معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزیر ورزش و جوانان می‌گوید که تجربه نشان داده شب انتخابات فدراسیون فوتبال امکان ائتلاف برخی نامزدها وجود دارد.

احتمال ائتلاف نامزدها در انتخابات فدراسیون فوتبال

خبرورزشی - مهدی علی‌نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزیر ورزش و جوانان درباره انتخابات فدراسیون فوتبال اظهار داشت: پس از بیماری آقای تاج که سال گذشته رخ داد، با هماهنگی فدراسیون تلاش داشتیم اسفند ۹۸ انتخابات را سریعاً برگزار کنیم، اما ۱۰ روز مانده به مجمع اعلام کردند که اساسنامه فدراسیون فوتبال تأییدیه فیفا را ندارد و با این اساسنامه نمی‌توان انتخابات را برگزار کرد.

 وی افزود: پس از این اتفاق، فرآیندی را دنبال کردیم تا اساسنامه به تأیید مجامع بین‌المللی رسید. یکی از فواید این اساسنامه حضور فوتبالی‌هاست و برای انتخابات نیز رقابت تنگاتنگی وجود دارد. چهار نفر نامزد نهایی برای ریاست فدراسیون فوتبال هستند که روز یکشنبه یک نفر از میان آنها انتخاب خواهد شد.

 معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزیر ورزش و جوانان درباره اینکه آیا این وزارتخانه نامزد مورد حمایتی در انتخابات خواهد داشت یا نه، گفت: سیاست وزارت ورزش در یک سال گذشته همراهی با فدراسیون فوتبال و کمک به آنها برای تصویب اساسنامه بود. شرایطی باز و دموکراتیک در انتخابات وجود دارد که ما دخالتی در آن نداریم و گزینه‌ای هم نخواهیم داشت. بارها اعلام کردم اگر نامزدی خودش را مورد حمایت وزارت ورزش و جوانان اعلام کرده، از اعضای مجمع می‌خواهم که به او رأی ندهند، چون چنین چیزی نیست. برخی هم در تلاش هستند با مطرح کردن این مسائل و دو قطبی کردن انتخابات، فضا را به شکل دیگری کنند که این مسائل افترا به وزارت ورزش است.

علی‌نژاد که با برنامه ورزش و مردم گفت‌وگو می‌کرد در خصوص اینکه آیا توصیه‌ای هم به اعضای مجمع برای رأی به نامزد خاصی نشده است، خاطرنشان کرد: اعضای مجمع بالغ، عاقل و انسان‌های پخته‌ای هستند. در حد رایزنی هم هیچ اقدامی را نداشتیم و به کسی توصیه نکرده‌ایم. اکنون مثل قدیم یا دو دهه پیش نیست که درباره آقای کفاشیان مطرح کردید. اوضاع فرق کرده و الان کافی است با کسی صحبت کنید و همه متوجه می‌شوند که علی‌نژاد با فلان هیئت یا فلان کاندیدا صحبت کرده است. سیاست ما این است که هرکسی رئیس شود، مورد حمایت وزارت ورزش هم خواهد بود. فدراسیون فوتبال از فدراسیون‌های مهم ماست و وزارت ورزش هم از رئیس بعدی حمایت خواهد کرد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا عکس این اتفاق هم رخ نداده که کاندیدایی با وزارت ورزش تماس داشته باشد تا مورد حمایت قرار بگیرد، گفت: در طول دو سه ماه اخیر، اعضای محترم مجمع خیلی با ما تماس می‌گرفتند و جویا می‌شدند که آیا ما کاندیدایی داریم یا نه؛ پس از ثبت نام و روشن شدن فضا بازهم تماس گرفتند که آیا ما کاندیدایی داریم یا نه که ما بارها گفتیم نظر خاصی درباره انتخابات نداریم و هر کسی که خودشان می‌دانند را انتخاب کنند.

 معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزیر ورزش و جوانان در خصوص اینکه آیا بخش‌های دولتی دیگر هم دخالتی در انتخابات نخواهند داشت، تصریح کرد: من نمی‌توانم در این رابطه اظهار نظری کنم. به این دلیل که خبر موثقی در این رابطه ندارم. فقط این را می‌دانم که هیچ دستگاهی از ما نخواسته برای فرد خاصی کاری انجام دهیم. اینکه روابط چیست، قطعاً دوستان و نامزدها، ارتباط‌هایی در دستگاه‌های مختلف دارند و ممکن است تماس بگیرند و من نمی‌توانم در این باره صحبتی انجام دهم، اما چیزی به ما گفته نشده است. درباره ورود دستگاه‌های مختلف یا افراد مختلف من اطلاعی ندارم و هیچ خبر موثقی وجود نداشته که بخواهیم درباره آن صحبت کنیم.

علی‌نژاد راجع به احتمال برگزاری جلسات با نامزدهای مختلف در وزارت ورزش و جوانان نیز گفت: با نامزدها هم نشستی نداشتیم و اینطور نبوده که نامزدها با ما یا با وزیر ورزش صحبتی کرده باشند. ممکن است تماس تلفنی بوده باشد که ما گفته‌ایم ما دخالتی نداریم و اینطور نبوده که کسی تماس خاصی یا نشستی با ما داشته باشند. یکی دو نفر از آنها پیش از انتخابات با من تماس داشتند که نامزد شوند یا نه که در این باره هم نظر ما مشخص بود.

وی درباره نزدیک بودن رقابت میان نامزدهای انتخابات فدراسیون فوتبال و احتمال حضور دو نامزد در مرحله دوم اظهار داشت: نمی‌توان ارزیابی دقیقی کرد و آرا مخفی است. تا ۴۸ ساعت آینده ممکن است فعل و انفعالاتی شکل بگیرد و آرا تغییر کند، اما برداشت فعلی من این است انتخابات بسیار نزدیک و رقابتی خواهد بود و امکان دارد به دور دوم کشیده شود. تجربه ما در انتخابات‌ها این است که شب انتخابات امکان دارد ائتلاف‌هایی شکل بگیرد و افراد مختلفی با هم ائتلاف کنند.

 معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزیر ورزش و جوانان در خصوص انتخابات فدراسیون‌های اتومبیل‌رانی و شطرنج نیز گفت: شش ماه پیش ثبت نام انتخابات اتومبیل‌رانی را انجام داده بودیم، اما پروسه تأیید صلاحیت‌ها زمان برد. پس از انجام این پروسیه ۱۶ اسفندماه انتخابات برگزار خواهد شد و آنجا هم رقابت نزدیک است. در فدراسیون شطرنج و آمدن تأیید صلاحیت‌ها، ما نتواستیم به دلیل کرونا انتخابات را برگزار کنیم و ثبت نام از نامزدها دوباره انجام شد و تأیید صلاحیت‌ها به نامزدها اعلام شده است و یک هفته زمان اعتراض وجود دارد. انتخابات فدراسیون شطرنج هم احتمالاً اردیبهشت یا خرداد ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد. درباره انتخابات فدراسیون اتومبیل‌رانی هم باید اعلام کنیم که از ترکیب اعضای نامزدها مشخص است که ما سوگیری نداریم. تعادل میان نامزدها وجود دارد که نشان دهنده بی طرفی ماست و ما هیچ تماسی با اعضای مجمع نداریم که به کسی رأی بدهند یا نه.

علی‌نژاد ادامه داد: ما به عنوان حاکمیت، نگاه‌مان این است هر کسی رئیس فدراسیون شد، حمایت کنیم. به جز فدراسیون فوتبال در سایر فدراسیون‌ها حق رأی داریم که رأی ما هم مخفی است. سیاست‌های ورزش ایران مشخص است و هر فدراسیونی که در چهارچوب این سیاست‌ها نباشد، طبیعتاً مورد حمایت وزارت ورزش نخواهد بود. البته ما ۵۱ فدراسیون داریم که رابطه مان با همه آنها رابطه بسیار خوبی است.

وی در پاسخ به این سؤال که وزیر ورزش و معاونش در مجمع به عنوان میهمان حضور دارند و آیا ریاست مجمع به عهده حیدر بهاروند خواهد بود، گفت: بله، آقای بهاروند مجمع را اداره می‌کنند و وزیر ورزش عضو افتخاری است و من هم میهمان هستم.

 معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزیر ورزش و جوانان درباره اینکه ممکن است رئیس بعدی فدراسیون بخواهد تغییری در کادرفنی تیم ملی ایجاد کند، اظهار داشت: این در اختیار ترکیب هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال است که انتخاب می‌شود. ما دخالتی در مورد سرمربیان تیم‌های ملی نداریم و هر تصمیمی خودشان بگیرند همان است.

علی‌نژاد درباره اینکه به هر حال چشم رئیس فدراسیون به بودجه و حمایت مالی وزارت ورزش و جوانان خواهد بود، خاطرنشان کرد: فدراسیون فوتبال وضع اسپانسری خوبی دارد و تمام نامزدها برنامه اقتصادی خوبی دارند که درآمد هزار و دو هزار میلیاردی را در نظر گرفته‌اند که با این برنامه باید به ما وام هم بدهند. برنامه تمام نامزدها در رسانه‌ها ثبت شده و باید آن را اجرا کنند.

برچسب‌ها

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • هر کی, بجز کریمی888888 IR ۰۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
    0 0
    آخه اون دمار از همه درمیاره و با اینکه من عاشقشم... میترسم بیاد و توی یک سیستم تماما فاسد یا بدتر "فساد سیستمی" هم با هیج کس نتونه بسازه که علی واقع نمی تونه, تحمل کنه... اون آخر تحملش تو یک سازمان پاک, فوقش تا خود دایی و امثالهم هستن با دولت و وزارت ورزش اونم عتیقه هایی که از 1400 خواهند آمدچطوری میشه ساخت.. البته شاید امتحانش بیرزه لیکن بعیده رای بیاره چون سیستم فاسده احتمالا 25 رای دلکی و دزدکی بیشتر نتونه از ائتلاف نظامیها و سرمایه دارها با کارمندهای دست به سینه شون کسب کنه>>> امیدوارم که اشتباه کره باشم... امیدوار

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __

پربازدیدترین