علیرضا مرزبان به جنجال‌های ایجاد شده درباره اظهاراتش مبنی بر اینکه استقلال تنها رقیب سپاهان در لیگ برتر است واکنش نشان داد.

مرزبان: گفته بودم استقلال تنها رقیب سپاهان است؛ استدلال هم داشتم/ احساس بدشانسی نمی‌کنیم؛ کار پرسپولیس باورنکردنی بود/ سپاهان باز برای قهرمانی می‌آید
خبرورزشی -

علیرضا مرزبان نامی آشنا در فوتبال ماست. مردی که به دلیل سالها زندگی حرفه‌ای در فوتبال اروپا، فوتبال مدرن را خیلی خوب می‌شناسد و در این فوتبال هم در تیم‌های فراوانی کار کرده است که سپاهان یکی از آنهاست. او همراه با کرانچار فقید هم در سپاهان فعالیت داشت و هم همراه با تیم ملی مونته نگرو در ومبلی مقابل تیم ملی انگلیس قرار گرفت (که ان بازی مساوی شد).

مرزبان که یک فصل در پرسپولیس فعالیت داشت این فصل در سپاهان، رقابتی نزدیک با پرسپولیس داشت. درباره این فصل، سپاهان، محرم نویدکیا و فوتبال ایران با مرزبان حرف زدیم. این گفتگو را از دست ندهید:

فصلی که گذشت چطور بود؟

فصل برای سپاهان فوق‌العاده بد شروع شد. به خصوص شکست در اولین بازی فصل مقابل گل‌گهر. نه تنها نتیجه بسیار بدی گرفتیم (شکست ۳ بر یک) که بازی بدی را هم از تیم دیدیم. در ۵ بازی اول فصل، دو شکست در کارنامه ما بود و این برای ما دردناک بود و باید خیلی سریع نسبت به این روند واکن نشان می‌دادیم. بعد از هر بازی جلسه آنالیز می‌گذاشتیم تا بازیها را از نظر ساختار دفاعی و هجومی تیم خودمان و همین طور تیم حریف، ارزیابی کنیم. این ارزیابی بلافاصله بعد از هر بازی انجام می‌شد و تمام معیارهای دنیای حرفه‌ای فوتبال را مد نظر قرار می‌دادیم. عملکرد فنی بازیکنان یک وجه ماجرا بود و رفتار روانی آنها بعد دیگر ماجرا.  عکس‌العمل‌های بازیکنان در زمان استرس بالا باید کنترل می‌شد و دید بازیکنان نسبت به فصل، تغییر می‌کرد. خوشبختانه سرانجام موفق شدیم نگرش بازیکنان را دگرگون کردیم. محرم نویدکیا سالها کاپیتان تیم بود و به خوبی با فضای شهر اصفهان و تیم آشنا بود و به دلیل سالها بازی در بالاترین سطح حرفه‌ای در ایران و اروپا، خیلی خوب وارد شد و ایرادها را گفت و به عنوان رهبر ارکستر تعیین کرد که بازیکنان چگونه کار کنند و چگونه به هماهنگی برسند. 

سپاهان از ابتدا تا پایان فصل مدعی بود. چه کردید که به این سطح فوق‌العاده رسیدید؟

یکی از مواردی که خیلی مهم بود رسیدن به نقاط ضعف ما بود. در ضربات ایستگاهی آسیب‌پذیر بودیم. در جلسات آنالیز و با تصمیم نهایی محرم نویدکیا به این نتیجه رسیدیم که ترکیبی از یارگیری من تو من و فضا را اجرا کنیم. با شکل و افراد خاص و اتفاقا خیلی هم موفق بودیم. دستور بعدی برای سیستم بازی ما بود تا  هافبک‌های مرکزی بیشتر به کمک خط دفاعی بیایند. انتخاب دو هافبک دفاعی به تیم ما کمک کرد تا روزنه‌های دفاعی ما پوشیده شود. در کار دفاعی بررسی وضعیت بازیکنان در پرسینگ در دستور ما قرار گرفت که تیم به خوبی به نقطه مطلوب رسید. تمرینات بسیار خوبی در این زمینه سازماندهی شد که نقش محمود کریمی به عنوان یک مهاجم باکلاس خیلی پررنگ بود چون همه آنچه مهاجمان در مواجهه با مدافعان ما برنامه‌ریزی می‌کردند را او می‌گفت. محرم هم با توجه به اینکه دیدی بسیار خوب و حرفه‌ای دارد تصمیم‌های درست در این زمینه گرفت. هفته به هفته بهتر شدیم. بازیکنان مسئولیت‌پذیری بسیار بالایی از خود نشان دادند و وضعیت بدنی آنها هم کمک کرد تا تیم راه خود را به سمت بهتر شدن پیدا کند. علی ربانی بدنساز تیم خیلی عالی کار کرد و بازیکنان هم به فرم مطلوب رسیدند.  تکسیرا مربی پرتغالی وظایف فنی خود را به خوبی انجام می‌داد و طراحی تمرینات را مطابق با برنامه بازیها انجام می‌داد که این کمک می‌کرد. رحمان احمدی به عنوان یک گلر باسابقه کمک کرد تا دروازه‌بان‌های خوب ما در تمرین و مسابقه بهترین عملکرد را داشته باشند. در کنار ما فرهاد بهادرانی هم بود که سابقه و تجربه بالایی در سپاهان داشت. تیم پزشکی ما بسیار عالی کار می‌کرد و در اختیار بود. 

مهمترین اظهارات مرزبان در گفت‌وگو با خبرورزشی:

* سپاهان فصل بعد هم برای قهرمانی می‌آید

* پرسپولیس خیلی خوب از بحران بعد از لیگ قهرمانان آسیا خارج شد

* ۳ امتیاز فوق‌العاده ارزشمند را در مسجدسلیمان از دست دادیم که هنوز زخمش پاک نشده است. آن ۳ امتیاز می‌توانست ما را قهرمان کند. 

* مقابل سرخابی‌ها خوب نتیجه گرفتیم؛ اما باکیفیت‌ترین فوتبالمان را مقابل نساجی و مس بازی کردیم 

* آن زمانی که گفتم رقیب ما برای قهرمانی، استقلال است، این تیم بهتر بازی می‌کرد و پرسپولیس هم در بحران محرومیت آل‌کثیر بود

* کرانچار انسانی فداکار با روحی بسیار زیبا بود

خیلی تلاش ‌کردید که از همه اعضای کادر فنی اسم ببرید.

به دلیل اینکه هر یک از آنها وظایف خود را به درستی انجام دادند. ما یک تیم بودیم. به معنای واقعی کلمه یک تیم بودیم. مجموعه با مسئولیتی کنار هم بودند تا سپاهان موفق شد. حالا که حرف به اینجا رسید باید بگویم بازیکنان با بالاترین کیفیت بازی کردند و بهترین نمایش‌ها را ارائه دادند. آنها وفادار به آرمان‌های تیمی بودند از بازیکن ثابت تا نیمکت‌نشین همه کمک کردند و باید از همه آنها تشکر کنم.    

آیا برای هر بازی برنامه متفاوتی تعریف می کردید؟‌

بله. برای هر بازی برنامه داشتیم. عملکرد انفرادی بازیکنان حریف و همین طور کار تاکتیکی و گروهی تیم مقابل به صورت مشخص بررسی می‌شد تا برنامه بازی ما نوشته شود. باید قدرت و ضعف آنها را می‌شناختیم تا استراتژی ما در هر بازی  تعریف ‌شود. در مجموع بعد از آنالیز و بررسی و تعیین سیستم بازی باید به راهی می‌رسیدیم که تیم را به سمت موفقیت ببرد و آن را پیدا کردیم.

ساختار حرفه‌ای باشگاه سپاهان چقدر و به شکل کمک کرد؟‌

آقای ساکت، آقای رضا فتاحی و همکارانشان در باشگاه، کاملا در کنار ما بودند. هر آنچه از نظر سخت‌افزار نیاز داشتیم باشگاه فراهم می‌کرد تا تیم، آرامش داشته باشد. از نظر وضعیت تغذیه گرفته تا جکوزی و حوضچه یخ. آنقدر تیم مدیریتی باشگاه حرفه‌ای عمل کرد که دیگر به مشکلات فکر نمی‌کردیم چون همه حل شده بود. همین باعث شد به جای مشکلات به برنامه‌های پیش رو فکر کنیم و یک چند گام جلو باشیم. 

کار با محرم نویدکیا چطور بود؟‌

قبل از آنکه درباره کارهای فنی و حرفه‌ای محرم نویدکیا صحبت کنم باید بگویم از نظر انسانی فوق‌العاده شخصیت قوی و قدرتمندی دارد و انسانی فکر می‌کند. او یک انسان مهربان و بزرگوار است که احساس خوبی به همکارانش می‌دهد. ما همه ۱۰ درصد از پولهایمان را در حسابی می‌ریزیم تا او به انسانهای نیازمند کمک کند و خبر دارم که این کار همیشه در زندگی‌اش بوده است. کار با محرم به هر دو دلیل فنی و انسانی لذتبخش و شیرین بود. او فوتبال را در بالاترین سطح بازی کرد و در زمان بازی مسئولیت‌پذیر بود و حالا هم این حس در او پررنگتر شده است. تمام تجربه بازی در اروپا و سطح اول فوتبال ایران را به خدمت گرفته تا از نظر فنی هم بهترین شود. او یکی از بهترین مربیان حاضر در ایران است. او درک بسیار خوبی از فوتبال دارد و بسیار علاقه دارد در یک خانواده و یک تیم کار کند. محرم آنقدر صادقانه رفتار می‌کند که همکارانش برای او هر ایثاری می‌کنند.  انسانهای وفاداری در کنار محرم هستند که برای موفقیت محرم و تیمش هر کاری می‌کنند و حاضرند خود را قربانی کنند تا به محرم آسیبی نرسد. محرم نویدکیا از نظر تشکیلاتی هم دنیای مدرن فوتبال را خیلی خوب می‌شناسد. او حتی در زمینه فنی فوتبال‌های روز دنیا را خیلی خوب تحلیل می‌کند و نظرات کاملا درستی در مورد تغذیه، روانشناسی و بدنسازی می‌دهد در صورتی که سرمربی فقط می‌تواند روی کوچینگ تمرکز کند. 

برخی بازیکنان ثابت فصل قبل در این فصل به ترکیب تیم نرسیدند و جای شگفتی داشت که تیم بدون آنها خوب کار کرد.

عوامل مختلفی موجب شد آنها به ترکیب اصلی نرسند. بعضی مصدومیت‌ها و البته موضوع کرونا که چند بازیکن را از تیم دور کرد و مهمتر از همه سیستم انتخابی سرمربی. در هر پست که دو مهره خیلی خیلی خوب داشتیم، به بازیکنی اعتماد می‌کردیم که عملکرد مناسب‌تری داشته باشد. کادر فنی همیشه به بازیکنی اعتماد داشت که بهتر عمل می‌کرد. هر سرمربی حق دارد بازیکنان مناسب برای سیستم مورد نظر خود را انتخاب کند و محرم نویدکیا هم دقیقا همین کار را کرد. او برای خروج از بحران ابتدای فصل باید دست به تغییر می‌زد تا از بن‌بست خارج شویم و این کار را کرد. 

خط حمله سپاهان بهترین خط حمله فصل شد. این میل بازی تهاجمی از کجا نشات گرفت؟

محرم خودش فوتبال تهاجمی را خیلی دوست دارد. برنامه‌ای که برای حمله تیم تدارک دیده شد این بود که وینگرهای خیلی زیاد به برنامه تهاجمی اضافه شوند تا در هر حمله ۵ بازیکن را در نقاط خطرناک حریف داشته باشیم تا راحت‌تر ضربه بزنیم. تعداد زیاد بازیکن اجازه می‌دهد برنامه‌های متنوعی برای حمله طراحی کنید. 

مرزبان: گفته بودم استقلال تنها رقیب سپاهان است؛ استدلال هم داشتم/ احساس بدشانسی نمی‌کنیم؛ کار پرسپولیس باورنکردنی بود/ سپاهان باز برای قهرمانی می‌آید
علیرضا مرزبان: از نظر امتیاز و نتیجه هم پرسپولیس موفقتر از سپاهان بود. محرم به پرسپولیس تبریک گفت؛ من هم به پرسپولیس تبریک می‌گویم

و البته تعداد گلهایی که پذیرفتید هم کم نبود. ۲۴ گل در فصل آمار ۰.۸ گل در هر بازی را نشان می‌دهد. 

بسیاری از این گلها را همان ابتدای فصل پذیرفتیم که هنوز اشتباهات را برطرف نکرده بودیم و در خطر دفاعی آسیب‌پذیر عمل می‌کردیم. اما مرحله به مرحله بهتر شدیم و تقریبا به ثبات رسیدیم.   

بهترین و بدترین بازی این فصل از نظر شما کدام بود؟ 

بدترین بازی این فصل ما بازی با نفت مسجدسلیمان در هفته پنجم بود. هیچ بهانه‌ای هم نیاوردیم که زمین کیفیت بد دارد یا مسائل دیگر. تیم ما از نظر انگیزه‌های حرفه‌ای در حد مطلوبی نبود. ۳ امتیاز فوق‌العاده ارزشمند را در مسجدسلیمان از دست دادیم که هنوز زخمش پاک نشده است چون همان ۳ امتیاز می‌توانست ما را به قهرمانی برساند. یکی از بهترین بازی‌های ما در برابر نساجی و مس رفسنجان برگزار شد که هم فوق‌العاده خوب بودیم و فوتبال خوبی بازی کردیم و هم نتیجه لازم را گرفتیم. اگرچه در بازی با تیم‌های بزرگ تهران عملکردی قابل دفاع داشتیم یعنی دو مساوی مقابل پرسپولیس داشتیم و هر دو بازی مقابل استقلال را به سود خود تمام کردیم؛ ولی از نظر تاکتیکی باید به بازی با مس رفسنجان و نساجی اشاره کنم چون برنامه‌های تاکتیکی از قبل طراحی شده ما کاملا پیاده شد.   

بدون شک پرسپولیس به دلیل رقابت با سپاهان اینقدر خوب عمل کرد. احساس بدشانسی نمی‌کنید که با این همه امتیاز (که از قهرمانان فصل‌های قبل هم بیشتر بود)، نایب قهرمان شدید؟

وقتی پرسپولیس از لیگ قهرمانان برگشت، خسته بود. عیسی آل‌کثیر را هم از دست داده بود و واقعا خوب فوتبال بازی نمی‌کرد. در آن مقطع من گفتم رقیب ما استقلال است و برای این حرفم استدلال داشتم. استقلال در آن روزها خیلی خوب بازی می‌کرد. اما پرسپولیس به شکلی باورنکردنی خود را ترمیم کرد و خیلی خوب جمع شد که باید به کادر فنی پرسپولیس برای این هنر تبریک بگویم. بازیهای حساس آن روزها را با یک گل بردند و هفته به هفته بهتر شدند تا به روند خوب خودشان رسیدند و آرام آرام در جدول بالا آمدند. البته اضافه شدن بازیکنان باکیفیتی مثل مهدی ترابی و شهریار مغانلو به آنها کمک فراوانی کرد. در سال جدید محرومیت آل‌کثیر هم تمام شد تا پرسپولیس از بحران بعد از لیگ قهرمانان خارج شود. ما می‌دانستیم اگر پرسپولیس از آن بحران خارج شود رقیب سرسختی خواهد بود و همین هم شد. بعد از آنکه پرسپولیس بحران را پشت سر گذاشت و وارد فازی تازه شد، ما می‌دانستیم نباید در این رقابت پایاپای حتی یک امتیاز هم از دست بدهیم. اما آنچه برای ما اهمیت داشت این بود که کیفیت فوتبالی خوبی از خودمان به نمایش بگذاریم و خوشحالم که هواداران از این کیفیت راضی بودند. ما احساس بدشانسی نمی‌کنیم چون هدف ما ارائه یک فوتبال زیبا و باکیفیت بود. انتظار ما از بازیکنان این بود که بهترین عملکرد را داشته باشند. ما فصل را خوب شروع نکرده بودیم؛ اما با نمایش خوب تمامش کردیم. از نظر امتیاز و نتیجه هم پرسپولیس موفقتر بود. محرم به پرسپولیس تبریک گفت و من هم به پرسپولیس تبریک می‌گویم. چون این یک رقابت فوق‌العاده زیبا و حساس بود. این یک رقابت فوتبالی بود که می‌تواند به زیبایی‌های فوتبال کمک کند. امیدوارم این رقابت قشنگ را در فصل‌های بعد هم ببینیم چون اعتقاد قلبی من این است که سال بعد سه یا چهار تیم به جمع مدعیان اضافه خواهند شد.  

محرم نویدکیا خودش یکی از نوادر فوتبال ایران در میانه زمین بود؛ اما در مقطعی از فصل گفت بازیکنی دارم که از خودم بهتر است. این بازیکن کیست؟

منظورش یاسین سلمانی است. بازیکن جوانی که از آکادمی سپاهان بالا آمد و در دیدارهای تدارکاتی و حتی بازیهای رسمی عالی عمل کرد و نظر همه به او جلب شد. در بازی با استقلال از زمانی که وارد زمین شد، کیفیتی بسیار بالا از خودش نشان داد. من هم معتقدم این بازیکن بسیار آینده‌دار است و در فصل‌های بعد از او خیلی خواهید شنید و به تیم ملی هم خواهد رفت. من فکر می‌کنم او سالهای بسیار زیادی در فوتبال ایران و با پیراهن سپاهان خواهد درخشید. محرم بازیکنان باکس تو باکس رو خیلی دوست دارد. یعنی بازیکنان که محوطه جریمه خودی تا محوطه جریمه حریف کاملا موثر بازی کنند و در هر دو باکس حضور فعال داشته باشند. یاسین چنین خصوصیتی دارد. 

احسان حاج ‌صفی، محمد محبی و پیام نیازمند سه بازیکن اصلی شما از تیم جدا شده‌اند. جای آنها خالی نمی‌ماند؟

بازیکنان باکیفیتی از تیم ما جدا شده‌اند؛ اما هر انسانی جایگزین دارد. ما از آنها متشکریم که تمام توان خود را برای اهداف تیم گذاشتند. ما همین حالا بهترین و باکیفیت‌ترین بازیکنان ایران را در اختیار داریم و بازیکنانی هم در حال اضافه شدن به تیم هستند بازیکنان بسیار باکیفیتی هستند. مطمئنم محرم حتما به موضوع مهم احساس خوب در رختکن فکر خواهد کرد.

سپاهان می‌تواند ریتمش را برای فصل بعد حفظ کند؟

قطعا سپاهان فصل بعد هم یکی از مدعیان جدی قهرمانی خواهد بود و در کنار فوتبال زیبا به نتایج عالی هم فکر می‌کند. ما بازیکنان بسیار زیادی را از دست نداده‌ایم. هنوز بازیکنان فراوانی داریم که هم فرهنگ فوتبالی‌شان و هم شکل فوتبال آنها به سیستم سپاهان می‌خورد پس می‌توانم بگویم ریتم ما همچنان برای فصل بعد هم حفظ خواهد شد. این بازیکنان در فصل اخیر خیلی خوب در کنار یکدیگر بازی کرده و به توانایی‌های هم احترام گذاشته‌اند. بازیکنی که در نبردهای یک به یک ضعیف است می‌داند که بازیکنی باکیفیت‌تر می‌تواند جای او بازی کند. 

و آخرین سوال. شما در سپاهان و در تیم ملی مونته‌نگرو با کرانچار همکاری داشته‌اید. این روزها که به سپاهان برگشتید به خاطراتتان با کرانچار فقید فکر می‌کنید؟ 

خاطرات بی‌نهایت زیبایی از او در ذهن من نقش بسته است. از اولین روزی که من در وین اتریش او را دیدم (و تازه قرار بود همکاری‌مان را آغاز کنیم) تا آخرین روز همکاری همواره صداقت بین ما بود و خاطره خوب. ما همراه با هم در تیم ملی مونته‌نگر بهترین نتایج تاریخ فوتبال مونته‌نگرو را گرفتیم و با تیم‌های ملی انگلیس، سوییس، ولز و بلغارستان بازی‌های برابری انجام دادیم. همکاری ما در باشگاه سپاهان هم عالی بود و به قهرمانی سپاهان در لیگ منجر شد. کرانچار انسانی با روح زیبا بود. بسیار فداکار بود و دنیای فوتبال را خیلی خوب درک می‌کرد. خیلی صادقانه بگویم همکاری با کرانچار برگ افتخاری در پرونده کاری من بود.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 30
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 10
 • گرگانی IR ۰۸:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
  40 3
  تنام این تحیل های جنابعالی رو منم داشتم ولی, مطمن بودم پرسپولیس نیم فصل, دوم قهرمان میشه با افزایش, قوا و فقط دوست داشتیم نیم فصل اول تو کورس بماند ولی واقعا سپاهان هم میتونست قهرمان شه
  • ابرام US ۱۲:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
   30 13
   با ید به این بابا گفت که : ما از اول هم میدونستیم داری چرند میگی منتهی دندون رو جیگر گذاشتیم خودت بفهمی و حالاهم که در مورد دوضلع از مثلث درب و داغون «تاس» اشتباه کردی و بیخودی برای خودتون نوشابه باز کردی سعی کن خیلی هوایی نشی و طرف رو یه شبه به عرش اعلا و فرگوسن و گو آردیولا و با لا تر نرسونی که تب تند خیلی زود عرقش در میاد .
  • کیسه مافیا ورزش IR ۱۵:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
   14 2
   آقای مرزبان اول فصل گفته بودن قهرمان بشن از اصفهان تا تهران را بیاده می آیند . به نظر من حتی با اینکه سپاهان قهرمان نشد . مرزبان بخاطر مایب قهرمانی باید از تهران تا اصفهان را پیاده می آمد
  • صنعت نفت پیروزی IR ۲۰:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
   21 26
   استقلال و سپاهان تنها مدعیان قهرمانی بودند البته اگر عدالت برقرار بود .... عیبی نداره خوبیش اینه که دورانشون دیگه تموم شد
 • الدوچرخه چی IR ۰۹:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
  53 36
  واقعا چه مطلب درستی گفته بود اما کسی منظوره این به اصطلاح کارشناس رو درست متوجه نشده بود!چون کیسه وسپاهان هر دو برای دومی میجنگیدند ایشون گفته بود حریف ما کیسه ست!مطمئن بود که پرسپولیس قهرمان میشه وبرا دومی باید با کیسه رقابت کنه!خخخ خخخ البته حالا هم زیاد ضرر نکرد !چون باید پیاده ۴۵۰ کیلومتر را گز میکرد و ۴۵ مترش هم برای این پیرمرد در این فصل سال زیاده چه برسه ۴۵۰ کیلومتر.خخخ خخخ
  • حبیب US ۱۲:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
   20 56
   تو هم چشم بسته لوغوز نخون . تیم لنگ که باباشونو داشت و عموشون آذر خانم رو . ولی سرورش تاج مثل 40 سال گذشته بی کس و یاور مردونه جنگید و سپاهان هم همیشه با پول بالا اومده .
 • حمید رضا IR ۰۹:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
  26 37
  سپاهان تیم ما اصفهانیها و افتخار ماست
  • کیسه کش IR ۱۸:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
   10 10
   باشه مال خودتون فقط یه دکل بزارید برای کیسه ها که اگه خودشون مالی نشدن ازدکل شما بالا برن.سپاهان اگه همینجور حرفه ای رفتار کنه ومث کیسه دنبال چرت وپرت نباشه سال دیگه یاقهرمانه یامدعی حتمی جام
 • محمد IR ۰۹:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
  36 9
  ماستمالی نکن باید تا اصفهان پیاده بری
 • ذوالفقارــم IR ۰۹:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
  16 54
  سپاهان باچنین کادرفنی بادانش والبته مدیریت مدبرانه آقای ساکت درآسمان فوتبال ایران یک تک ستاره است
  • یادگار IR ۱۰:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
   42 8
   مدیریت یا پول دولت!!
  • کامبیز IR ۱۱:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
   42 8
   آب را از همه جای ایران به فولاد مبارکه می برند و تیم فوتبالشان هم از آن درآمدهای هزاران میلیاردی 20 میلیارد تومان پیشنهاد به بازیکن بقیه تیم ها می دهد و باز هم دوم می شوند.
  • فرامرز IR ۱۴:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
   13 3
   تا فصل جدید شروع بشه ان شاء الله ساکت به سزای اعمالش در زمان حکومت در تیم ملی رسیده باشه
  • شیر اصفهانی IR ۱۵:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
   6 12
   مش یادگار پول دولت ن پول خوده اصفهانیا ما معدن و میدون نفتو گاز بناممون نداریم تو شهرهای دیگه ما تو شهر خودمون منبع درامد داریم سرنونم بالاس ن شوما ک دستتون تو جیب مردم بیچاره خوزستانه همش خرج تهرانو تیم های درپیتیش میشه پس اراجیف نباف هر چقدر هم مدیرانمون عشقشون بکشه خرج میکنن شما ک بیشتر از ما دارینو ریختو پاش میکنین ما حداقل شفافه خرجو مخارجمون لطفا ی سری ب خرجاتون و حیفوومیل کردن پول بیت المال بزنین قبل از ممنوع کردن خارجیا بله دیگه عشق است سپاهان
  • گز سكه IR ۰۷:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
   6 1
   گز سكه و ابهاي الوده رو هم به افتخارات شله اضاف كن! خير ببيني خخخخخخخخخ
 • عنکبوت IR ۱۰:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
  56 74
  مرزبان فکر میکرد بابا مسعودلنگی ها درسال آخری آدم شده ودخالت نمیکنه روی این حساب حرف زد،راستی لنگیها یتیم شدین تسلیت میگم
  • شمس IR ۱۲:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
   49 47
   خواهشا با همین فرمون ادامه بدید شماها و کیسه که به این موضوعات مشغول باشید ما هی قهرمان می شیم هی قهرمان میشم گلات❤❤❤❤❤
 • عامیرزا IR ۱۰:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
  62 21
  میگه پرسپولیس درگیر محرومیت آل کثیر بود!!درنتیجه رقیب نبود! لابد اون خیبر خرم آباد بوده سالها با محرومیت وظلم وسناریو وتوطئه های مختلف تاسیون پلید جام درو میکرد و با سه پنجره محرومیت ونیمکت خالی رفت فینال آسیا! فک کرده عستقلاله همیشه در حال فیس ناله وگنده تیزی باشه و ده سال نتونه یه جاسوویچی هم بگیره و واسه دیر رسیدن سهمیه پودر و یخنی نخود و املت پیاز همیشه در حال اعتصاب وخودفشاری باشه و چمن زمین رو گاز بگیرن وکلاغای استادیوم رو زنده زنده کباب کنن به سیخ بکشن.اتفاقن نظر سوشا باب اسفنجی دکل مربعی هم کاملن به نظر جنابعالی نزدیکه! از نظر افتخار واعتبار هم مثه خود شوما و همه بزرگان و اهالی مکتب عستقلاله هم با شخصیت ونجیبه هم باسواد وفنی وکارکشته! فلذا پسنهاد میکنیم ایشون رو بعنوان کمک نظردرکن! در کنار خودتون بپذیریدومرتب پیش بینی وپس بینی کنید و به پرسپولیس تیکه بندازید و بخندید وتمسخر کنید و فارت ناشتا صادرات واردات بفرمائید تا ما زودتر ومحکتر و پرفشارتر قهرمان شیم.همین فرمون برید جلو بهش میرسید. بگاززز سمندرررر. ر کوچک ر بزرگ.الخ
 • حسین خوشنود IR ۱۰:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
  36 10
  بعضی آز آقایان در هر صورت مزه می پرانن تحلیل بسیار خوبی نمود آقای مرزبان بهتر بعضی از دوستان توهین و مزه پرانی نکنن .... پرسپولیس همیشه در قلب ماست ولی ی مقدار منطقی فکر کنید و احساساتی برخورد نکنید به تیمهای دیکرم احترام بزاریم ..... تا اونا هم احترام کذاشتن رو یاد بگیرن شما هم خسته نباشید اقای مرزبان ..... جناب آقای مرزبان عزیز ما هم زحمات شما را فراموش نمیکنیم و بشما و آقا محرم خسته نباشید میگیم ...... رقیب خوبی برای پرسپولیس بودید و مردانه جنگیدید درسته آن تماشگران بی فرهنگ نارنجک پرتاپ کردن ولی به پای شما نوشته نمیشود وتشکر میکنیم از شما یک قهرمانی همراه با آقای قطبی برای پرسپولیس آوردید ..... موفق باشید .....
 • پرسپولیس قهرمان IR ۱۱:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
  27 12
  واقعا برای خودم و مردمم متأسفم شدم با این همه توهین و تهمت. چه استقلالی چه پرسپولیسی چه سپاهیانی و چه... قابل احترام هستن و نباید اینقدر بی احترامی بشه بهشون. ولی متأسفانه مردم ما از روی تعصبات کورکورانه نظرات بسیار بی ادبانه ای میدن.
 • م IR ۱۱:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
  12 25
  بازم شروع کردنه تنها باختی بلکه خدای ناکرده بین راه جونوری بت حمله میکرداووقت نویدجونت لاغری دده مت هم نمیتونست راه بره اون دیگه فاجعه برای فوتبال دنیا بود... آخه کچل پرسپولیس ازفینال هم بازگشت تمام بازیاشومیبردچطوراین دلنگ بازیا رامیگیره الاستقلال چون راحت باج میده تبانی مرزجان عزیزم گزهاتاریخ گذشته آن نخور آخه سال دیگه داوران. خادم عزیزی وکفاشیان وساکت هتوقع ازگزهای لای سکه زیاد آرن.. دیگه راه نرو همینکه ازدوتااتاقی برات گرفتن ازیکی به یکی دیگه خودش قهرمان شدنه
 • کوروش IR ۱۳:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
  9 5
  منظورش نایب قهرمانی یا کمک نایب قهرمان بوده
 • میثم IR ۱۴:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
  11 1
  از اینا بگذریم کی پیاده روی رو شروع میکنی
 • یک منطقی IR ۱۷:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
  6 0
  دلیلش سوزش بود الان فقط دنبال توجیه!!! شما لحن اون مصاحبه و الفاظ مجدد بزار و گوش بده!! کلا سوزش و تنفر ازش میباره.
 • 6 IR ۱۷:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
  11 3
  اخه کیسه هم شد حریف؟ تا دو هفته ما خاب نبودیم گفتی بزن بریم؟ زهی خیال باطل.... حالا حالاها باید دوم بشی تا شخصیت قهرمانی پیدا کنی. ضمنا شروع پیاده روی فرداست مبدا: محل باشگاه پرسپولیس مقصد: کارخونه اب معدنی الوده سیمان 3پاهان گز سکه ای
 • صادق باوی IR ۱۷:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
  2 13
  آدم های با دانش و عاقل مثل مر ز بان قبل احترام و تجلیل هستند یا نوید کیا در برابر مجیدی و امثال او را ببینید با فو تبا ل چگونه بر خورد می کنند و دانش فو تبا لی ندار ند و بد زبان هستند و هوادار از این افراد سر مشق می گیرند.
 • مهران IR ۲۰:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
  6 83
  جناب مرزبان ، منظورش ب سومی کیسه ها بوده
 • حسین IR ۲۲:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
  8 3
  کیسه کشاهرسال باپول بیت المال ۳۰ بازیکن میخرن وهرسال اول فصل قهرمانن وسط فصل قهرمان اسیامیشن آخرفصل وزیرپرسپولیسی هست داواراپرسپولیسین وبهونه های تکراری واقعاخودتونوزدی به نفهمی یاواقعانفهمی کیسه چندبرابرپرسپولیس زپول بیت المال بهش میرسه ولی هیچ گوهی نمیشه مقصرکیه .صدسال دیگه هم که بگذره تیم کیسه هیچ گوهی نمیشه ازپول مردم استفاده میکنه ولی دروغ میگه که استفاده نکردم
 • گرگانی IR ۲۳:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
  2 3
  این هست صخیت کارشناسی در, مقایل صحیت های خاله زنکی
 • یک عشقست یک پرسپولیس ❤ IR ۱۹:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
  0 0
  اره استقلال تنها رقیبتون چون که پرسپولیس انقدر خوبه رقیب هیچکس نمیتونه باشه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __