بچه بوشهر. خونگرم. کم‌حرف. بی سر و صدا. کمی شلخته. به قول خودش، کمی هم تنبل. همین بچه بوشهر امروز یکی از امیدهای اصلی میلیون‌ها طرفدار فوتبال است؛ هم در ایران و هم در پرتغال.

ماجرای مخالفت مادر طارمی با ازدواج پسرش با بازیگر زن/ درگیری با خانواده‌ استقلالی!/ سیاسی‌ترین خوشحالی در پرسپولیس/ ساده‌ام و ساده می‌مانم
خبرورزشی -

حرف از مهدی طارمی است. فوق ستاره ایرانی پورتو. همین یکشنبه گذشته، او دوباره سفیر شادی بود. یک پنالتی گرفت، همان را گل کرد و گل دومی هم به ثمر رساند که عالی بود. هفته گذشته هم حق مهدی را در لیگ قهرمانان خوردند. در اواخر بازی اتلتیکو، طوری به محوطه جریمه حریف زد که همه اروپایی‌ها هاج و واج مانده بودند. توپ مرده را تبدیل به گل کرد ولی با ناداوری محض آن را مردود اعلام کردند. چرا؟ چون توپ در حالت نامتعادل و در حین زمین خوردن مهدی به خاطر تکل اوبلاک، به دستش خورد. خودش مکثی می‌کند و می‌گوید: «اگر گل من مردود هم بود، باید خطای دروازه‌بان اتلتیکو قبل از زدن ضربه را می گرفت. او من را زد.»

به اندازه زیاد درباره زندگی فوتبالی مهدی حرف زده شده. امروز می‌خواهیم ابعاد دیگری از زندگی او را برایتان بازگو کنیم. از این‌که خانواده‌اش بیشتر استقلالی هستند تا پرسپولیسی. از این‌که بیرون از فوتبال با چیزی که داخل زمین می بینید یک دنیا فرق دارد. چند برش جالب از حواشی و زندگی مهدی را مرور می‌کنیم.

بچه خیر

طارمی بچه دست به خیری است. در بوشهر، از در و همسایه هرکس مشکلی دارد سر وقت خانواده‌ او می‌رود. مهدی عاشق کمک کردن است و به خانواده اش گفته حتما به نیازمندها کمک کنند. او هر سال بخش قابل توجهی از دستمزدش را صرف امور خیر و کمک به دیگران می‌کند. مهدی تصور می‌کند این موضوع در پیشرفتش نقش اساسی و مهمی داشته است.

دوران بازیگری

هیچ می‌دانستید او قبلا در یک فیلم بازی کرده. سال ۹۶ او در فیلم عشق نیکان دقایقی بازی کرد. در این فیلم محسن بنگر و آرش برهانی هم حضور داشتند. ماجرا به پسری مربوط می‌شد که عاشق مهدی بود و در نهایت به آرزویش یعنی دیدن او رسید. مهدی البته به خاطر آن کم حرف و خجالتی بودنش، به سختی پیشنهاد را قبول کرد: «خب واقعا بازیگری کار سختی است و به قول معروف ما را بهر آن نساختند.»

مخالفت مادر طارمی با ازدواج پسرش با بازیگر زن/ درگیری با خانواده‌ استقلالی!/ سیاسی‌ترین خوشحالی در پرسپولیس/ ساده‌ام و ساده می‌مانم/ به این بچه ظلم شد

خانواده استقلالی!

خانواده طارمی اکثرا استقلالی هستند تا پرسپولیسی. خواهر و برادر او به شدت طرفدار رنگ آبی هستند نه قرمز. مهدی اما برخلاف آنها از بچگی عشق رنگ قرمز بود و همیشه سر دربی‌ها بدجور کری‌خوانی داشتند. پدر طارمی هم استقلالی است ولی در ماجرای انتقال او به پرسپولیس، به آبی‌ها نه گفت. استقلالی‌ها حاضر بودند چک سفید بدهند ولی علی طارمی گفت مهدی خودش تصمیم گیرنده است.

