مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ توضیحاتی را در خصوص ماجرای انتقال امتیاز و تعلیق فعالیت باشگاه ماشین‌سازی ارائه کرد.

تبعات تعلیق ماشین ‌سازی؛ لیگ برتر ۱۵ تیمی شد؟/ واکنش مهم سازمان لیگ

خبرورزشی - پس از اینکه محمدرضا زنوزی با ارسال نامه‌ای به هیئت فوتبال استان آذربایجان شرقی اعلام کرد توانایی اداره دو باشگاه تراکتور و ماشین‌سازی را با هم ندارد و خواستار این شد که هیئت فوتبال اختیار ماشین‌سازی را تا انتقال امتیاز آن بر عهده بگیرد، جواد ششگلانی رئیس هیئت آذربایجان شرقی نیز نامه‌ای را منتشر و اعلام کرد انتقال امتیاز این باشگاه تا پایان فصل امکان پذیر نیست و خواستار این شد که زنوزی هزینه‌های ماشین‌سازی را تا پایان فصل بر عهده داشته باشد و سپس وارد پروسه انتقال امتیاز شوند.

به همین خاطر مالک ماشین‌سازی دوباره با انتشار نامه‌ای به رئیس هیئت فوتبال اعلام کرد؛ به دلیل مشکلات اقتصادی و همچنین تمرکز بیشتر روی باشگاه تراکتور قادر به ادامه فعالیت در ماشین‌سازی نیستم. ضمن اینکه هزینه‌های زیادی را هم خارج از روال معمول تیمداری در این باشگاه پرداخت کردم. شما باید در انتقال سریع امتیاز از من حمایت کنید. من از مالکیت و مدیریت باشگاه انصراف می‌دهم و تا انتقال قطعی امتیاز فعالیت‌های آن را به حالت تعلیق در می‌آورم.

به این ترتیب این شائبه به وجود آمده که ممکن است لیگ بیستم در ادامه راه نیم‌فصل دوم تبدیل به لیگی ۱۵ تیمی شود.

سهیل مهدی مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ در خصوص ماجراهای چند روز اخیر ماشین‌سازی و نامه نگاری‌های انجام شده، گفت: این مناسبات بین هیئت فوتبال آذربایجان شرقی و باشگاه صورت گرفته است. معمولا انتقال مالیکت است و انصراف مالیکت نداریم.  به عنوان مثال من نمی‌توانم بگویم این خودرو یا خانه برای من نیست، بلکه مالکیت آن را انتقال می‌دهم. ممکن است مالکیت را انتقال بدهند که این موضوع بحث‌های حقوقی دارد.

وی افزود: ضمن اینکه ما انصراف از لیگ نداریم. انصراف از لیگ برای قبل از شروع مسابقات است. الان که در میانه مسابقات هستیم کناره‌گیری از مسابقات است و حکم آن را ارکان قضایی فدراسیون مشخص می‌کنند. ان‌شاالله به آن درجه و اتفاقات نرسد اما قاعدتا این موضوع وارد تصمیمات حقوقی می‌شود. سازمان لیگ برگزار کننده مسابقات است و تا زمانی هم که رسما از طرف باشگاه به ما اعلام نشود، تصمیم‌گیری خاصی نداریم. همانطور که گفتم این مناسباتی بین هیئت فوتبال استان و باشگاه است. به تصمیماتشان احترام می‌گذاریم اما هنوز به ما ابلاغی نشده است.

مهدی در مورد اینکه زنوزی صراحتا اعلام کرده فعالیت باشگاه را به حالت تعلیق در آورده و این یعنی ماشین‌سازی عملا فعالیتی نخواهد داشت، عنوان کرد: در این مورد باید ارکان قضایی فدراسیون یعنی کمیته‌های انضباطی و تعیین وضعیت تصمیم گیری کنند. هر رایی که صادر شود را به ما اعلام می‌کنند. درجات و موارد مختلفی در این قضیه وجود دارد. مانند جرائم نقدی، تنزل به رده‌های پایین‌تر و حتی دو رده پایین‌تر، کسر امتیاز و موارد این چنینی است که بستگی به شدت و مدل برخورد، ارکان قضایی در مورد این باشگاه تصمیم گیری می‌کنند.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ در خصوص اینکه اگر ماشین‌سازی هیچ فعالیتی نکند و در واقع کناره‌گیری کند، لیگ ۱۵ تیمی می‌شود، گفت: ان‌شاالله که این اتفاق نمی‌افتد. هم شهر تبریز و هم باشگاه ماشین‌سازی در بحث مدیریت فوتبال سابقه دارند و بعید می‌دانم کار به اینجا برسد.

مهدی در مورد اینکه زنوزی در نامه دومش به هیئت فوتبال آذربایجان شرقی به مالکیت همزمان دو باشگاه تبریزی اشاره و اعلام کرده با توجه به قوانین فدراسیون فوتبال این امر برای یک مالک در لیگ برتر مجاز نیست و به همین خاطر با توجه به گفته‌های چند وقت قبل خودش، ممکن است مجوز حرفه‌ای تراکتور باطل شود، اظهار داشت: من نمی‌توانم مجوز تراکتور را باطل کنم. اینجا هم بحث حقوقی است و ارکان قضایی و حقوقی تصمیم‌ گیری‌ می‌کنند. مسلما روزی که این عزیزان وارد سابقات شدند مستندات و اسناد حقوقی که ارائه کردند جدا بودن این دو باشگاه را اعلام می‌کرد.

وی تصریح کرد: صحبت‌های زنوزی ملاک تصمیم گیری نیست. البته من در جایگاه تصمیم‌گیری نیستم و ملاک آن هم نیستم. ارکان قضایی وارد این قضیه می‌شوند. کمیته تعیین وضعیت در خصوص مالکیت و کمیته انضباطی در مورد مسائل انضباطی تصمیم‌گیری می‌کنند.

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 14
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • کیسه مافیا ورزش IR ۲۰:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۶
  0 0
  ماشین یازی نباید تعلیق شود . آخر فصل بزنید منحل کنید ماشین سازی را . با تعلیق ماشین سازی همه تیم ها به جز سپاهان ضرر می کنند
  • ترفند علیه پرسپولیس IR ۱۳:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۷
   4 1
   به هیچ وجه نباید تعلیق شود. تعلیق یعنی تقدیم قهرمان به سپاهان . این موضوع کاملا بودار هست، زنوزی راحت میتونه ۱۰ تا تیم لیگ برتری را بخرد حال چگونه تمرکز تیم ماشین سازی را ندارد؟؟؟ . سیاستی دقیق و مهندسی شده علیه پرسپولیس در جریانه امیدوارم مسئولین پرسپولیس درک کنند.تنها راه بستن پرونده لیگ فوتبال ۹۹-۱۴۰۰ است . ایکاش میشد پرونده لیگ را بخاطر کرونا تعطیل اعلام کنند. اینطوری تاسیون تیرشون به سنگ خواهد خورد .
  • جواب ترفند IR ۱۴:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۷
   1 1
   کاملا موافقم لیگ رو اگه بخاطر کرونا تعطیل کنند نقشه‌هاشون نقش برآب خواهد شد.
 • حسن پرسپولیسی قوژد DE ۲۰:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۶
  3 0
  یعنی همه چی مون حرفه ای یه. کجای دنیا مالک دوتیم در لیگ به اصطلاح برتر، یکی هست، که حالا بیاد دست همه رو بزاره تو پوست گردو
  • رسولی IR ۱۳:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۷
   3 0
   دوست محترم مالکیت حداقل ۱۱ تیم در ایران با یک سازمان است و هچنین مالکیت ۸ تیم لیگ ۱ و لیگ دو هم با سازمان گشترش است.
 • مولر از برلین DE ۲۰:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۶
  2 0
  ماشین اگه کنار بکشه . فدراسیون باید این یک سوم بازی های ماشین را که مانده تقبل کنه . خرج تیم را بدهد . تا حقی از کسی ضایع نشود. تیم نفت و منصوریان یادتان هست . اواخر لیگ نفت صاحب نداشت . پول نداشت . فدراسیون اون زمان نفت را با پول شارژ کرد . اون سال نفت تهران باعث شد . سرنوشت جام با گل اوراژ تعین شود. نفت پرسپولیس را برد تا استقلال خوزستان قهرمان شود . نفت با تکیه بر امیری سید جلال بیرانود.... تیم خوبی بود.!! نفتی که یحیی جمع جور کرده بود!!!
 • ق ر IR ۲۱:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۶
  1 8
  تراکتور دیگه به امتیازات ماشین سازی در لیگ احتياج ندارند و بررسی کردن که ماشین سازی حتما سقوط میکنید .
 • گودرز(تاج کبیر-تیم اول ایران) IR ۲۱:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۶
  1 1
  کل لیگ رو تعطیل کنید همه چی فوتبالمون مسخره است از زمین های تمرین تا بازیکنان دوزاری
 • مانی IR ۲۲:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۶
  0 0
  اگه الان هواداران استقلال و سپاهان به afc و فیفا نامه دوم زنوزی رو اطلاع بدن دو تیم تراکتور و ماشین میرن دسته ۱ . من جای هواداران تراکتور بودم حسابی نگران میشدم . چون استقلالیها ثابت کردن چندان عرق ایرانی ندارن .
 • طعرل IR ۲۳:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۶
  6 1
  پس خود زنوزی بالاخره اعتراف کرد دوتا تیم داره، با این حساب مجوز حرفه ای تراکتور باید باطل بشه و از اسیا هم حذف بشه چون با این شرایط بره اسیا، هم خودشون هم فدراسیون توی دردسر میوفتن، در کل فاتحه فوتبال ایرانو بخونید.البته اگه شکایت النصر از قرمزا هم نتیجه بده که دیگه کلا فوتبالمون تعلیق میشه
  • فاطی تی تی IR ۱۲:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۷
   0 0
   برادر زنوزی اول فصل تیم و تحویل داد و واگذار کرد ولی پس دادنش ،بعدش به یکی از مارکتای تبریز داشت تحویل میداد لحظه اخر به هم خورد،کسی نمیاد بخره چون هیچ سودی نداره
 • ناشناس DE ۰۰:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۷
  1 0
  کیسه کش ها یادشونه رفته با پیروزی پیروزی کردن زنوزی کیسه کش شادی سر می دادند خخخخخخخ حتی طرفدارای سپاهان علیه محبوب دل ها شورند به کمک مافیا اما مطمن باشید این حیله هاشون علیه خودشون برمی گرده
 • ... US ۰۱:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۷
  2 1
  من یک سوال دارم اگر ماشین سازی انصراف بده از لیگ، میشه نتایج سه بازی ماشین در نیم فصل دوم را منحل کنند و بقیه بازیهای نیمفصل تیمها با ماشین هم انجام نشه، ولی نتایج نیمفصل اول حساب بشه؟؟ اینطوری میشه گفت که در نهایت عدالت رعایت شده؟
 • حسنی IR ۱۸:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۷
  0 0
  پس حالا که زنوری خودش صراحتا اعلام واعتراف کرد که صاحب دوتیم بوده میبایست علاوه بر ماشینی سازی تراکتور هم منحل شود .زنوری حالا که دیده ماشین سازی دارد میرود دسته دو این بامبول در اورده که فوتبال را به هم بریزد عین زمانی که از اوردن پرچم ژاپن و ادربایجان شوروی در ورزشگاه حمایت میکرد پس حالا معلوم شد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین