دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: فکر می‌کنم روی کاغذ ما بهترین گزینه برای میزبانی مرحله متمرکز انتخابی جام جهانی هستیم.

نبی: ایران روی کاغذ بهترین گزینه میزبانی انتخابی جام جهانی است

خبرورزشیمهدی محمدنبی، دبیرکل فدراسیون درباره سال ۹۹ و فعالیت های فدراسیون در این سال عنوان کرد: قبل از هر چیز ولادت حضرت علی(ع) و فرارسیدن روز مرد را به عموم مردم تبریک می گویم. بحث کرونا بر همه شئون زندگی در جهان تاثیر گذاشته بود و فوتبال هم از این موضوع مستثنی نیست. ما در کل کشور باشگاهها، هیئت های فوتبال استان ها، سازمان لیگ در رشته های فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی آقایان و بانوان دهها هزار مسابقه برگزار می شود. پس از شیوع ویروس کرونا، با تشکیل ستاد مبارزه با کرونا در فوتبال و همچنین همکاری ستاد مبارزه با کرونا در ورزش فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و هیئت‌های استانی با شجاعت و رعایت چارچوب های پروتکل ها موارد پیش بینی شد و چرخه فوتبال از حرکت نایستاد و مسابقات بر اساس تقویم پیش رفت.

وی ادامه داد: اردوهای تیم ملی در سال ۹۹ چه در داخل و چه در خارج از کشور به بهترین شکل انجام شد. البته تقویم رقابت های ملی به سال ۱۴۰۰ موکول شد. تیم های ملی ما برای حضور در رویدادهای مربوطه بسیار آماده بودند اما به هر حال مسابقات به تعویق افتاد. تیم ملی بزرگسالان در ابتدای فروردین اردوی خود را آغاز می کند. در این اردو لژیونرها هم بر اساس فهرست آقای اسکوچیچ حضور دارند چون این اردو در مقطع زمانی فیفا دی خواهد بود. این اردو زمینه ساز بازی های تیم ملی در خرداد ماه سال آینده است. لیگ بهترین محل برای آزمایش بازیکنان شاغل در لیگ کشورمان است. کادر فنی مرتبا بازی ها را می بیند. لژیونرها هم در شرایط خوبی هستند و جوانان بسیار مستعدی در کشورهای خارجی داریم که مدنظر آقای اسکوچیچ هستند و همه نفرات زیر ذره بین کادر فنی تیم ملی هستند.

از بُعد ورزشگاه‌ها هم شرایط خوبی برای میزبانی داریم

دبیرکل فدراسیون فوتبال افزود: فدراسیون فوتبال درخواست میزبانی متمرکز رقابت‌های انتخابی جام جهانی را داده است. در خردادماه بهترین آب و هوا در تهران است و از بُعد ورزشگاه‌ها هم شرایط خوبی برای میزبانی داریم. این پیش بینی در فدراسیون صورت گرفته و فکر می کنم روی کاغذ ما بهترین گزینه برای میزبانی مرحله متمرکز انتخابی جام جهانی هستیم.

وی ادامه داد: در بحث اساسنامه درسنوات گذشته به تایید فیفا نرسیده بود اما در ۲۲ آبان امسال برای نخستین بار به تایید فیفا رسید و در نهایت ۸ آذر هم به تصویب مجمع رسید. خوشبختانه از این فاز عبور کردیم و مراحل مربوط به ثبت نام ها انجام شد. کمیته های انتخاباتی فدراسیون در این بخش بسیار پر کار بودند و متعاقب آن کمیته اجرایی برگزاری مجمع جلسات متعددی داشتند و امیدواریم برای ۱۰ اسفند انتخابات به بهترین شکل برگزار شود.

مسئولیت فقط در حرف زدن نیست 

نبی گفت: شرایط به خوبی مهیاست و امیدواریم در مجمع شاهد رقابتی مناسب باشیم و هر کسی این امانت را به دست می گیرد بتواند امانت دار خوبی برای مردم عزیز کشورمان باشد و مضافا فدراسیون فوتبال سال های سال در آسیا و همین طور جهان خودش را نشان داده است. امیدواریم افرادی که در هیئت رییسه فدراسیون انتخاب می شوند با توجه به استاندارهای موردنظر چرخ فوتبال را به گردش در بیاورند و در آتیه بتوانیم گام های بلندی برداریم. این مجمع آزمایش خوبی برای ۱۱ عضو جدید هیئت رییسه است. به طور حتم مسئولیت فقط در حرف زدن نیست و مهم این است که در عملگرایی موفق باشیم.

دبیرکل فدراسیون درباره اینکه چه صحبتی با اعضای مجمع و کاندیداها دارد اظهار داشت: اعضای مجمع فدراسیون افرادی هستند که دستی بر آتش دارند و در فوتبال زندگی کرده اند. این اشخاص مسئولیت مهمی دارند که بهترین تشخیص را داشته باشند و به نوعی هم افزایی کنند تا فردی که برنامه محور است و در کارش به نظرات جمع توجه می کند انتخاب شود. هیئت رییسه یک کار جمعی است و انفرادی نیست. نزدیک به ۶۹ کاندیدا در سمت های مختلف وجود دارند و امیدواریم اشخاصی که جمع بندی مجمع است برگزیده شوند تا فوتبال به بهترین شکل به توسعه خودش ادامه دهد. امیدواریم در این کار موفق و موید باشند.

وی درباره آخرین وضعیت پیشنهاد ایران برای میزبانی جام ملت های آسیا ۲۰۲۷ در ادامه گفت و گو با استودیو فوتبال عنوان کرد: ما مطابق دستورالعمل کنفدراسیون فوتبال آسیا مرحله به مرحله پیش رفتیم. قرار بود بازرسان کنفدراسیون در اسفندماه به ایران بیایند که این سفر به دلیل موضوع کرونا به تعویق افتاد. منتظر تاریخ جدید هستیم تا با هماهنگی صورت گرفته بحث بازرسی صورت گیرد.

منتظر اجرای مصوبه مجلس در موضوع حق پخش هستیم

نبی درباره ورودی و خروجی های مالی فدراسیون فوتبال اظهار داشت: مبالغ و مخارج فدراسیون فوتبال بالانس نیست. ورودی ها کاملا مشخص است که سهل الوصول است که وصول می شود اما برخی از آن ها دریافتش دشوار است که فعلا نباید فکرش را کنیم. برای مثال حق پخش که البته مجلس محترم در این باره مقرراتی را تصویب کرده و منتظر اجرایش هستیم. فوتبال خواسته عام و خاص و پیر و جوان است و باید هزینه هایش را از حقوق خود دریافت کند. برای توسعه به سرمایه گذاری نیاز است و طبیعی است وقتی می توانیم موفق باشیم که بستر فراهم شود. امیدواریم حقوق حقه فوتبال وجود داشته باشد که موضوعات را جمع کنیم.

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • عامیرزا IR ۲۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
  1 6
  منظورش از رو کاغذ، رو زرورق سیگاره.الخ
 • تتلیتی وحشتناک باهوش US ۲۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
  3 0
  اون مساله عدم امنیت ایران که موجب لغو بازی های نمایندگان ایران در داخل شده بود حل شد یا نه؟؟ از اون روز تا حالا من ندیدم حتی یک تیم ایرانی میزبان باشه
 • هادی IR ۲۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
  3 0
  همین چندوقت پیش میزبانی هندبال دو از ایران گرفتن و دادن به بحرین ،البته درنهایت مسابقات لغو شد. دلیل هم این بود که ایران از لحاظکرونا تو آسیا سومه و بحرین پانزدهمه. پس آقای نبی لطفا افکار عمومی رو گمراه نکنین و بعد هم دوباره مثل همیشه نگین ای اف سی تصمیم سیاسی گرفت. اینکه ما مسابقات رو برگزار می کنیم اصلا مهم نیست،این مهمه که اوضاع کلی کرونا تو کشور ما چجوریه،ازنظر ای اف سی با این تعداد بالای کرونایی ما نباید مسابقات رو برگزار کنیم ،حالا اگه برگزار کردیم و بازیکنامون حتی کرونانگرفتن ،مایه افتخار نیست. ازنگاه ای اف سی ما با این تعداد بالای کرونایی شرایط برگزاری مسابقات رو نداریم.تامااام
 • تتلیتی وحشتناک باهوش US ۲۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
  6 0
  اینم اضافه کنم الان که بازی ها بدون تماشاگر هست بهترین موقع برای میزبانی هست بعدش به خاطر مباحثی که قبلا صحبت شده امکان‌میزبانی ایران نیست
 • علیمحمد IT ۰۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۷
  21 0
  آقای نبی خودتو ناراحت نکن پشت میز بشین ولی یادت نره همه میدونند لنگی هستی و فقط نسخه برای لنگ میپیچی
 • علیمحمد IT ۰۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۷
  11 0
  خیلی عجیب نیست نبی از پیروزی میره فدارسیون و شکوری از فدراسیون میره لنگ
 • .،. IR ۲۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  0 0
  با چمن مصنوعی که با خط کشی استاندارد فیفا مطابقت نداره و توپ کم باد از این جور چیزا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __

پربازدیدترین