انتقال مهدی به پرسپولیس آیا باعث شد خانواده‌اش پرسپولیسی شوند؟ خود مهدی چنین جوابی می‌دهد: «مثلا سر دربی‌ها دوست داشتند سه بر دو استقلال ببرد ولی دو گل پرسپولیس را من بزنم!»

شوخی بازیکنان

ماجرای انگلیسی یاد گرفتن مهدی هم جالب بود. او زمان زیادی گذاشت. در نهایت هم زندگی در خارج از کشور باعث شد تا او به این زبان مسلط شود. بماند که سر زبان یاد گرفتن در اردوی تیم‌ملی کم اذیت نشد. بازیکنان با مهدی شوخی می‌کردند که از دم کلمات را غلط می‌گوید یا تلفظش درست نیست.

ماجرای مخالفت مادرش

طارمی خیلی خانواده دوست است. همیشه برای پدر و مادرش احترام زیادی قائل است. معتقد است اگر به چیزی در زندگی رسیده به خاطر آنهاست. در ماجرای خواستگاری او از یک بازیگر سینما، مادرش ظاهرا مخالف ازدواجشان بود که مهدی اتفاقا به حرفش گوش داد. او به قول خودش همیشه تلاش می‌کند از «شر» و «جنجال» دور باشد ولی درخشش در پرسپولیس اتفاقا برایش حاشیه‌هایی داشت. از شوخی‌های مجازی گرفته تا همان رابطه. به شکلی که حتی تصویری از آنها در آتلیه هم منتشر شد که باعث شد مهدی شدیدا به دل بگیرد. او بعد از پایان آن ماجرا تصمیم گرفت کلا از رسانه‌ها دور باشد و به حاشیه‌های زندگی‌اش پایان دهد. حالا تصویری که از مهدی در ذهن همه هست، بازیکنی حرفه‌ای است که فقط و فقط با فوتبال و درخشش در تیتر رسانه‌ها دیده می‌شود.

مخالفت مادر طارمی با ازدواج پسرش با بازیگر زن/ درگیری با خانواده‌ استقلالی!/ سیاسی‌ترین خوشحالی در پرسپولیس/ ساده‌ام و ساده می‌مانم/ به این بچه ظلم شد

اگر زودتر کشف می‌شد

مهدی فوتبالش را مدیون پدرش است. وقتی بچه بود و خجالتی، دوست داشت در بازی حرفش را بزند. این بود که به تیمی رفت که پدرش مربی آن بود؛ تیم فوتبال صدا و سیمای بوشهر. آنجا بود که خودی نشان داد و رفته رفته توانست نامش را در رده‌های پایه مطرح کند و به تیم‌ملی نوجوانان برسد. علی طارمی پدر مهدی همیشه با حسرت درباره پسرش حرف می‌زند و می‌گوید: «اگر مهدی ما زودتر کشف می‌شد، الان رئال مادرید بازی می‌کرد. به این بچه ظلم شد. من خودم را هم مقصر می‌دانم. حیف مهدی ما ولی باز خدا را شکر.»

لجبازی یا قهر

هیچ می‌دانستید مهدی طارمی یک سال و نیم فوتبال بازی نکرد؟ او در سن ۱۹ سالگی، درست در زمانی که می‌توانست به لیگ‌برتر بیاید و به تیم‌ملی برسد، به خدمت مقدس سربازی رفت. اول تلاش کرد در فجر بازی کند ولی سازمان لیگ اعلام کرد انتقالش به این باشگاه به خاطر شروع لیگ قانونی نیست. به همین خاطر به سربازی عادی رفت. سال دوم سربازی‌اش که می‌توانست به یک تیم نظامی برود، تصمیم گرفت در همان پادگان به خدمتش ادامه دهد. این بود که او در اوج جوانی یک سال و نیم فوتبال بازی نکرد.

 عاشق چیپ

توجه کرده‌اید مهدی طارمی در فوتبال اروپا پنالتی چیپ نمی‌زند ولی تا دلتان بخواهد، ضربه چیپ به گلرها می‌زند؟ نمونه‌اش همین گل دومش در بازی آخر پورتو بود. او به شکل حیرت‌آوری از فاصله میلی‌متری گلر حریف، توپ را طوری از بالای سرش رد کرد که روی خط دروازه فرود آمد. با توجه به شدت حرکت گلر به نظر نمی‌رسید توپ وارد دروازه شود ولی شد. مهدی می‌گوید عاشق زدن پنالتی چیپ است ولی به موقع. معروف‌ترین چیپ او هم مقابل النصر عربستان در بازی معروف لیگ قهرمانان بود که شادی جنجالی را به نمایش گذاشت و با دست حرکت «خلاص» را نشان داد. شادی معروفی که خودش می‌گوید: «سیاسی‌اش کردند ولی سیاسی نبود. من فقط فوتبالی خوشحالی کردم و جواب بازیکن النصر را به خاطر شادی بازی رفت، دادم.»

مخالفت مادر طارمی با ازدواج پسرش با بازیگر زن/ درگیری با خانواده‌ استقلالی!/ سیاسی‌ترین خوشحالی در پرسپولیس/ ساده‌ام و ساده می‌مانم/ به این بچه ظلم شد

حسرت بزرگ

در یکی از دربی‌ها مهدی طارمی یک ضربه برگردان فوق‌العاده زد. شوتی که با بدشانسی محض به تیر دروازه خورد. مهدی بعد از بازی گفت: «حیف. تا حالا کسی گل قیچی برگردان در دربی نزده. اگر به گل می‌رفت، در تاریخ ثبت می‌شد.» حالا، چند سال بعد از آن حسرت بزرگ، نه در تاریخ فوتبال ایران که در تاریخ فوتبال اروپا و جهان یک قیچی برگردان اسمی و معروف از مهدی، حک شده. گل به چلسی در یک چهارم لیگ قهرمانان اروپا.

مخالفت مادر طارمی با ازدواج پسرش با بازیگر زن/ درگیری با خانواده‌ استقلالی!/ سیاسی‌ترین خوشحالی در پرسپولیس/ ساده‌ام و ساده می‌مانم/ به این بچه ظلم شد

 پسر ساده

«ساده هستم و ساده می‌مانم»؛ این جمله مهدی در روزهایی بود که نامش سر زبان‌ها افتاد. وقتی کی‌روش اولین‌بار نامش را در لیست تیم‌ملی قرار داد و ستاره‌ای به نام «مهدی طارمی» متولد شد. در آن روزها پدیده‌های جوانی نابود شده بودند. یکی مثل پیام صادقیان. نگران بود که مبادا مهدی هم نابود شود. اما او جلوی یک سری قوانین نانوشته را گرفت. هر چند یکی دو بار تا مرز نابودی رفت. طارمی همان روزها اما یک جمله داشت: «من عوض نمی‌شوم. همین می‌مانم که هستم.» او می‌گفت: «۲۰ سال است تیپ من همین شکلی است. بیرون از زمین هم آرام هستم. دوست دارم از حاشیه‌ها دور باشم. کم حرف می‌زنم. این کم حرفی را هم از پدرم به ارث برده‌ام. تازه من زیاد حرف می‌زنم. پدرم را ندیده‌اید.»

مخالفت مادر طارمی با ازدواج پسرش با بازیگر زن/ درگیری با خانواده‌ استقلالی!/ سیاسی‌ترین خوشحالی در پرسپولیس/ ساده‌ام و ساده می‌مانم/ به این بچه ظلم شد

کار جالب هوادار پورتو

دو هوادار پورتو دست به کار جالبی زدند. آنها که شدیدا طرفدار مهدی طارمی بودند، بعد از بازی پورتو و موریرنسه که با گل ستاره ایرانی همراه شد، پلاکاردی رو کردند که به فارسی در آن نوشته شده بود: «مهدی ژاکتت را به ما بده.» طارمی که از این اقدام هوادار جا خورده بود به سمت آنها رفت و پیراهنش را داد.

منبع: جام جم

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 22
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 17
 • صمدقلی DE ۱۳:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  45 41
  مهدی طارمی استقلالی بوده ولی وزیر پرسپولیسی با گروگان گرفتن خانواده اون و شکنجه اونها باعث شد طارمی با پرسپولیس قرارداد ببنده چون طارمی عاضق خونواده اش بوده . . از سری توهمات دنباله دار یک استقلالی
 • شمسعلی IR ۱۳:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  همخدمتی من بوشهری وبچه محل و رفیق فابریک مهدی بودددد و از اینک خودش و پدرش و خانواده اش ی استقلالی تیرن همیشه صحبت میکرد اینمممم مثل تمام اسطوره های اهدایی از باشگاه بزرگ و اول تهران بی تیم سوم پایتخت بودد.مثل عای دایی علی کریمیم و کریم باقری ک تاجی بودن و هستن اینم تاجیه حالا بیرانوند و امیری مسلمان وامثال اون رو نمیگممم ک اشکتون در نیاد
  • حمید IR ۲۲:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
   53 8
   منم دوستم بچه حل و رفیق فابریک فرهاد مجیدی هست اون میگفت فرهاد و فرزاد از پرسپولیس دو اتیشه بودند در مورد مجید حسینی نورافکن خسرو حیدری روزبه چشمی مهدی فنونی زاده نمیگم تا اشکت در نیاد
 • پارسه RO ۱۳:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  دایی استعداد طارمی رو کشف کرد و از ایرانجوان به پرسپولیس آورد. درخشان به طارمی اعتماد کرد و درلیگ برتر و لیگ قهرمانان ازش استفاده کرد. برانکو باعث رشد چشمگیر طارمی شد و نامش رو سر زبونها انداخت. یک پروسه طی شد تا طارمی نام خودش رو به عنوان یه مهاجم زهردار تو فوتبال ایران مطرح کنه اونوقت نویسنده مطلب با بی شرمی تمام این زحمات رو با یه سطر احمقانه زیر سوال میبره تا کیروش رو کاشف طارمی معرفی کنه. قلمتون رو چند می فروشید؟
 • ابی IR ۱۴:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  برترین نام آبی ست.آبی نیلگون.عشقست استقلال .تیمی باقدمت 80سال.این نام مقدس است
 • استقلالیم IR ۱۵:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  36 89
  طارمی پسر بسیار پدر دوسته.بارها گفته استقلال رو دوست دارم چون پدرم استقلالی ست چون برادرم وخواهرم عاشق استقلالن.اما چ کنم ک تقدیر مرا بسوی پرسپولیس کشاند.
  • ایلیا IR ۰۹:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۱
   3 0
   از یه طرف میگید کل دولت پرسپولیسه،بعد میگید همه بازیکنا و پیشکسوتان پرسپولیس استقلالیه
 • بوشهر IR ۱۵:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  31 85
  مهدی استقلالی ترین استقلالی ک دیدم در ضمن هرکی مهدی رو در زمان نوجوانی دیده باشه میدونه چ استعدادی بود حیف شد رفت خدمت سربازی دو سال فوتبالش عقب انداخت
  • تاجی طبرستانی IR ۱۶:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
   30 20
   همون سالی ک طارمی رفت پرسپولیس توی لیست استقلال و قلعه نویی هم بود ولی افشارزاده مخالفت کرد و گفت از لیگ پایین تر فقط یه بازیکن می گیرم ک اون هم یه هفته قبلش محمدرضا خرسندنیا رو جذب کرده بودن. بعد قرارداد با پرسپولیس ، استقلالی ها دوباره به تکاپو افتاده بودن و اون چک سفید هم از طرف یکی از تجار و بازرگانان سرشناس بوشهری بود ک واقعا طارمی اون رو قبول نکرد اونم بخاطر قولی که به اقای دایی داد و احترام به ایشون .
  • ... IR ۱۷:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
   61 10
   نوشته از بچگی عاشق پرسپولیس بوده اونوقت میگی کیسه کشه؟ هرکی میره موفق میشه سریع میگن این استقلالیه شما علی دایی رو هم استقلالی میدونید
 • اسلم بلوچ IR ۱۷:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  40 15
  اینجور که شما میگید منم میگم جوبایدن هم ایرانی الاصل و طرفدار سرسخت پرسپولیس هست اما روش نمیشه اینو اطراف کنه هه هه هه دلتون خوش کنید با همین حرفا این طبیعی هست که تو یک خانواده یکی طرفدار استقلال باشه ده تا پرسپولیسی تو روستا زندگی میکنم که صددرصد پرسپولیسی هستن که بجز آسمان چیز آبی رنگی پیدا نمیشه
 • پرسپولیس قهرمان IR ۲۰:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  49 18
  خخخخخخخخخخخخخ. استقلالی ها همه در تلاش هستن که ستاره های پرسپولیس رو به نام خودشون بزنن. ولی بدونن که حتی اگه اونها استقلالی بوده باشن این پرسپولیس بود که اونهارو اینی که هستن کرد. خودتونو جر ندین لطفاً چون آنقدر دروغ گفتین و بهانه آوردین که دیگه حناتون رنگی نداره برای ما. آنقدر بدبختا موفقیت نداشتن که دارن موفقیت های پرسپولیس رو به نام خودشون میزنن
 • جنت IR ۲۰:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  15 7
  واقعا پرداختن به موضوعات شخصی افراد شرم آور هست
 • شیراوند IR ۲۱:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  23 6
  خخخخخخخخخخخخخ استقلالی ها نمتونن ستاره های پرسپولیسی درجه یک رو ب نام خودشون بزنن مهدی طارمی همیشه پرسپولیسی بوده و هست و عاشق پرسپولیس است استقلالیها نمتونین ستاره های پرسپولیس رو ب نام استقلال بزنین # پرسپولیس قهرمان✌✌✌
 • علی IR ۲۱:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  23 10
  مهدی خیلی از خانوم بازیگر بهتره در یه حد نیستن خانوم بازیگر اگه اهل زندگی بود بعد مشهور شدن شوهر خودشو ول نمیکرد.
 • علی IR ۲۱:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  20 3
  خانوم بازیگر خیلی سبک بودن که هیچی نشده تولد طارمی شرکت کردن . اینجور کارها فقط از دست آدمای بیسواد برمیاد.
 • نظرپور قندعلی IR ۲۲:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  14 7
  موفق باشی همین وبس.
 • محسن علی ابادی IR ۰۲:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۱
  5 0
  خداوکیلی حیفه این بچه با اون خانم بازیگر ازدواج کنه،اگر ازدواج کنند مهدی به حاشیه می‌ره. زن آدم باید مال خودش باشد ولی نه اینکه مدام بقیه دنبالش باشم واونهم یکسره برای دیگران قیف وقپی بیادوکلاس بزاره. ورزشکارباید با ورزشکار جماعت ازدواج کنه چون شرایط اردو و.... رو درک می‌کنه و هنرمند هم با هنرمند چون با حاشیه ها و.... آشناست.
 • علیرضا IR ۰۵:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۱
  9 0
  سلام فرقی نمیکنه پرسپولیسی باشه یااستقلالی اینکه ی انسان شریف وعزیزودرستکاره مهمه ب امیدسلامتی وموفقیت روزافزون مهدی عزیز ودوستداشتنی وبه امیدروزای موفق وپرازجام برای پزسپولیس عشق است پرسپولیس
 • بی نام IR ۰۸:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۱
  9 3
  خوب که چی اقتصاد شکوفا شد مسخره ها به فکر مردم ومسولان بی غیرت وبی مسولیت که روزگار مردمو سیاه کردن پیگیری کنید گل زدن یا نزدن برای مردم نون وآب نمیشه
 • محمد IR ۰۹:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۱
  13 1
  من استقلالی ام ولی براش ارزوی موفقیت میکنم،هزاررنگ نیست،دودره باز وریاکار نیست،ساده س وبی شیله پیله،کسی که اینطور به خانواده وفادارباشه،حتما ادم درستیه.مزد همین کاراشو میگیره.هرچند پرسپولیسیه،ولی خب برای ایران باعث افتخاره. انشالله که بازم موفق تر بشه
 • کر بختیاری RU ۰۰:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۲
  0 0
  عزیزی که گفتی وزیر ورزش خانواده ی طارمی رو گروگان گرفت چرا حرف در میاری من بوشهری هستم بچه ی تنگستان فیلمی دارم از مهدی طارمی که از بچگی عاشق پرسپولیس بود شماره بذار فیلم رو برات بفرستم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
بلیط هواپیما