نظرات: ۰
عقب نشینی فدراسیون تنیس درباره دعوت امیر جدیدی به تیم ملی
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

اسم امیر جدیدی بازیگر سینما در لیست اردونشینان تیم ملی تنیس مثل بمب صدا کرد.

خبرورزشی - در حالی که خبری از بازیکنان بنام تنیس نبود. اتفاقی که باعث شد خیلی‌ها به فدراسیون تنیس انتقاد کنند چرا که بازیگر سینما را در حد و اندازه تیم ملی نمی‌دانند. البته انتشار این خبر سیل پیام‌های تبریک را به سوی امیر جدیدی روانه کرد، هر چند این انتخاب خود جدیدی را هم متحیر کرده اما او ترجیح می‌دهد هیچ مصاحبه‌ای با رسانه‌ها نکند اما ظاهراً فدراسیونی‌ها می‌خواهند با حضور او تنیس بیشتر به چشم بیاید و جذاب‌تر شود. 

جدیدی چطور بازیگر شد
او قبل از وارد شدن به دنیای هنر، حرفه‌ای تنیس‌ بازی می‌کرد، اگر چه نه در حد بازیکنان پرآوازه ایران. او مربی هومن سیدی بود. در واقع تنیس راه ورود جدیدی به دنیای هنر را باز کرد، چرا که سیدی از او دعوت کرد تا در اولین فیلمش آفریقا بازی کند. جدیدی بازیگری را شروع کرد اما تنیس را ول نکرد و این دو حرفه را کنار هم ادامه داد تا جایی که سال قبل با تیم طاق کسری در جام ‌حذفی تنیس شرکت کرد و ۲۹ اسفند ۹۹ سرمربی تیم ملی در اردوی انتخابی دعوتش کرد تا حضورش در تیم انگیزه‌ای برای دیگر تنیسورها باشند. آنهایی که تنیس را می‌شناسند می‌دانند سطح بازی جدیدی در حد و حدود تیم ملی نیست و برای تورنمنت بزرگی همچون دیویس کاپ تنیسورهای حرفه‌ای زیادی مدعی هستند و تعدادشان آنقدر زیاد هست که نام این بازیگر در بین آنها گم می‌شود اما سرمربی تیم ملی فکر می‌کند حضور او برای انگیزه دادن به تنیسورها بسیار خوب است. جدیدی که قصد ساخت یک مستند از تنیس را دارد از روز اول انتخابی با دوربین‌های فیلمبرداری‌اش به زمین تنیس می‌آید او تمام اقدامات لازم برای این کار را انجام داده و مجوز فیلمبرداری این کار را از وزارت ورزش نیز گرفته است و تمام نامه‌نگاری‌های اداری را نیز انجام داده است. 

اکبر طاهری سرمربی تیم درباره لیست تیم ملی می‌گوید: «من ۲۸ اسفند، اسم ۵۲ نفر را برای دعوت به اردوی تیم ملی به فدراسیون دادم، تنیسورهایی که طبق رنکینگ و نتیجه آنها در مسابقات سال ۹۹ بود. بین نام‌ها اسم حمیدرضا نداف نبود که او نیازی به مسابقات انتخابی نداشت چرا که او دارای رنکینگ بین‌المللی است. شاهین خالدان نیز ساکن آمریکاست و حضورش در تیم ملی قطعی است اما حضور امیر جدیدی بیشتر جنبه نمایشی دارد و برای بیشتر دیده شدن تنیس است.»

حضور جدیدی تشریفاتی است
فرزین ضیاآذری دبیر فدراسیون تنیس از حضور تشریفاتی جدیدی خبر می‌دهد: «فدراسیون تنیس این را می‌داند که جدیدی برای تورنمنت‌های بزرگ نیست و هدف از دعوت او بیشتر جنبه تشریفاتی و فرمالیته دارد تا توجه‌ها را به تنیس جلب کند چرا که او بازیگر معروفی است و حضورش در تنیس قطعاً برای عموم مردم جالب است. او قرار است در انتخابی کار ساخت مستند را کلید بزند.»

بادی: امیر هم از دعوتش به اردو تعجب کرده بود
امیرحسین بادی تنیسور ملی‌پوش از شنیدن خبر دعوت جدیدی شوکه شده است: «لیست تیم ملی حرف‌هایی برای گفتن دارد اما بیشتر از همه دعوت کردن از امیر در اردو برایم تعجب‌آور بود، حتی دیروز که با امیر تلفنی صحبت کردم، او نیز از این خبر شوکه شده بود و به من گفت به احتمال زیاد در انتخابی بازی نمی‌کند. امیر دوست خوب من و تنیسور خوبی است اما این کار فدراسیون مانند این بود که من در دو فیلم بازی کنم بدون آنکه نقش‌هایم کلیدی باشد و بعد از آن مرا به داوری جشنواره فیلم فجر دعوت کنند و بخواهند راجع به فیلم‌ها نظر بدهم. امیر به راحتی می‌تواند ۱۵ نفر از این ۵۰ نفر را شکست بدهد اما خودش نیز نمی‌داند مربی تیم ملی چرا او را دعوت کرده است.»

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

بازرگانی