مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان توضیحات کاملی را درباره پست اینستاگرامی‌اش علیه وزیر ارتباطات ارائه کرد.

افشاگری درباره هواداری یک رییس جمهور از تیم خاص/ رنگ پرده‌های خانه و محل کارش هم یک رنگ خاص بود/ آذری جهرمی برعکس خیلی‌ها شهامت دارد

خبرورزشی - سعید آذری مدیرعامل فولاد در واکنش به استوری طعنه‌آمیز آذری جهرمی به دو ستاره روی پیراهن استقلال پستی بلند بالا را در اینستاگرامش منتشر کرد که بسیار مورد توجه قرار گرفت. او طعنه‌هایی را به وزیر ارتباطات در خصوص تفاوت‌های دو کلمه «ستاره» و «سیاره» زد و اگرچه در پست دیگری سعی کرد فضا را تلطیف کند اما در فضای مجازی بازتاب‌های متعددی را دریافت کرد.

بعد از انتشار این مطالب در صفحه شخصی مدیرعامل فولاد برخی افراد او را به طرفداری از استقلال متهم و اعلام کردند قصد دارد به مدیریت این باشگاه برسد. هرچند که خودش چنین موضوعی را قبول ندارد.

سعید آذری درباره حواشی ایجاد شده برای خودش طی 24 ساعت گذشته و برخی موضوعات دیگر به ورزش سه توضیحاتی داده است. 

به عنوان یک کنشگر اجتماعی حق اظهارنظر دارم

من پستم را در اینستاگرام پاک نکردم؛ هنوز هم هست. ما به عنوان یک کنشگر اجتماعی جدا از اینکه مسئولیت حقیقی و حقوقیمان چه چیزی است، این حق را داریم در حوزه ورزش که تخصص مان است تحقیق کنیم و هرجایی احساس کردیم توانایی داریم تا تاثیرگذار باشیم، ورود کنیم؛ مخصوصا درباره افرادی که در حوزه سیاست می آید و در ورزش اظهارنظر می کنند خیلی مودبانه نقطه نظرات خود را بیان کنیم.

من هم حق دارم مثل آذری جهرمی نظرم را بگویم

صفحه اینستاگرام هم صفحه شخصی است. اینجا می توانم عقاید شخصی ام را بیان کنم. هیچ وقت سعی نکردم از ابزارهای حقوقی ام سوءاستفاده کنم. به عنوان یک کنشگر اجتماعی نقطه نظر آقای آذری جهرمی برایم جالب بود. وقتی یک نفر در قامت وزیر محترم ارتباطات اظهارنظر می کند، ما هم در صفحه شخصی مان می توانیم اظهارنظر کنیم. این ها نشان دهنده آن است که در هر حوزه ای هر کسی می تواند با رعایت چارچوب های اخلاقی و احترام نظراتش را بیان کند.

همیشه در تیررس باشگاه های بزرگ بوده ام

در سال 88 که بار اول از ذوب آهن جدا شدم، جلسه ای در حضور آقای بهرام افشارزاده درباره مدیریت پرسپولیس داشتم. بعداز آن هم همیشه به عنوان یک آدمی که سعی کردم در حوزه کاری ام تاثیرگذار باشم  همیشه در تیررس باشگاه های بزرگ بوده ام.

برندم را از استقلال و پرسپولیس نگرفته ام

جدا از بحث غرور، برای خودم یک برند دارم. این برند را از استقلال وپرسپولیس نگرفتم و برندی است که از سال 1360 روی آن زحمت کشیدم. فکر می کنم خیلی از افرادی که الان در حوزه ورزش اظهارنظر می کنند در سال 1360 به دنیا هم نیامده بودند.

شب قبل از حضور در فولاد مدیریتم در استقلال مطرح بود

اینکه برای فولاد کار می کنم باعث افتخارم است. دقیقا شبی که می خواستم به فولاد بیایم، صحبت هایی درباره حضورم در استقلال انجام شد. نمی خواهم خودم را شیرین کنم، حتی ممکن است برای دوره کوتاهی از مدیریت فوتبال بروم.

خودم را به سرخابی ها نمی چسبانم

اینکه خودم را به استقلال و پرسپولیس بچسبانم را هم نمی پذیرم. من برای خودم در فوتبال مملکت جایگاه دارم. در صفحه شخصی ام هم می توانم به واسطه این جایگاه اظهارنظر کنم.

بپذیریم آذری جهرمی شخصیت حقیقی هم دارد

برایم جالب است وقتی یک نفر در قامت وزیر یک صحبتی را انجام می دهد، مورد انتقاد قرار می گیرد یا تمجید می شود. باید به این تفکر برسیم که ما شخصیت حقیقی هم داریم. آذری جهرمی ضمن حضورش در وزارت باید بدانیم که او حق دارد اظهارنظر کند. ما در یک جامعه مدنی دموکرات زندگی می کنیم و باید این مسائل را در نظر بگیریم.

وقتی محروم شدم هم برخی درباره ام حرف زدند

من به عنوان عضو مجمع فوتبال و بعد به عنوان کنشگر اجتماعی و بعد به عنوان مدیرعامل یک باشگاه حضور دارم. همه افراد در حوزه ورزش با هم ارتباطاتی دارند. ممکن است درباره کار نباشد اما وقتی سعید آذری را محروم می کنند، این افراد در این خصوص نظر می دهند. بنده به عنوان عضوی در جامعه فوتبال وقتی مشکلی برای کسی پیش می آید بر خودم واجب می دانم اظهارنظر کنم.

چرا درباره استقلال و پرسپولیس اظهارنظر کردم؟

می گویند شما مدیرعامل فولاد هستی و چرا درباره استقلال و پرسپولیس حرف زدید. اینکه چنین تمایزی را خیلی ها نمی توانند بپذیرند مشکل من نیست. آدم هایی که در زمان محرومیتم از من دفاع کردند را در نظر بگیرید. من هم لازم است بعضی جاها از افرادی دفاع کنم. برایم هم مهم نیست مدیرعامل باشگاه باشم یا هر چیز دیگری.

مگر در ماجرای محمود فکری از فولاد دفاع نکردم؟

مطمئن باشید آینده نشان می دهد که در این زمینه چه تصمیمی خواهم گرفت. با افتخار به فولاد آمدم و تا این لحظه هم همواره از حق و حقوق باشگاهم دفاع کنم. در بحث پارسال آقای فکری مگر از تیمم دفاع نکردم؟ از این به بعد هم به عنوان کنشگر اجتماعی در حوزه ورزش در صفحه شخصی ام اظهارنظر می کنم.

جدایی از فولاد؟

بحث من فولاد نیست. بعد از 17 سال مدیریت در فوتبال مقداری نیاز به استراحت دارم و می خواهم مدتی به خانواده ام برسم. بعد از این همه چالش احساس می کنم باید به خودم و خانواده ام استراحت بدهم. این قطعی نیست و برایم مهم نیست چه کسی چه فکری می کند. تا روز آخری که در فولاد باشم برای حق و حقوق این باشگاه می جنگم. بنده برای اظهارنظراتم دنبال چیز دیگری هم نیستم. نیازی هم ندارم که مدیرعامل استقلال یا پرسپولیس بشوم. ضرب المثلی هست که می گوید: «همدون دوره، میدون نزدیکه.»

قبلا هم می گفتند آذری به دنبال ریاست فدراسیون است

وقتی درباره ایرادات اساسنامه صحبت کردم، همه فکر می کردند که من دنبال حضور در فدراسیون فوتبال هستم. اما گذشت زمان ثابت کرد که من دنبال اصلاحات بودم و برایم مهم نبود به فدراسیون بروم. الان هم وقتی درباره این مسائل حرف می زنم صرفا در حوزه کنشگری اجتماعی است. برای مدیران دو باشگاه هم احترام قائلم چون رفقای من هستند.خیلی از آقایان در حوزه ریاست فدراسیون فوتبال آن زمان جبهه گیری های زیادی علیه من داشتند اما گذشت زمان ثابت کرد که دنبال ورود به فدراسیون و عضویت در پست های مختلف نبودم و هدفم اصلاح فوتبال بود.

افشاگری درباره پرده خانه یک رییس جمهور!

من برای آذری جهرمی یک توصیه دارم. از آدم هایی که وجود دارند و اظهار وجود می کنند، خوشم می آید. ما در این مملکت رییس جمهوری داشتیم که رنگ پرده های خانه و محل کارش یک رنگ خاص بود اما وقتی از او سوال می کردید، می گفت من طرفدار تیم ملی هستم. در این مورد که آقای آذری جهرمی طرفدار تیمی است را برای خودم حل کردم، اما اینکه در چه زمانی و با چه فلسفه ای کری می خوانید مهم است. شما در کری خوانی هم باید یکسری اخلاقیات را رعایت کنید. این را باید به پای جوانی ایشان بگذاریم. به هر حال همانطور که من کری خواندم، می شود کری های قشنگ تری هم خواند.

آذری جهرمی برعکس خیلی ها شهامت دارد اما...

حداقل موضوع این است که آذری جهرمی شهامت دارد تا عقایدش را بگوید. خیلی ها شهامت ندارند عقاید را بگویند اما اینکه هنوز سوت پایان را نزده اند اینطور کری خوانی شود، درست نیست. انشاالله آقای آذری جهرمی در کری های بعدی این مسائل را رعایت می کند.

بازتاب ها باعث می شود رفتارتان را اصلاح کنید

بعضی اوقات برای اینکه به یک حقیقت پی ببری، باید بازتاب هایی را دریافت کنید تا متوجه شوید که باید در رفتارتان اصلاحاتی صورت بگیرد. من خودم سعید آذری ای که در سال 85 که با آقای مصطفوی بد بحث کردم. اگر الان آن مناظره صورت می گرفت آن ادبیات را به کار نمی گرفتم. ما هم خودمان را اصلاح می کنیم. من بازهم می گویم مشکلی با اینکه کسی کری بخواند ندارم اما می تواند شکل کار قشنگ تر باشد.

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 23
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 3
 • مهدی IR ۱۷:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  12 3
  حالا اگه مطالبت تموم شد برو پنجره فولاد باز کن
 • محمود IR ۱۷:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  4 5
  یه مصاحبه کرده بگه من خیلی حالیمه و آخرشم.خصلت ما ایرانیا است که همیشه میخوایم نشون بدیم خیلی حالیمونه و از همه چیز خبر داریم.شکر خدا پسر عمه همه هم تو پاستور و بیت رهبری کار میکنن.مدیرعامل یه باشگاه فوتبال از رنگ پرده خونه و دفتر رئیس جمهور چجوری خبردار شده.تازه ازش درباره حکمت رنگ پرده هم سوال کرده.آذری هم احتمالا جمعه ها میرفته خونه رئیس جمهور مورد نظر جوج میزده با لیمو
 • فرشاد IR ۱۸:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  17 6
  دمت گرم آقای آذری،خیلی مَردی داداش...
 • پویان IR ۱۸:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  11 13
  آقای احمدی نژاد اگر طرفدار استقلال بود در تمام دوران قبل و بعد از ریاست جمهوری تا الان هیچگونه استوری یا کامنت و یا مطلبی بر علیه باشگاه پرسپولیس منتشر نکرده ولی آقای جهرمی وزیر محترم ارتباطات از هر فرصتی برای زیر سئوال بردن افتخارات استقلال دریغ نکرده و با توجه به جایگاه ایشان این موضوع درست به نظر نمی رسد .
  • تاج US ۰۵:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۷
   3 2
   احمدی نژاد استقلالی بود؟ جامهای دوران احمدی نژاد را نگاه کنید و بعد با دوره روحانی مقایسه کنید! تا حالا روحانی به پرسپولیس گفته لنگی؟ ولی احمدی نژاد به استقلال گفته 6تایی دوره روحانی-لنگ تنها با دوره هیتلر-شالکه04 قابل قیاس است.
 • مافیای قرمز IR ۱۸:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  7 13
  خخخخ خوشم میاد برای هر مسئله ای شروع میکنین به تطهیر لنگ. از مصاحبه با کارشناسان داوری که چند سال یکبار هم سراغشون نمیرفتین. اینم از بهره برداری رنگی از مصاحبه مدیرعامل فولاد.
 • همه رنگها به جز قرمز IR ۱۸:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  13 8
  هر کسی میتونه اظهار نظر کنه ولی حق نداره توهین کنه. اگه این مسئله رو فهمیدین متوجه میشین که کار جهرمی بسیار غلط بوده
 • بی افتخار مثل لنگ IR ۱۸:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  4 9
  مگه کسی گفت وزیر طرفداری نکنه؟؟ ایشون به لوگوی باشگاه بزرگ استقلال توهین کرد و جوابش رو هم گرفت
 • جام اسنپی IR ۱۸:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  4 11
  بله اون رییس جمهور هم از لنگ حمایت میکرده
 • آنتی دروغگو! IR ۱۸:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  4 11
  چیزی که همگان میدونن اینه که برخلاف تیم لنگ، هیچ وقت استقلال از جانب مسئولان ارشد کشوری حکایت نشده.
  • matt1982 IR ۰۸:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۷
   3 2
   ولی تا دلت بخواد حمایت شده
 • ناشناس IR ۱۸:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  5 6
  از کجا میدونین منظورش این رئیس جمهوراست که عکس گذاشتین؟ یه رئیس جمهور دیگه هم داشتیم که هم پرده های محل کارش و هم کف زمین محل کارش و خونه ش الانم آبیه.
 • الدوچرخه چی IR ۱۸:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  7 3
  این تازه بدوران رسیده هم خیلی دوست داره اسم خودشو سرزبانها بندازه.اما بدیش اینه که حتی کیسه کشا هم که سعی در خوش رقصی براشون داره ادم حسابش نمیکنند.دیگه بمانه که خودشم میدونه پرسپولیسیها دوست ندارند سر بتنش باشه.
 • شاهین IR ۱۸:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  7 5
  ایشالا هر چه زودتر رمز گشایی شه از دلیل پاچه خوری جناب آذری
 • اولانگااا IR ۲۰:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  5 0
  آقا تهمت نزن ، آخه احمدی نژاد کجا پرده های خونش آبی بوده ؟؟!! بده تهمت نزن !!!! کاری نکرد که ! فقط یکمی تا دلش خواست و‌ زور داشت پرسپولیس رو‌تضعیف کرد تا تیم مورد علاقش نتیجه بگیره همین
 • آبدارچی IR ۲۱:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  4 3
  برخی از مثلا مدیران (همون نامدیران ) یا سیاستمداران (کدام سیاست !) برای آینده خود یا برای منافع آینده خود برای اشتهار و نزدیکتر شدن به آحادمردم چاره کار را در نزدیکی به فوتبال علی الخصوص استقلال یا پرسپولیس میبینند طی سالهای گذشته هم کم ندیدیم فوتبالیهای سرشناس را که برای نامزد خاصی تبلیغ هم میکردند برخی هم برای تطهیر خودشان به فوتبال میچسبند برخی برای پست های مختلفی که جابجا میشوند نقشه میکشند و فوتبالی میشوند به هر حال فوتبال هم تطهیر میکند هم کار دولتیان را راه می اندازد (بخصوص در دولت تبخیر امید ) هواخواهی دولت تبخیر از پرسپولیس و دادن جامهای پی درپی به این تیم به هر حال هم سهمی را عاید مردم کرد هم خرجی روی دست دولت نگذاشت میلیونها نفر از مردم (هواداران سرخ ) بدون گوشت و مرغ و روغن و ............شبها به عشق جام و قهرمانی خوابیدند و روزها از بدست آوردن عناوین آینده (تا پایان دولت ) شاد و سرمست شدند حالا پرده های منزل فلان رئیس جمهور چه رنگی بود چه اهمیتی دارد البته از حق هم نباید گذشت برخی از روسا هم به هر حال هم علاقمند به فوتبال هستند هم در جوانی بازی کرده اند
 • حقیقت تلخه IR ۲۲:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  14 3
  کاری به موضع و نظر جناب آذری ندارم ولی همچین برندم برندم می‌کنه انگار استیو جابزه! ایشون در شرکتهای دولتی سمت داشته یه نفر بهش بگه آخه آدمه عزیز، ما هممون تو این کشور داریم زندگی میکنیم و میدونیم تو این کشور آدما چه جوری پست میگیرن، یعنی بعضیا فکر میکنن فقط خودشون میفهمن و بقیه چی تشریف دارن؟! اگه صحبت از تجربه هست که اون سال ۱۳۶۰ میشه چهل سال پیش، کاش میگفت با چه پشتوانه ای سمت داشته؟ نکنه مادرزاد مدیر بدنیا اومده؟!! هر وقت تونست یه شرکت رو از پایه تأسیس کنی و برند کرد اون موقع بیاد منم منم کن ، نه با شرکتهای دولتی و رانت های پشت پرده. مدیر ورزشی که پشتش به کارخانجات صنعتی گرمه واقعا فکر می‌کنه اعجوبه اقتصاد و درآمدزایی هست؟ این اعجوبه اقتصاد، این وارن بافت! چرا به تیمهای غیرصنعتی نمیره
  • فوتبالی IR ۲۲:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
   5 2
   حرفات درسته ولی خوب باید توجه کنیم که آذری ورزشکار بوده و قهرمان وزنه برداری پس اگه تحصیلاتی هم داشته حتما میتونسته براحتی از همین کانال بالا بره
  • حقیقت تلخه IR ۰۰:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۷
   1 0
   در پاسخ به فوتبالی؛ ببینید من بیشتر حرفم روی اینه که ایشون خودشون رو برند در ورزش و فوتبال می‌دونن . من این موضوع رو توهین به شعور خودم می‌دونم. برند تعریف و خصوصیات خاص خودشو داره . در‌حیطه انسانی مثلا در تکنولوژی نام استیو‌جابز، در موزیک تیلور سوئیفت و یا در کارگردانی اصغر فرهادی برند هستن چون همه جای دنیا این افراد رو میشناسن و مختصات کارشون معلومه . در دنیای ورزش برند ایران، کشتی ایران و کشتی گیر ایرانی هست ، همه جای دنیا مطرحه اما در حوزه فوتبال در خارج از مرزها غیر از نام علی دایی و یکی دو نفر مطرح دیگه صحبتی نیس. خلاصه "برند" فوتبال ایران علی دایی هست نه امثال آذری و اگه منظورش مدیریت بوده که در مدیریت برندی نداریم چون فرد شناخته شده ی موفق بین‌المللی که در حال حاضر ایران باشه، نداریم و در مورد بالا اومدن از اون کانالی که صحبت کردین بدونین که این کانال برای همه تحصیل کرده های ورزشکار باز نیس .
 • تتلیتی وحشتناک باهوش ZA ۲۲:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  1 0
  جناب آذری تا صبح پس فردا هم لفظ به قلم صحبت کنی باید توضیح بدی چرا همواره تیم های تحت مسئولیت جنابعالی کیسه گل تیم های عربی و زنگ تفریح آنها در آسیاست جنابعالی که اینقدر هم از خودت تعریف می کنی حتی یک نیمچه افتخار آسیایی هم نداری!
 • سیدرضا IR ۲۳:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  0 0
  از وزیر دولت بسیار موفق امید که تونستن در این هشت سال اوضاع اقتصادی مملکتو سروسامان ببخشن میخوام از این به بعد هنگام دیدن دربی عینک یو وی دار بزنن تا مبادا نور این ستاره ها چشم سرشو هم مثل چشم دل نابیناشده از حسادت کور نکنه
 • محمد IR ۰۲:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۷
  1 1
  آقای آذری به نظر شخص شخیص شما، اگه بگی ستاره سیاره هست، فحشه، یا بگی وزیر مملکت بی شعوره؟
 • بهنام IR ۲۰:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۷
  1 0
  اخه یکی نیست بگه مردک به تو چه ربطی داره یه وزیر کری خانده دوما نتیجه میگیریم که ایتا همش خودشیرینی هستش کا بیاد بسه مدیرعامل کیسه خر هم خودتیو اون کیسه کشا مردک پوفیوز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

یورو ۲۰۲۰

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین