فریده شجاعی همسر زنده‌یاد پورحیدری گفت: ۹ میلیون دلار که پولی نیست، هر چقدر هم به پادوانی پول بدهند دیگر سلامتی‌اش به این بازیکن و خانواده‌اش بر نمی‌گردد. حالا من هم شکایت می‌کنم.

مثل پادوانی از استقلال شکایت می‌کنیم؛ رفتارشان انسانی نیست/ به خانواده پورحیدری هم بی‌احترامی می‌کنند/ زندگی مدافع برزیلی را تباه کردند

خبرورزشی - با گذشت حدود پنج سال از درگذشت زنده یاد منصور پورحیدری خانواده این پیشکسوت فقید استقلال هنوز نتوانسته‌اند طلب همسر و پدر خود را از باشگاه دریافت کنند. 

فریده شجاعی همسر زنده یاد منصور پورحیدری در گفت‌وگو با خبرورزشی با اطلاع از قطعیت پیدا کردن آسیب نخاعی لئاندرو پادوانی مدافع برزیلی اسبق استقلال و این که تا آخر عمر باید روی صندلی چرخ‌دار به زندگی خود ادامه دهد درباره طلب سال‌های گذشته همسر و پدر فرزندانش لب به گلایه از مدیران باشگاه استقلال گشود. متن این پرسش و پاسخ در ادامه می‌آید:

خانم شجاعی! توانستید طلب منصور خان را از باشگاه بگیرید؟
خیر! متاسفانه این اتفاق هنوز رخ نداده! نمی‌دانم در رابطه با این بی حرمتی چه بگویم؟ واقعاً کار را به جایی رسانده‌اند که می‌خواهم از باشگاه استقلال شکایت کنم. اصلاً کسی جواب ما را نمی‌دهد. اصلا تحویلمان نمی‌گیرند! یکی نیست حرف ما را گوش کند. در این پنج سال که منصور به رحمت خدا رفته است فقط وعده و وعید می‌شنویم. گاهی می‌گویم به خاطر هواداران قید شکایت را بزنم اما از طرفی نمی‌دانم حق فرزندانم چه می‌شود!

آیا خبردار شدید وضعیت پادوانی قطعیت یافته و دیگر نمی‌تواند روی پاهایش بایستد؟
خیلی متاسفم! از این بابت خیلی ناراحت شدم.

پادوانی از استقلال شکایت و درخواست غرامت ۹ میلیون دلاری کرده است. نظرتان در این باره چیست؟
از این بابت واقعا متاسفم! هم برای پادوانی هم برای باشگاه استقلال. البته این را بگویم ۹۰ میلیون دلار هم به پادوانی بدهند دیگر او هرگز سلامتی اش را به دست نخواهد آورد. زندگی او دیگر تباه شده و باید تا آخر عمر روی صندلی چرخدار بنشیند. باشگاه باید در ازای زحمتی که کارکنانش برای آن می‌کشند حق الزحمه شان را بپردازد. چرا این بازیکن نباید بتواند به موقع پولش را دریافت کند که حالا چنین شکایتی و غرامتی گریبان باشگاه استقلال را بگیرد؟ چرا باید کار به فیفا بکشد؟ این رفتارها اخلاقی و انسانی نیست. استقلال باید به موقع پول او را می‌پرداخت.

مثل پادوانی از استقلال شکایت می‌کنیم/ به خانواده پورحیدری هم بی‌احترامی می‌کنند/ زندگی مدافع برزیلی را تباه کردند/ رفتار مدیران استقلال انسانی نیست

چه صحبتی در این باره با مسئولین باشگاه دارید که هر بار به نوعی پادوانی و خانواده‌اش را با وعده و وعید سرکار می‌گذاشتند؟
واقعا برایشان متاسفم! مدیران استقلال برای من قابل احترام هستند چون به هر حال در استقلال مدیریت می‌کنند و باری از دوش این باشگاه برمی‌دارند اما این را درباره خودمان می‌گویم که منصور هم کم کسی نبود. او ۵۰ سال برای استقلال تلاش کرد و در هر کسوتی به این مجموعه خدمت کرد. همیشه هم از حقوقش گذشت و خانواده اش را در وهله دوم قرار داد. او اگر یک کارمند ساده باشگاه بود امروز لااقل یک حقوق بازنشستگی برای فرزندانش باقی می‌ماند. اما نه تنها هیچ وقت از استقلال چیزی نگرفت بلکه حالا پس از ۵ سال و این همه خواهش و التماس از طرف خانواده اش برای دریافت حق و حقوقش باز هم به ما بی حرمتی می‌کنند و اسباب ناراحتی من و فرزندانش را فراهم می‌سازند. شما ببینید پنج سال پیش طلب منصور چه ارزشی داشت و امروز ارزشش چقدر شده است.

تصمیم بعدی‌تان در این شرایط چه خواهد بود؟
قطعاً از راه قانونی این موضوع را پیگیری می‌کنم. همانطور که هواداران، پادوانی را حمایت کردند که برای گرفتن حق و حقوقش از باشگاه شکایت کند حتم دارم آنهایی که منصور پورحیدری و خانواده اش را می‌شناسند هم از این تصمیم ما حمایت می‌کنند چون من از حق خودم گذشته ام و فکر می‌کنم منصور هم اگر زنده بود در این باره به من همین را می‌گفت اما حالا که او در قید حیات نیست من نمی‌توانم از حق فرزندان منصور بگذرم.

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 9
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • یاشار ۲۴ ابدی IR ۲۰:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۱
  11 0
  در ابتدا روح اسطوره های واقعی استقلال شاد و قرین رحمت ( ناصر خان و منصور خان ) خانم پورحیدری فارق از طرفداری از رنگ آبی و قرمز ، متاسفانه همگی میدونیم فوتبال ما فقط اسم حرفه ایی داره و اصلا حرفه ایی نیستیم ! این کری خوانی های فضای مجازی هم فقط برای فراموش کردن دردهامون هست وگرنه اگه واقع بین باشیم میفهمیم حرفه ایی نیسنیم . هر دو تیم بزرگ کشوز تا دلتون بخواد درگیر اینجور پرونده های معوقه هستن و چقدر ناراحت کننده هست . امیدوارم واقعا روزی برسه که به معنای واقعی حرفه ایی بشیم و حق هیچ پیشکسوتی بر گردن باشگاه هامون نباشه
 • حامد IR ۲۰:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۱
  5 2
  تنها آدم حسابی کل این مکتب مرحوم پورحیدری بود. خدا رحمتش کنه.
 • رفیق امیر پرسپولیسی IR ۲۰:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۱
  1 9
  با اینکه پرسپولیسی هستم ولی باید بگم که یک پدر هیچ وقت از فرزندش شکایت نمی کند حالا اگر شما از استقلال شکایت کنید خیلی عجیبه
 • حاتم IR ۲۱:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۱
  6 0
  شاید الان استقلالیا بمن انگ رنگی بزنن ولی قدیمی های اینجا میدونن که من استقلالی هستم،خانواده محترم مرحوم پورحیدری و پادوانی باید تا ریال آخر حقشون رو بگیرن،این پولایی که بابت انتقال مجید حسینی و صیادمنش اومد باشگاه چی شد؟پولای کارگزار و اسپانسر چی میشه؟الان فتحی کجاست که میگفت ریالی بابت فسخ قرارداد شفر نمیدیم؟!چند سال باید این مدیرای بی لیاقت دل هوادار رو خون کنن و به ریشمون بخندن؟حقوق چند ده میلیونی برای اوناست و سرخوردگی و ناامیدی برای ما هوادارا.
 • محمدطاها IR ۲۱:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۱
  7 2
  خب واقعا تا شکایت نکنند باشگاه پولی نمیده کلا عادی شده‌، خیلی‌ شرم‌ آوره خانواده مرحوم‌ پورحیدری رو‌ اینقدر اذیت می کنند و هنوز طلبش رو ندادن..منصور پورحیدری جایگاهی بی بدیل در تاریخ باشگاه استقلال دارد جدا از افتخاراتی که با استقلال کسب کرد حضور بی منت و بدون شرط او‌ کنار استقلال در همه سالها نشان از عشق خالص او به استقلال داشت.. اینو میدونم مرحوم‌ پورحیدری یه زمانی زندگیشو برای استقلال فروخت‌ خیلی زشته بعد از چند سال هنوز طلبش رو ندادند..
 • javad US ۲۲:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۱
  0 2
  faghat bebinid ke cheghadr in afrad pooul darand ke in khanoum migoyad ( million ke pouly nist
 • فرشید55 IR ۲۲:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۱
  5 3
  حقتو بگیر با هر روشی که میتوانی.
 • محمدرضا IR ۲۲:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۱
  10 8
  وقتی میگیم مکتب تیمشون کثیفه به خاطر همی چیزاست کیسه به اسطوره هاش احترام نمیگذاره وپولشون رو نمیده انقدر ندادن اسطوره هاشون فوت کردن اینها با خودشون مشکل دارن معلوم نیست چند به چندن انوقت پول دارن ملیچ و دیاباته از فرانسه وایتالیا بخرن ولی برای اینها نه
 • مهرشاد IR ۰۸:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۱
  1 1
  مشکل از مکتب کیسه نیست تقصر داور و وزیر ارتباطات و .........

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =
Topic[id:129, title:چهره‌ها] - __ [] __

یورو ۲۰۲۰

Topic[id:129, title:چهره‌ها] - __ [] __
Topic[id:129, title:چهره‌ها] - __ [] __
Topic[id:129, title:چهره‌ها] - __ [] __
Topic[id:129, title:چهره‌ها] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:129, title:چهره‌ها] - __ [] __
Topic[id:129, title:چهره‌ها] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:129, title:چهره‌ها] - __ [] __
Topic[id:129, title:چهره‌ها] - __ [] __

پربازدیدترین