سعید عزیزیان دروازه‌بان سابق تیم ملی گفت: لو رفتن ترکیب تیم ملی ساعاتی پیش از انتشار رسمی، خیانت در حق ۸۰ میلیون ایرانی است.

خیانتکاری که ترکیب تیم ملی مقابل بحرین را لو داد/ شبانه با سرمربی تصمیم می‌گرفتیم؛ صبح ترکیب لو رفته بود!

خبرورزشی تیم ملی فوتبال کشورمان در دومین دیدار دور برگشت مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با نتیجه ۳ بر صفر بحرین را شکست داد. از اتفاقات مهم در این دیدار کسب اولین پیروزی تیم ملی فوتبال کشورمان در خاک بحرین مقابل این تیم و البته انتشار فهرست اصلی تیم ملی پنج ساعت قبل از شروع بازی بود.

سعید عزیزیان در گفت‌وگو با خبرورزشی درباره این دیدار و اتفاقات حاشیه صحبت کرد:

بازی ایران و بحرین را چطور ارزیابی کردید؟

در نیمه اول بازی چنگی به دل نمی‌زد. یعنی ما به آن شکلی که باید کار نکردیم که شاید به فشار روحی روانی ناشی از دیدار با بحرین بر می‌گشت. اما در نیمه دوم با ورود سامان قدوس وضعیت متفاوت شد.

بیشتر در این باره توضیح می‌دهید؟

با حضور قدوس در خط میانی، توپ‌های بیشتری به فورواردها رسید و توانستیم لایه‌های دفاعی بحرین که تصمیم داشتند مانع از رسیدن توپ به مهاجمان شوند را بشکنیم. در آن دقایق طارمی‌و سردار آزمون به خوبی توانستند با توپ گیری از خط‌هافبک ایجاد موقعیت گلزنی کرده و هر دو نفر به گل برسند. در واقع مشخص شد که با تحرک بیشتر در خط میانی، تیم ما خط حمله فوق العاده عالی دارد.

بیرانوند در این دیدار چطور بود؟

بحرینی‌ها خیلی نتوانستند در این دیدار روی دروازه ما فشار ایجاد کنند. با این همه بیرانوند یک گلر بین المللی است که به تنهایی وزنه ای برای تیم ملی کشورمان محسوب می‌شود. قطعا اگر هم فشاری روی دروازه ما بود بیرانوند از پس آن بر می‌آمد.

آدم خیانت کاری که ترکیب تیم ملی را در بحرین لو داد پیدا کنید/ صبح در اتاق سرمربی حرف می زدیم، ظهر ترکیب تیم را می دانستند

اتفاق ناخوشایند قبل از شروع بازی انتشار فهرست تیم ملی پنج ساعت قبل از آغاز این دیدار بود. شما با سالها سابقه ملی و باشگاهی تا حالا چنین تجربه ای داشته اید؟

متأسفانه ما در استقلال هم که بودیم شب قبل از بازی در اتاق سرمربی می‌نشستیم و روی ارنج اصلی بازی فردا فکر می‌کردیم تا در نهایت به یک ترکیب نهایی می‌رسیدیم. بازیکنان تیم هم، روز بعد پس از صرف ناهار تازه متوجه می‌شدند که ترکیب چه بوده! ولی از همان ابتدای صبح می‌دیدیم که ترکیب استقلال بیرون رفته و خیلی از کانال‌ها و صفحات مجازی آن را منتشر کرده‌اند!

چطور چنین اتفاقی رخ می‌داد؟

این اتفاق خیلی بد است. ما در هر صورت این یک خانواده هستیم و اعضای خانواده نباید در حق خودشان جفا کنند. وقتی این بحث به تیم ملی کشیده می‌شود موضوع ۸۰ میلیون ایرانی وسط می‌آید. اینکه بحرینی‌ها چند ساعت قبل از بازی ترکیب ما را می‌دانستند خیانت در حق میلیون‌ها ایرانی است.

چه نهادی یا نهادهایی باید این موضوع را پیگیری کنند؟

قطعاً حراست وزارت ورزش یا حراست فدراسیون فوتبال باید به این مسئله ورود کنند. بالاخره یک نفر از درون تیم ملی ترکیب را به بیرون می‌دهد. این فرد خیانت کار است و عرق ملی ندارد. تکرار این اتفاق می‌تواند در دیدار مقابل عراق برای ما دردسرساز هم بشود.

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • حمید کلباسی IR ۱۸:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
  18 1
  اولا ایران نباید از مقابله با تیمهای ضعیفی مانند عراق و بحرین واهمه ای داشته باشد ثانیا باید تلفنهای همراه بازیکنان قبل از اعلام ترکیب تیم تا پایان مسابقه از آنها گرفته شود . ثالثا مربی می تواند 2 ترکیب متفاوت را قبل از بازی اعلام کند و در آخرین لحظه ترکیب اصلی را به زمین بفرستد .
  • میلاد IR ۱۹:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
   22 2
   حمیدخان از روز قبل تقریبا بازیکنان اصلی مشخص میشن تا امادگی ذهنی پیدا کنن .نمیشه چند دقیقه به بازی ترکیبو اعلام کرد . بازیکنان دچار اشفگتی ذهنی میشن
  • حمید کلباسی IR ۱۹:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
   7 0
   بر اساس قوانین جدید هر تیم فوتبال می تواند 5 تعویض در یک بازی انجام دهد . در نیمه دوم بازی ایران با بحرین با ورود سامان قدوس ، تیم ما دچار تحول مثبت شد و 3 گل در گلدان خشک بحرین کاشت ؛ وقتی 5 بازیکن خسته یا نا آماده با بازیکنان آماده تر از آنان تعویض شوند مسلما نتیجه بهتری می گیریم البته باید عامل یا عاملان عمل زشت و نا جوانمردانه جاسوسی از تیم ملی بصورت محرمانه مجازات شود
  • شاهرخ خان: IR ۲۰:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
   2 4
   وقتی تیم اصلی تیم معلومه و بازیکنهای تمرینی تیم هم معلومند پس حدس زدن ترکیب نهایی تیم کار سختی نیست. البته اگه خبرنگار یا عکاسی تو تمرینها حاضر باشه که دیگه لازم نیست دنبال سوزن (جاسوس) تو انبار کاه بگردیم. در ضمن ترکیب تیم توسط اعضای کادر فنی لو میره نه بازیکنا. چون اونا از همه جا بی‌خبرند. پس بهتره تو استقلال به اعضای کادر فنی شک کنی برادر. در ضمن تیمی که بخواد از لو رفتن ترکیب تیمش چند ساعت قبل از بازی قالب تهی کنه به درد لای جرز میخوره. اگه تیمی خوب باشه و کادر فنی خبره‌ای داشته باشه و تیم حریفو خوب آنالیز کرده باشه از هیچ تیمی نباید بترسه. فرضا شما با برزیل هم که بازی کنی با یه آنالیز درست میتونی ازش امتیاز بگیری. مجبور نیستی که بی‌محابا حمله کنی. یه زمانی بهتره دفاعی بازی کنی و چشم به ضدحمله‌ها ببندی. مهدی تارتار بهترین مربی داخلی‌ایه که تو این سالها دیدم. همیشه براساس داشته‌هاش بازی میکنه و از تیمهای بزرگ و پرمهره امتیاز میگیره. شک ندارم اگه پرسپولیسو دستش میدادن کارش بهتر از یحیی بود. یحیی خیلی خوبه ولی همیشه جلوی استقلال ترسو بازی کرده. شاهد مثالم هم چند دربی گذشته است.
 • تاج IR ۱۰:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
  0 1
  خبرنگار پرسپولیسی که بتازگی در فدراسیون پست گرفته و 24 دم پر بازیکنان هست و حتی با قائدی و طارمی در بحرین درگیر شده مسئول انتشار ترکیب بوده! حالا رسانه ها تا کی میخوان این موضوع را ماله بکشن خدا میدونه.
 • افشین رضایی IR ۱۸:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
  0 0
  قبلاهم بوده درتیم ملی یا باشگاهها به ویژه از طرف عربها پول میدند که بد بازی کنند یا خیانت کنند
 • کامیار فرزام IR ۲۰:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
  1 0
  تنها کسی که اینکار رو میکنه همون بازیکن کیسه کشا هست همون که زیرآب محمود کتری رو با قهر کرد و موقع بازی آلومینیوم اومد تو ترکیب بدون تمرین با فشار وریا مکتب کثیف کیسه کشا همینه وطن فروشی به عربهای دوزاری عرعرستان و مابقی حاشیه خلیج فارس،نمونه بارزش ایمیل و زیرآب زدن برای سرورشون پرسپولیس واسه آل کثیر و بعد نامه پشت نامه برای شکایت النصر از پرسپولیس،زمستان رفت سیاهی موند واسه زغال اون خبر میده وریا میده ادمین کانالها،همینطور که این دو نفر زیر پای کتری رو خالی کردن تا دلال جک تری دی بیاد،چون خودش که لیاقت نداشت بیاد سرمربی بشه مجبور به ایجاد تفرقه و باند بازی از طریق مهدی قاتل و وریا .... مال ،کرد و پولهای که تو کانالها خرج کرد مایه سرافکندگی خجالت ایران هستن این هواداران کیسه کشا و تیمشون و پیشکسوتان فضاییشون بالا برید پایین بیایید پرسپولیس سرور و آقای شماست و باید جلو تیم و هواداران پرسپولیس تعظیم کنید ولاغیر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __

یورو ۲۰۲۰

Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __

پربازدیدترین