نظرات: ۱۰
چهارمین اخراجی استقلال/ حاشیه جدید آبی‌ها؛ واکنش مجیدی
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

محمد دانشگر که بعد از بازی با پیکان اعلام شد تا اطلاع ثانوی از حضور در تمرینات محروم است در حقیقت چهارمین اخراجی استقلال در فصل جاری محسوب می‌شود.

خبرورزشی - اول بار که محمود فکری بازیکنی را از حضور در تمرینات استقلال منع کرد به تاریخ یکم آذرماه برمی‌گردد. روزی که سرمربی استقلال صراحتاً اعلام کرد شیخ دیاباته به دلیل بی‌انضباطی نباید در تمرینات حضور یابد. شیخ به همین دلیل یک روز از حضور در تمرین محروم شد اما خیلی زود با وساطت باشگاه به تمرینات تیمش بازگشت تا به قول معروف آب‌ها از آسیاب بیفتد.

ماجرای اخراج‌ها در زمان محمود فکری اما به همان برخورد فکری با دیاباته ختم نشد و در ۲۱ آذرماه؛ یعنی در همان ماه فرشید اسماعیلی هم به دلیل جر و بحث با مدیرعامل استقلال از این تیم کنار گذاشته شد. اسماعیلی به دلیل بحث‌هایی که بر سر دریافت مطالبات خود داشت، یک هفته از حضور در تمرینات محروم بود تا اینکه او هم بی‌آنکه از مدیران استقلال بابت رفتار نامناسبش عذرخواهی کند، بخشیده شد و به تمرین بازگشت.

در این زمینه بخوانید: 

هرویه میلیچ نیز در تاریخ ۲۴ دی ماه توسط فکری از تیم کنار گذاشته شد. گرچه میلیچ نیز تلاش کرد این اخراج را پنهان کند اما بعدها وقتی او تصویری از خودش در کنار مجیدی را در صفحه شخصی‌اش منتشر کرد، مشخص شد که با فکری ارتباط خوبی نداشته و به دنبال راهی بوده تا به همکاری‌اش با استقلال پایان دهد.

شاید خیلی‌ها اخراج‌ها در زمان فکری را بی‌ارتباط با نحوه برخورد آقای سرمربی نمی‌دانستند اما باید توجه داشت که خود بازیکنان نیز در به وجود آمدن این ماجراها تأثیر بسیاری دارند و با رفتار خود دست مربیان را برای چنین تصمیم‌هایی باز می‌گذارند.

محمد دانشگر که بعد از بازی با پیکان اعلام شد تا اطلاع ثانوی از حضور در تمرینات محروم است در حقیقت چهارمین اخراجی استقلال در فصل جاری محسوب می‌شود و اگر واقع بینانه به این اخراج‌ها بنگریم به این نتیجه می‌رسیم که استقلال از نظم درون تیمی مناسبی سود نمی‌برد و برخی بازیکنان حتی در روزی که تیم با پیروزی میدان رقابت را پشت سر می‌گذارد، مراعات تیم را نمی‌کنند و با رفتارهای نسنجیده و نامناسب تیم را به حاشیه می‌برند.

درباره درگیری دانشگر با فرشید اسماعیلی نقل قول‌های بسیاری می‌شود. در عین حال فیلمی از دانشگر در حال درگیری با برخی تماشاگران نیز منتشر شده که این نشان می‌دهد مدافع استقلال در شرایط روانی نامناسبی در ترکیب تیمش قرار گرفته است. قطعاً در وقوع این واکنش‌ها مربیان استقلال هم تأثیرگذارند و آنها باید بازیکنان را به خوبی توجیه کنند تا قدرت کنترل خود را داشته باشند.

در این زمینه بخوانید:

باید به این نکته مهم نیز توجه داشت که پیش از حضور مجیدی در استقلال برخی مدعی بودند بازیکنان روابط بسیار نزدیکی با سرمربی خود دارند که درگیری اخیر دانشگر به نوعی فضای احترام‌آمیز میان مجیدی و بازیکنان را زیر سؤال برد و نشان داد برخی وقتی از کوره در بروند دست به هراقدام نادرستی می‌زنند.

مجیدی در واکنش به اخراج دانشگر این جملات را به زبان آورده است: «من آمده‌ام تا استقلال را با پشتوانه شما هواداران بسازم. همه ما باید قدر این پیراهن با ارزش را بدانیم و در این راه همه تلاش خود را بکنیم. حتی اگر در زمین مسابقه شکست بخوریم، اجازه نمی‌دهیم اخلاق، عزت و اعتبار باشگاه بزرگ استقلال خدشه‌دار شود. به همه بازیکنان استقلال تأکید می‌کنم که حرمت این پیراهن مقدس را نگه دارند و اصول اخلاقی و شخصیت باشگاه را همواره مد نظر قرار دهند. اگر چیزی جز این رقم بخورد، با کسی تعارف نداریم و با او برخورد خواهیم کرد. هیچ نامی بزرگتر از استقلال نیست. در اینجا، استقلال سالار است و بازیکن سالاری جایی در تیم استقلال ندارد.»

در این زمینه بخوانید:

البته که محمود فکری هم در روزهای آغازین حضورش در استقلال نظیر همین جملات را به زبان می‌آورد. فکری با بیان اینکه هیچ نامی بزرگ‌تر از استقلال نیست و بازیکنان باید نظم و انضباط را رعایت کنند و با بازیکن سالاری مقابله می‌کنم، به مقابله با بی‌نظم‌ها رفت اما آرام، آرام حرارت او برای مقابله با بی‌نظمی‌ها فروکش کرد و بازیکنان نیز از او فاصله گرفتند.

حال باید دید چه سرنوشتی در انتظار فرهاد مجیدی خواهد بود و آیا باشگاه از تصمیم‌های او حمایت خواهد کرد یا دانشگر نیز با چند جلسه غیبت به تمرینات بازمی‌گردد و هیچ جریمه‌ای نیز او را در بر نخواهد گرفت؟!

در این زمینه بخوانید:

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظرات

 • منتشرشده: ۱۰
 • در صف بررسی: ۰
 • غیرقابل‌انتشار: ۰
 • هادی IR ۰۹:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۳
  اپر مربیان استقلال راست میگویند که تیم بزرگ نیاز به بازیکن بزرگ دارد چرا همه اش دنبال بازیکنان با اخلاق خاص هستند و اکثر بازیکنانی که با این تیم قرار داد میبندد روحیه خاصی دارند (البته از نظر اخلاقی که معمولا افراد تند و .... میباشند)
  • مانی IR ۱۷:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۳
   باعث تاسفه که روزنامه خبر ورزشی مطلب منو حذف کرده . بهتره اسم روزنامهتونو بزارید هوادار تیفوسی استقلال . من نوشته بودمکه اینا همش فیلمه دانشگر فردا مدعی میشه از پرسپولیس پیشنهاد داره بعد هواداران استقلال اعتراض میکنن و درخواست میکنن بمونه و بخشیده بشه و مدیران و کادر فنی استقلال هم بخاطر هواداران میبخشنش و یکم قراردادشو افزایش میدن و اینجوری همه راضی میشن هم اقتدار کادر فنی و مدیران ثابت میشه و هم دانشگر در تیم میمونه .
 • آبی آسمانی IR ۰۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۳
  اینکه بازیکن به تمرین برمیگرده یا نه تصمیم با باشگاه است ، ولی بازیکن درهر درجه از تکنیک ویا محبوبیت باشه اولین مبحث نظم داشتن واحترام به پیراهن استقلال ، نباید باعث بی نظمی و اخلال بشود
 • علی IR ۱۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۳
  با احترام به مردمان نجیب سراسر کشور ، وقتی یه بازیکنی ۱۰۰ هزار تومان پول تو جیبی نداشته و میاد قرارداد میلیاردی باهاش می بندید نتیجه اش این رفتارهای گستاخانه میشه
 • نازی دختر آسمانی IR ۱۵:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۳
  تیم بزرگ استقلال از اون روزی که یه مشت بازیکن بنجل و سفارشی که پیراهن استقلال خیلی خیلی براشون گشاد بود چپوندن به استقلال و از اون روزی که هرکی رو که کل سابقه مربی گریش پست گذاشتن در فضای مجآزی یه رو کردن مربی از اون روزی که بازیکن دید هر کاری که بخاد میتونه بکنه(از زدن هوادار،ناز کردن قهر کردن ،درخواست قراردادهای ملیاردی ، و بی احترامی به پیراهن و بازوبند )بازم هفته بعدش بازی میکنه، از اون روزی که بازیکن ها و مربی هایی که همه میدونن پرسپولیسی ان و فقط برای بخور بخور دارن میان استقلال باید این روز ها رو میدیدم جون دل های عزیز!!! راستی چی شد؟؟؟ استقلال بزرگ اینقد خار و حقیر شد؟؟؟
  • اریهان DE ۱۷:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۳
   اخه دختر کیسه. فکری هم پرسپولیسی بود؟؟ مشکل از بی نظمی و اخلاق خودتون هست. چرا پای پرسپولیسی رو وسط میکشید؟؟ بازیکنان شما گستاخی و بی تربیتی میکنند به بقیه چه ربطی داره؟؟
  • علی اُتابای IR ۰۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
   نازنینا ما به ناز تو جوانی داده‌ایم دیگر اکنون با جوانان ناز کن با ما چرا
 • نادر IR ۱۷:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۳
  این فصل ما از این رفت و برگشت ها و محله برو بیا شدن بسیار دیدیم و شنیدیم ،معضل اینه که مدیر برنامه اکثر بازیکنان یه نفره و اونه که در اصل تصمیم گیرنده تیمه والا مددی و یا مجیدی کیلو چند ،این مشکل رو باید در روابط پنهان اعضا هیئت مدیره و این به اصطلاح مدیر برنامه و یا بقول قدیمی ها دلال و یا خیلی قدیمی ترها مشاطه جستجو کرد
 • علی IR ۱۹:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۳
  دو روز دیگه با سلام و صلوات تو تمرینه این هفته محرومه برای همین در هفته بعدش با سلام و صلوات بازی می کنه
 • شاهین IR ۲۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۳
  کاری که خیلی خیلی زودتر باید انجام می‌دادید و این بی انظباط رو کنار میذاشتید، احسنت آقای محیدی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی