ماجرای یک روز عادی برای علی کریمی؛ وقتی او با دوستش به بانک رفت، پول گرفت و بیرون زد و باقی اتفاقاتی که رخ داد...

ماجرای جالب ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان/ وقتی علی کریمی در پمپ بنزین پول نداشت!

خبرورزشی - با علی کریمی رفته بودیم بانک. برای یک کار اقتصادی لازم بود از حساب پول برداریم. در بانک همه او را می‌شناختند. از مسئول باجه بگیر تا رئیس بانک همه با او خوش و بش می‌کردند. رئیس بانک و مسئول یکی از صندوق‌ها از آن استقلالی‌های تیر بودند. از همان اولی که وارد بانک شدیم با کریمی کل‌کل کردند تا لحظه‌ای که بیرون برویم. علی کریمی باید چهارمیلیون ‌و ۷۰۰ از بانک برمی‌داشت. برای کاری که می‌خواستیم انجام دهیم حداقل پول لازم همین بود. پول را که گرفت از بانک خارج شدیم.

هنوز خیلی از بانک دور نشده بودیم که یک پیرزن را گوشه خیابان دیدیم. به نظر گدا می‌آمد. می‌دانستم که علی کریمی دست به خیر دارد. سریع کنار زد و سراغ پیرزن رفت. طفلک نای حرف‌زدن نداشت. نه پول می‌خواست نه کمک؛ فکر کنم از حال رفته بود. به او کمک کردیم که از جایش بلند شود. نایلون داروهایش کمی آن طرف‌تر افتاده بود. کریمی داروهایش را به او داد و با اصرار سوارش کرد و او را به خانه‌اش رساند.

خانه‌شان قدیمی بود، وارد خانه شدیم، همسر پیرزن هم روی یک تکه پتو خوابیده بود. علی به پیرزن نزدیک‌تر بود و با او حرف می‌زد. زیاد از حرف‌هایی که می‌زدند سر درنمی‌آوردم. پیرمرد و پیرزن را تنها گذاشتیم و از خانه بیرون آمدیم. در مسیر برگشت اصلا حرف نمی‌زد. مشخص بود که حوصله ندارد. به پمپ بنزین رفتیم که بنزین بزنیم. بعد از اینکه بنزین زدیم، علی از مسئول پمپ پرسید کارتخوان دارند یا نه. مسئول کلی تعارف کرد و گفت که نمی‌خواهد پول بگیرد اما کارتخوان نداشتند. من به جای او پول بنزین را حساب کردم.

 پیش خودم می‌گفتم نگاه کن همین الان چهار میلیون پول گرفت نمی‌خواهد خرج کند. پیگیرش شدم که دنبال کارمان برویم. بیرون پمپ بنزین اما گفت امروز نمی‌خواهد این کار را بکند. کلی بهانه آورد و گفت که ظهر شده، آخرش هم گفت پول ندارد که بدهد. گفت که فردا کارمان را انجام بدهیم. همین یک ساعت پیش چهارمیلیون ‌و ۷۰۰ از بانک پول گرفته بودیم ولی معلوم بود که دیگر پولی در جیبش نمانده است... من که ندیدم علی پول‌ها را در خانه آن پیرمرد و پیرزن گذاشته باشد. نمی‌دانم آنها تا الان پول‌ها را پیدا کرده‌اند یا نه. اصلا فهمیده‌اند که این پول‌ها را چه کسی آنجا گذاشته. خیلی راحت از هم خداحافظی کردیم و جدا شدیم.

ماجرای جالب ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان/ وقتی علی کریمی در پمپ بنزین پول نداشت!

این متن از روی گفته‌های یکی از دوستان کریمی تنظیم شده. متنی که اسفند ۱۳۹۱ در روزنامه تماشا کار شده است. خودش گفته و خبرنگار هم نوشته که علی کریمی هرگز دوست نداشته این اتفاقات منتشر شود ولی در توضیح آمده که منتشرنشدن این اقدام خیرخواهانه علی کریمی هم چندان درست به نظر نمی‌آید. از اسفند ۱۳۹۱ که آن موضوع مطرح و سروصدای زیادی در رسانه‌ها به پا کرد (به‌طوری ‌که حتی با واکنش علی دایی همراه شد و گفت که به این اقدام علی کریمی افتخار می‌کند) تا اسفند ۱۳۹۹ که اقدام تازه علی کریمی دوباره مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته، هشت سال می‌گذرد، ولی در این هشت سال و چه بسا سال‌های قبلش، علی کریمی برخلاف بسیاری از چهره‌های مخالفش، تغییری نکرده و همچنان کنار مردم ایستاده است.

ماجرای تازه که اسفند ۱۳۹۹ رقم خورده اما موضوعی است که تقریبا همه از آن اطلاع دارند: درست در روزهایی که او سودای ریاست بر فدراسیون فوتبال به سرش زده بود، به جای حضور در تلویزیون ترجیح داد تا وارد یک برنامه اینترنتی شود و برنامه‌هایش را آنجا برای مخاطبان فوتبال شرح دهد. درست در ساعاتی که سه رقیب در تلویزیون ملی مشغول شرح برنامه برای اخذ رأی بودند، علی کریمی به ‌دنبال جمع‌کردن کمک مالی برای کودکان نیازمند بود! شرط حضورش در آن برنامه اینترنتی به جای اینکه تبلیغ گسترده برای خودش و برنامه‌هایش باشد، اختصاص ۲.۵ میلیارد تومان به کودکان نیازمند بود تا از این طریق بتواند برای آنها تبلت تهیه کند. او این کمک‌ها را برای خیریه علی‌بن ابی‌طالب می‌خواست که مدیریتش بر عهده رسول خادم است. البته این تنها کمک علی کریمی به این خیریه که تمرکزش را روی استان سیستان‌وبلوچستان گذاشته، نیست و او پیش‌تر در امر مدرسه‌سازی در این منطقه هم رسول و دوستانش را کمک کرده است.

در عوض با علی کریمی چه رفتاری شد؟ برنامه اینترنتی او از سوی ساترا مجوز پخش نگرفت تا تلویزیون که مجوزهای ساترا مستقیم زیر نظر آن صادر می‌شود، از دیدگاه خودش برای علی کریمی قدرت‌نمایی کند و از او که گفته بود حضور در برنامه شبکه سه «نمایشی» است انتقام گرفته باشد!

البته شاید رفتار فوتبالی‌ها با علی کریمی در انتخابات فدراسیون فوتبال از رفتاری که ساترا با او کرد هم کمی زننده‌تر بود، چون از بین نزدیک به ۲۸ رأی فوتبالی‌ها در مجمع فدراسیون فوتبال، علی کریمی فقط ۹ رأی به دست آورد تا پایین‌تر از بقیه کاندیداها به کار خودش در انتخابات فدراسیون فوتبال پایان دهد. علی بعد از خروج از سالن انتخابات در جمع خبرنگاران ایستاد و گفت که «کارش با فوتبال تمام شده است». این جمله‌اش شاید برای عده‌ای که حضور کریمی و کریمی‌ها را خطرناک می‌دانستند، خبر خوبی باشد ولی واقعیت می‌تواند خطرناک و دلهره‌آورتر از چیزی باشد که فقط در فوتبال رقم می‌خورد. علی کریمی را حالا رفته‌رفته در مسیری قرار می‌دهند که پیش‌تر علی دایی و عادل فردوسی‌پور را در آن انداخته‌اند.

بیشتر بخوانید:

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 21
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مانشافت IR ۱۷:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۶
  27 5
  مرد مثلت نیست جادوگر
 • شادی IR ۱۷:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۶
  21 0
  با خوندن این مطالب ک البته قبلا هم جسته و گریخته خونده بودم، دلم گرفت،قلبم بدرد آمد و یک سئوال توی ذهنم بی جواب موند ک ، چرا واقعا چرا ؟ چی شده ک آدمهای نیک روزگار دارن توی پستهای مملکت ما ایران کنار گذاشته میشن ؟! ب کجا داریم میریم ما؟ چی عاید کی میشه ؟ اصلا جوابی واسش پیدا نمیکنم. دم آقای عی کریمی بزرگوار هم گرم و سلامتی و حال خوب مهمون زندگیش باشه ان شاء الله.
  • حقیقت تلخه IR ۰۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
   6 3
   مطمئنا باشید اونا که این افراد پاک دست رو کنار میذارن از این کار عایدات زیادی دارن و پشت تریبون شعار مبارزه با فساد هم سر میدن!! از این بدتر که دوستانی در همین صفحات مجازی قضایا رو متاسفانه رنگی میبینن و کاری به پاک دستی کریمی ندارن، و اون پروفسور بخیال خودش خیلی باهوش! دائم هدایتی هدایتی می‌کنه و تو شوشتر گردن مسگر میزنه چون تو بلخ آهنگری گناه کرده!!
 • Perspolis IR ۱۹:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۶
  46 0
  همیشه جز با معرفتها بوده و هست سرش سلامت
 • مسعود IR ۲۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۶
  30 0
  درود به شرفش انسان واقعی که میگن همینه . چه ابی و چه قرمز دوسش دارن.
 • سجاد IR ۰۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  22 0
  آقا فقط علی آقا کریمی و علی دایی و عادل فردوسی پور
 • مهدی IR ۰۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  9 0
  درودبرشرفت بزرگمرد عشقی تاهمیشه توقلب ماجاداری و هیشکی به صراحت پاکی وصداقتت سراغ ندارم
 • قیصر IR ۰۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  5 0
  من ‌که به شخصه خیلی دوستش دارم هروق
 • امین IR ۰۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  6 5
  بخداباخوندن این متن اشک درچشهام حلقه زده وبغص گلویم راگرفته خدایا ماداریم به کجا میریم چندنفرمثل علی کریمی دراین کشورداریم !!!!!فقط افسوس
 • قیصر IR ۰۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  8 0
  من که هرموقع تصویر یا ویدئو از آقای کریمی رو مشاهده میکنم نمدونم چه حسی بهم دست میده بغض میکنم مثل حالتی که آدم زمانی یه اتفاق خوب واسه آدم میفته که از خوشحالی اشکشوق می ریزی علی آق دوستت داریم خداوند همیشه پشتیبانت باشه یاحق
 • سایین IR ۰۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  7 0
  عشق است علی اقا
 • بهرام ایرانی IR ۰۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  7 3
  بذارن فوتبال دست کسانی باشه که با هم بدزدند. کریمی نمیتونه تو این مملکت کاری کنه؛ همون بهتر نشد... مرد باید مردانگیشو کنه...
 • مردم IR ۰۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  6 6
  دنیا و عصر قدرت طلبی و حکومت ظالمهاست.متاسفانه هیچی سر جاش نیست.اگر انسانهای سالم مسول و انسانهای بد در قفل و زنجیر بودند.ایران ما گلستان میشد.متاسفانه برعکس هست همچنان تاریکی بر روشنی در این مملکت حکمرانی میکنن.اگر درست کار کنی بیشتر کار کنی بیشتر تو سرت میزنن.حالا مردم باید چی رو باور داشته باشند.و به چه کسی اعتماد کنن.در بدترین عصر بی اعتمادی و شیادی زندگی می کنیم.
 • محسن US ۰۴:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  5 3
  علی دایی و علی کریمی...خدا همیشه حافظ و نگهبان شما باشه....مهم اینه که تو قلب تک تک هر ایرانی جا دارین...چه تو تلوزیون باشین یا نباشین...چه تو فوتبال باشین یا نباشین...درود به شرفتون
 • رضا از رشت IR ۰۷:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  4 0
  علی کریمی محبوب دلها
 • دمت گرم جادوگر خیلی مردی IR ۰۷:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  4 0
  دمت گرم جادوگر خیلی مردی ای کاش دولت مردان هم یه مقدار مردانگی داشتن
 • رامین IR ۱۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  5 0
  تو این مملکت کسانی مثل علی کریمی و عادل فردوسی که همیشه دنبال حق مردم محروم و ستمدیده بودن و به فکر منافعشون نبودن بهشون ظلم شده و همیشه برای رسیدن به اهدافشان شروع به سنگ اندازی کردن.البته که علی کریمی و...برای همیشه تو قلب مردم جا دارن.
 • مهدی IR ۱۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  4 5
  فقط یه کلمه میتونم بگم از ماست که برماست واقعا برای فوتبالیها متاسفم خصوصا عمروعاص زمان حاج صفی به عمروعاص گفتند پشت علی نماز میخوانی و کباب معاویه میخوری گفت نماز علی دلنشینه اما کباب معاویه لذیزه
 • سعید IR ۱۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  4 6
  چون آخرالزمانه و دقیقا تعبیر پیغمبر که می‌گفت آدمای دورو و پست خوب جلوه داده میشن و انسان های خوب،خیانتکار و بد و غیرقابل اعتماد/علی جان آخرش پیروز خودتی خیالت راحت
 • مهدی IR ۱۴:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  5 0
  دنیای پستیه،دزد خیانت کار و جنایت کار باشی سرت بالاست،علی با فوتبالشم همیشه مارا شاد میکرد،لذتی میداد که بهمون میداد اوج ارامش بود
 • مجید صادقیان IR ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  8 1
  من فرهنگی هستم همیشه به دانش اموزان درمورد گذشت وفداکاری کریمی میکویم واز انها می خواهم اورا الگو خود بدانند

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =
Topic[id:129, title:اخبار چهره‌ها] - __ [] __
Topic[id:129, title:اخبار چهره‌ها] - __ [] __

نظرسنجی

با توجه به خریدهای جدید عملکرد کدام تیم در نقل و انتقالات بهتر بود؟
Topic[id:129, title:اخبار چهره‌ها] - __ [] __
Topic[id:129, title:اخبار چهره‌ها] - __ [] __
Topic[id:129, title:اخبار چهره‌ها] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:129, title:اخبار چهره‌ها] - __ [] __
Topic[id:129, title:اخبار چهره‌ها] - __ [] __

آخرین خبر

Topic[id:129, title:اخبار چهره‌ها] - __ [] __