دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: اعتماد طرفداران را احساس می‌کنم و این باعث می‌شود انرژی و خوش‌بینی خوبی به من وارد شود.

دراگان اسکوچیچ
خبرورزشی -

دراگان اسکوچیچ، سرمربی کروات تیم ملی فوتبال کشورمان در با سایت vrisak کرواسی درباره شرایط خودش در تیم ملی ایران به نکته های جالبی اشاره کرد:

*من از اوضاع به خصوص اگر شرایطی را که هنگام بر عهده گرفتن هدایت ایران در نظر بگیرم، راضی هستم. دو شکست باعث ایجاد فشار بی‌سابقه‌ای شد، ما اجازه نداشتیم حتی یک امتیاز را از دست بدهیم و تمام تمرکز ما روی کسب صعود در بحرین قرار گرفت که ایران هرگز در آنجا سابقه نداشت بحرین را ببرد و مقابل عراق که ما چند سالی بود که نتوانسته بودیم نتایج خوبی بگیریم.

*یک ملت ۸۰ میلیونی و تعداد زیادی بازیکنان خوب داریم. فشار؟ شما حتی نمی‌توانید تصور کنید. از رسانه‌ها، عموم مردم تا طرفداران. هرکسی نظر خودش را دارد و کار در چنین شرایطی واقعا سخت است اما من عاشق چالش‌ها هستم. تمام دوران حرفه‌ای من یک چالش بود و می‌دانستم چه چیزی در انتظار من است. من با آن مشکلی ندارم.

*من فکر می‌کنم با این بازی‌ها اعتماد عمومی را جلب کردم. نتیجه گیری در فوتبال خیلی پیچیده است. امروز هستی، فردا نیستی. به همین دلیل است که من حداکثر به هدف متعهد هستم. در حال حاضر شرایط آسان‌تر است زیرا ما وارد دوره خوبی شده‌ایم، هیچ شک و تردیدی در ابتدا وجود نداشت، مخصوصاً از آنجا که من به موقعیتی می‌رسم که ویلموتس و کی‌روش قبل از من داشتند.

*اعتماد طرفداران را احساس می‌کنم و این باعث می‌شود انرژی و خوش‌بینی خوبی به من وارد شود. همچنین یک برد دیگر فاصله دارم تا رکورد تعداد بردهای متوالی در تاریخ تیم ملی فوتبال ایران را به دست بیاورم.

*بدترین اتفاقی که ممکن است برای ما رخ دهد این است که فکر کنیم همه چیز تمام شده زیرا ما خوب شروع کردیم. حداکثر امتیاز را داریم، جدیت در رویکرد و جشن فقط در زمانی که صعود تضمین شد باید رخ دهد. تا آن زمان، ما باید ۱۰۰ درصد تلاش کنیم. من بازیکنان باتجربه و شخصیت‌های حرفه ای دارم، بنابراین برای من نیز راحت‌تر است.

آرزوی عجیب اسکوچیچ؛ امیدوارم به جام جهانی صعود کنیم و با کرواسی همگروه شویم!/ ایرانی‌ها به من اعتماد دارند

*صادق محرمی برای من بازیکن فوق العاده مهمی است. من واقعاً فکر می‌کنم او برای دینامو کیفیت دارد اما با مصدومیت کمی مشکل داشت. اکنون همه چیز خوب است و من معتقدم که او به زودی هر آن چه را که در مورد او می‌دانم نشان می دهد. ایرانیان از نظر ژنتیکی از نظر فیزیکی بسیار برتر هستند. جای تعجب نیست که آنها در ورزش‌هایی مانند وزنه برداری و کشتی عالی هستند.

*۳ پیشنهاد از باشگاه‌های بزرگ شامل سپاهان، استقلال و تراکتور داشتم. آنها چند روز پیش از نشستن روی نیمکت تیم ملی با من تماس گرفتند. می‌دانستم که این کار دشوار است و لیگ و شرایط روانی را پست از هفت سال می‌شناختم. من تیم دسته دومی خونه به خونه را به فینال جام حذفی رسانده بودم و در سه باشگاه از چهار باشگاهی که در ایران هدایتشان را برعهده داشتم بهترین نتایج تاریخ آنها را کسب کردم.

*مردم ما درباره ایران سوتفاهم دارند. درک بسیار بدی از ایران در خارج از مرزهای این کشور وجود دارد و این کشور کاملا با این شرایط متفاوت است. ایرانی‌ها پارسی هستند و عراقی‌ها عرب هستند و هیچ ربطی به هم ندارند. من هرگز مهمان نوازی و مهربانی بیشتری از این کشور ندیدم. من دو کتاب برای شناخت ایران به مردم کشورم پیشنهاد می‌کنم. اولی از روپچیچ موسیقیدان به نام «سرزمین مردم بزرگ» و دیگری کتابی از ایوان داگیچ، دوست نویسنده من، به نام «ایران حال حاضر». هر دو درباره روحیه مردم این کشور و پتانسیل‌های این سرزمین صحبت کرده‌اند.

*من تا سال ۲۰۲۳ با ایران قرارداد دارم. می‌خواهم به جام جهانی بروم و شاید پس از آن به تیم ملی آسیایی دیگر یا باشگاهی بزرگی ملحق شوم. اروپا نیز جز گزینه‌هاست اما کرواسی هنوز جایی در برنامه‌هایم ندارد.

*ما در تیم ملی ایران گروهی بسیار خوب داریم. امید داریم به جام جهانی صعود کنیم و در نهایت با کرواسی همگروه شویم. این اتفاقی ایده‌آل خواهد بود.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مهریار IR ۱۱:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
  1 0
  الان این میشه مربی با تعصب ولی اگر یک ایرانی این حرف را خارج از ایران میزد شما روزنامه ها و صدا و سیما دودمانش را به باد میدادید
 • نیکویی IR ۱۲:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
  2 0
  هر خبری از اسکوچیچ هس این عکس اول همیشه هس، بنظر میرسه عکس دیگه ای ازش وجود نداره خخخخ
 • ____ IR ۱۵:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
  0 1
  برا برسی جام جهانی بعد حرف بزن ۲ تا بازی بردی فک کردی همه چیز تمام‌شده

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __
بلیط هواپیما