سرمربی پیشین تیم فوتبال استقلال مدعی شد در صورت ادامه حضورش در این تیم، آبی‌پوشان در فصل ۱۴۰۰-۱۳۹۹ حداقل یک جام می‌گرفتند.

محمود فکری
خبرورزشی -

محمود فکری در گفت‌وگو با برنامه فوتبال برتر درباره قطع همکاری با نفت مسجدسلیمان و مسائل دیگر، مصاحبه این جام داد.

*یکی از مشکلات چند سال گذشته این تیم در لیگ برتر بحث ساختار است که در بازی آخر تیم هم درباره‌اش صحبت کردم. تیم در نظام مالی با توجه به قوانین وضع شده که وزارت نفت نمی‌تواند تیمداری کند به مشکل خورده است و مشکلات مالی دارد. صحبت‌های زیادی با مسئولان باشگاه و مسئولان شهر مسجدسلیمان داشتیم. قرار شد همکاری را ادامه دهیم و توافق نهایی کردیم. البته قرار شد به دلیل اینکه مدیر برنامه‌های من همراهم نبود امضا قرارداد در تهران انجام شود، ولی دوستان نگران بودند که من از مسجدسلیمان خارج شوم و اتفاقی پیش بیاید.

*من به آنها گفتم وقتی از این شهر خارج شوم اگر ۱۰۰ میلیارد هم پیشنهاد داشته باشم در نفت می‌مانم. با این وجود در تهران بندهایی را به قرارداد اضافه کردند که جالب بود. یکی از بندها این بود که اگر سه بازی پشت سر هم تیم شکست بخورد قرارداد فسخ می‌شود، همچنین این بند وجود داشت که اگر تیم در نیم‌فصل اول ۲۲ امتیاز نگیرد هم قرارداد فسخ می‌شود.

*تیم فصل پیش در نیم‌فصل هجده امتیاز گرفته بود که نتیجه خوبی هم به شمار می‌آمد، ولی با وجود توافق در مسجدسلیمان مدیران این باشگاه به نحوی زدند زیر میز ‌و حرف‌ها عوض شد. بعد هم آقای پورموسوی آمد و قرارداد نیز امضا کرد. انگار همه چیز آماده بود برای اینکه همکاری با محمود فکری شکل نگیرد.

*تیمی مثل نفت مسجدسلیمان شرایط و مزایای خاصی ندارد که زمان را از دست بدهد و اینقدر حواشی برای خودش ایجاد کند. این تیم باید از همه فرصت‌ها استفاده کند تا در مسابقات زنگ تفریح نباشد، ولی متأسفانه الان زمان زیادی از دست رفته است. مردم مسجدسلیمان را دوست دارم، برای پاک بودن‌شان. هر وقت احساس کنم می‌توانم به این مردم کمک کنم در خدمت‌شان هستم. الان هم برای مردم و تیم نفت مسجدسلیمان آرزوی موفقیت می‌کنم.

*باید مبلغ دو میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان برای جدایی از نساجی به این باشگاه پرداخت کنم، اما من از کمیته استیناف انتظار بیشتری داشتم. با توجه به مدرکی که به نساجی دادم، هر رأیی که صادر می‌شد من باید تابعش باشم و هزینه لازم را پرداخت کنم، ولی از کمیته استیناف انتظار داشتم ظواهر و شواهد را می‌دید.

*استقلال هم برای پرداخت مبلغ رضایت‌نامه من مدرک کتبی نداد. در آن زمان که نساجی مبلغی را برای رضایت‌نامه درخواست کرد هیئت مدیره باشگاه استقلال حاضر به پرداخت دو میلیارد تومان بود، ولی مبلغ نساجی بالاتر بود. آقایان خلیل‌زاده و نظری که عضو هیئت مدیره بودند گفتند تا سقف دو میلیارد برای رضایت‌نامه را پرداخت می‌کنیم. با این وجود در جلسه هیئت مدیره گفتم نوشته‌ای برای این دو میلیارد به من بدهید، ولی عبدیان گفت برو از همان‌هایی که گفتند در برنامه فوتبال برتر شرکت کن، امضا بگیر!

*من قراردادم را در نساجی واقعاً نخواندم و از بند پنج برابری مبلغ رضایت‌نامه خبری نداشتم. به آقای امیری گفتم که این بند قرار نبود در قرارداد باشد، ولی ایشان بارها به من گفت با هم رفیق هستیم و این حرف‌ها را نداریم. آنها گفتند اگر استقلال شما را بخواهد برای این انتقال کمک می‌کنیم. یک ماه در نساجی کار کردیم و سه بازی تدارکاتی داشتیم و تیم را برای مسابقات آماده کردیم، ولی ۲۰ روز پیش از مسابقات پیشنهاد استقلال رسید.

*سال‌ها در استقلال حضور داشته‌ام و کسی نبودم که جو مرا بگیرد، ولی باشگاه استقلال تا مبلغ دو میلیارد تومان را تقبل کرده بود. از طرفی فکر نمی‌کردم کمیته استیناف چنین رأیی را صادر کند. الان هم ملکی را که در سرخ رود داشتم، به املاکی سپرده‌ام برای فروش (باخنده).

هواداران فحاش در استقلال به من بد کردند/ بدون حمایت هم می توانستیم جام بگیریم/ محمود فکری از استقلالی ها ضربه خورد!

*من در همان برنامه‌ای که در فوتبال برتر حضور داشتم از اتاق فکر و دیگر مسائل گفتم. هر مربی که در استقلال بوده هیچوقت اینقدر تحت فشار قرار نگرفته بود. شاید بگویند از هفته دوم و با شکست مقابل فولاد هجمه‌ها شروع شد، ولی من می‌گویم این هجمه‌ها از روز اول وجود داشت. استراماچونی دو ماه فرصت برای آماده‌سازی داشت و تیمش در ابتدا نتیجه نگرفت، ولی خودم جزو کسانی بودم که گفتم از او حمایت کنیم، ولی هیچ مربی را سراغ ندارید که به اندازه من هجمه به آن وارد کرده باشند. این افراد به من بدی نکردند، به استقلال بدی کردند.

*من کسی نیستم که از فشار رقیبان ضربه بخورم، ولی من از خود استقلالی‌ها ضربه خوردم. هیچ مربی استقلالی سراغ ندارید که در بدترین شرایط تیم را تحویل بگیرد و در ۲۰ روز تیم را آماده کند. در زمان من فقط یک بازیکن به نام محمد نادری جذب شد، ولی با این حال من این تیم را به صدر جدول آوردم. من تیم را صدر جدول بردم، اما همه جوره من را تحت فشار قرار دادند. از بند ای دی کارت بگیرید که می‌گفتند جادوگری است تا داستان‌های دیگر.

*هواداران فقط هواداران فضای مجازی نیستند. خیلی از هواداران را حضوری می‌دیدم و آنها تأیید کردند که چه کار با من کردند. من هم انتظار داشتم در آن زمان از من حمایت شود. استقلال می‌توانست امسال در لیگ یا حذفی یک جام بگیرد، ولی متأسفانه این اتفاق رخ نداده است. استوری گذاشتم گفتند فکری از باخت استقلال خوشحال است، ولی محمود فکری از همه بیشتر ناراحت بود. از همین الان نیز ارتش فحاشان شروع می‌کنند و در دایرکت من فحاشی خواهند کرد. الان که موقع جام حذفی و بازی با الهلال نیست.

*در هیچ دوره‌ای به مسئول یا مربی در استقلال به اندازه من فحاشی نشده است. این فرهنگ بدی است که به وجود می‌آوریم. اگر کسی جام هم گرفته باشد، باز هم انتقادات مفیدی می‌توان به آن داشت، ولی شدیدترین حملات صورت ‌می‌گیرد. من هیچ، چرا به بقیه افراد استقلالی که انتقاد کردند فحاشی شده است؟ اخلاق از فضای فوتبال ما خیلی دور شده است و مقصر هم خودمان هستیم. فضایی به وجود آمده است که در این فضای ناسالم آدم‌های سالم را خیلی راحت کنار می‌گذارند تا مشکلی برای‌شان ایجاد نشود.

*فکری راجع به مصاحبه تندش علیه کادر فنی استقلال و اینکه می‌توان از این پس با حمایت از فرهاد مجیدی شروع جدیدی را رقم زد، گفت: مطمئن باشید اگر حرفی زدیم همه می‌دانند طرف مقابل من و افرادی که علیه من کار کردند، چه کسانی بودند. اگر کادر فنی شخص دیگری بود و یا اتفاقات دیگری رخ می‌داد (صحبت نیمه تمام می‌ماند). شاید این صحبت‌هایی که الان می‌کنید آن زمان هم انجام می‌دادید، خوب بود. اینکه اگر این فضا تغییر پیدا کند اتفاق خوبی است، ولی محمود فکری هم آدم غریبه‌ای با استقلال نبود که اینقدر به آن هجمه وارد کردند.

*اگر هجمه وارد نمی‌کردند و حتی اگر حمایت هم نمی‌کردند استقلال یک جام می‌گرفت. اینکه از مربی حمایت شود، خیلی خوب است. من حتی از شفر و استراماچونی که خارجی بودند، حمایت کردم دیگر چه برسد به مربی ایرانی. قضاوت را به مردم می‌سپاریم. من خیلی از موهایم در استقلال سفید شده است. خیلی از افرادی که در فضای مجازی کار کردند، پدر و مادرهای‌شان با بازی‌های ما کیف می‌کردند. امیدوارم دیگر دوگانه‌ای وجود نداشته باشد و اگر شخص جدیدی به استقلال آمد دیگر این اتفاقات رخ ندهد.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 30
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 11
 • الپیروزی الحکومتیه IR ۰۲:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
  9 19
  استقلالی که از گروه مرگ به عنوان تیم اول صعود می کنه یعنی قوی ترین تیم غرب آسیاست و مسعود سلطانی فر و آذری جهرمی به نوچه هاشون در استقلال یعنی احمد مددی و اعضای هیئت مدیره دستور دادن که تیم قهرمان گروه مرگ برای بازی با الهلال عربستان نابود بشه و همین امر در دستور کار قرار گرفت. پس تمامی بازیکنان کلیدی مانند محمد نادری، رشید مظاهری، مسعود ریگی، میلیچ، دیاباته و مهدی قایدی رو حذف کردن و یک استقلال جدید که نشانی از اون استقلال نداشت رو فرستادن تا با الهلال بازی کنه. حتی یک بازی تدارکاتی برای استقلال در نظر نگرفتند که برای بازی با الهلال آماده بشه. به این ترتیب، هم از شر استقلال و گرفتن ستاره سوم راحت شدن و هم قوی ترین تیم منطقه غرب آسیا از جلوی راه تیم پیروزی برداشته شد. اون تیم استقلال به عنوان قهرمان گروه مرگ که ساخته و پرداخته استراماچونی بود به راحتی به فینال آسیا راه پیدا می کرد. قبلا هم خبر داده بودم که مسعود سلطانی فر، آذری جهرمی و مجید صدری دنبال از بین بردن استقلال قهرمان گروه مرگ هستن که همینطور هم شد.
  • متخصص چهارجانبه IR ۱۲:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
   25 4
   اولا که کدوم گروه مرگ؟ منظورت الدوحیلی که ضعیف ترین دوره حضورش تو آسیا بود یا الاهلی که تو اوج بحران های مالی و فوتبالی خودش بود که تو همون لیگ خودشون هم جز آخرا بوده و همیشه در حال باخته یا اون شرطه عراقی میگی که الان خودتون هم همسید شدید باهاش در آسیا؟ مطمین باش اونی که کمر به نابودی کیسه بسته همین شخص فرنازه و یکی مثل جنابعالی که جیره خوارش هستی و یکی از سرکرده های اصلی ارتش فحاش مجازیش هستی که فرنازی که 2 هفته تیم را تو دبی به اسم تمرینو آماده سازی برا بازی با الهلال برده 250 هزار دلار هم خرج کرده آخرش نتونستن دو تا پاس سالم تو اون دفاع داغون الهلال بهم بدن سلطانی فر و جهرمی که دیگه وجود ندارن مقصرن؟؟؟؟ شما تا عمر داردید سقف خاطراتتون همین یک هشتم نهایی هست و حضور تو سید آخر آسیا پس فعلا تا موقع ستاره سوم بشینین با همین دوتا ستارتون یه قل دو قل بازی کنین و با سمار خاطرات امجدیه دو چای دورهمی هم بزنید
  • متخصص چهارجانبه IR ۱۲:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
   10 3
   چه گروه مرگی هستید که الان هیچ اثری از اون گروه مرگتون نیست؟ ولی میدونستی از همون گروه پرسپولیسی که مسخرش میکردید تیم های اول و دومش هر دوتاشون تو شهتای آسیا هستن؟ و آیا میدونستی تو این چندسال اخیر هر بار پرسپولیس تو آسیا تو هر گروهی بوده خودش با یکی از همگروهیاش تا مراحل پایانی میرفتن یا اونجا بهم میخوردن؟ البته اینا مهم نیست، مهم ادمین 12 ساله کانال کیسه کشاست که چه تحلیلی براتون کنه و گروه مرگ مغزهارو به گروه مرگ تشبیه کنه
  • محمود آرپی جی زن IR ۱۷:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
   5 1
   فکر نمیکنم هیچ هوادار استقلالی راضی باشه که محمودخان ذره ای ضرر و زیان و خسارت مالی ببینه اونم بخاطر استقلال اما برادر عزیز برنامه خودت و کادر فنی (آقا صمد و حنیف و .. ) به کنار دیدی چه بر سر مهدی پاشا اومد ؟ اونم ارتش مجازی بهش حمله کرد ؟ محمود خان شما هنوز نمیدونی در چه دورانی به سر میبری مگر نمی بینی گاه و بیگاه با امیر ژنرال چه میکنند ؟ همان اتاق فکری که معتقد بودی مربوط به مافیای سرخ است و برای استقلال بحران درست میکرد و ما هم به آن اعتقاد داریم سرکرده و گرداننده بازیهایی با شما و امثال شما بوده و باز هم اگر ساده باشیم خواهد بود مافیا را دیدی اما سیاستهایش را نه !
  • متخصص IR ۲۰:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
   0 3
   فرهاد متخصص حذف پرسپولیس درجام حذفی است
 • حمید علوی CA ۰۲:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
  16 14
  حرفهای آقای فکری انصافن کاملا راست و کاملا درست هستن.
  • تاج منحله IR ۱۱:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
   3 4
   واسه فحاشی ستاره سوم باید زده بشه والا ایمیل میزنن به ای اف سی
  • حسین IR ۱۷:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
   2 8
   اگر دیدی هواداران لنگی ازمربی مثل فکری حمایت کردند بدانید ضعیف است واگر دیدی ازمربی مثل مجیدی بدگویی کردند بدانید ایشان دوستدار استقلال وهوادار ومربی هست که راحت میتونه پرسپولیس را مغلوب کند
  • آبیییته IR ۲۰:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
   0 3
   فرهاد خار چشم لنگیها ست
  • دریادل IR ۲۰:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
   0 3
   فرهاد نور چشم استقلالیها ایران و جهان است
  • خاطره تلخ IR ۲۱:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
   0 2
   فکری جان بازی با ملوان یادت هست که با یک مساوی مقابل ملوان استقلال می تونست دبل قهرمان کند ولی با کم کاری توکه کاپیتان بودی وتعدادی دیگه باعث شدید تا استقلال ببازد و پرسپولیس قهرمان شود وهمان شب منصورخان ازدست شما ی ناخلف استعفا بدهند هواداران استقلال خوب یادشان است
 • نیما IR ۰۲:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
  14 11
  این بدونید بار کج به مقصد نمیرسه فرهاد پودری و ارتش فحاشی مجازی تاوان این کار میدهند همین ارتش فحاشی مجازی امسال با نتایج ضعیف مجیدی علیه مجیدی میشه حیا کن و رها کن می ‌کنه
  • لنگی بیخاصیت IR ۲۰:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
   5 3
   این لنگیها چقدر ازوجود فرهاد جنتلمن دراستقلال کبیر می سوزند
 • علی رضا sss IR ۰۶:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
  12 6
  رفتارش مثل آدمهایی که شکست عشقی خوردن،مگه ول کنه!!!
 • مجتبی IR ۰۶:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
  9 11
  به فکری بگید زیاد حرف نزن برو پیروزی درضمن اشتباهی برای سرمربی گری استقلال انتخاب شده بودی
 • کارشناس مسائل فوتبال IR ۰۸:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
  8 12
  بفرمایید آقای فکری اگر میخواهید بیش از این از چشم هواداران نیافتید دست از سر حواشی تیم بردارید ممنونیم از شما
 • علی تاجی IR ۰۸:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
  16 14
  والا پیر زن اینقدر غر نمیزنه که این آقای فکری جو گیر با منم منم رو مخ همه راه میره. شما اگر خوب بودیی چرا همکاریت با هیچ تیمی به نیم فصل دوم نمیرسه. به نظر من شما هنوز از نظر فنی و شخصیتی در حد لیگ برتر نیستی برادر. یه نیم فصل اومدی استقلال اندازه چند سال منت سر باشگاه میذاری. تو جای یکی مثل شادروان پورحیدری بودی چه میکردی با هوادار.
 • فکری IR ۰۸:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
  5 5
  اره قهرمان لیگ آزادگان می شود
 • کاج دوچرخه سوار وطن فروش IR ۰۸:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
  8 11
  درکت میکنیم آقای فکری
 • محسن IR ۰۸:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
  7 9
  مشکل فکری از چینش ترکیب های غلط و سپس عدم تعویض ها و تایم تعویض و نوع تعویض ها در بازی شروع شد که تیم نه زیبا بازی میکرد و نه نتیجه گرا و این روند نزپلب باعث بوجود آمدن فشار مضاعف بر روی کادر فنی در تیم های بزرگ است ..
 • محمد IR ۰۸:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
  8 11
  فکری هم به اندازه کافی با کوته فکری و کوته بینیش این چند وقته حسابی به استقلال ضربه زد
 • احسان IR ۰۸:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
  10 13
  دوست عزیز پیشکسوت نما یا پیشکسوت سهم خواه که میفرمایید موهام رو برا استقلال سفید کردم یادت نره اگه استقلال نبود الان تو کدوم ده کوره مشغول شالیکاری بودی . چرا به هوادار به هوادار که هیچ تریبونی برا جواب گفتن نداره توهین میکنید و اونها رو فحاش میگید . نه خیر هوادار امروز فوتبال رو میفهمه هیچ امیدی به پیشرفت تاکتیکی تیم شما نبود بیایید فوتبالی صحبت کنید به جای توهم زدن ، من تو زندگیم نه شما رو دیدم نه مجیدی و غیره رو ولی به همه شماها عشق می ورزیدم چون عاشق استقلال بودم .
 • دوچرخه سواران IR ۱۰:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
  20 10
  قرارداد سه ساله با مجیدی پیش به سوی دسته سه کشوری و تکرار قهرمانی تاریخی دسته سوم کشوری .... الحق که دست رو نقطه ضعف خیلی ها گذاشتی حاجی
  • کیسه کشا کتک خور فرودگاه IR ۱۱:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
   4 3
   دوست داریم حاج محمود خان بنا به دلایل خیلی زیاد
 • فوتبالی IR ۱۱:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
  3 3
  کسی که کوچکترین انتقاد بکنه حتی اگه ذی نفع نباشه مثل امیرحسین صادقی از فحاشی در امان نیست
 • متخصص چهارجانبه IR ۱۱:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
  5 3
  مکتب کیسه همینه دیگه این به این فحش میده اون به اون بعد ادعاشون میشه ما با اصالتیم، آره شما به اندازه تعداد سوراخ های روی لوگوتون اصالت دارید. من به عنوان یه پرسپولیسی همیشه تو پیج ها و کانال های کیسه هستم و تاحالا نشده ادمین یا شخصی از فرناز بد بگه. یا فرناز بهترین مربی هست که اینا آوردن با یه رزومه عالی و کلی افتخار یا همون حرف محمود فکری و مددی و حسن روشن و خیلی های دیگه که گفتن فرناز فقط ارتش فحاش مجازی پشتش هستن داره اداره میکنه راسته که قطعا هم همینه فرناز چندتا جیره خوار میفرسته اینور اونور شعار بدن براش خخخخخخخخخخخخخ
 • متخصص چهارجانبه IR ۱۲:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
  6 4
  دوستان یه چیز میگم آروم بخندین سهمیه ایران تو آسیا افزایش یافت ولی کیسه هنوز باید از پلی آف شروع کنه، فقط عاشق اون جایگاهتونم نکشیمون متخصص های چهارجانبه
 • هواداررئال مادریدوپرسپولیس6 IR ۱۴:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
  14 7
  سلام. به نظرمن کاملا درست میگه. محمودفکری بهترین سرمربی ده سال اخیراستقلال بودکه تونست تیمو هفت هفته صدرنشین لیگ نگهدارد. درحالی که فرهادمجیدی باایجاداین همه حاشیه برای استقلال وازدست دادن دوجام هنوزهواداران استقلال ازش حمایت می کنند. پس فکری حق دارد ناراحت باشد.البته هواداران استقلال بایدازفرهادحمایت کنند تا مشخص شود کی دانش مربیگری دارد.
  • متخصص IR ۲۱:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
   0 2
   پیشنهاد میکنم پرسپولیسی ها محمود فکری را که خیلی دوستش دارند محبوبشان هست به جای گلمحمد منصوب واز دانش بالای فنی ایشان به خصوص شوطهای سنگین که در دهه هشتاد روانه دروازه سرخ پوشان می نمود وتورشان را پاره میکرد رازش رابراشون فاش نماید
  • حقیقت IR ۲۱:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
   3 0
   چرا پرویز مظلومی گزارش اردوی دو بی را نداد؟ چرا کسی پیگیری حرفهای فکری در مورد اتفاقات رخ داده در هتل رو نکرد؟ اگه حرف اش دروغه چرا مثلا شاه فرحاد نیومد انکار کنه ؟الحق که چوب خدا صدا نداره کرم از خود درخته و ریشه ات ون رو خواهد زد چقدر تهمت زدید کارهای شیطانی کردید واسه زمین زدن پرسپولیس تنها دلخوشی مردم روزی خواهد آمد که پشت پرده ی این منبع فسا د اخلاقی رو خواهد شد و رسوا خواهد شد برادران ایکس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
بلیط هواپیما