بررسی عملکرد داریوش شجاعیان در طول ۴ فصلی که در تیم استقلال حضور داشته مشخص می‌کند این بازیکن هنوز نتوانسته آنچنان که باید به تیمش کمک کند.

اولین ستاره‌ استقلال که آخر فصل جدا می‌شود/ مجیدی دیگر روی او حساب نمی‌کند

خبرورزشی - داریوش شجاعیان در ابتدای فصل هفدهم لیگ برتر توسط علیرضا منصوریان به استقلال پیوست و با تبریز و ماشین سازی‌اش خداحافظی کرد. بررسی عملکرد این بازیکن طی این چند سال (از آخرین فصلی که در تبریز توپ می‌زد تاکنون) مشخص می‌کند این بازیکن رفته رفته در حال محو شدن است!

فصل شانزدهم؛ یار ثابت ماشین سازی

داریوش شجاعیان در تیم ماشین سازی تبریز از ۳۰ هفته لیگ برتر در ۲۹ بازی برای این تیم به میدان رفت و آمار ۲۴۳۱ دقیقه بازی را به نام خود ثبت کرد تا سهم عمده ای در مسابقات آن فصل برای تیمش داشته باشد.

فصل هفدهم؛ شروع خوب با استقلال

این بازیکن اهل استان فارس در اولین فصل حضورش در استقلال در ۲۴ هفته برای این تیم در ترکیب بود و آمار ۱۸۹۰ دقیقه را برجای گذاشت تا مورد اعتماد منصوریان و سپس وینفرد شفر بوده باشد.

فصل هجدهم؛ کاهش ۵۰درصدی!

داریوش شجاعیان که در این حدفاصل دچار پارگی رباط صلیبی زانو شد با لطف مسئولان استقلال در جمع بازیکنان این تیم باقی ماند تا در بازگشت به تمرینات تنها در ۱۵ بازی و فقط ۶۸۶ دقیقه یعنی هر بازی تقریبا ۴۵.۵ دقیقه در جمع هم‌تیمی‌هایش به میدان برود! داریوش در آن فصل تنها در دو بازی ۹۰ دقیقه در ترکیب بود! در ۵ بازی بیش از یک نیمه و در ۸ دیدار کمتر از یک نیمه برای استقلال بازی کرد.

فصل نوزدهم؛ حضور ۲۵ درصدی!

این هافبک فصل نوزدهم را هم با پارگی یکی دیگر از رباطهای صلیبی زانوهایش استارت زد تا فقط در ۷ دیدار برای تیمش به میدان برود و حدوداً در ۲۵ درصد مسابقات به میدان برود. او در فصل پیش ۵۶۸ دقیقه یعنی هر بازی حدود ۸۵ دقیقه برای استقلال بازی کرد. شجاعیان در لیگ نوزدهم فقط در ۵ دیدار ۹۰ دقیقه در ترکیب بود. یک بازی ۷۸ و یک بازی ۴۰ دقیقه در ترکیب بود و بس!

فصل بیستم؛ هیچ مسابقه ۹۰ دقیقه ای ندارد!

شجاعیان در فصل جاری با اینکه مشکلات فصول قبل را نداشت و زانوی خود را جراحی نکرده بود باز هم هرگز نتوانست به یکی از بازیکنان ثابت استقلال تبدیل شود. چه در دوران حضور محمود فکری و چه با فرهاد مجیدی! او از ۱۹ هفته حضور استقلال در لیگ بیستم در ۱۲ بازی به مدت ۵۹۶ دقیقه به زمین رفته است. چیزی در حدود ۴۹ دقیقه در هر دیدار. نکته مهمتر اینکه او حتی یک بار هم ۹۰ دقیقه در ترکیب نبوده است. تنها در ۷ بازی بیشتر از یک نیمه در ترکیب حضور داشته و ۵ مسابقه را زیر یک نیمه بازی کرده است.

اولین ستاره‌ استقلال که آخر فصل جدا می‌شود/ مجیدی دیگر روی او حساب نمی‌کند

لیگ قهرمانان ۲۰۱۸

داریوش در لیگ قهرمانان ۲۰۱۸ حضوری موفق در تیم استقلال داشت و در ۷ بازی این تیم به مدت ۵۶۰ دقیقه به میدان رفت. او ۴ بازی ۹۰ دقیقه ای داشت و در ۳ دیدار دیگر به ترتیب ۸۰، ۷۸ و ۴۲ دقیقه بازی کرد.

لیگ قهرمانان ۲۰۱۹

این بازیکن در فصل ۲۰۱۹ تنها در ۴ دیدار به مدت ۲۸۳ دقیقه در ترکیب تیمش حضور پیدا کرد. شجاعیان دو بازی ۹۰ دقیقه ای داشت و در دو دیدار دیگر ۵۷ و ۴۶ دقیقه برای استقلال بازی کرد.

لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱!

اما شجاعیان فصل پیش لیگ قهرمانان را بدون حتی یک بازی پشت سرگذاشت و در فصل جاری نیز با اینکه گفته می‌شد با آمادگی و شرایط بدنی فوق العاده راهی جده شده ولی هنوز نتوانسته برای تیمش به میدان برود. او پیش از بازی اول جایش را به سعید مهری داد و از عربستان خبر می‌رسد به بازی دوم هم نمی رسد.

گزینه اصلی جدایی

اخباری که از باشگاه استقلال درباره لیست بازیکنان مازاد این تیم برای فصل بیست و یکم به گوش می‌رسد حاکی از این است که فرهاد مجیدی برای لیگ آینده هیچ حسابی روی این بازیکن که تا آن زمان ۳۰ ساله می‌شود باز نکرده است و به احتمال زیاد باید گفت امسال آخرین فصل همراهی داریوش شجاعیان در استقلال است.

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 31
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 12
 • شکارچی تاریکی IR ۱۵:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
  68 15
  شجاعیان، غلامی، حسینی باید از استقلال برن. حسینی پارسال واقعا ضعیف بود. بهتره یه دروازه بان بهتر بگیریم. غلامی هم که در جریان سوتی های وحشتناکش هستید. حداقل دانشگر درسته یکم بداخلاقه ولی کیفیت فنیش از غلامی بهتره. به جای غلامی، پژمان منتظری. به جای شجاعیان، امید ابراهیمی جذب بشه. البته اگه این دو لژیونر استقلالی مایل به برگشت به استقلال باشن. در کل با تصمیم آقای مجیدی موافقم.
  • شهرام IR ۱۷:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
   10 22
   این بهترین نظری بود که راجع به نقل و انتقالات خوندم فقط جدا شدن اسماعیلی و آمدن پاتوسی و جهانی رو بهش اضافه کنی به شرط نرفتن قائدی و آمدن قاسمی نژاد بهترین استقلال چند سال گذشته خواهد شد.
  • کاربر IR ۰۶:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
   6 9
   تیم استقلال نیاز به دو دروازبان آماده داره، همین حسینی کنار رحمتی خیلی خوب بود. البته اگه بتونن یه دروازبان کم حاشیه پیدا کنن جای حسینی خیلی بهتره(متاسفانه اخلاق و جنبه شماره1 بودن نداره) جایگزینش یکی مثل فروزان باشه عالیه
  • پرسپولیس IR ۲۰:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
   2 10
   اول خود مجیدی رو باید بندازم بیرون عشق همه کیسه کشا
 • ایمون زاید IR ۱۵:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
  19 53
  یه روزی هم میشه پیشکسوت استقلال مثل محمد نوری ،چوب خدا صدا نداره وقتی پول انتقالش رو به اون نحو دادن معلوم بود که نه خودش خیری از این انتقال میبره نه استقلال
 • گودرز(تاج کبیر-تیم اول ایران) IR ۱۵:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
  20 61
  پرتش کنید بیرون و آقاخان رو برگردونید فقط ای کاش قبول کنه برگرده چون از اینکه انداختیمش بیرون ناراحت بود
 • خونسرد IR ۱۵:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
  39 45
  اولین گزینه ای که باس بزارنش کنار رضاونده ، بعدش شجاعیان ه
  • ..... IR ۱۶:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
   17 8
   اصلا هم این شکلی نیست رضاوند مهره خوبیه
  • شکارچی تاریکی IR ۱۶:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
   16 6
   اتفاقا رضاوند تنها کسیه که میتونه جای علی کریمی رو پر کنه یه بازیکن بااخلاق و بی حاشیه.
  • تتتت IR ۲۰:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
   3 9
   دمت گرم
 • محمد IR ۱۶:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
  13 8
  لعنت به قلم فروشان و حاشیه سازان برای این تیم بزرگ زنده باد تاج کبیر
 • حسینی IR ۱۶:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
  5 12
  استقلال یک بازی ساز و توپ پخش کن مانند جباری و یک وینگر راست و همچنین دفاع اخر مطمئن وبا ضریب اشتباه کم که زحمات تیم را به باد ندهد نیاز دارد اینها پست هایی هستند که باید تقویت شوند اگر استراتژی و هدف قهرمانی ایران و اسیا باشد
 • پنجعلی IR ۱۶:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
  10 14
  خبر عرزشی حاشیه نساز داریوش حداقل چهار سال وسط استقلال میتونه بدرخشه یک هافبک سی ساله اوج و پختگی اش هست لطفا چاپ کن
 • فرانک دختر آبی IR ۱۶:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
