مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال گفت: لابی‌گری غلط و تخلف نیست اما وقتی تعداد نفرات مجمع پایین است لابی‌گری گروهی سریع‌تر نتیجه می‌دهد.

فتح‌الله‌زاده: فوتبالی‌ها پشت کریمی را خالی کردند/ جای عزیزی خادم بودم علی کریمی را نایب رئیس اول می‌کردم

خبرورزشی - علی فتح‌الله‌زاده در مورد اینکه فوتبالی‌ها می‌گویند در این انتخابات بی اعتبار بودند و نقشی نداشتند، عنوان کرد: این را قبول ندارم. اینطور نیست که هرکسی فوتبالیست است باید رای بیاورد. منظورم علی کریمی نیست. او را خیلی دوست دارم. او از فوتبالیست‌هایی است که می‌تواند مدیر هم باشد. کلی می‌گویم. در دنیا هم اینطور نیست که اگر فوتبالیست رای نیاورد بگوییم فوتبالی نیست.  

وی افزود: در دنیا چند رئیس فدراسیون فوتبالیست هستند؟ می‌توانید بگویید من فوتبالی نیستم؟ ۱۰-۱۵ سال مدیر باشگاهی در سطح آسیا بودم که مقام آورده و کار کردم. فوتبالی نیستم پس چه هستم؟ همانطور که یک فوتبالیست خوب الزما اینطور نیست که یک سرمربی خوب هم باشد. به ندرت یک فوتبالیست توانسته یک مربی خوب باشد!

فتح‌الله زاده در مورد اینکه آیا باید فقط رئیس فدراسیون و نفر اول باشیم که برای فوتبال کار کنیم، گفت: نه، من منظورم اصلا علی کریمی نیست. او یا علی دایی و امیر قلعه‌نویی استثنا هستند. می‌توانند موفق هم باشند اما الزاما اینطور نیست که اگر کسی که چندین سال در فوتبال مدیریت می‌کند رئیس فدراسیون شد بگوییم فوتبالی نیست. این حرف صحیحی نیست.

وی در خصوص اینکه اما این حرف مطرح می‌شود و چند دستگی به وجود آمده، عنوان کرد: ما باید تخصصی کار کنیم. مثلا صفایی‌فراهانی فوتبالیست بود؟ آیا مدیریت بدی کرد؟ مصطفوی هم مدیریت خوبی داشت و فوتبالی هم بود.

مدیرعامل اسبق استقلال در گفت‌وگو با رادیو جوان و در مورد اینکه فوتبالی‌ها فقط غر می‌زنند، چرا فقط وقتی ماجرا تمام می‌شود حرف می‌زنیم و خیلی از پیشکسوتان می‌گویند فوتبالی‌ها یکدیگر را قبول ندارند، گفت: اگر یک فوتبالی کار مدیریت ورزش کرده و کارنامه داشته باشد، رای ندهیم اجحاف کرده‌ایم. باید در فوتبالی‌ها جرأتی هم باشد. علی کریمی می‌دانست رأی نمی‌آورد ولی جسارت نشان داد تا این تابو را بشکند و این  کار قابل تحسین است. این حرف‌ها همیشه در فوتبال هست اما باید اصولی کار کنیم.

وی افزود: اگر می خواهیم از کسی حمایت کنیم باید واقعا حمایت کنیم. حمایت این نیست که علنی بگوییم و بعد منشور هم بگوید چرا این کار را کردید. آیا اینهایی که آمدند هیچ کدام کار نکردند؟ آیا وزارت برای آدم خودش کاری نکرد؟ آیا عزیزی خادم تیم نداشت؟ همینطور آمد و گفت به من رای بدهید گفتند بفرمایید این رای!؟ ‌ اگر قرار است به خوش تیپی و معروفیت و سابقه رأی بدهند علی کریمی باید بیشترین رأی را می‌آورد اما این طور نیست.

مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال تصریح کرد: علی کریمی باید کار کند که دوره بعد رای بالا داشته باشد. به عنوان مثال نمی‌شود یک بازیکن عالی را سرمربی تیم ملی کرد. باید برود مربیگری کند و کارنامه داشته باشد.

فتح الله زاده در مورد اینکه کریمی اعلام کرد فقط ۹ نفر می خواستند فوتبال ایران درست شود، اظهار داشت: ما باید روی برنامه حرف بزنیم. من فردا چطور رئیس فدراسیون فوتبال می‌شوم؟ باید برنامه و سابقه داشته باشم، امتحان پس‌داده باشم و با کارنامه بیایم. الان بهترین بازیکن ایران را می‌توانید سرمربی تیم ملی کنید؟ سرمربیگری یک قلق دارد و بازیگری هم یک قلق، باید از هر کسی در حیطه خودش مطالبه‌گر باشیم. از سرمربی تیم ملی انتظار صعود به جام جهانی داریم و از رئیس فدراسیون انتظار داریم بحث کپی‌رایت، اسپانسر و پول باشگاه‌ها و... را پیگیری کند.

کارشناس فوتبال در مورد اینکه برخی معتثدند آدم‌های فوتبالی بهتر است در کار ساختن باشند و در فضای مدیریتی ممکن است کارآیی نداشته باشند، گفت: من این را ۹۰ درصد تأیید می‌کنم اما ۱۰ درصد را هم باید برای استثناها بگذاریم. این ۱۰ درصد را برای امثال علی کریمی می‌گذارم. چون بازیکن خوبی بودند و کاریزمای مربیگری و مدیریت دارند. چه اشکالی دارد این افراد بیایند؟ من اگر جای رئیس فدراسیون بودم، ‌ می‌گفتم علی کریمی نایب رئیس اول من بشود. او می‌توانست در این ۴ سال تجربه مدیریتی کسب کند و در دوره بعدی با پیشینه حاضر می‌شد و بیشتر رای می‌آورد.

فتح الله زاده در مورد اینکه آیا ۴ سال  باید انتقاد کرد، گفت: این درست نیست، الان رئیس فدراسیون انتخاب شده، ۴ آدم خوب و موجه با هم مبارزه کردند، همه لابیگری و برنامه داشتند و حالا عزیزی خادم موفق شده، الان همه باید دست به دست هم بدهیم، کمک کنیم تا از آبرو و جایگاه فوتبال ایران دفاع شود. این خیلی زشت است که می‌گوییم در رنکینگ اول هستیم اما در AFC آخر هم نیستیم. چون از هم حمایت نمی‌کنیم. من زمانی قصد داشتم نایب رئیس اول بشوم. برای ریاست نیامدم. گفتم تجربه تقریبا موفق باشگاهی دارم و ۴ سال هم نایب رئیس می‌شوم تا با فوت و فن کار بیشتر آشنا شوم و بعد برای ریاست اقدام می‌کنم.

وی در مورد اینکه گفته می‌شود مدیران فدراسیون چه گلی به سر فوتبال زدند که به علی کریمی نمی‌شود اعتماد کرد، اظهار داشت: حرف درستی است. ولی بحث ما این نیست. من اگر خودم بودم به علی کریمی رأی می‌دادم، اما او اگر یک دوره مدیریت باشگاهی داشت، سابقه مدیریتی داشت بیشتر رأی می‌آورد. چون مدیران با او ارتباط نداشتند رای نیاورد. نه او، علی دایی و امیر قلعه نویی هم می‌آمدند همین رأی را می‌آوردند. الان مگر مدیران کمی بیرون هستند؟ چرا من نیامدم؟ به این دلیل که می‌دانستم با این کیفیت و با این نحوه انتخابات به من رأی نمی‌دهند. چون تیم نداشتم. تقصیر خودم است. باید لابیگری کنم. در غیر این صورت رأی نمی‌آورم. این واقعیت است.

مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال تصریح کرد: همه این افراد تیم داشتند و لابیگری کردند. آن کسی که لابی قوی‌تری داشت رئیس شد. در همه جای دنیا هم همین است. مگر رئیس فیفا به ایران نیامد، برای چه این کار را کرد؟ چون لابیگری می‌کرد. لابی‌گری غلط و تخلف نیست. چانه‌زنی است‌ یعنی می‌گویند با هم کار کنیم اما یک اشکال فنی داریم. تعداد نفرات مجمع پایین است. وقتی تعداد نفرات مجمع پایین است لابی‌گری گروهی سریع‌تر نتیجه می‌دهد.

وی در پاسخ به این سوال که پشت علی کریمی را فوتبالی‌ها خالی کردند گفت: بله، چون در این انتخابات ۲۰ رأی فوتبالی داشتیم.

فتح الله زاده در مورد این که پشت این فدراسیون فوتبال است، عنوان کرد: پشت هر فدراسیونی که از مجمع رأی می‌گیرند هستند اما برای اینکه فوتبال بهتر نتیجه بگیرد و آدم‌های قویتری در مسند فدراسیون قرار بگیرند، این تعداد ۸۰ و اندی نفر را باید حداقل به ۱۲۰ نفر برسانیم. در این صورت امکان لابیگری درست وجود دارد. منطق پیدا می‌کند و می‌توانید آنجا رقابت کنید.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • با حقارت شرم تاژی ام DE ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
  7 3
  طرف حق ‌گرفتی درود بر تو
 • عباد IR ۱۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
  4 8
  جناب فتح الله زاده متن مصاحبه خودت رو یکبار بخوان اگر چیزی ازش فهمیدی بما هم بگو....
 • 4 در 6 IR ۱۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
  4 0
  تيتر امروز کيسه جوان که براي شماس چيز ديگه ميگه ...شما نشون دادي قبلا چجور انساني هستي براي نمونه قرار داد نکونام تو برنامه زنده قسم خوردي فلان قدر بيشتر نيست دو سال بعد معلوم شد خيلي بيشتر يا دربي معروف که با جعل و فتو شاپ اومد نود
 • حامد IR ۱۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
  3 0
  تو که خودت روزنامه امروزت عکس بزرگ خادم و زدی نوشتی حاصل یک انتخاب غیر دستوری!!! خجالت بکش، تو هج بدتر از حاج صفی. فرقی با اونایی که دست زدن نداری. شما از همه بیشتر خوشحالی خادم رییس شد. فقط کاش شرافت داشتید پنهان نمیکردید و رو بازی میکردید.
 • deep blue IR ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
  4 0
  سلام. چناب.فتح.الله.زاده.برای.خود.اربابان.مافیایی.وبزرگوار.کوچک.مرثیه.می.خواند. این.همه.فوتبالیست.با.تحصیلات.تخصصی.چرا.فقط.قربان.صدقه.ی.بیسوادی.به.نام قلعه.نویی.می.رود.و.برای.پاس.رونالدینهویی.نامی.هم.از.دایی.می.آورد.شوالیه.ی سیاهی.ها.دست.تو.وبزرگوارکوچک.واربابان.مافیایی.تان.رو.شده.است.دکتر.عزیز ما.را.نخندان.شما.و.یاران.پسین.وپیشین.پرده.هایتان.توانایی.اداره.ی.یک.تیم.محلی را.ندارید.زنبیل.در.صف.مدیران.بی.ثمر.می.گذارید؟شما.را.همان.لابی.گری.بقا.کافی است.ما.آبی.های.ریش.سفید.را.آزرده.خاطر.نکنید.اگز.آبی.های.اصیل.لب.بگشایند. نه.از.تو.نشانی.ماند.ونه.از.فندلی.سرورت.ونه.ااز.اربابان.دلال.دار.ودسته.ی.سرطانی سیسیلی.فوتبالی.و.ورزشی.پشتیبانت. نداری
 • امیرحسین IR ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
  1 0
  لابی تخلف نیست" ولی ولی، هواداران خردسال نادی الاستقلال معتقدن اونجایی که امیر عابدینی گفته برای پرسپولیس لابی کردم نماد فساد و تخلفه
 • هوادار IR ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
  0 0
  خیلی از دوستان شاید علی کریمی رو از نزدیک ندیده و با ایشون همکلام نشده باشن. دوستان این آقا فقط فوتبالیست خوبی بود.ایشون تو حرف زدن عادی خودشون مشکل دارن........ از این ماجرا داستان درست نکنید. همگی ما یادمون نرفته که ابراهیم شکوری چطور یک شبه پست گرفت. اگر زد و بندی هست( که هست) خوب برای شکوری هم بوده.
 • عامیرزا IR ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
  2 0
  تو این مملکت عین حقیقت وقانون وثوابه که یکی مثه حاج فتولاح حرف از صداقت و پرهیز از دورویی ونفاق وتمسخر ولابیگری وعوامفریبی بزنه، فردا هم نوبت قندله که بیاد برعلیه مافیا بیانیه بده وعستقلالیا هم شخصیت واصالت پیدا کنن وخطاهاشونو پای دیگرون ننویسن و نون بازو وغیرت خودشونو بخورن وخلاصه با این ملت درستکار وصادق ویکرنگ ودروغ نگو! وخسته نشو!همه چی عارومه ما چقد خوشبختیم.الخ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __