تیم منتخب و پنج نفره کشتی آزاد کشورمان با کسب ۳ مدالطلا، یک نقره و یک برنز بر سکوی نایب قهرمانی مسابقات جام زیلکوفسکی لهستان ایستاد. 

نایب‌قهرمانی تیم ۸ نفره کشتی‌ آزاد با ۵ طلا، نقره و برنز

خبرورزشیمسابقات بین‌المللی کشتی‌آزاد جام زیلکوفسکی لهستان به‌عنوان آخرین مرحله از سیستم رنکینگ اتحادیه‌جهانی‌کشتی برای المپیک ۲۰۲۱ توکیو و همچنین رنکینگ مسابقات قهرمانی‌جهان ۲۰۲۱ نروژ در شهر ورشو لهستان برگزار و با درخشش شاگردان غلامرضا محمدی دقایقی پیش به پایان رسید. 

تیم منتخب کشتی‌آزاد کشورمان به‌منظور مشخص شدن تکلیف نفرات باقیمانده اعزامی به بازی‌های المپیک ۲۰۲۱ توکیو در اوزان ۷۴، ۹۷ و ۱۲۵ کیلو، با ۸ کشتی‌گیر در ۴ وزن در این مسابقات شرکت کرده بود با ۳ مدال طلای مصطفی حسین‌خانی، محمدحسین محمدیان، امیرحسین زارع در اوزان ۷۴، ۹۷ و ۱۲۵کیلو، یک نقره و یک برنز علی شعبانی و علیرضا کریمی در وزن ۹۷ کیلو و کسب ۸۷ امتیاز بعد از آمریکای ۱۳۰ امتیازی و بالاتر از لهستان میزبان ۸۷ امتیازی به مقام نایب قهرمانی رسید. 

نتایج آزادکاران کشورمان در جام زیلکوفسکی به این شرح است:  

* ۶۱ کیلو: مسابقات به‌صورت دوره‌ای و در دو گروه برگزار شد. رضا اطری در دور اول گروه B با نتیجه ۴ – یک مغلوب نورسلیم سانایف دارنده مدال‌های نقره و برنز جهان (قزاقستان) شد. دور دوم ۱۱ – ۵ از سد جهانگیرمیرزاتراب‌اف قهرمان‌آسیا (ازبکستان) گذشت و در نیمه‌نهایی مقابل راوی کومار دارنده مدال برنز جهان و قهرمان‌آسیا (هند) ۷ – ۴ مغلوب شد. در دیدار رده‌بندی، مجدداً مقابل نورسلیم سانایف (قزاقستان) برای دومین بار و این دفعه با نتیجه ۵ – صفر شکست خورد و چهارم شد.

* ۷۴ کیلو: مصطفی حسین‌خانی بعداز استراحت دور اول، مقابل کامیل ریبسکی میزبان (لهستان) ۷ – صفر برنده شد. در مرحله نیمه‌نهایی مقابل حاجی‌مراد گادجیف (آذربایجان) ۳ – صفر به پیروزی رسید، درفینال هم فرانک چامیزو کشتی‌گیر کوبایی‌الاصل، قهرمان‌جهان و دارنده مدال برنز المپیک (ایتالیا) کشتی نگرفت تا نماینده کشورمان روی سکوی قهرمانی بایستد. 

یونس امامی دیگر نماینده کشورمان در این وزن، دور اول ۱۰ – صفر مقابل دنیس پالوف (اوکراین) به‌پیروزی رسید. دور بعد ۴ – ۲ مغلوب حاجی‌مراد گادجیف (آذربایجان) شد و باتوجه به شکست گادجیف مقابل حسین‌خانی، امامی از دور رقابت‌ها کنار رفت. 

* ۹۷ کیلو: محمدحسین محمدیان دور اول مقابل کالین مور (آمریکا) با نتیجه ۱۱ – صفر به پیروزی رسید. بانتیجه۱۰ – صفر از سد سریک باخیتخانوف (قزاقستان) گذشت. در همین گروه علیرضا کریمی نیز پس از استراحت در دور نخست، دور دوم مقابل آبراهام کونیدو روانو کشتی‌گیر کوبایی‌الاصل و دارنده برنزجهان (ایتالیا) که دور قبل شریف شریف‌اف قهرمان جهان‌والمپیک از (آذربایجان) را مغلوب کرده بود، ۱۱ – یک به‌پیروزی رسید و حریف محمدیان در نیمه‌نهایی شد. محمدحسین محمدیان در دیدار نیمه نهایی با نتیجه ۲ – ۲ مقابل علیرضا کریمی به پیروزی رسید و به فینال رفت. کریمی نیز راهی دیدار رده‌بندی شد.
درآن‌سوی جدول نیز علی شعبانی دیگر نماینده کشورمان پس‌از استراحت در دور نخست، مقابل ماگومد حاجی‌نوراف دارنده مدال برنزجهان (مقدونیه) با ۹ – ۲ به پیروزی رسید و در نیمه‌نهایی مقابل علیشیر یرگالی نایب‌قهرمان آسیا (قزاقستان) ۷ – ۲ پیروزشد ودر فینال هم محمدیان ۱ – ۱ از سدشعبانی گذشت تا هر ۳ نماینده کشورمان روی سکوهای اول، دوم و سوم ۹۷ کیلو بایستند.  

* ۱۲۵ کیلو: امین طاهری دور اول مقابل اولگ بولتین قهرمان‌آسیا (قزاقستان) با نتیجه ۵ – یک به پیروزی رسید. دور بعد ۶ – ۳ مقابل یوسف حمیدا (مصر) مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در مرحله بعد، طاهری از دور رقابت‌ها کنار رفت. 

امیرحسین زارع دیگر نماینده کشورمان در همین وزن، دور اول استراحت کرد. دور دوم مقابل دیالدین عبدالمطلب (مصر) ۱۰ – صفر به پیروزی رسید. در نیمه‌نهایی الکساندر کولدوفسکی (اوکراین) را با نتیجه مشابه ۱۰ – صفر مغلوب کرد و در دیدار فینال نیکولاس گویازدوفسکی دارنده برنزجهان (آمریکا) را ۶ – یک شکست داد و سه اخطاره کرد و به مدال طلا دست یافت.

اسامی نفرات برتر اوزان دهگانه به این شرح است: 

* ۵۷ کیلو: ۱- استفان میچیچ (صربستان) ۲- بکا بوجیاشویلی (گرجستان) ۳- محمودجان شاوکاتوف (ازبکستان) ایران نماینده نداشت.

* ۶۱ کیلو: ۱- غلام‌جان عبداله‌اف (ازبکستان) ۲ – کومار راوی (هند) ۳- نورسلیم سانایف (قزاقستان) ۴- رضا اطری (ایران)

* ۶۵ کیلو: ۱- جان دیاکومیهالیس (آمریکا) ۲- ادوارد گریگوریف (لهستان) ۳- جوزف مک کنا (آمریکا) ۴- واسیلی شوپتار (اوکراین) ایران نماینده نداشت.

* ۷۰ کیلو: ۱- الک پانتالئو (آمریکا) ۲- جیمز گرین (آمریکا) ۳- حاجی علی‌اف (آذربایجان) ایران نماینده نداشت.

* ۷۴ کیلو: ۱- مصطفی حسین‌خانی (ایران) ۲- فرانک چامیزو (ایتالیا) ۳- حاجی‌مراد گادجیف (آذربایجان) و دانیار کایسانوف (قزاقستان) ۸- یونس امامی (ایران) 

* ۷۹ کیلو: ۱- اخسربک گولایف (اسلواکی) ۲- رشید کوربانوف (ازبکستان) ۳- ماتئوس کامپیک (لهستان) و واسیلی میخایلوف (اوکراین) ایران نماینده نداشت.

* ۸۶ کیلو: ۱- زاهید والنسیا (آمریکا) ۲- ساندرو آمیناشویلی (گرجستان) ۳- چزاری سادوفسکی (لهستان) و مایلز امینه (سن مارینو) ایران نماینده نداشت.

* ۹۲ کیلو: ۱- زبیگنیو بارانوفسکی (لهستان) ۲- ایلیا آرچیا (اوکراین) ۳- کریستوف سادوویک (لهستان) و ناتان جکسون (آمریکا) ایران نماینده نداشت.

* ۹۷ کیلو: ۱- محمدحسین محمدیان (ایران) ۲- علی شعبانی (ایران) ۳- علیرضا کریمی (ایران) ۳- علیشیر یرگالی (قزاقستان)

* ۱۲۵ کیلو: ۱- امیرحسین زارع (ایران) ۲- نیکولاس گویازدوفسکی (آمریکا) ۳- الکساندر کولدوفسکی (اوکراین) و یوسوپ باتیرمورزایف (قزاقستان) ... ۷- امین طاهری (ایران)

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =
Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __

یورو ۲۰۲۰

Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __
Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __
Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __
Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __
Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __
Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __

پربازدیدترین