فرهاد مجیدی با دادن بازوبند کاپیتانی به مهدی قایدی کار درستی کرد یا نه؟

یک تکه پارچه باز هم در استقلال قربانی گرفت!

خبرورزشی - این سوال خیلی از کارشناسان و هواداران استقلالی بعد از بازی با ذوب آهن بود. می‌دانیم که انتخاب کاپیتان به روش‌های گوناگون انجام می‌شود که یکی از این روش‌ها انتخاب سرمربی است. پس از این بابت مجیدی کاملاً حق داشت. ضمن اینکه در آن ترکیبی که به مصاف ذوب‌آهن رفت سابقه قایدی در استقلال از همه بیشتر بود اما برای انتخاب کاپیتان - که در واقع سرمربی درون میدان است - فاکتورهای دیگری هم لازم است.

کاپیتان باید از نفوذ کلام و اعتبار نزد بازیکنان خودی و حریف و داور برخوردار باشد، خونسرد و با تجربه باشد، در لحظات سخت بتواند بازی را مدیریت کند و اگر لازم شد، یک هم بازی را با داد و فریاد از مهلکه دور کند. همه جای زمین را ببیند و برای هر نوع اتفاقی، تجربه و راهکار داشته باشد.  آیا قایدی چنین ویژگی‌هایی را داشت و دارد؟!

شاید یکی بگوید بالاخره باید از جایی شروع کرد ولی این آزمون در زمان نامناسب - برای جوانی ۲۲-۲۳ ساله که هنوز وقت کاپیتانی اش نیست – به قیمت سه امتیاز حساس قبل دربی و شاید از بین رفتن شانس قهرمانی در پایان فصل تمام شد...!

مسلماً فرهاد مجیدی برای این کار دلایلی داشت اما به نظر می‌رسد جنبه «شخصی» این دلایل بر سایر جنبه‌ها می‌چربید! همه می‌دانند که استقلال تا چه حد به قایدی متکی است و اینکه فرهاد چگونه توانست دل این جوان را به دست آورد. مجیدی پس از مسابقات لیگ قهرمانان با کول کردن قایدی نمونه ای از نوع ارتباطش را به نمایش گذاشت و همان زمان هم خیلی‌ها از جایگاه «سرمربی» در این صحنه، نسبت به این حرکت انتقاد کردند که پشت نتیجه گرفتن تیم گم شد.

در این زمینه ببینید:

برای مجیدی ستاره تیمش و در نهایت نتیجه ای که با عملکرد او می‌گیرد مهم است. او قبلاً هم در قبال جوان‌ترها چنین کارهایی کرده بود؛ روزی که در دربی جام حذفی سال ۹۰ پس از اینکه «اسماعیل شریفات» گل زد، بازوبند کاپیتانی استقلال را بر بازوی این جوان بست. او تا عمر دارد این حرکت مجیدی و این لطفش را فراموش نمی‌کند اما همان موقع هم بزرگانی از استقلال بودند که از این حرکت خرده گرفتند. اینکه چرا فرهاد باید از «اعتبار» باشگاه بزرگ استقلال برای روحیه دادن به یک جوان مایه بگذارد ؟ قطعاً مجیدی این کار را به خاطر تیمش کرد ولی آیا این روش درست است؟! 

مجیدی و استقلال بیش از همیشه به قایدی متکی هستند و به او نیاز دارند. در دو دربی قبلی او بود که با خلاقیتش گره از کار آبیها گشود و مانع شکست تیمش شد اما درمقابل ذوب‌آهن دیدیم که از «قایدی کاپیتان» هیچ کاری ساخته نبود. روزی که شماره ۱۰ را به این جوان دادند، خیلی‌ها گفتند سنگینی این پیراهن مانع شکوفایی استعداد او خواهد شد. اتفاقی که تا قبل از آمدن استراماچونی هم افتاد و شاید اگر معجزه مرد ایتالیایی نبود امروز اثری از قایدی هم نبود! دادن بازوبند کاپیتانی و مسولیت تیمی بزرگ با هواداران میلیونی، این سنگینی را چند برابر می‌کند و دیدیم لااقل در مقابل ذوب‌آهن قایدی نتوانست این بار را به دوش بکشد. نه خودش بود و نه توانست مانع شکست تیم شود.

فرهاد مجیدی قبلاً با به کار بردن اصطلاح «یک تکه پارچه» ارزش و اهمیت بازوبند کاپیتانی استقلال را از نظر خود تعریف کرده بود!

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 17
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 14
 • لنگ 4 ساله مد شده IR ۱۶:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  11 21
  به نظر من چهار کاپیتان استقلال باید به این ترتیب باشن: 1. کاپیتان محبوب همه استقلالیها (والبته بعضا خود پرسپولیسیا) وریا جان غفوری، 2. هرویه میلیچ 3. شیخ دیباته(هر دو در سطحی فراتر از فوتبال ایران توپ زدن) 4. محمد رشید مظاهری. مهدی بازیکن خوبیه ولی بازوبند کاپیتانی قطعا بار روانی خرد کننده ای براش داشته
 • 6 IR ۱۶:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  23 25
  کیسه است دیگر....
  • پوکرررررررررررر IR ۱۰:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
   4 5
   دقیقا :)))))))))))
 • iivii IR ۱۷:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  23 16
  من به عنوان یه استقلالی از حرکت کول کردن قاعدی ناراحت شدم. به نظرم سرمربی یه تیم بزرگ باید رفتار و حرکات بزرگ و باوقار داشته باشه. حتی زمان شادی . دادن بازوبند به قاعدی هم باز اشتباه بود. در کل مجیدی باید یه سری رفتار بچگانش رو کنار بزاره تا موفق بشه.
 • محمدطاها IR ۱۷:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  9 24
  خب رفاقت و همدلی بین بازیکنا و سرمربی تیم نیمه گمشده ی تیم ما بود که با اومدن شاه فرهاد که رابطش با بازیکنا خیلی خوبه این همدلی و رفاقت به تیم تزریق شده.. در مورد دادن بازوبند کاپیتانی به قایدی شاید اشتباه باشد و هنوز براش زود باشه بنظرم وقتی مسعود ریگی تو ترکیب بود باید بازوبند رو به او میدادندچون فشار و مسئولیت کاپیتانی تیم باعث شد قایدی بازی خودشو نتونه انجام بده شایدم یه دلیل دیگه که قایدی تو بازی با ذوب کارایی لازم رو نداشت و تو بازی گم بود بخاطر سیستم اتخاذ شده از سوی مجیدی بود..
 • احمد IR ۱۹:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  24 12
  به تو ربطی نداره دخالت نکن از اتفاقات نقش جهان بنویس
 • بگا داد IR ۲۱:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  5 18
  ...
 • دانشمندی IR ۲۳:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
  35 15
  خوب شما از یه مربی که بغیر از استقلال هیچ سابقه ای تو مربی گری نداره و متخصص جک تری دی هستش چی انتطار دارین. قاییدی هم یه پسر بی جنبه ای بیش نیست. این بارها ثابت شده...... اینا رو بحال خودشون رها کنیم بهتره
 • حق گو IR ۰۰:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
  26 15
  هم بازوبند برای قائدی بسیار زود است، و هم سرمربی استقلال برای مجیدی، با کول کردن قائدی توسط مجیدی و آن حرکت زننده، مجیدی نه تنها به جایگاه و شخصیت خود، بلکه به شخصیت همه مربی های ایرانی توهین کرد. و این حرکت نشان می دهد که مجیدی می خواهد به هر نحوی شده خود را بزرگ جلوه دهد، و برایش شأن و منزلت استقلال هیچ ارزشی ندارد. خواهشی که از همه هواداران فوتبال ، نه فقط استقلالی ها، در ایران دارم، ببینید اگر این حرکت مجیدی را یک مربی خارجی انجام داده بود، از طرف شماها و رسانه های جهان چه غوغایی راه انداخته میشد ؟؟؟؟
 • مهران IR ۰۲:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
  7 20
  حرکت زننده تو بازی لونگ وسپاهان بود.یادتون رفته چطور مثله وحشیا بهم حمله میکردن
 • حسین IR ۰۲:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
  10 1
  کلا مجیدی درقامت ی سرمربی نیست حرکات بچه گانه غرور کاذب که حاضر نیست گوش به حرف کسی بده.حتی کمالوند که میرفت طرف مجبدی مشاوره بده کاملا مشخص بود دلش نمیخواد گوش بده.قائدی هم فوتبالش در همین سطح هست و می مونه.کاپیتانی هم افتضاح ترین کاری بود که میشه کرد
 • محمد لطیفی IR ۰۴:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
  5 3
  ببین استقلال چه تیمیه که کاپیتانش قائدی میشه ! :)
 • 666666 IR ۰۸:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
  8 3
  بازوبند تیم استقلال بیشتر از یه تیکه پارچه نیست ........اینو که دیگه فرنازجون گفت
 • استقلالته IR ۱۰:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
  7 2
  این مسئله هم یه هجمه و حاشیه برا استقلاله...
 • علی IR ۱۲:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
  0 11
  واقعا فکر نمیکنم دادن بازوبند به یک جوان که شایستگیش از کل تیم لنگ بالاتره اینقدر حاشیه داشته باشه در مقابله اتفاقهای وحشیانه نقشه جهان که هیچ صحبتی در موردش نمیشه
 • بهنام IR ۱۴:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
  1 1
  آقایون و خانم های پرسپولیسی اصلأ شما خوب شما کاپیتان دار.ما استقلالی ها رو بیخیال شید .چرا اینقدر رو دم تون میمونه ما پاچخواری نمی‌کنیم مثل شماها عکس شهید و پیروی از ولایت و ....آقا شما خوب وا بده توروخدا.
 • پرسپولیس IR ۱۶:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
  1 0
  پرسپولیس سرور استقلاله

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

یورو ۲۰۲۰

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین