سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال گفت: فوتبال تنها ورزشی است که در چشم همه هست و اگر قرار باشد مسائلی مثل رمالی در آن پدیدار شود باید بگویم که این فوتبال ۲۰ سال به عقب خواهد رفت.

افشاگری تکان دهنده پس از ۲۰ سال/ ملی‌پوشان ایران شبانه در بحرین به دریا رفتند!

خبرورزشی - همایون شاهرخی مرد باتجربه فوتبال ایران است. او تمام مدارج را در تیم ملی طی کرده؛ بازیکن بوده، کاپیتان و سرمربی شده و حتی تجربه سرپرستی تیم ملی را در جام جهانی داشته است. های‌لایت مصاحبه شاهرخی را در زیر می‌خوانید:

*در مورد انتخاب مجتبی خورشیدی به عنوان سرپرست تیم ملی باید بگویم اسم این شخص را تا به حال نشنیده ام و نمی دانم تا به حال کجای فوتبال بوده است. یک ضرب المثلی از قدیم هست که می گویند سالی که نکوست از بهارش پیداست و اکنون در مورد فدراسیون فوتبال هم صدق پیدا می کند. فدراسیونی که مدل انتخاباتش انتصاب طور هست و به اسم انتخابات به مردم اعلام می کنند چه توقعی باید داشت؟ رئیس فدراسیون فوتبال وقتی با همین شرایط انتخاب می شود باید در انتخاب همکارانش به سمت آدم های شایسته برود.

*همه دوست دارند رئیس فدراسیون و سرمربی تیم ملی شوند. هر کسی بگوید این طور نیست دروغ می گوید. من از ۱۵ سالگی تمامی مدارج ملی را طی کرده ام و این قدری تجربه دارم که این صحبت را می کنم. مدیر اگر مدیر باشد وضعیت فوتبال مشخص می شود اما اگر نباشد جز تباهی حاصلی نداریم. من از این سرپرست جدید تیم ملی هیچ اطلاعی ندارم اما انتخاب غلط به فوتبال ما همه جوره لطمه می زند.

*خورشیدی در دفاع از خودش بابت این انتقاد که او چطور می تواند بازیکنان نامی تیم ملی را مدیریت کند گفته مگر قرار است دستورات تاکتیکی به بازیکنان بدهد اما او اگر کارش را بلد بود نباید این حرف را می زد. چون کار فنی تیم به عهده سرمربی تیم است اما کار مدیریت تیمی در بیرون زمین به عهده مدیر یا سرپرست تیم ملی است. یک زمانی ما در بحرین به همراه بلاژویچ باختیم. آن زمان به من می گفتند در بحرین برخی از بازیکنان حرفه ای رفتار نکرده اند و ماجراهایی پیش آمد که دیگر نمی خواهم آنها را باز کنم. مثلا می گفتند شب قبل از بازی برخی بازیکنان کنار دریا رفته اند و از این مسائل.

افشاگری تکان دهنذه پس از ۲۰ سال/ ملی پوشان ایران شبانه در بحرین به دریا رفتند!

*در آن زمان اطراف تیم ملی افرادی بودند که همگی سابقه ملی داشتند و مهار کردن بازیکنان وقت تیم ملی کار راحتی نبود. وقتی فوتبال با یک انتخاب اشتباه لطمه ببینند اثراتش در جامعه هویدا می شود و این یعنی خانه از پایبست ویران است.

*در مورد برخی شایعات در مورد چرایی انتخاب خورشیدی و صحبت از رمالی و دعانویسی برای صعود به جام جهانی هم اگر فدراسیون فوتبال به چنین چیزی اعتقاد دارد چرا سراغ خورشیدی رفته است؛ به  آفریقا بروند که پر است از رمال و جادوگر. (باخنده) تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها. حتما مسائلی پشت پرده هست که این شایعات راه افتاده است. من هم می گویم در فوتبال ما متاسفانه جادو جنبل وجود دارد.

*یک زمانی انتقاد می شد که کی روش در همه امور دخالت می کند و حالا با سرمربی طرف هستیم که در هیچ چیزی دخالت نمی کند. ما هیچ کدام را نمی پسندیم و می گوییم سرمربی تیم ملی باید متعادل رفتار کند. مدیر تیم ملی اگر آدم بی نیازی باشد می تواند به کادرفنی کمک های زیادی کند حتی اگر از هوش فنی هم برخوردار باشد سرمربی بخواهد می تواند از او مشورت هم بگیرد. برای تیم ملی کشور خیلی مهم است که وقتی وارد فرودگاه کشوری می شود بازیکنش به دنبال برخی حواشی نباشد، پاشنه کفشش نخوابیده باشد و کتش روی دوشش نباشد. این حرفهایی که می زنم بخش کوچکی از تجربه من است. اگر تیمی موفق می شود خیلی عوامل در آن نقش دارد. تدارکات و شرایط فنی خوب باشد شانس هم به آدم رو می آورد اما اگر در بحث های برنامه ریزی و تدارکات خوب نباشیم شانس هم به سمت ما نمی آید.

بیشتر بخوانید: 

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • سیاوش IR ۲۱:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  8 5
  بی کفایت ترین سرپرست تیم ملی همین همایون شاهرخی بود.متاسفانه نتوانست بازیکنان تیم ملی را کنترل کند و نتیجه آن شد که از صعود به جام جهانی بازماندیم
 • تتلیتی وحشتناک باهوش IR ۲۲:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  0 0
  جناب زهرابی فرموده بودند فرکی و قاسمپور بهترین گزینه سرپرستی تیم ایران هستند!!! جالب اونجاست وقتی انتخاب خود جوانان افراد مسن هست چه انتظاری از جوانگرایی در ورزش دارید!!؟؟
 • تتلیتی وحشتناک باهوش IR ۲۲:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  0 0
  حالا که بحث رمالی و دعا نویسی شد حتما ذکر کنم که شک نکنید تیم های عرعرستانی سالیان سال با همین شگردها به مصاف تیم های ایرانی می رفتند و متاسفانه اغلب موارد هم پیروز می شدند تنها و تنها شخصی که در ایران حربه مقابله با جادو و جمبل و کارهای شوم تیمهای رقیب را به صورت کاملا مشروع بلد هست بنده هستم که هنوز به این نتیجه نرسیدم که اعلام کنم یا اعلام نکنم و آیا با اعلام بنده اصلا کسی پیگیر موضوع میشه یا نه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __

پربازدیدترین