هافبک باتجربه پرسپولیس به خبرورزشی گفت: ما در پرسپولیس یاد گرفتیم که هرگز دنبال بهانه نباشیم. زمین سفت، چمن خراب، باد و باران و...  نمی‌تواند جلوی پرسپولیس را بگیرد.

عالیشاه: در ۲۹ سالگی به تیم ملی فکر می‌کنم/ ژاوی هم گفت پرسپولیس از بهترین تیم‌های آسیاست

خبرورزشی - پرسپولیس در اولین بازی خود در مرحله یک‌شانزدهم نهایی جام‌حذفی توانست با ۳ گل مس نوین کرمان را شکست دهد. بدون کوچک‌ترین تردیدی بهترین بازیکن این دیدار امید عالیشاه، هافبک باتجربه پرسپولیس بود. او در نیمه اول در نقش یک گلساز حاضر شد اما گل مهدی مهدیخانی آفساید اعلام شد. عالیشاه در نیمه دوم خودش در نقش یک گلزن ظاهر شد و توانست گل‌های دوم و سوم تیمش را به ثمر برساند. نکته جالب در خصوص امید عالیشاه آنکه این بازیکن هر دو گل خودش را با ضربات سر زد درحالی که قد بلندی هم ندارد و...  
پس از پایان بازی حذفی مس نوین کرمان با امید عالیشاه از هر دری صحبت کردیم که ماحصل آن مصاحبه زیر شد. 

تبریک می‌گوییم، توانستید مس نوین را در کرمان شکست بدهید. هر چند از قبل هم قابل پیش‌بینی بود؟
به نظر من هیچ مسابقه‌ای قابل پیش‌بینی نیست. جام‌حذفی هم که همه می‌دانند جام شگفتی‌هاست. هر تیمی ولو در دسته دوم یا حتی دسته‌های پایین‌تر برای خلق شگفتی و بردن تیم‌های بزرگ وارد میدان می‌شوند. مس نوین کرمان هم تیم نسبتاً جوان و باانگیزه‌ای بود که حدود ۳۸ دقیقه جلوی ما مقاومت کرد اما درنهایت مغلوب تجربه بیشتر بچه‌های پرسپولیس شد. 

فکرش را می‌کردی در این دیدار حذفی زننده ۲ گل پرسپولیس باشی؟
(به شوخی) شانسی بود!

می‌دانیم تواضع به خرج می‌دهی اما زدن ۲ گل در روزی که هافبک هم بازی کردی کمی غیرمنتظره بود. برای خودت چطور؟
به هر حال گلزنی در هر مسابقه‌ای ولو بازی دوستانه دلچسب و شیرین است. خوشحالم توانستم به پیروزی و صعود تیم خودم به مرحله یک‌هشتم نهایی کمک کنم. وقتی گلی به ثمر می‌رسد قطعاً همه اعضای تیم در آن نقش دارند و فوتبال یک بازی گروهی است. 

سعید آقایی و میلاد سرلک این‌بار به تو پاس گل دادند. پاس گل دادن جذاب‌تر است یا گلزنی؟
هر کدام شیرینی خاص خودش را دارد. برای یک هافبک دادن پاس گل هم شاید به اندازه گلزنی جذاب باشد. میلاد و سعید هم پاس‌های خوبی دادند که خدا را شکر تبدیل به گل شد. 

جالب آنکه هر دو گلی که زدی با ضربه سر بود درحالی که قد بلندی هم نداری. توضیحی می‌دهی؟
ما مازندرانی‌ها اغلب از دوران کودکی والیبال بازی می‌کنیم و پرش‌های بلندی داریم. من در گذشته هم گل‌های حساسی با ضربه سر زدم و چیز جدیدی نبود اما مهم‌تر از همه این موارد پیروزی و صعود پرسپولیس بود. اینکه تیم موفق شود اهمیت زیادی دارد و هدف همه ما در پرسپولیس این است. 

عالیشاه: در ۲۹ سالگی به تیم ملی فکر می‌کنم/ ژاوی هم گفت پرسپولیس از بهترین تیم‌های آسیاست

فکر می‌کنید بتوانید در پایان فصل به عنوان قهرمانی جام‌حذفی هم برسید. فصل گذشته در مرحله نیمه‌نهایی این رقابت‌ها حذف شدید؟
فصل گذشته به نظرم بدشانسی آوردیم. درحالی که با نتیجه ۲ بر یک از استقلال پیش بودیم در واپسین دقایق بازی غافلگیر شدیم و گل خوردیم تا کار به ضربات پنالتی بکشد. شک نکنید اگر به فینال می‌رسیدیم، شانس بیشتری برای قهرمانی داشتیم.

جواب بخش اول سؤال ما را ندادی؟
جام‌حذفی یک هدف موازی برای ماست. می‌خواهیم در کنار پنجمین قهرمانی متوالی پرسپولیس، جام‌حذفی را هم بالای سر ببریم. این یک هدف برای همه ماست. هرچند می‌دانیم کار بسیار سختی پیش‌ روی تیم ما خواهد بود. 

نتایج سایر مسابقات حذفی را هم دنبال کردی. مثلاً می‌دانی سپاهان با گل دقیقه ۱۲۰ جورج ولژیانی، مس رفسنجان را شکست داد و به دور بعدی صعود کرد؟
در جریان نتایج سایر مسابقات هم قرار گرفتیم. نه تنها سپاهان بلکه سایر تیم‌های مدعی هم بردند و به دور بعدی رسیدند. البته در مراحل بعدی بازی‌های حذفی به مراتب سخت‌تر می‌شود. 

فکر می‌کنی رقیب اصلی پرسپولیس برای قهرمانی جام‌حذفی کدام تیم یا تیم‌ها باشند؟
واقعاً نمی‌توان در خصوص جام‌حذفی پیش‌بینی کرد یا حرفی زد. چه‌بسا یک تیم نه‌چندان مطرح یا پایین جدولی لیگ برتر یا لیگ یکی بیاید و شگفتی‌ساز شود. البته ما فقط به خودمان و بازی‌های پرسپولیس فکر می‌کنیم و خیلی درگیر این مسائل نمی‌شویم. 

قبل از شروع بازی با مس نوین کرمان شنیده می‌شد که زمین ورزشگاه شهید باهنر سفت است و...  
ما در پرسپولیس یاد گرفتیم که هرگز دنبال بهانه نباشیم. زمین سفت، چمن خراب، باد و باران و...  نمی‌تواند جلوی پرسپولیس را بگیرد. قرار نیست در مسابقات مختلف همه چیز بر وفق مراد ما باشد و خودمان را برای هر شرایطی آماده کردیم. 

امید عالیشاه در چند بازی اخیر پرسپولیس در خط حمله بازی کرد اما مقابل مس نوین به پُست اصلی خودش در خط میانی برگشت و نمایش فوق‌العاده‌ای هم ارائه داد. خودت دوست داری در کدام پُست بازی کنی؟
ببینید شاید این حرف من کلیشه‌ای باشد اما عین حقیقت است. ما به عنوان بازیکن حرفه‌ای در خدمت تیم هستیم. این سرمربی است که تشخیص می‌دهد در کدام پُست و چقدر باید بازی کنیم. آقایحیی تشخیص داده بود که در لیگ برتر من و وحید (‌امیری) در خط حمله بازی کنیم. حالا در جام‌حذفی به چند بازیکن استراحت داد و از من خواست به خط میانی برگردم. تلاش می‌کنم در هر پُستی که بازی می‌کنم مثمرثمر باشم و بتوانم به پرسپولیس کمک کنم. 

دیدار مرحله یک‌شانزدهم جام‌حذفی کشور اولین بازی مهدی ترابی و شهریار مغانلو خریدهای جدید پرسپولیس بود. عملکرد این دو را چطور دیدی؟
هم مهدی ترابی و هم شهریار مغانلو در فوتبال ما بازیکنانی شناخته شده هستند. هر دو زحمت زیادی کشیدند و مهدی ترابی هم یک پاس گل به کامیابی‌نیا داد. مهدی البته تجربه بازی در پرسپولیس را دارد و ان‌شاءا... کمک می‌کنیم شهریار هم هر چه زودتر با تیم هماهنگ شود. 

با برخی بازیکنان جدید پرسپولیس در فصل جاری که صحبت می‌کردیم به نکته جالبی اشاره می‌کردند. اینکه بازیکنان قدیمی این تیم به نفرات تازه‌وارد خیلی کمک کرده و تلاش می‌کنند زودتر هماهنگ شوند. در این رابطه صحبتی نداری؟
گفتم که در پرسپولیس همه یاد گرفتیم به فکر منافع تیم باشیم. هر بازیکن جدیدی که به پرسپولیس می‌آید با نظر کادر فنی آمده و قطعاً شایستگی حضور در تیم ما را داشته است. کمک به نفرات جدید در واقع کمک به تیم است. این یک ویژگی در تیم پرسپولیس است که تیم از هر چیزی برای ما مهم‌تر است. 

عالیشاه: در ۲۹ سالگی به تیم ملی فکر می‌کنم/ ژاوی هم گفت پرسپولیس از بهترین تیم‌های آسیاست

در مصاحبه قبلی با خبرورزشی جمله جالبی گفتی که «این پرسپولیس DNA قهرمانی دارد.» جمله‌ای که نسبتاً پر سروصدا شد و...  
من واقعیت را گفتم. پرسپولیس یک تیم معمولی در ایران و حتی آسیا نیست. شما دیدید ستاره بزرگی مثل ژاوی هرناندز هم از پرسپولیس به عنوان یکی از تیم‌های برتر قاره آسیا یاد می‌کند. ما در ۴ سال گذشته ۲ بار به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیدیم و به نظرم هر دو بار هم اسیر بدشانسی شدیم. بازیکنان کلیدی ما محروم شدند یا اتفاقاتی افتاد که توپ به سود ما در فینال نچرخید وگرنه باید ۲ یا حداقل یک جام قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا می‌گرفتیم. در لیگ برتر ایران هم خیلی چیزها را ثابت کردیم. 

صحبت درباره لیگ برتر را لطفاً نگه‌دار! می‌خواهیم از تو بپرسیم وقتی متوجه شدی تیم «گوا» میزبان گروه شما در مسابقات لیگ قهرمانان آسیاست چه احساسی پیدا کردی؟
واقعاً ناراحت‌کننده است. من می‌دانم باشگاه پرسپولیس نامه‌نگاری‌های لازم برای میزبانی را انجام داد و درخواست رسمی کرد اما متأسفانه نفوذی در کنفدراسیون فوتبال آسیا نداریم. من و همبازیانم متعجب شدیم وقتی شنیدیم کشور هند که جایگاهی در فوتبال آسیا ندارد میزبانی را از ما می‌گیرد درحالی که این حداقل حق پرسپولیس بود. ما همان‌طور که گفتم در ۴ سال گذشته ۲ بار به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیدیم و بهترین میزبانی‌ها را داشتیم. شما دیدید ۲ سال پیش در فینال لیگ قهرمانان آسیا به کاشیما آنتلرز ژاپن باختیم اما حدود ۹۰ هزار تماشاگر ایستاده و تیم پرسپولیس را تشویق کردند. تماشاگران پرسپولیس فرهنگ بالای خود را نشان داده و مایه مباهات AFC شدند اما حالا می‌بینیم که میزبانی را به ما نمی‌دهند و به هند می‌دهند. 

گوا حتی سابقه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را هم ندارد؟
متأسفانه این تلخ و دردآور است. نایب‌قهرمان آسیا نمی‌تواند میزبان گروه خود باشد درحالی که تیم گوا هند می‌تواند. من نمی‌دانم دلیل اصلی این تصمیم چیست؟ ما لیگ برتر خودمان را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌کنیم و استادیوم مجهز هم داریم. شنیدم زمین و ورزشگاهی که هندی‌ها معرفی کرده‌اند محل برگزاری مسابقات کریکت است. درست است؟

مسابقات فوتبال و کریکت ظاهراً در آن برگزار می‌شود. به عبارتی بهتر فوتبال ورزش اول هند نیست!
می‌دانم، کریکت، هاکی و کبدی در هندوستان طرفداران بیشتری دارد اما آنقدر در کنفدراسیون فوتبال آسیا نفوذ دارند که می‌توانند میزبانی را از ایران یکی از قطب‌های اصلی فوتبال قاره بگیرند. 

البته برخی‌ها معتقدند وقتی مسابقات به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی بدون تماشاگر برگزار می‌شود پس میزبانی و مهمانی هم خیلی تفاوتی نخواهد داشت؟
اصلاً و ابداً این حرف را قبول نداشته و ندارم. شما در زمینی که بازی کرده و به آن عادت دارید قطعاً راحت‌تر کار می‌کنید. اینکه شما در شرایط آب و هوایی یا غذایی کشور خودت بازی کنی یا به یک کشور دیگر مثل هندوستان بروی که فوتبالی هم نیست خیلی فرق می‌کند. 

اما خودت گفتی زمین سفت، باد و...  نمی‌تواند جلوی پرسپولیس را بگیرد؟
باز هم همین حرف را می‌زنم. شما دیده‌اید در فصول گذشته هم پرسپولیس چگونه روی پای خودش ایستاد و بدون حمایت یا میزبانی به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسید. شما در خصوص میزبانی پرسیدید و من گفتم این یک مزیت است. فرقی نمی‌کند برای ما باشد یا رئال‌مادرید و بارسا! همه تیم‌ها دوست دارند در استادیوم شهر و کشور خودشان میزبان باشند و این حق طبیعی از ما گرفته شد. من نمی‌دانم آیا در هند پروتکل‌های بهداشتی بهتر رعایت می‌شود یا اینکه ورزشگاه‌های مجهزتری نسبت به ایران دارند؟

ما که بعید می‌دانیم اما باید از شیخ سلمان بحرینی پرسید! البته نمی‌توان به فدراسیون جدید خیلی خُرده گرفت، چراکه تازه آمده‌اند. فدراسیون قبلی و کسانی که از فوتبال ایران در کنفدراسیون فوتبال آسیا کرسی گرفته‌اند باید جوابگو باشند؟
واقعاً جالب نیست. اینکه پرسپولیس نتواند میزبان مرحله گروهی باشد اصلاً قشنگ نیست درحالی که ما در تهران هم هتل مجهز با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی داریم و هم ورزشگاه‌هایی بهتر از کشور هندوستان و احتمالاً تنها مشکل همان نداشتن افراد با نفوذتر از هندی‌ها در کنفدراسیون فوتبال آسیا باشد. 

شاید از میزبانی هند عجیب‌تر اعطای میزبانی ادامه مسابقات مرحله انتخابی جام جهانی‌ ۲۰۲۲ قطر به کشور بحرین باشد. این یکی خبر را هم که شنیدی؟
بله، متأسفانه این خبر تلخ را هم شنیدیم. تیم ملی ما در خانه بحرین و در اردن با عراق بازی کرده است. حالا چرا باید به جای میزبانی در تهران که حق مسلم تیم ملی ایران است باید به منامه برود؟ این تصمیم و میزبانی بحرین ظلم آشکار به تیم ملی ایران است. 

عالیشاه: در ۲۹ سالگی به تیم ملی فکر می‌کنم/ ژاوی هم گفت پرسپولیس از بهترین تیم‌های آسیاست

خیلی‌ها معتقدند رد پای شیخ سلمان بحرینی در این تصمیم دیده می‌شود. رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا بحرینی است و تلاش می‌کند تیم کشورش موفق شود و برای اولین بار به جام جهانی‌ صعود کند؟
این یک موضوع طبیعی است که هر مدیری تلاش می‌کند به فکر منافع ملی کشورش باشد اما شیخ سلمان، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیاست و حق ندارد یا نمی‌تواند چنین تصمیم شخصی بگیرد. کاش متولیان فوتبال، ورزش و حتی سایر مسئولان کشورمان به این موضوع ورود کنند. این تصمیم جوانمردانه نیست که تیم ملی ایران در انتخابی جام جهانی‌ رفت و برگشت مهمان بحرین باشد. شعار فیفا بازی جوانمردانه است و این تصمیم مغایر با شعار فدراسیون جهانی فوتبال است. 

ظاهراً قرار است مسئولان کشورمان به فیفا یا دادگاه بین‌المللی ورزش به خاطر این تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا شکایت کنند. هرچند خیلی بعید است تصمیم AFC برگردد و میزبانی از کشور بحرین گرفته شود؟
این برای چندمین بار است که در این مصاحبه از واژه متأسفانه استفاده می‌کنم ولی چاره‌ای نیست. متأسفانه همین‌طوراست که می‌گویید. ما در کنفدراسیون فوتبال آسیا نفوذی نداریم آنگاه در فیفا می‌خواهیم چه کار کنیم؟

برخی کارشناسان هم نظر جالبی می‌دهند. اینکه وقتی فدراسیون وقت کشورمان به شیخ سلمان بحرینی در انتخابات ریاست کنفدراسیون فوتبال آسیا رأی می‌داد باید فکر این روزها را می‌کرد؟
من کارشناس نیستم و ریز جزئیات را نمی‌دانم. نمی‌دانم مسئولان وقت فوتبال ما در آن مقطع به چه کسی رأی دادند اما آنچه می‌بینیم و می‌شنویم در ‌شأن فوتبال ایران نیست. 

حالا با این شرایط چقدر شانس صعود از گروه خود در مسابقات انتخابی جام جهانی‌ را داریم؟
کار که خیلی سخت شد. ما دو بازی پی‌درپی برابر بحرین و عراق را در منامه و اردن به این دو تیم واگذار کردیم. خیلی امیدوار بودیم در تهران انتقام این دو شکست را گرفته و به مرحله بعدی جام جهانی‌ صعود کنیم اما این فرصت از تیم کشورمان گرفته شد. البته فوتبال ایران ثابت کرده که همیشه در شرایط سخت و نفسگیر عملکرد بهتری به جا می‌گذارد و نتیجه می‌گیرد. من خودم به شخصه امیدوارم به رغم تصمیم غیرفوتبالی کنفدراسیون فوتبال آسیا باز هم تیم ملی ایران از سد حریفان گذشته و به مرحله بعدی صعود کند. 

بی‌تعارف خودت هم به تیم ملی هنوز فکر می‌کنی؟
بله، به تیم ملی فکر می‌کنم. من تازه ۲۹ ساله شده‌ام و این سن در فوتبال به معنای خداحافظی از تیم ملی نیست. خوشبختانه یا متأسفانه من خیلی زود در فوتبال ایران مطرح شدم. از تیم ملی نوجوانان و سپس همین‌طور پیشرفت کردم و سریع شدم بازیکن فیکس پرسپولیس و...  شاید خیلی‌ها نمی‌دانند امید عالیشاه فقط ۲۹ ساله است. 

این سؤال را از آنجایی مطرح کردیم که در یکی، دو ماه اخیر فوق‌العاده خوش درخشیده و یکی از بهترین‌های پرسپولیس و فوتبال ایران بوده‌ای. بنابراین شاید مورد توجه دراگان اسکوچیچ هم قرار بگیری؟
شعار نمی‌دهم اما خود شما می‌دانید هرگز مربیان تیم ملی را برای دعوت تحت فشار نگذاشته‌ام. اگر دعوت شدم با افتخار به اردوی تیم ملی رفتم و در غیر این صورت هم برای تیم کشورم آرزوی موفقیت می‌کنم. 

پس اگر این‌بار هم دعوت نشوی از دراگان اسکوچیچ حمایت می‌کنی؟
صد درصد همین‌طور است. همه ما باید از آقای اسکوچیچ حمایت کنیم چون پای تیم ملی کشورمان وسط است. اتفاقاً این‌بار باید حمایت‌ها بیشتر باشد چون کار واقعاً سخت است. تیم ملی باید به بحرین سفر کند و در این کشور عربی مقابل عراق و خود بحرین بازی کند. اصلاً کار آسانی نیست و به همین خاطر باید همه ما از تیم کشورمان تأکید می‌کنم تیم ملی کشورمان حمایت کنیم. 

به نظرت پرسپولیس می‌تواند چند نماینده در تیم ملی داشته باشد؟
همه بازیکنان پرسپولیس شایسته و لایق هستند اما باید تابع تصمیم سرمربی تیم ملی باشیم. باید تابع باشیم و به سلیقه آقای اسکوچیچ و همکارانش احترام بگذاریم. 

برگردیم به پرسپولیس! یک‌جورهایی مشابه شرایط تیم ملی برای تیم شما هم به وجود آمده است. با میزبانی تیم «گوا» هند باز هم می‌توانید از گروه خود صعود کنید؟
گرچه بهترین‌های آسیا به لیگ قهرمانان می‌آیند اما پرسپولیس حالا تیم باتجربه‌ای در این رقابت‌هاست. امیدوارم میزبانی به گونه‌ای نباشد که خیلی اذیت شویم اما مطمئن باشید مثل چند سال گذشته باز هم از اعتبار فوتبال ایران در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا دفاع خواهیم کرد. 

در این رقابت‌ها باید با الریان قطر هم بازی کنید که شجاع خلیل‌زاده، همبازی سابق شما را در ترکیب خودش دارد؟
الریان قطر با لوران بلان و شجاع یکی از رقیبان اصلی ماست. البته همه حریفان با تمام وجود بازی می‌کنند که به مراحل بعدی لیگ قهرمانان آسیا برسند. 

پرسپولیس حالا تیم شناخته شده‌ای در آسیاست. این موضوع در تقابل با حریفان به سود شماست یا به ضررتان؟
دو روی یک سکه است. از یک طرف ممکن است این انگیزه را به رقیبان بدهد که بخواهند با نتیجه گرفتن مقابل پرسپولیس در آسیا خودی نشان بدهند و روی دیگر این است که احتمالاً از تیم ما ترس داشته باشند. این ترس از بازی با پرسپولیس می‌تواند به ما کمک کند. 

وقتی داشتی در مورد موفقیت پرسپولیس در لیگ برتر صحبت می‌کردی یک نقطه گذاشته و حرف تو را قطع کردیم. تو کاپیتان دوم پرسپولیس هستی و شاید بهتر بتوانی جمله‌ای در خصوص رمز موفقیت تیم خودتان بگویی که کلیشه‌ای نباشد؟ راستی DNA قهرمانی را قبلاً استفاده کرده‌ای؟
پرسپولیس ترکیبی از دو ضرب‌المثل «خواستن، توانستن است» و «نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود» است. ما در این سال‌ها یاد گرفتیم خوب تمرین کنیم، فداکارانه بازی کنیم و برای تک‌تک امتیازات و افتخارات خودمان بجنگیم. قهرمانی و جام بدون فداکاری، زحمت و جنگیدن حاصل نمی‌شود. از آن گذشته هر بار در شروع فصل جدید اهداف بزرگی را مد نظر قرار داده و اول آن را می‌خواهیم و بعد هم می‌توانیم به دست بیاوریم. 

اهداف این فصل شما چیست؟
(‌با خنده) همه جام‌های ممکن را می‌خواهیم!

خیلی خیلی سخت است، نیست؟ 
کار هرقدر سخت‌تر باشد برای ما جذاب‌تر است. انصافاً این فصل رقیبان سرسختی داریم که همگی برای رسیدن به جام دورخیز کرده‌اند اما ما پرسپولیس هستیم. ضمن احترام به همه رقیبان می‌خواهیم همه افتخارات ممکن را کسب کنیم. ما به همه احترام می‌گذاریم و انتظار هم داریم دیگران به این پرسپولیس احترام بگذارند که در تاریخ فوتبال ایران ثبت خواهد شد. 

در پایان این مصاحبه حرف ناگفته‌ای نداری؟
جای خالی هواداران پرسپولیس در همه مسابقات ما مشهود است. ورزشگاه‌های خالی لطفی ندارد و کاش می‌توانستیم نفس تماشاگران پرسپولیسی را در استادیوم محل بازی خود احساس کنیم. با این وجود در همه مسابقات به عشق طرفداران بامعرفت پرسپولیس به میدان می‌رویم و این فصل هم قصد داریم بهترین نتایج را گرفته و جام‌های مختلفی را بالای سر ببریم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

یورو ۲۰۲۰

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین