فیلم لاله سرگذشت قهرمانی اتومبیلرانی کشورمان لاله صدیق است؛ داستان تلاش، شکست ناپذیری و قدرت یک بانوی اتومبیلران که با تمام محدودیت‌ها توانست قهرمان اتومبیلرانی کشور شود. فیلمی که لاله صدیق درباره آن صحبت کرده است.

قهرمان ایرانی: همه از شباهتم به آنجلینا جولی می‌گفتند؛ قرار بود نقشم را بازی کند/ حرف‌های قهرمان اتومبیلرانی از پروژه سینمایی جنجالی دوره احمدی‌نژاد

خبرورزشی - محدثه جوادی: فیلم لاله سرگذشت قهرمانی اتومبیلرانی کشورمان لاله صدیق است، داستان تلاش، شکست ناپذیری و قدرت یک بانوی اتومبیلران که با تمام محدودیت‌ها توانست قهرمان اتومبیلرانی کشور شود.

این فیلم به کارگردانی و نویسندگی اسدالله نیک‌نژاد و تهیه کنندگی پروانه پرتو یکی از جنجالی‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران است. فیلمی که قرار بود در یکی از کشورهای عربی فیلمبرداری شود و آنجلینا جولی در آن بازی کند اما در ایران فیلم‌برداری شد و بازیگرانی همچون، لیلا اوتادی، سام قریبیان، ایرج نوذری، میترا حجار و نیکی کریمی در آن بازی کردند.

لاله صدیق قهرمان اتومبیلرانی کشورمان که داستان زندگی او ماجرای این فیلم جنجالی است شیفته این فیلم شده است و معتقد است کارگردان، سنگ تمام گذاشته و مردم باید حداقل یکبار این فیلم را ببینند.

لاله صدیق به دلیل اینکه به بازیگری علاقه نداشته در این فیلم بازی نکرده است و یک بازیگر ناشناخته نقش او را اجرا کرده است. صدیق می گوید شیفته بازی این نابازیگر شده است.

چرا این فیلم جنجالی شد؟

«لاله» پروژه سینمایی جنجالی دوره احمدی‌نژاد با ۱۰ میلیارد تکمیل شده است. جمال شورجه عضو اسبق شورای‌ عالی سینما در سال ۱۳۹۱ به مهر گفته بود: چند سال پیش که محمود احمدی نژاد رئیس‌جمهوری (اسبق) به نیویورک سفر کرده بود از نخبگان مقیم آمریکا دعوت کرد تا دیداری با او داشته باشند. در آن زمان از اسدالله نیک‌نژاد هم برای حضور در این جلسه دعوت شد. در همین جلسه برای نخستین‌بار نیک‌نژاد طرح «لاله» را برای احمدی نژاد خواند. این کارگردان در ادامه عنوان کرد که این فیلم قرار بود با فیلمنامه اولیه با این شرط که خانم لاله صدیق به اتفاق همسرش در آمریکا پناهنده شود ساخته شود اما نیک‌نژاد نپذیرفته و ادامه روند ساخت این پروژه را متوقف کرده است. در نتیجه این مذاکرات نیک نژاد موافقت ضمنی رئیس‌جمهوری مبنی‌ بر ساخت این فیلم را کسب کرد.

 پس از ملاقات اولیه، احمدی‌نژاد بار دیگر ایشان را دعوت کرد که به مرکز استقرار هیات ایرانی بیاید و نیک‌نژاد هم علیرغم مشکلاتی که برای ایشان به عنوان شهروند آمریکایی پیش می‌آمد خودش را در خطر انداخت و در جلسات مختلفی که رئیس جمهوری حضور داشت، حاضر شد.

قهرمان ایرانی: همه از شباهتم به آنجلینا جولی می‌گفتند؛ قرار بود نقشم را بازی کند/ حرف‌های قهرمان اتومبیلرانی از پروژه سینمایی جنجالی دوره احمدی‌نژاد

اختلاف بر سر حمایت ۵ میلیارد تومانی از این فیلم در بین سینماگران به قدری در آن زمان زیاد شد که پای کمیسیون فرهنگی مجلس نیز به پروژه سینمایی لاله کشیده شد و اعضای کمیسیون تشخیص دادند که ساخت این فیلم از اولویت‌های فرهنگی ایران نیست بنابراین از جواد شمقدری (رئیس سازمان سینمایی وقت) و سیدمحمد حسینی (وزیر ارشاد دولت احمدی نژاد) توضیح خواستند. این دو مسئول فرهنگی نیز به اعضای کمیسیون فرهنگی قول مساعد دادند که اولویت‌های فرهنگی با فیلمنامه‌ای کاملاً ایرانی‌ شده در فیلم سینمایی «لاله» در نظر گرفته شود.

اسدالله نیک‌نژاد پیش از این در واکنش به مخالفت‌ها با این فیلم سینمایی گفته بود: «درباره «لاله» مزخرف زیاد گفته و شنیده می‌شود. ولی واقعیت یک روی بیشتر ندارد.

حرف‌های لاله صدیق  قهرمان اتومبیلرانی کشورمان که داستان زندگی او ماجرای این فیلم جنجالی شده است را در گفتگو با خبرورزشی بخوانید:

چه شد که خودتان در فیلم بازی نکردید؟

زمانی که بحث ساخت فیلم لاله مطرح شد من ایران نبودم و داشتم کارهایم را برای مهاجرت به آمریکا انجام می‌دادم. اما اگر آن زمان ایران هم بودم هیچوقت قبول نمی‌کردم که خودم در فیلم بازی کنم.

چرا قبول نمی‌کردید؟

بازیگران باید تحت فرمان کارگردان باشند و هرچه که او گفت گوش بدهند اما من روحیه دستور پذیری ندارم. به خاطر همین روحیه نمی‌توانم بازیگر شوم. من دوست دارم کاری که خودم دوست دارم را انجام دهم نه کاری که دیگران به من می‌گویند.

کارگردان در مورد انتخاب بازیگر با شما مشورت کرد؟

خیر، کارگردان هیچ مشورتی با من انجام نداد. ساخت فیلم لاله سال‌ها طول کشید و روند ساخت فیلم چندین بار تغییر کرد. قرار بود آنجلینا جولی شخصیت لاله را بازی کند که به دلیل یک سری مسائل این اتفاق نیفتاد.

قهرمان ایرانی: همه از شباهتم به آنجلینا جولی می‌گفتند؛ قرار بود نقشم را بازی کند/ حرف‌های قهرمان اتومبیلرانی از پروژه سینمایی جنجالی دوره احمدی‌نژاد

آنجلینا جولی؟

بله، من چندین سال پیش در مسابقات فرمولای بحرین شرکت کرده بودم، در آن جا همه از شباهت من به خانم آنجلینا جولی صحبت می‌کردند، قرار بود او در فیلم بازی کند و فیلم‌برداری در یکی از کشورهای عربی باشد اما این اتفاق نیفتاد، فیلم‌برداری در ایران انجام شد و سارا امیری شخصیت لاله را بازی کرد.

از بازی سارا امیری راضی بودید؟

بسیار زیاد؛ او بازی درخشانی از خود به نمایش گذاشت. با اینکه سوپر استار نبود اما به خوبی از پس بازی این نقش برآمد. من در حین تماشای فیلم بارها او را تحسین کردم و از دیدن بازی قوی او لذت بردم. بازیگر به این دلیل معروف نبود تا بیشتر تمرکز مخاطبان روی داستان باشد و به نظرم کار هوشمندانه ای بود.

نظر شما درباره فیلم چه بود؟

فیلم پیام نافذی داشت، با اینکه داستان زندگی خودم بود اما تحت تاثیر فیلم قرار گرفتم. یک دختر با تمام محدودیت‌ها، قهرمان اتومبیلرانی می‌شود. با تمام مشکلاتی که جلویش سبز می شود می‌جنگد و تلاش می‌کند. این فیلم می تواند طرز تفکر مخاطب را عوض کند. من واقعا این فیلم را دوست داشتم و فکر می‌کنم همه باید یک بارهم که شده این فیلم را ببینند.

قهرمان ایرانی: همه از شباهتم به آنجلینا جولی می‌گفتند؛ قرار بود نقشم را بازی کند/ حرف‌های قهرمان اتومبیلرانی از پروژه سینمایی جنجالی دوره احمدی‌نژاد

قصد راه اندازی یک آکادمی برای بانوان را ندارید؟

بله، خیلی وقت است که به فکرش هستم. در سال‌های آینده به سراغش می‌روم تا راه را برای بانوان کشورم هموار کنم. این کار تلاش بسیار زیادی می‌خواهد، امیدوارم بتوانم از پس آن بربیاییم.

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 33
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 9
 • فاطی تی تی IR ۱۴:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
  31 1
  الان کدومشون شبیه انجلینا جولیه دقیقا؟
  • حقیقت تلخه IR ۱۴:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
   21 3
   اون یکی خخخ!! اون طرفی هم شبیه اسکارلت جوهانسون هست دیگه !
 • مهیار GB ۱۵:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
  19 2
  شخص وسطی بیشتر به آنجلینا جولی میزنه تا اون دو نفر دیگه.
 • اامیر IR ۱۷:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
  41 0
  اگه شما شباهتی دیدین به ماهم بگین:))))))))
 • تتلیتی وحشتناک باهوش US ۱۸:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
  21 24
  تیم ملی فردا بازی داره تمرکزتون به این ورزشهای افاده ای و ملال اور نباشه
 • مجیدم IR ۲۰:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
  6 27
  حالاچراپناهنده امریکابایدمیشد.!! ما آخرش نفهمیدیم لاله توایران هست یا تو امریکا داره رانندگی میکنه؟؟ شایدهم برای فرمول یک امریکا وپناهندگی سوگندنامه یادکرده که درموقع جنگ باماشینش ازروی مردمش رد بشه. چون شرط سیتی زن شدن هست
 • ماهان IR ۲۱:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
  22 4
  نمیدونم کجاش شبیه آنجلیناجولی؟؟!!
  • ...... IR ۰۱:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
   4 1
   به نظر من واقعا زیاد شبیه نیست
 • السا IR ۲۱:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
  31 1
  حالا هر کی میره ی کامپوزیت میذاره و ژل میزنه میگه انجلینا شدم
 • پژمان IR ۲۱:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
  25 2
  خخخ . شباهت با آنجلینا؟؟؟!!!!!! بعضیها خیییلی تو توهماتن .
 • ایرانی IR ۲۲:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
  26 1
  بایدبگم ملکه زیبایی امریکا هم شبیه منه.....
 • جروم IR ۲۳:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
  5 1
  کجاش شبیه آنجلیناس
 • فرشته روی هوا IR ۲۳:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
  10 2
  شما شبیه خودتم نیستی چه برسه به یکی دیگه. سحر تبر هم فکر میکرد شبیه آنجلینا جولیه ! البته همه هنرپیشه‌های آمریکایی با غلو زیادی به مردم معرفی شدند یعنی اگه دقت کنی میبینی اونقدری که تبلیغ میشن خوب نیستن
 • Xraxes IR ۲۳:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
  5 4
  مردم ما همين يكم مشهور ميشن مثل اين بنده خدا زود جو زده ميشن برن امريكا يا كانادا پناهندگي به هر نحوي بگيرن بعد بيان ادعا كنن من كشورم رو دوست داشتم ناچار شدم برم ادم حالش گرفته ميشه از اين دورنگيها وفيلم بازي كردن
 • عظیمی ۰۰:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
  11 1
  این کجاس شبیه انجلیا جولی هس چه اعتماد به نفسی
 • راضی IR ۰۰:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
  3 18
  خاک‌برسرکسایی‌که‌شباهت‌داشتن‌به‌یک‌فاحشه‌صهونیستی‌غاصبی‌مثل‌جولی‌روافتخارمیدونن‌خدالعنتتون‌کنه‌که‌شباهت‌به‌یک‌فاحشه‌‌بی‌همه‌چیزصهونیستی‌روافتخازوشرف‌میدونن
 • بینام IR ۰۰:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
  6 2
  دندون عقلش شبیه آنجلیا جولی هست..... یکی نیست بگه اعتماد بنفست رو از کدوم بازیگر به ارث بردی لاله جون
 • عابد IR ۰۱:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
  2 9
  شما خوشگلتر ازاون بیگانه هستید...
 • گلی IR ۰۱:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
  9 0
  آنجلینا یه کم شبیه منم هست کلا به خاطر همین معروف شده
 • مونا IR ۰۳:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
  8 1
  هیچ شباهتی ب آنجلینا ندارن کمی ازتوهم خارج بشید
 • کامیار فرزام IR ۰۸:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
  4 2
  واقعا درود به شخصیت و اراده و وجود این بانو عزیز،با این همه محدودیتهای قرون وسطایی کشورمون که برای خانمها هست همچین نابغه های پیدا میشن تا با وجود همه فشارها و سختی ها و ناهنجاری های جامعه علیه اشون از صد تا مرد با اراده و موفق تر هستن ولی حسادت کینه نمیزاره پیشرفت این عزیزان رو ببینید،شرکت تو فرمولای بحرین و دهها مسابقه حرفه ای دنیا که همه بزرگان این رشته شرکت میکنن باعث غرور و افتخار واسه همه ما ایرانی ها باید باشه که یک بانو ایرانی افتخارآفرینی میکنه مردهاش با بیشترین امکانات نتونستن یه ذره از افتخارات ایشون رو داشته باشه،گوگل سرچ کنید آگاه میشید اون شباهت به آنجلینا جولی از این نظر هست بخاطر فیلم های اکشن جولی هست و رانندگی بدون بدلکار،نه قیافه که یک عده کوته فکر میان انتقاد میکنن با وجود امثال این افراد حسود و .... وضع جامعه بهتر از این هم نباید باشه درود به احمدی نژاد بابت کمک به این موضوع فیلم و اهمیت به ورزشکاران خانم
 • بیژن IR ۰۸:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
  5 2
  هرکی بهت گفته شبیه آنجلا هستی گذاشتت سر کار
 • ویتوریا IR ۰۹:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
  12 2
  منم شبیه معمر قذافی هستم ولی هیچوقت جو گیر نشدم
 • فوتبال پاک IR ۰۹:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
  10 3
  به نظر من حمید لولایی بیشتر از تو به آنجلینا جولی شبیهه!
 • ناشناس IR ۱۰:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
  6 2
  خب منم شبیه برد پیت هستم. خوبه الان بیام در خونتون رو بزنم بگم شبیه فلانی ام؟!!
 • نون خ IR ۱۰:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
  3 3
  راستی خانم سحر، آخرش شما فهمیدین احسان کوراهی درسته یا احسان کراهی؟!!!!!!!!!!!!!
 • سامیا IR ۱۶:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
  2 0
  درود بر شما شیرزن ایرانی امیدوارم روزی برسه که وطنم پر شه از امثال شما با اراده و قوی
 • انجلینا IR ۱۶:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
  0 0
  کجاش شبیه انجلینا جولیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!
 • اریا IR ۱۶:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
  4 1
  اتفاقا خیلی شبیه آنجلینا جولیه .اون چشم داره اینم داره ، اون گوش داره که ایشون هم داره ، تازه اون دماغ داره که لاله خانم هم صاحب دماغ هستن
 • حنا IR ۱۹:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
  1 0
  این همه اراده رو ول کردید فقط زوم کردید رو قیافه اش عالی هستی گلم بدرخشی
 • . IR ۲۰:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
  0 0
  ناموصا کجاش شبیه انجلیا جولی هست؟ ، در صورتش هیچ چیزی وجود نداره که شبیه آنجلیا باشه.
 • بهاره IR ۲۳:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
  0 1
  باعث افتخار که در مقابل این حجم محدودیت ها و مشکلات تونستن همچین افتخاری و کسب کنن به جای این ک دوسدارشون باشیم با تفکرات ناقصمون اینجوری ازشون حمایت میکنیم؟ ربط ایشون به بازیگر آمریکایی به خاطر قیافشون نیست به خاطر شباهت داشتن به فیلم های اکشنی هستن ک آنجلینا بازی میکردن
 • فاطمه IR ۲۳:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
  0 0
  من نمیدونم این انجلینا جولی کجاش خوشگل که انقد بزرگش کردن هیچم انجلینا خوشگل نیس این خانمم اصلا شبیه ایشون نیست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =
Topic[id:99, title:موتورسواری و اتومبیل‌رانی] - __ [] __
Topic[id:99, title:موتورسواری و اتومبیل‌رانی] - __ [] __
Topic[id:99, title:موتورسواری و اتومبیل‌رانی] - __ [] __
Topic[id:99, title:موتورسواری و اتومبیل‌رانی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:99, title:موتورسواری و اتومبیل‌رانی] - __ [] __
Topic[id:99, title:موتورسواری و اتومبیل‌رانی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:99, title:موتورسواری و اتومبیل‌رانی] - __ [] __
Topic[id:99, title:موتورسواری و اتومبیل‌رانی] - __ [] __

پربازدیدترین