معاون اسبق باشگاه استقلال به خبرورزشی گفت: جای ممنوع‌المصاحبه کردن بازیکنان استقلال، خودتان را ممنوع‌المصاحبه کنید تا تیم کمی درست شود. 

آذری جهرمی برای انتخابات روی اعصاب استقلالی‌ها رفت/ اتاق مذاکرات را به هتل بردند/ اگر استراماچونی بیاید و تیم درست شود فوتبال را کنار می‌گذارم

خبرورزشی - علی نظری‌جویباری در گفت‌وگو با خبرورزشی درباره اوضاع برهم ریخته مدیریتی باشگاه استقلال و چند صدایی‌هایی که در این باشگاه موجب کسب نتایج بد طی هفته‌های اخیر شده، حرف زد. 

در استقلال چه خبر است؟ یکی قهر می‌کند، دیگری یک‌مرتبه سرما می‌خورد، دیگری به تمرین نمی‌رود!

بازیکن هیچ تقصیری ندارد! وریا کاپیتان تیم است و وقتی بابت یکسری از مسائل ناراحت باشد، نمی‌تواند صددرصد توانش را درون زمین بگذارد. وقتی بازیکن وضعیت مالی‌اش را نگاه می‌کند و با نفر بغل دستی‌اش قیاس می‌کند، توانش از ۱۰۰ به ۴۰، ۵۰ تقلیل پیدا می‌کند. اینها دیگر ربطی به محمود فکری ندارد. 

نقش مدیرعامل چقدر اهمیت دارد؟

مدیرعامل باشگاه استقلال کمترین اختیار را در این مجموعه دارد. مدیرعامل باید بتواند به مربی حرفش را بزند. در مسائل ریز باشگاه دخالت کند و این یعنی مدیرعامل مقتدر ولی در باشگاه استقلال اعضای هیئت‌مدیره خود را وارد ریز مسائل کرده‌اند. مدیرعامل هیچ تسلطی روی معاونت‌هایش ندارد. اصلاً معاون ورزشی باشگاه کجاست؟ معاون اجرایی، پشتیبانی، بین‌الملل و غیره چه‌کار می‌کنند؟ چرا آقای قیم باید این اجازه را داشته باشد که در امور کادر فنی دخالت کند؟ اینها همگی از بی‌اختیار بودن مددی است. با این دست فرمان باشگاه استقلال هرگز از این وضعیت خارج نمی‌شود. 

ایراد اصلی را در هیئت‌مدیره می‌بینید؟

از همه عزیزان عذرخواهی می‌کنم و می‌گویم که قصد توهین ندارم ولی هیچ یک از این افراد این‌کاره نیستند. اصلاً نمی‌دانند شرح وظایف هیئت‌مدیره چیست! یک خواهش داشتم و اینکه جای ممنوع‌المصاحبه کردن بازیکنان تیم، خودتان را ممنوع‌المصاحبه کنید تا تیم کمی درست شود. 

گفته شده بود بین اعضای هیئت‌مدیره نیز اتفاق نظر نیست و برخی درصدد برکنار کردن فکری هستند.

این خیلی بد است. البته که قرار نیست همه مثل هم فکر کنند ولی اینکه همه پشت هم حرف بزنند، بد است. از طرفی فکر می‌کنند اگر فکری را بردارند، همه چیز درست می‌شود؟ به خدا اگر این اتفاق بیفتد، من دیگر درباره فوتبال حرف نمی‌زنم. 

مسئولیت همه این مسائل بر دوش هیئت‌مدیره است؟

خیر! آب از سرچشمه گل‌آلوده است. وقتی وزارت ورزش و جوانان که باید به امور همه ورزش و جوانان رسیدگی کند، همه کار و زندگی‌اش را زمین گذاشته و چسبیده به دو تیم استقلال و پرسپولیس، این اتفاقات هم می‌افتد. وزیر هر روز با علی‌نژاد نشسته‌اند و درباره استقلال تصمیم‌گیری می‌کنند. به خدا این روش درستی نیست. شما باید اعضای هیئت‌مدیره را انتخاب کنید بعد منتخبین شما به این باشگاه سروسامان بدهند نه اینکه برای ریز مسائل از شما کسب تکلیف کنند یا شما در امور ریز و جزئی ورود کنید. اصلاً چطور می‌شود وزارت ورزش یک نفر را برای پرسپولیس می‌آورد که ظرف یک ماه ۶۰ میلیارد تومان به این تیم تزریق می‌کند و همه بدهی‌های پرسپولیس را می‌دهند ولی برای استقلال کسانی را می‌آورند که یک میلیارد، دو میلیارد هزینه می‌کنند؟ آقای سلطانی‌فر! آنچه بر خود نمی‌پسندی بر دیگران هم نپسند! کار استقلال که با این مبالغ راه نمی‌افتد! اگر نگاه وزارت ورزش به هر دو تیم با مساوات است، باید به هر دو تیم یکسان توجه شود. نه اینکه افرادی هم که برای استقلال هزینه می‌کنند، پول‌شان را در قالب قرض بدهند. اگر این‌طور باشد که بانک هست و می‌توان از بانک هم قرض گرفت. سلطانی‌فر دو نفر را به هیئت‌مدیره استقلال نمی‌آورد که به این تیم پول تزریق کنند. فردا این تیم می‌خواهد راهی لیگ قهرمانان آسیا شود و کلی خرج دارد. 

فکری چه کاری می‌تواند در این ارتباط انجام بدهد؟

فکری؟ فکری وقتی بازیکنش ۵ روز سر تمرین نمی‌رود، چه کار می‌تواند بکند؟ بخواهد همه را کنار بگذارد که باید خودش برای تیم بازی کند. آقای سعادتمند در اوج اختلافاتش با هیئت‌مدیره اتاق مذاکرات را به هتل برد و قراردادهایی با بازیکنان بسته که این همه مشکل ایجاد شده است. در این وضعیت چه کاری از دست فکری برمی‌آید؟ خلیل‌زاده باید پول بیاورد. تعهدی که باشگاه به بازیکن داده باید برآورده شود. ایراد کار همین جاهاست. جایی که آقای سعادتمند در قرارداد بازیکن‌ بندی گذاشته که اگر تا نیم‌فصل ۵۰ درصد پولش را نگرفت، می‌تواند فسخ کند و برود! حالا که تعهد داده شده، باشگاه باید متعهد باشد. وقتی بازیکن روی این ۵۰ درصد حساب کرده، وسط بازی ۵۰ درصد از فکرش درون زمین نیست. اصلاً فردا بروید استراماچونی را بیاورید! به خدا اگر تیم درست شد من از فوتبال می‌روم. با این اتفاقاتی که رقم زده شده، هیچ کاری از دست کسی برنمی‌آید. از آن‌طرف هم که وزیر جوان آن رفتار را از خودش نشان داد. 

استوری آقای جهرمی؟

بله! درست در روزی که نیمی از مردم ایران که استقلالی هستند از صدرنشینی پرسپولیس و سومی تیم‌شان در نیم‌فصل عصبانی هستند با انتشار آن استوری با روح و روان آنها بازی می‌کنید؟ این چه رفتاری بود؟ اصلاً آن زمان که استقلال ۶ تا خورده، شما به دنیا آمده بودی؟ اما وقتی پرسپولیس ۴ بازی متوالی باخت را که دیدی؟ دو ستاره استقلال در آسیا را نمی‌بینید؟ چرا برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری و برای اینکه پرسپولیسی‌ها را دنبال خودتان راه بیندازید، روی اعصاب استقلالی‌ها راه می‌روید؟

حرف آخر؟

هواداران هوشیار باشند. اینقدر تن به اتفاقات فضای مجازی ندهند و بدانند که سرچشمه این اتفاقات محمود فکری نیست و ایراد اصلی در وزارت ورزش و اتاق مدیریت باشگاه است. البته محمود فکری هم باید کادر فنی‌اش را تقویت کند.

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • 4 در 6 IR ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  21 8
  يجوري دفاع ميکنه از فکري دلمون کباب ميشه ...بر فرض اين يکي دو تا بازي آخر بازيکن نرفت سر تمرين بقيه بازيها که رفتن چه گلي به سر طرفداراش زده ...بعد شما مگه اون زمان که قهرمان چار جانبه شده کيسه رو يادت مياد که به جهرمي متلک ميندازي در ضمن جان کوچولو دربي 73 مساوي شده دربي 70 71 74 با دوپينگ بردين اين کجاش چهار تا شد ...اره دو بار چهار تايي شدين تو دلتون مونده
 • شکارچی تاریکی IR ۱۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  10 14
  آقای جویباری این همیشه دقیق گفتی . ای کاش شما مدیرعامل استقلال بودی
 • فری عشقی IR ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  13 2
  آره که هروز تو بیای درباره دوران طلایی حاجی فتل و امیر پنج تایی و بخور بخور شما و شرکاء تعریف کنی بابا جمع کن دوران شما رو ریختیم به زباله

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

یورو ۲۰۲۰

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین