مجید جلالی کارشناس فوتبال در مورد اتفاقات نیمه نهایی جام حذفی و دیدار فینال و همچنین مسابقات المپیک صحبت کرد.

مجید جلالی
خبرورزشی -

مجید جلالی در خصوص مسابقات نیمه نهایی جام حذفی و همچنین دو تیم راه یافته به فینال و ماجرای کاروان ایران در المپیک مصاحبه ای انجام داد که در زیر می‌خوانید:

*بازی‌های نیمه نهایی را به طور کامل نگاه نکردم و نمی‌توانم تحلیل دقیقی روی آن داشته باشم ولی خب از قبل هم گفته بودم که استقلال یک پای فینال است و رسیدن این دو تیم به فینال از این مرحله تقریباً قابل پیش بینی بود. هم استقلال و هم فولاد مسیر سختی برای فینالیست شدن پشت سر گذاشتند و با شایستگی به این مرحله رسیدند و بازی حساس و دشواری را در فینال پیش بینی می‌کنم که فکر می‌کنم شانس استقلال بیشتر است و این تیم قهرمان جام حذفی خواهد شد.

*در مورد حواشی اعتراض دو تیم به تصمیمات داوری پیش از مسابقه و همچنین اعتراض کادرفنی گل گهر بعد از بازی باید بگویم این فضایی که ایجاد شده محصول امروز نیست و از سال‌ها قبل یک بنای بی‌اعتمادی میان داوران و جامعه فوتبال شکل گرفت و سو مدیریت‌هایی در این خصوص وجود داشت و هنوز هم وجود دارد که رفته رفته این بی‌اعتمادی را بیشتر کرد. اینکه باشگاه‌ها از ابزارهای مختلف از جمله بیانیه و کنفرانس‌ها و مصاحبه‌ها برای فشار به داوری استفاده می‌کنند و حتی در طول بازی‌ هم سعی دارند این فشار را اعمال کنند و از سوی دیگر مرجعی وجود ندارد که بتوانند حق تضییع شده خودشان را از آن طلب کنند این بی‌اعتمادی سال‌هاست شکل گرفته و رفته رفته عمیق و عمیق‌تر شده است و چنین فضایی حتی با ورود تکنولوژی‌های جدید مثل VAR درست نخواهد شد و باید به فکر ترمیم این بی‌اعتمادی باشیم که از باشگاه‌ها به بدنه هواداری تیم‌ها کشیده شده و فضا به سمتی رفته که برای فوتبال ما خوب نیست و هرچه جلوتر می‌رود شکل بدتری هم به خودش می‌گیرد و این چهره فوتبال است که از این فضا آسیب می‌بیند.

*همانطور که گفتم شانس استقلال در این بازی بیشتر است و پیش بینی من این است که استقلال قهرمان خواهد شد و این را از مراحل خیلی پایین‌تر هم که هنوز مشخص نبود این تیم فینالیست می‌شود گفته بودم. هر چند فولاد هم تیم شایسته ای است و فوتبال ساختارمندی ارائه می‌دهد و شکست دادن این تیم کار راحتی نیست. این بازی می‌تواند حسن ختامی باشد بر یک فصل فرسایشی و طولانی مدت که اثرش را روی کیفیت بازی‌ها و ساق بازیکنان گذاشته و کیفیت فنی مسابقات به شدت افت کرده است و خطراتی مثل آسیب دیدگی بازیکنان هم در چنین فصل هایی بالا می‌رود و امیدوارم فینال جام حذفی حسن ختامی بر این فصل طولانی و فرسایشی باشد.

*در مورد رقابت‌های المپیک و عملکرد کاروان ایران تا اینجای کار هم مشخص است عملکرد کاروان ایران در المپیک چیزی پایین‌تر از سطح انتظار نبوده و حتی بعضاً بالاتر از انتظار هم کار کردند. شاید بتوان در مورد کاراته گفت که نتایج با انتظارات هماهنگ نبود ولی مثلا در والیبال ما انتظار مدال نداشتیم و شاید انتظار این بود که از گروه صعود کنیم ولی مثلا در تیراندازی انتظار مدال نداشتیم و طلا کسب کردیم یا در شمشیربازی بهتر از حد انتظار ظاهر شدیم. در کشتی همیشه ما انتظار مدال داشتیم و مشخص بود در این رشته عملکرد بهتری نسبت به سایر رشته‌ها داریم.

*می‌خواهم گلایه‌ای داشته باشم از رفتاری که با سعید معروف شد و متاسفانه مشابه همان رفتاری بود که ما سال‌ها قبل با علی دایی داشتیم و زحمات سال‌های زیادش در عرصه ملی را فراموش کردیم و او را در شرایط بدی از فوتبال بدرقه کردیم و چنین رفتاری با سعید معروف هم صورت گرفته است که در این سال‌ها بازی‌های درخشانی برای والیبال ما انجام داده و قطعاً اگر قرار است از تیم ملی خداحافظی کند باید در شرایطی باشد که از تجلیل و تقدیر می‌شود نه اینکه با ناراحتی از تیم خداحافظی کند و بهتر است در این خصوص با قهرمانان ورزشی خودمان رفتار بهتری داشته باشیم.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • نیکویی IR ۱۳:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
  2 2
  جلالی یه جوری میگه قبلنا هم گفته بود استقلال به فینال میرسه انگار با قدرت خودش و گلبارون حریف رسید! استقلال با خوش شانسی محض و کمک مسلم داور به فینال رسید اگه منظور جلالی از اینکه قبلنا هم گفتم؛ تأکید رو باند بازی و مافیاگری استقلال باشه درسته
 • حقگو IR ۱۳:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
  17 4
  یکی دو پنالتی محفوظ در زمانی از بازی که کیسه کشان در تنگناه قرار بگیرند هنوز در خاطره جلالی باید باشه حرکت تکواندو صادقی در برابر پیکان در زمان سرمربی جلالی که خطای بازیکن پیکان گرفته شد
 • حسین IR ۱۸:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
  5 2
  قطعا با این داوری ها استقلال قهرمان جام حذفی خواهد شد شک نکنید
 • اصغر IR ۱۸:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
  1 0
  فولاد را دست کم نگیر آقای جلالی جلوجلو پیش بینی نکن

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =
Topic[id:103, title:جام حذفی ایران] - __ [] __
Topic[id:103, title:جام حذفی ایران] - __ [] __
Topic[id:103, title:جام حذفی ایران] - __ [] __
Topic[id:103, title:جام حذفی ایران] - __ [] __
Topic[id:103, title:جام حذفی ایران] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:103, title:جام حذفی ایران] - __ [] __
Topic[id:103, title:جام حذفی ایران] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:103, title:جام حذفی ایران] - __ [] __
Topic[id:103, title:جام حذفی ایران] - __ [] __