عضو هیأت رئیسه سازمان لیگ فوتبال ایران گفت:‌ نتیجه مسابقه دو تیم سایپا و پیکان تغییر نخواهد کرد.

درودگر تکلیف نتیجه دیدار جنجالی سایپا - پیکان را مشخص کرد

خبرورزشی - صادق درودگر در مورد بازی سایپا و پیکان و انجام ۶ تعویض در تیم پیکان که یک تعویض خارج از ضوابط قانونی بوده است، اظهار داشت: یکی از مواردی که باید به آن توجه کنیم دانش فنی و اطلاعات در مورد آیین‌نامه و دستورالعمل‌ها است و اساسنامه‌های فیفا و فدراسیون فوتبال خودمان است و آیین‌نامه‌های انضباطی و اخلاقی در فیفا و فدراسیون ایران است.

وی افزود:‌ متأسفانه برخی مواقع از مقام‌های مسئول اظهارنظرهایی مطرح می‌شود که این اظهارنظرها منطبق بر واقعیت و اساسنامه و آیین‌نامه‌های جاری در فوتبال نیست. تیم فوتبال پیکان در یک مسابقه به دلیل تعلل چهارم و ناظر بازی و اشتباه مسئولین باشگاه پیکان یک تعویض اضافه انجام داده است؛ این تعویض اضافه شامل جریمه و محرومیت برای تخلف باشگاه پیکان و برای ناظر داور چهارم است. چون باید قبل از مسابقه به تعداد تعویض‌ها کارت تعویض در اختیار داور قرار بگیرد.

عضو هیأت رئیسه سازمان لیگ فوتبال ایران  تصریح کرد: اگر به تعداد تعویض‌ها کارت در اختیار داور قرار داده نشود و تیم‌ها پنج کارت برای تعویض نداشته باشند این از مشکلاتی است که مسئولین برگزاری به آن دامن زده‌اند که کمیته انضباطی باید به آن توجه کند وگرنه پنج کارت باید به هر تیم داده شود و در هر کارتی نام و شماره یک بازیکن نوشته شود اگر این کار انجام شده باشد تیمی نمی‌تواند ۶ تعویض انجام دهد چون فقط پنج برگه تعویض وجود دارد.

وی افزود: باید دید منشأ این تعویض اضافه کجا بوده است آیا کارت یا برگه تعویض اضافی داده شده یا کارت کم بود و چند بازیکن در یک کارت نوشته شده است که همه اینها باید بررسی شود. اما در مورد نتیجه مسابقه باید بگویم نتیجه بازی سایپا و پیکان به هیچ عنوان تغییر نمی‌کند زیرا بازیکنی که کمتر از یک دقیقه یا دو دقیقه بازی کرده و نقشی در بازی نداشته است نتیجه بازی را تغییر نمی‌دهند.

مدیرعامل اسبق باشگاه ملوان گفت: زمانی که در باشگاه ملوان بودم بازیکنی به نام ایور آی‌تی‌سی یا مجوز بازی نداشت چون من در دره آی‌تی‌سی شرکت نکرده بودم و نفر قبل از ما هم که نام کاربری و رمز عبور در دستش بود استعفا کرده بود و رفته بود و ایور برای ما چهار بازی در ملوان بدون آی‌تی‌سی انجام داد که در هر بازی حدود ۲۰ تا ۴۰ دقیقه بازی کرد که پرونده‌اش توسط باشگاه خودش به فیفا ارسال شد؛ فیفا به خاطر این بازیکن نتیجه‌ای از ملوان کسر نکرده فقط فدراسیون فوتبال را به دلیل تعلل جریمه کرد و به هیچ عنوان تغییر نتیجه صورت نگرفت. بنابراین بازی سایپا و پیکان هم تغییر نمی‌کند به هیچ عنوان۳ بر صفر نمی شود فقط محرومیت شامل حال سرپرست تیم، ناظر مسابقه و داور چهارم می‌شود.

درودگر تأکید کرد: به هیچ عنوان بند ۲ ماده ۵ مقررات شامل حال این بازیکن نمی‌شود چون این بازیکن در شرایط کاملاً قانونی با باشگاه قرارداد امضا و قراردادش ثبت شده و برایش کارت بازی صادر شده و در فهرست ذخیره‌های تیم جا گرفته است در لیست هم پذیرفته شده است و فقط اشکال تعداد زیاد تعویض‌ها بوده است. این بازیکن شرایطش دقیقاً به ماده ۶۱ آیین‌نامه انضباطی فوتبال برمی‌گردد و فقط از او استفاده غیرمجاز شده است آن هم از این نظر که به عنوان تعویض ششم وارد مسابقه شده است وگرنه تمام شرایط حضور را در مسابقه داشته است.

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • آریهان DE ۲۱:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
  2 0
  اینم از اون بی سوادا که حرف مفت زده. تخلف تخلفه. تیم پیکان یه تعویض زیادی انجام داد و طبق قانون نتیجه ۳ بر ۰ باید برای سایپا تغییر کنه.برای خودشون قانون در اوردند که بازیکن کاری انجام نداده و موثر نبوده. حرف مفت و مسخره. برو اول قوانین فیفا رو بخون و بعد حرف بزن
 • افروشه IR ۱۳:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
  2 0
  ایشون نقل قول میکنن ایین نامه ندیدن حالا ببینیم چ میشه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

یورو ۲۰۲۰

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین