 • علیمحمد GB ۰۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
  من موافق فکری و کمک هایش هستم منم بیشتر از پنجاه ساله تاجی و استقلالی هستم و امروز شصت ساله شدم ترو خدا استقلالی ها جو گیر نشید بازیکن ها همگی خوبند وریا تو پست خودش شمار یک ایرانه و با آمدن ملیچ و یک دفاع وسط درجه یک ویک هافبک طراح اگه پیدا بشه با همین تیم و کادر مربیگری نامبر وان هستیم خواهشا صحبت از کم کاری بازیکنان نکنید این بجه ها گاهی خسته گاهی ناراحتی مالی دارند همه سر وریا ویزدانی نشکنید در حیف فرشید باقری میشه اگه مازادش بزارند همانطور که تبریزی و زکی پور را از دست دادیم
  • حمید علوی CA ۰۶:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
   5 0
   درود بر جناب علیمحمد. تولدتم مبارک. درود بر هر چی هوادار واقعیه ، حالا هر تیمی باشه.
 • مولر از برلین GB ۰۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
  شاهرخ بیانی حق دخالت نداره تو اوج گرفتاری های استقلال رفت لنگی شد پس تو نمیخواد کاپیتانمان را آماج قرار بدهی هیچکی کم کاری نکرد تو و سیاوش اکبر پور جو گیر شدید ودنبال مطرح شدن هستید واالسلام
  • Mmmm IR ۰۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
   0 0
   میدونی شاهرخ بیانی و شاهین بیانی کی هستن اصلا بازیاشون رو دیدی حرف میزنی شاهرخ ضد بار گفت که استقلالیه مجبور شد بره پرسپولیس عینه نامجومطلق بفهم امثال بیانی ها حق دارن مصاحبه کنن داداش همین ساهرخ بیانی شاهین بیانی ۱۵ سال تو استقلال بازی کرد کاپیتان استقلال تو فینال آسیا بود که قهرمان شدیم تو سال 1991 هم که تا فینال رفتیم ولی دوم شدیم بخاطر این بود که شاهرخ تو نیمه نهایی کارت گرفت نتونست فینال بازی کنه و گرنه الان ۳ تا ستاره داشتم
 • کامبیز ملکاری IR ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
  بیانی و اکبر پور هم میخان از آب گل آلود ماهی بگیرن بابا استقلال را ول کنید اینقدر جو سازی نکنید، وریا، مرد بزرگ استقلال است و تیم هنوز در صدر جدول و امسال هم قهرمان میشه ترا خدا استقلال را ول کنید تو این دو بازی آخر برای تیم تمرکر نذاشتند خلاصه بازی بردو باخت داره. فکری هم از اونا بهتره

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرهای ورزشی