  14 6
  تا موقعی که یه مشت بنجل مثل خواهر زاده وزیر عارف غلامی و این شجاعیان که همش مصدومه و هر سال هم قراردادش تمدید میشه در تیم باشن و مدیریت و کادر فنی هم ازش حمایت کنند وضع همینه انتظار معجزه نداشته باشید.
 • بازنشسته US ۱۸:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
  17 8
  تجربه ثابت کرده استقلال باشگاهی هستش بازیکن راخوب خراب میکنه
 • مهدی IR ۲۱:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
  18 10
  بازیکن خوبی ست ولی متأسفانه مصدومیت زیاد دارد. با این حال دوس دارم در استقلال بماند. در ضمن طرفداران تیم پیروزی، در مورد بازیکنان تیم استقلال کبیر، نظر ندهند
 • علیرضا سپاهانی IR ۲۲:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
  5 17
  در حد استقلال نیست، آرش رضاوندم همین طور
 • جعفر US ۲۳:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
  0 21
  من میگم شجاییان حسینی قائدی ملیچ دیاباته غفوری باید بمونن بعد امید ابراهیمی پژمان منتظری امین قاسمی نژاد ایاندا پاتوسی لوسیانو پریرا مسعود شجاعی واشکان دژاکر ورضا قوچان نژاد باید جذب بشن
 • بهنام IR ۰۰:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
  2 5
  اینجوریاس دیگه بازیکنی که با داشتن قرارداد یهو بخاطر پول تیم رو ول میکنه میره اینجوری آه هوادار و نفرینش یخه بازیکن رو میگیره مثل اقای شجاعیان که از وقتی اومد کیسه فقط مصدوم بوده .خدا جای حق نشسته اقای شحاعیان
 • امیر IR ۰۰:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
  5 30
  هم مجیدی گم بشه از اس اس همه چی خوب میشه
 • محمدی IR ۰۰:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
  5 2
  الان باز از ابراهیمی و کریمی به عنوان جایگزینش اسم می برن آخرش نیمکت نشین ترین بازیکن پرسپولیس رو میره میاره اقای مددی بسه دیگه خجالت داره
 • محمد صادقی IR ۰۰:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
  4 22
  گرونترین بازیکن لیگ رو به چه روزی انداختن شجاعیان تبریزی مومن زاده خونه خراب میکنه بازیکن هارو هرکی خواست فوتبالش تموم شه بفرما باشگاه کیسه
 • استقلال پور IR ۰۳:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
  4 1
  شجاعیان،غلامی،اسماعیلی،اینا برن تیم خودشو پیدا میکنه ازوقتی ک دانشگر وچشمی نیستن تیم بهتر شده
 • شیشتای ۵۲ CA ۰۳:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
  7 30
  کلا این تیم منحوس بازیکن خراب کنه
 • مهرداد IR ۰۹:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
  1 6
  اتفاقا شجاعیان بازیکن با کیفیتیه اونی که بره باید عارف غلامی ومهدیپور باشن
 • اکبر معراجی IR ۰۹:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
  3 2
  شجاعیان اولین فصلی هم که به استقلال اومد درحد تیم بزرگ نبود...شاه فرهاد نباید به اینجوربازیکنا فک کنه...استقلال بازیکن بزرگ میخاد.شجاعیان پول مفت بهش میدن. درحد لیگ دسته دوم هم نیست.
 • مجید IR ۱۱:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
  2 2
  استقلالی ها چرا روزی که شجاعیان در اوج و بازیکن با کیفیتی بود نمی گرفتید بیرون انداخته شود . البته از این جماعت بیشتر از این انتظار نمی رود.
 • رضا IR ۱۳:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
  0 7
  فقط استقلال بازیکن ها را خراب میکند اگر قلعه نوعی جای این مربیان اماتور بود تمام بازیکنان نیمکت نشین را تبدیل به مهره های اصلی تیم میکرد مثل تبریزی که بهترین بازیکن الان قلعه نوعی شده
 • دلاک ضد لنگ IR ۱۳:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
  1 0
  داریوش تا اخر فوتبالش باید استقلال بمونه و بدرخشه حاشیه دوس دارین کلا شما نه
 • محمد IR ۱۳:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
  3 21
  به نظر من باید رونالدو بیاد تا استقلال یه جام ببره گناه داره
 • دخی مغرور IR ۱۶:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
  0 0
  چی میگه عزیزم استقلال گناه داره

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

نظرسنجی

پیش‌بینی شما از نتیجه دربی؟
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین