کمک ‌مربی استقلال به خبرورزشی گفت: آقای مجیدی در این مدتی که من امسال یا فصل قبل در خدمتشان بودم جزو مربیانی است که بسیار منطقی و مشورتی هستند و بنده و سایر دوستان نکاتی که به ذهنمان می‌رسید را انتقال می‌دادیم و خودشان تصمیم می‌گرفتند که در حین بازی چه تصمیمی بهتر است.

مصطفوی: فوتبال شطرنج‌گونه را بردیم/ تصمیم‌گیرنده نهایی شخص مجیدی بود

خبرورزشی - صالح مصطفوی کمک‌مربی استقلال در گفت‌وگو با خبرورزشی درباره اتفاقات فنی رخ داده در جریان دیدار با فولاد حرف زد و مشخص کرد که چه دلایلی باعث شد تا استقلال نسبت به همه رقبای فولاد موقعیت‌های بیشتری را روی دروازه این تیم خوب اهوازی ایجاد کند. 

چه کردید که تیم ظرف دو روز تمرین، مسابقه به این مهمی را برنده شد؟
کادر فنی در واقع ابتدا شروع کرد به شناخت پیدا کردن و دقیق شدن روی تیم فولاد و یک مقدار و تا حدی که می‌شد در دو جلسه تمرینی و کارهای فنی و چند جلسه به صورت تئوری برنامه‌هایی که برای این بازی لازم بود را توضیح دادیم و در حین بازی هم یکی، دو بار تغییر جزیی انجام شد که خوشبختانه از دقیقه ۲۰، ۲۵ به بعد تیم کم‌کم به بازی مسلط شد و بازیکنان خیلی باانگیزه و پرتوان ظاهر شدند. باید به همه بازیکنان تیم بابت این برد تبریک گفت. 

در طول بازی خیلی با مجیدی همفکری می‌کردید! این همکاری بین کادر فنی خیلی دیدنی و جذاب بود. در این باره توضیح می‌دهید؟
آقای مجیدی در این مدتی که من امسال یا فصل قبل در خدمتشان بودم جزو مربیانی است که بسیار منطقی و مشورتی هستند و بنده و سایر دوستان نکاتی که به ذهنمان می‌رسید را انتقال می‌دادیم و خودشان تصمیم می‌گرفتند که در حین بازی چه تصمیمی بهتر است و ما هم نکات فنی که به نظرمان می‌رسید را به سرمربی انتقال می‌دادیدم و ایشان با تدابیری که در نظر گرفتند یک فوتبال شطرنج‌گونه‌ را در زمین اجرا کردند و در نهایت هم برنده شدیم. 

تعویض‌های استقلال یکی از مواردی بود که باعث شد ورق بازی برگردد و نتیجه بعد از تعویض‌ها تغییر کرد. درباره تعویض‌ها و دلایلش توضیح می‌دهید؟
ما قبل از بازی درباره سناریوهای مختلف با آقافرهاد جلسه داشتیم و فکر کرده بودیم و با توجه به بازیکنانی که آماده‌تر بودند تیم را ابتدا به میدان فرستادیم و در ادامه بازی هم با همان سناریوها پیش رفتیم و به نظرم آقا فرهاد درباره تعویض‌ها خیلی خوب عمل کردند که نتیجه کار را هم تغییر داد. 

چقدر از برنامه‌ها و استراتژی که برای این بازی به تیم دیکته کرده بودید اجرا شد؟
اگر بخواهم درباره شکلی که فرهاد مجیدی قلباً دوست دارد تیمش به آن روش بازی کند حرف بزنم باید بگویم که هم زمان برای دستیابی به آن روش خیلی کم بوده که تفکراتش را به تیم القا کند و هم اینکه هنوز به شرایط بدنی و تاکتیکی بازیکنان تسلط کافی نداشتیم ولی فکر می‌کنم که بازیکنان استقلال بسیار باهوش و بزرگ هستند که با همین تعداد اندک جلسات تمرین بدنی و تئوری، بخش‌هایی از نکاتی که در ذهن آقافرهاد بود را توانسیتم به تیم انتقال بدهیم. البته همان‌طور که آقافرهاد آخر بازی گفتند هنوز باید خیلی کار کنیم. 

انتظار فولادی با این همه پرس شدید و بازی هجومی در ابتدای هر دو نیمه را داشتید؟
درباره فولاد قبل از بازی صحبت کردم که تیمی بسیار با برنامه و جنگنده است، تیمی که خیلی خوب پرس می‌کند. بله! انتظارش را داشتیم و توانستیم خیلی خوب تدابیر تیم فولاد را خنثی کنیم و به نظرم تدابیری که آقافرهاد در نظر گرفتند خوشبختانه منجر به گل شد. 

چطور؟
فولاد شانس گلی که تا اینجای فصل به رقبایش داده به‌ طور میانگین در هر بازی زیر ۰/۵ درصد در هر بازی است چیزی تقریباً زیر ۰/۶ درصد، ولی استقلال در این بازی بخت گلش را تا ۱/۶ درصد افزایش داد که این نشان می‌دهد ما از نظر تاکتیکی توانستیم این وضعیت دفاعی تیم فولاد را خنثی کنیم. امیدوارم این روند در دیدارهای بعدی هم ادامه پیدا کند.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • Sheikh_N7 GE ۱۴:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
  11 6
  خود آقای مصطفوی خیلی بادانش هستند ، زمان استراماچونی هم که اومدند روند تیم رو به رشد شد.
  • تاجی IR ۲۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
   0 0
   دوستان مراقب باشید دلخوری بین صالح و فراز و شاه فرهاد پیش نیاد . همه ما تاجی ها میدونیم که حرف آخرو شاه فرهاد میزنه ولی بعضی خبر گزاری ها دنبال شیطنت هستن .......البته منظورم خبر ورزشی نیست
 • انتظاری US ۱۵:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
  4 3
  خبرورزشی می خواد از مشورت مربیان هم حرف و حاشیه دربیاره .همه دنیا مربی ها فقط روی نیمکت می نشینند و جلو رو نگاه می کنند تا حالا دیده نشده که مربی ها با هم صحبت کنند .خدایا استقلال با چه دشمنانی طرفه .عکس صحبت مربی ها و مشورت هاشون رو می گذارند بعد می نویسند اتفاقات نیمکت استقلال !!! یعنی در تیم مورد علاقه شما مربی ها با هم و با سرمربی صحبتی نمی کنند باشه اشکال نداره فعلا که دور دور شماست و هر جوی بخواهید می تونید درست کنید از یه عکس می تونید حاشیه و اختلاف درست کنید کاش تو این کار هم عادل بودید.
  • طرفدار حقیقت IR ۱۶:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
   0 0
   خبر ورزشی خداییش اینبار چیز بدی در مورد استقلال ننوشته که میگی میخواد استقلال رو به حاشیه ببره.تعریف و تقدیر کرده.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __