نگاهی به عملکرد پرسپولیس نشان می‌دهد با این میزان امتیاز از دست دادن شاید در بهترین حالت باید دوم می‌شد اما رقبا از این فرصت استفاده نکردند و برای رسیدن پرسپولیس به صدر جدول با فرش قرمز به استقبال یحیی و شاگردانش رفتند. 

پرسپولیس در فصل بدش هم صدرنشین است/ فرش قرمز برای قهرمانی پنجم

خبرورزشی - اگر ورزش‌های رکوردی مثل شنا و یا دوومیدانی را دنبال کرده باشید بعضی از روزها شما با وجود فاصله زیاد با بهترین رکورد خودتان هم شاید قهرمان شوید اما در بعضی رقابت‌ها حتی اگر رکورد خود را هم جابه‌جا کنید باز هم روی سکو اول مسابقات جایی برای شما نیست. لیگ بیستم فوتبال ایران دقیقاً مدلی از رقابت است که مدافع عنوان قهرمانی با روزهای خوبش فاصله دارد اما با این حال رقبا نتوانستند پرسپولیس خسته را پشت ‌سر بگذارند. 

به نتایج پرسولیس تا پایان نیم فصل‌های لیگ برتر که با قهرمانی متوالی آنها تمام شد نگاه کنید. این تیم در بدترین شرایط خود به ۳۱ امتیاز دست پیدا کرده که مربوط به لیگ‌های هجدهم و نوزدهم می‌شود. یعنی پرسپولیس از ۱۵ بازی ابتدایی خود حد اقل ۳۱ امتیاز دشت کرده و در پایان هم قهرمان لیگ برتر شده است اما در لیگ بیستم تیم یحیی فقط ۳۰ امتیاز در صندق خود ذخیره دارد. 

پرسپولیس با این تعداد امتیاز در هیچ فصلی از ۴ قهرمانی خود نمی‌توانست در صدر قرار بگیرد. نگاهی به عملکرد پرسپولیس نشان می‌دهد با این میزان امتیاز از دست دادن شاید در بهترین حالت باید دوم می‌شد اما رقبا از این فرصت استفاده نکردند و برای رسیدن پرسپولیس به صدر جدول با فرش قرمز به استقبال یحیی و شاگردانش رفتند. 

پرسپولیس در پایان نیم‌فصل اول در لیگ هفدهم ۳۶ امتیاز داشت که بهترین شرایط این تیم در سال‌های اخیر است و البته این با کسب ۳۱ امتیاز در لیگ هجدهم در رده سوم قرار داشت. جایگاه تیم در پایان نیم‌فصل اهمیت دارد اما کسب امتیاز بیشتر یعنی فاصله بیشتر با رقبایی که شما را تعقیب می‌کنند. در لیگ بیستم فاصله پرسپولیس با تیم پنجم جدول فقط ۷ امتیاز است، در صورتی که در پایان لیگ هفدهم پرسپولیس با تیم دوم ۷ امتیاز فاصله داشت. 

پرسپولیس در نیم‌فصل دوم شاید فقط استقلال و سپاهان را دو رقیب جدی خود بداند اما باید با سپاهان، صنعت نفت آبادان و فولاد خوزستان که هر سه در رتبه‌های بالایی جدول قرار دارند در خانه حریف دیدار کند و این یعنی کسب امتیاز در نیم‌فصل دوم از نیم‌فصل اول هم سخت‌تر خواهد بود و پرسپولیس برای جمع کردن همین ۳۰ امتیاز هم کار دشوارتری پیش‌ رو دارد و قهرمانی پنجم از چهار قهرمانی قبلی سخت‌تر خواهد بود.

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • با حقارت شرم تاژی ام DE ۱۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  19 1
  اصالت
  • کامبیز IR ۱۴:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
   1 0
   کاش یه استقلالی با شرف پیدا بشه و بگه بخاطر وزیر و داوری و .. است بلکن عصرمون رو شاد کنه
 • ستارگان سرخ ایران و آسیا IR ۱۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  17 0
  مهم ترین رقیب پرسپولیس سپاهانه بقیه برای کسب سهمیه می جنگن
  • کامبیز IR ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
   2 0
   ترابی و آل کثیر به کنار، یه دفاع راست مطمئن داشتیم توی لیگ قهرمانان هم خیالمون راحت بود
 • ....... US ۱۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  5 1
  شما اگر ذوب آهن و مس را دست کم بگیرید کور خوا نده اید . شما هنوز گل گهر و قندلی را هویج فرض کرده اید و با ز کور خوانده اید .
 • عامیرزا IR ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  13 0
  اصالت صدر و ته جدول نداره.اونزمان هم که ته جدول سجده بقا کردیم تیممون از حالا قهرمانتر بود که در مقابل مافیای عابی و هیولای دوستاره،تسلیم نشد ومثه اونا پرت نشد دسته سه!.بعد1400 هم مطمئن باشید ما هرجا باشیم همیشه قهرمانیم،عزت وغیرت تو خون سرخ ماست.و بعد1400 و1500 بازم اژدهای هزارسر وهزار رنگ ونیرنگ دوپینگی تو منجلاب هوچیگری وجعل وتهدیدو طومار وتطمیع وتوطئه وتبانی و تجمع وعربده کشی خودش خواهد بود و ترک عادت موجب مرض است! وذات هر چیزی عوض نمیشه.اصالت خریدنی ومالیدنی وتزریقی وپودری نیست.الخ
  • لونگ سوپر مافیا ورزش IR ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
   1 0
   شب درازه قلندار هم بیداره بیدار فقط صفت ضحاکی عصر پاپا به زمستون میمونه و تاریخ ازش به دوران قبل از پاکی (پاپانیانوس) یاد خواهد کرد
 • شمسعلی. US ۱۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  6 0
  در نیم فصل دوم رقابت بین پرسپولیس و سپاهانه که پرسپولیس بخاطر تجربه ی بیشتر کادر فنی و همچنین بازیکنان در نهایت قهرمان می شود کلا منطق لیگ بیستم این را نشان میدهد مگر اینکه اتفاقات عجیب و غریبی رخ دهد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

یورو ۲۰۲۰

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین