وکیل سوشا مکانی جزئیاتی از پرونده محکومیت باشگاه پرسپولیس در پرونده این بازیکن را اعلام کرد.

رقم عجیب طلب سوشا از پرسپولیس/ وکیل سوشا مکانی: کل حقوق و آپشن‌ها را از می‌گیریم

خبرورزشی - آرش شکر درباره جزئیات پرونده محکومیت باشگاه پرسپولیس در پرونده سوشا مکانی اظهار داشت: وی قراردادی را به مدت دو سال برای فصل های ۹۴-۹۳ و ۹۴-۹۵ با باشگاه پرسپولیس امضاء کرد. پس از مشکلات کیفری که برای وی در دی ۹۴ ایجاد شد، با پرسپولیس سندی غیر مالی تنظیم می شود که البته در متن آن تعهدات مالی قید شده بود.

وی افزود: در متن این سند آمده چنانچه بعد از امضای آن اگر سوشا مکانی دچار تخلف جدیدی شود پرسپولیس می تواند ۵۰ درصد از مبلغ قراردادش را کسر کند. پس از صدور رای کمیته وضعیت هر دو طرف یعنی باشگاه پرسپولیس و من به عنوان موکل مکانی به رای اعتراض کرده و این رای به کمیته استیناف رفت.

وکیل سوشا مکانی ادامه داد: در جلسه کمیته استیناف صالحی (رئیس این کمیته) از دو وکیل باشگاه پرسپولیس پرسید که سوشا مکانی پس از تخلف قبلی اش چه تخلفی مرتکب شد که دوستان جوابی به این سوال نداشته و موکل من تخلف جدیدی را پس از امضای سند مرتکب نشده بود.

وکیل دروازه بان اسبق پرسپولیس تصریح کرد: سوشا به تمام تعهدات و آپشن های قراردادش مانند کلین شیت به تعداد معین، برد دربی و تعداد بازی ها را پر کرده و حتی نامه برانکو ایوانکوویچ مبنی بر اعلام رضایت از عملکردش را در اختیار داریم.

شکرریز ادامه داد: پس از اتمام قرارداد مکانی با باشگاه پرسپولیس وی در تاریخ ۲۷ خرداد ۹۵ از سوی کمیته اخلاق شش ماه محروم شد و در ادامه با ترک ایران در لیگ نروژ بازی کرد. سوشا در زمان تحت قرارداد پرسپولیس بودن محروم نشد و پس از تعهد دادن به این باشگاه، هیچگونه تخلفی هم مرتکب نشد.

وی افزود: از نظر شکلی این سند در سازمان لیگ ثبت نشده و کمیته انضباطی باشگاه پرسپولیس هیچگونه جلسه ای برای محکومیت مکانی تشکیل نداده است. به همین دلیل برگه ای به مکانی ابلاغ نشد زیرا تا پایان مدت قراردادش با پرسپولیس تخلف نکرد.

نماینده سوشا مکانی تصریح کرد: طبق رأی کمیته استیناف موکل من مستحق دریافت کل حقوق و آپشن های قراردادش است‌. به همین دلیل اکنون باید حدود ۸۰۰ میلیون تومان دریافت کند. 

شکرریز با اشاره به صحبت های ابراهیم شکوری در یکی از برنامه های تلویزیونی مبنی بر تعجب برانگیز بودن رای مکانی توضیح داد: در زمان دبیرکلی شکوری در فدراسیون فوتبال نامه تشکیل جلسه کمیته استیناف با امضای وی به ما و باشگاه پرسپولیس ابلاغ شد. معاون فعلی باشگاه پرسپولیس از تشکیل جلسه و صدور رای علیه این باشگاه در پرونده مکانی کاملا مطلع بوده است. جلسه رسیدگی به پرونده در دی ۱۳۹۸ تشکیل و در آبان ۹۹ رای کمیته استیناف صادر و به طرفین ابلاغ شد.

وی ادامه داد: با این تفاسیر کسر قرارداد مکانی موضوعیت ندارد و رای کمیته استیناف که به درستی صادر و رای کمیته وضعیت را نقض کرد به درستی صادر شد. کمیته استیناف چهار نفر عضو دارد که همگی از قاضیان عالی رتبه کشورمان هستند که هر یک بالای ۲۵ تا ۳۰ سال سابقه قضایی دارند.

نماینده سوشا مکانی اضافه کرد: به همین دلیل جای هیچگونه فرافکنی و ابراز تعجب نسبت به رای وجود ندارد زیرا اصل ترافع رعایت و به اظهارات دو طرف در جلسه کمیته استیناف رسیدگی شده است. هیچگونه سند محکمه پسندی مبنی بر محکومیت مکانی برای کسر ۵۰ درصد قرارداد وجود ندارد. امکان ندارد فردی که دبیرکل فدراسیون فوتبال بوده و رای کمیته وضعیت را ابلاغ و دستور برگزاری جلسه رسیدگی استیناف را داده از رای تعجب کند.

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 4
 • تیم مظلوم لنگ IR ۱۶:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۴
  4 31
  لنگ هم فقط الکی خرج میکنه
  • تبم مظلوم کیسه IR ۱۷:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۴
   6 4
   پرسپولیس الکی خرج نمی کنه بلکه این راه های مسخره کمیته استیناف هست برای محرومیت ۶ ماه شخصی کمیته اخلاق برای پاپ اسفنجی رای به نفع اون صادر کرده
 • مولر از برلین DE ۱۷:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۴
  19 6
  منظور از اپشن همان شلوار کشی نیم بند.بود.!!!!! جالبه کمیته اخلاق شوسا را 6 محروم کرده . بعد حالا همان کمیته پول می خواهد که به عنوان کارکرد به شوسا بدهند.. !!!
  • محمد LU ۱۸:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۴
   5 4
   خوب واضح کمیته فاسد اخلاق پول گرفته تا به نفع مکان رای بده
 • عشقپولیس IR ۱۷:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۴
  12 5
  حرفهای وکیل مکانی برخلاف برگ دادنامه رای قطعی کمیته استیناف در این سایت منتشر شده هست در روز روشن دروغ آشکار میگه در این دادنامه کمیته استیناف بحث پرداخت قرارداد راجع به محرومیت ۶ ماه کمیته اخلاق رای صادر هست حتی مصاحبه آقای صالحی به صراحت رای محرومیت اخلاقی به مدت ۶ ماه یه نیم فصل صادر شده در سایت ها موجود هست
 • عشقپولیس IR ۱۸:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۴
  2 2
  دروغ شانتاژدار و بزرگ وکیل مکانی طبق دادنامه رای کمیته استیناف مربوط به محرومیت ۶ ماه مکانی هست این پرونده در کمیته تعیین وَضعیت بررسی میشه به دلیل محرومیت ۶ ماه مکانی کسر ۵۰ درصدی صادر میشه ‌کمیته تعیین وضعیت پرسپولیس به پرداخت ۱۴۵ میلیون می کند بعد رای مورد اعتراض مکانی و وکیل اون میشه اونها در اعتراض به کمیته استیناف خواستار تمام مبلغ دوران محرومیت میشن کمیته استیناف رای کمیته تعیین وضعیت باطل می کند و می شکند بدون در نظر گرفتن محرومیت ۶ ماه کمیته اخلاق پرداخت تمام مبلغ دوران محرومیت مکانی ۸۰۰ میلیون صادر می کند این رای پر از ایراد کمیته استیناف میاد دوران محرومیت کمیته اخلاق رای پرداخت می کند اعجایب رای دادگاه هست فقط در ایران چنین رای های مسخره و خنده دار صادر میشه مکانی لباس پاپ اسفنجی می بوشه کمیته اخلاق محرومش می کنه بعد کمیته استیناف میاد رای به پرداخت کل پول تمام دوران محرومیت صادر می کند و رای کمیته تعیین وضعیت با تعجب باطل می کند همه اینها در دادنامه رای قطعی هست برید نگاه کنید وکیل مکانی تو روز روشن دروغ میگه با این دروغ خودش می خواهد رای مسخره کمیته استیناف توجیه کند
 • پیام پرسپولیسی CA ۲۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۴
  10 2
  یکی از کسانی که باعث شد ما اون سال بخاطر تفاضل گل قهرمان نشیم خود سوشا بود نفر بعد هم طارمی بود کافی بود این یکی یه گل مفت کمتر بخوره اون یکی هم یکی از موقعیتهای صد در صد روکمتر خراب کنه....

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین