۱ نفر
یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۳

داور بازی شارلروا در یک تصمیم عجیب از یاسمن فرمانی خواست بدون حجاب در برابر تیم وایت استار بازی کند که این درخواست با مخالفت بازیکن ایرانی مواجه شد.

جنجال ادامه‌دار/ ماجرای لژیونر ایرانی به شکایت کشیده شد

خبرورزشی- در حالی داور مرحله پلی آف چنین درخواستی را از یاسمن فرمانی مطالبه کرد که این بازیکن بدون هیچ مشکلی در این فصل از بازی های لیگ برتر بلژیک با حجاب برای تیم شارلروا به میدان رفته بود و وقتی با این درخواست مواجه می شود شوکه می شود و در نهایت درخواست داور را قبول نمی کند و به روی نیمکت می رود و سرمربی شارلروا بازیکن دیگری را به جای بازیکن ایرانی به میدان می فرستد. باشگاه شارلروا که ریاست آن برعهده یک ایرانی است قصد دارد از این تصمیم داور به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال بلژیک شکایت کند. نکته جالب اینکه ریاست فدراسیون فوتبال بلژیک همانند باشگاه شارلروا بر عهده بیات است. البته شکایت باشگاه شارلروا توسط کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال بلژیک بررسی می شود که بیات در آن  نقشی ندارد. 

داور بازی پلی آف بین تیم های شارلروا و وایت استار با این تصمیم یاسمن فرمانی را از حضور در این بازی منع کرد. این مورد شکایت باشگاه شارلروا از داور است. او در حالی این تصمیم را اتخاذ کرد که فیفا حجاب را در بازی های فوتبال پذیرفته است و خیلی از تیم های فوتبال در کشورهای اسلامی با حجاب در زمین مسابقه بازی می کنند. و به دفعات دیده شده در برخی از تیم های اروپایی بازیکنان مسلمان با حجاب در میدان حاضر می شوند و در خواست داور از بازیکن ایرانی یک درخواست شخصی و  غیر حرفه ای بوده است. 

یاسمن فرمانی همسر علی قلی زاده است. توام با حضور علی قلی زاده در تیم شارلروا یاسمن فرمانی هم تصمیم گرفت با حضور در بلژیک فوتبال خود را در تیم شارلروا دنبال کند که یکی از شروط او برای عقد قرارداد با این تیم رعایت حجاب بود که باشگاه شارلروا اعلام کرد بااین تصمیم مخالفتی ندارد چون یک تصمیم شخصی محسوب می شود و از سویی فیفا با بازیکنان مسلمان اجازه داده است با رعایت حجاب در زمین مسابقه حاضر شوند. باشگاه شارلروا در شکایت خود به این نکته اشاره کرد که تصمیم داور یک تصمیم شخصی و غرض ورزانه بود. هر چند در لحظه هم یاسمن فرمانی این موضوع را پذیرفت و هم کادر فنی باشگاه شارلروا تا بازی بدون هیچ مشکل خاصی برگزار شود. 

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • عامیرزا IR ۲۲:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
  3 4
  عججججب یا للعجججب! ما به اون قسمتاش که چاپ نمیشه کاری نداریم وحرفی هم نمیزنیم ولی چجوریاس که تو یه کشور اروپایی یه ایرونی رفته هم رئیس فدراسیونشون شده هم رئیس یه باشگاهش؟!!!! وتو مطلب گفته میشه که متاسفانه موضوع تو کمیته انضباطی بررسی میشه که ایشون توش نقشی نداره!! ینی اگه داشت موضوع حل بود! ینی قانون پشم! بالاخره یا داوره قانونی عمل کرده که لابد یه دلیل قانونی براش داره یا خلاف کرده که اونم قانون مشخص میکنه یا چناب رئیس ایرونی میخاد بسبک بضیا یه نفر با همه حب و بغض و رفتارهای چیپش همه کاره دو سه تا تیم وکل مجموعه ومنطقه باشه وهرکاری دلش میخاد بکنه و از این جیب به اون جیب کنه! حالا فهمیدید لژیونرای عستقلالی چجوری هیچ جای دنیا راهشون نمیدن و از سال 98 تا حالا از مجیدی و پاشازاده شون تا کاوه و همین دیپورتی ما، نادری شون فقط تو تیمای بلژیکی پرسه میزنن؟!! یه مدت دیگه بلژیک رو هم به ... میکشن و تبدیلش میکنن به شعبه اروپایی عستقلال.الخ
  • وحید IR ۱۵:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
   2 0
   اولا پاشازاده و منصوریان و دین محمدی توی آلمان بازی کردن نه بلژیک به احتمال زیاد دهه هشتادی هستی و یه چیزی شنیدی برو اطلاعاتتو زیاد کن تا سوتی ندی . دوما تیم شما ید طولانی داره تو فساد و دور زدن قانون نمونش همون طارمی که همه چیو گفت سوما مگه کدوم بازیکنتون موفق بوده از علی کریمی بگیر که بدترین خرید مونیخ شد
 • رضا IR ۱۱:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
  2 1
  از کی تا حالا هدبند شده حجاب و ما نمیدونستیم؟ اگه یکی تو ایران اینجوری بخواد تو زمین فوتبال حاضر بشه پدرش رو در میارن
 • محمد CA ۰۴:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۸
  0 0
  داداشای گلم واسه من هیچ فرقی نداره کی پرسپولیسی کی استقلالی فقط پیشرفت و توسعه ورزش فوتبال ایران و قوی‌تر بازی کردن تیم های ملی فوتبال ایران مهمه و انصافاً فوتبال ایران با پرسپولیس و لژیونر هایش از قبل تا حال در دنیا شناخته شده و می شود.
 • محمد CA ۰۵:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۸
  0 0
  چرا دنبال هر مطلبی عده ای بحث بی مورد قرمز و آبی می کشند وسط. در صورتی که این دو باشگاه استقلال و پرسپولیس موجب غرور ملی ما ایرانی هاست هر گاه این دو تا تیم قوی‌تر ظاهر می شوند تیم ملی فوتبال کشورمان نیز آماده تر و قوی‌تر با به مسابقات فوتبال می گذارد. پس همه ما باید از قوی‌تر شدن این دو باشگاه حمایت و پشتیبانی و خوشحال باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =
Topic[id:3, title:زنان] - __ [] __
Topic[id:3, title:زنان] - __ [] __
Topic[id:3, title:زنان] - __ [] __
Topic[id:3, title:زنان] - __ [] __
Topic[id:3, title:زنان] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:3, title:زنان] - __ [] __
Topic[id:3, title:زنان] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:3, title:زنان] - __ [] __
Topic[id:3, title:زنان] - __ [] __

پربازدیدترین