وحید هاشمیان گفت: واقعا توانایی بالایی داریم اما نباید مغرور شویم و بدانیم که باید تا آخرین لحظه رسیدن به جام‌جهانی و تا آخرین نفس بجنگیم.

این یک دروغ بزرگ است/ در قرنطینه پرسپولیس را زیر نظر داشتم/ تنها یک افسوس در تیم ملی می‌خورم
خبرورزشی -

تیم‌ملی ایران فعلا روی ریل موفقیت و برتری قرار دارد و می‌تواند با ادامه همین روند به زودی بلیت جام‌جهانی قطر را برای خود رزرو کند. در این بین عده‌ای اعتقاد دارند بازی‌های گذشته تمام‌ شده و دیگر نباید به آن فکر کرد و فقط باید پیش‌رو را هدف قرار داد، اما مربی تیم‌ملی می‌گوید اینکه گذشته را فراموش کنیم فقط یک دروغ است و با استفاده از آن باید اعتماد به‌ نفس و توانمندی را افزایش داد به شرط آنکه این اتفاق باعث غرور نشود.

جدیدترین اظهارات وحید هاشمیان را در زیر بخوانید:

* من زیاد به طلسم و مسائل روانی و این صحبت‌ها اعتقاد زیادی ندارم. احساسم این است که در گذشته همیشه مقابل عراق احساساتی بازی می‌کردیم و به‌قول معروف عراقی‌ها یاد گرفته بودند با تحریک کردن بازیکنان ما به اهداف خود برسند و این درحالی است که بازیکنان ما هم تحریک می‌شدند و اتفاق افتاده بود که کارت قرمز بگیریم و ۱۰نفره شویم و شرایط دیگری در برگزاری دیدارهای بین ایران و عراق به وجود بیاید که درنهایت آن نتایج را به همراه ‌داشته باشد، اما خوشبختانه الان بازیکنان ما از لحاظ فکری و روحی و به‌خاطر اینکه شاید در سطح بالایی فوتبال بازی می‌کنند به این توانایی رسیده‌اند که بتوانند احساسات خود را کنترل کرده و تحت‌تاثیر قرار نگیرند.

* واقعیت این است که در فوتبال آسیا اگر تیمی بخواهد جلوی ما فوتبال بازی کند با این بازیکنان و توانایی‌ای که تیم‌ملی فوتبال ایران دارد، شکست خواهد خورد و تیم‌ها تنها موقعی می‌توانند از ما امتیاز بگیرند که بازی بسته‌ای ارائه داده و جنگ روانی راه بیندازند.

* واقعیت این است که در فوتبال یک اصطلاح وجود دارد که می‌گویند بازی‌های گذشته را فراموش کنید و به بازی‌های آینده فکر کنید اما من می‌گویم این یک دروغ است! شما وقتی بازی‌های قبلی را بردید نمی‌توانید آنها را فراموش کنید. ما از بازی‌هایی که بردیم باید اعتمادبه‌نفس بگیریم و بدانیم که واقعا توانایی بالایی داریم اما نباید مغرور شویم و بدانیم که باید تا آخرین لحظه رسیدن به جام‌جهانی و تا آخرین نفس بجنگیم.

*  به‌نظر من مهم‌ترین اتفاقی که با حضور اسکوچیچ و همکاران او در کادرفنی تیم‌ملی افتاده شناخت بسیار خوب از بازیکنان است. این موضوع خیلی مهم است. زمانی هم که تیمی نتیجه می‌گیرد نه می‌توانید بگویید وابسته به بازیکنان است و نه بگویید وابسته به کادرفنی چون به‌نظر من یک مجموعه از عواملی که درکنار هم قرار می‌گیرند باعث می‌شوند یک تیم نتیجه بگیرد. بنابراین باید این نمره مثبت را به کل تیم‌ملی بدهیم و نه به شخص یا به فرد یا به چند بازیکن یا چند مربی، چون همه تیم درکنار هم کار کرده و تا اینجا نتیجه گرفته است.

* تنها افسوسی که من می‌خورم این است که چرا بازیکنان ما باید تا این اندازه دیر به فوتبال اروپا بروند که این موضوع به عدم پیدا کردن استعدادهای‌مان در زمان مناسب و عدم پرورش و تناسب آن با پرورش اصولی و علمی فوتبال روز دنیا برمی‌گردد و اینها باعث می‌شود بازیکنی به این توانمندی مثل مهدی طارمی در ۲۸سالگی به پرتغال برود. اگر مهدی در ۲۰سالگی به فوتبال اروپا می‌رفت الان قطعا سرنوشت خیلی بهتری داشت؛ هرچند جایگاه فعلی او هم بسیار خوب است. به همین خاطر توانایی بازیکنان ما بسیار بالاست و ان‌شاءالله همه اینها تا این اندازه آماده بمانند.

* کرونای من بسیار سبک بود. اسکوچیچ هم به همین شکل این بیماری را پشت‌سر گذاشت. برای من در حد یک سرماخوردگی دو، سه‌روزه این اتفاق افتاد و خدا را شکر هم من و هم اسکوچیچ در سلامت کامل بودیم و فقط مشکلی که وجود داشت این بود که باید جواب ما منفی می‌شد که نزدیک بازی با سوریه این اتفاق افتاد، اما به‌خاطر قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا نتوانستیم در این بازی روی نیمکت تیم‌ملی بنشینیم و بعد از آن بلافاصله پرواز کردیم و به قطر رفتیم.

* طبیعی است آدمی که اکتیو بوده و زیاد بیرون می‌رود وقتی مجبور می‌شود در خانه بماند برایش سخت است، با این حال ما برنامه داشتیم و اسکوچیچ تیم پرسپولیس را برای آنالیز به من سپرده بود. همچنین بازی‌های تیم‌ملی سوریه و عراق را کامل آنالیز کردم و اطلاعات لازم مربوط به بازی با سوریه را شب قبل از این مسابقه دراختیار آقای تات قرار دادم. همچنین یکی، دو کلاس آنلاین هر روز شرکت کرده و مرتبا خودم را مشغول می‌کردم. به همین دلیل تا جایی که توانستم از وقتم در مدت زمان حضور در قرنطینه برای شناخت و آگاهی از حریفان تیم‌ملی استفاده مفید کردم و قطعا اسکوچیچ هم همین کار را می‌کرد. هرچند به‌طور مرتب با یکدیگر در تماس بودیم اما در هر صورت شرایط سخت بود، چون نمی‌دانستیم چه زمانی تست ما منفی می‌شود و می‌توانیم به اردوی تیم‌ملی در این مقطع زمانی حساس اضافه شویم.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __