علی پروین اسطوره فوتبال ایران و پرسپولیس که به تازگی ۷۵ ساله شده، می‌گوید: همیشه گفتم و باز هم می‌گویم حضور در هیئت مدیره یعنی هفته‌ای یا ماهی یک بار دور هم جمع شدن، جوک گفتن و خندیدن!

علی پروین
خبرورزشی -

مهدی یکتا؛ علی پروین اسطوره فوتبال ایران و پرسپولیس که ۷۵ ساله شد. ویدیو - کلیپی منتشر شد که نشان می‌داد علی پروین شمع تولد ۷۵ سالگی خود را در حضور رضا ریاضتی همکار قدیمی‌ما و سایر دوستان صمیمی‌اش فوت می‌کند و... به همین بهانه گپ و گفتی با این چهره دوست داشتنی داشتیم. هرچند خیلی تمایل نداشت مصاحبه کند اما به هر شکلی بود این گفت و گو را جمع و جور کردیم؛

علی آقا تبریک می‌گوییم. جشن تولد مختصری هم گرفته بودید؟

یکی از دوستان محبت کرده و در دفتر کارش جشن تولد مختصری برای ما گرفته بود. ما خودمان هم نمی‌دانستیم قرار است جشن تولد بگیرند و یک جورهایی ما را غافلگیر کردند. (به شوخی می‌گوید) این رضا ریاضتی هم به ما چیزی نگفته بود و... به هر حال دست همگی درد نکند.

خیلی وقت است شما را ندیدیم. متأسفانه این ویروس کرونا همه را از هم دور کرده است؟

آی گفتید! واقعا خسته شدیم از بس ماسک زدیم و از ترس کُرونا خانه نشستیم. خیلی وضعیت بدی شده و دعا می‌کنم مردم ایران و همه دنیا از این مریضی خلاص شوند. خدا خودش باید کمک کند و امیدوارم این ویروس ریشه کن شود.

علی آقا شنیدیم از عضویت در هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس انصراف دادید؟

(می‌خندد و جوابی نمی‌دهد)

چرا خندیدید؟

- بی خیال! اصلا دوست ندارم راجع به این چیزها صحبت کنم.

چرا؟

من در ۷۵ سالگی دیگر خوب می‌دانم عضویت در هیئت مدیره یعنی چی؟!

یعنی چی؟

کشک! من همیشه گفتم و باز هم می‌گویم حضور در هیئت مدیره یعنی هفته‌ای یا ماهی یک بار دور هم جمع شدن، جوک گفتن و خندیدن!

علی پروین جمله تاریخی‌اش را تکرار کرد؛ هیئت مدیره هم یعنی کشک!

ولی شما این کلمه معروف «کشک» را در مورد مدیرفنی به کار برده بودید؟

فرقی نمی‌کند! یک بار اتفاقا از حشمت خان مهاجرانی که درجلسات هیئت مدیره یکی از باشگاه‌ها شرکت می‌کرد پرسیدم آنجا چه خبر است؟ حشمت خان هم گفت که هفته‌ای یک بار دور هم جمع می‌شویم، جوک می‌گوییم و می‌خندیم و خاطرات قدیمی‌را مرور می‌کنیم! این وضعیت هیئت مدیره است. من حالا یک سئوالی از شما می‌پرسم؟

بفرمایید؟

شما یا کس دیگری اعضای هیئت مدیره باشگاه سپاهان، فولاد، ذوب‌آهن، پیکان و ... را می‌شناسد؟ اما در پرسپولیس هر روز اعضای هیئت مدیره مصاحبه می‌کنند و ... من نمی‌خواهم خیلی حرف بزنم و شما هم ما را وادار می‌کنید یکسری صحبت‌ها را انجام دهیم.

پس از حضور در هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس انصراف می‌دهید؟

اصلا دوست ندارم وارد این بازی‌ها شوم. ما عمر خودمان را در فوتبال و زمین چمن گذراندیم و دنبال این چیزها هم نبودیم. (به شوخی) البته اگر شما خبرنگاران بگذارید و ما را وارد این داستان‌ها نکنید.

ولی شنیدیم محمد پنجعلی شاگرد شما یکی از کاندیداهای اصلی عضویت در هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس است؟ پنجعلی به تازگی خاطره ای هم از خداحافظی اش از تیم ملی در بازی با الجزایر تعریف کرده و گفته که شما می‌خواستید او را منصرف کنید؟

پنجعلی یکی از باهوش ترین و بهترین مدافعان تاریخ فوتبال ایران بوده است. به نظرم می‌توانست دو سال دیگر هم به تیم ملی کمک کند ولی حرفی زد که قانع شدم. گفت نمی‌خواهم یک جوان در بازی‌های ملی توپ را بیندازد و از بغلم به راحتی رد شود پس بهتر است خداحافظی کنم. برای او و تمام شاگردان خودم در فوتبال آرزوی تندرستی و موفقیت می‌کنم.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 11
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 4
 • جک تری دی IR ۱۲:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
  8 6
  بعد چندتا بچه طرفدار ای پروین میخواد بیاد هیت مدیره جیب دوخته ووو دمت گرم سلطان ... این بچه های کوچیک الان ادمین شدن و کانال زدن نمیدونن شما نبودی پرسپولیسی وجود نداشت الان باید طرفدار کیسه بودن یا تیمهای دیگه
 • ایلیا IR ۱۳:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
  10 10
  تولدت مبارک اسطوره پرسپولیس
 • اشکان DE ۱۳:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
  5 4
  آفرین به علی سلطان که واقعیت رو گفت . واقعیت اینه که هیئت مدیره هم کشکه...هیئت مدیره ای که هیچکدوم فوتبالی نیستن و همشون یک مشت آدمهای سیاسی هستن چطوری میخوان راجع به فوتبال با هم حرف بزنن در حالی که هیچی از فوتبال نمیفهمن ؟ همین جمع میشن دور هم یه چایی و شیرینی میخورن راجع به بیزنس خودشون حرف میزنن و لا به لاش چهارتا جوک هم واسه هم میگن به ریش هوادار می‌خندن ....هییت مدیره تو اروپا معنا داره که همشون فوتبالی هستن نه تو ایران که هرچی آدم سیاسی و مذهبی رو جمع میکنن تو هیئت مدیره فوتبال ....
 • ساوالان IR ۱۳:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
  8 5
  ولی از این کشک عده ای خوب اش پختند!!!!!!!!
 • پیام IR ۱۳:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
  14 12
  از پرسپوایس به اینجا رسیدی خیلی پولها به جیب زدی جام های پرسپولیس ملک شخصی خودت شد یا پول انتقال مهدوکیا با نزدیک سه میلیون یوروبه حساب شخصی تو رفت یا قهرمانی پرسپولیس زمان بگوویچ و غمخوار از پرسپولیس گرفتی در پرسپولیس فقط،دنبال منعفت طلبی خودت هستی دست از پرسپولیس بردار هواداران هیچ دوست ندارند شما اطراف پرسپولیس باشی و سمتی داشتی کی باید ببینند
 • علی رضا sss IR ۱۴:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
  4 0
  کشک..؟!!! به جمله اصلی نزدیک شدی یه کم رک تر بگو !!! هیئت مدیره ....است!!!
 • قرمز IR ۱۶:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
  7 1
  دمت گرم اقای پروین شما هرچه بیشتر از پرسپولییس دورتر باشید عزیزتری خودت خوب تشخیص دادی سعی کن بادوری از پرسپولیس محبوبیتت ادامه داشته باشه
 • مرتضی IR ۱۷:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
  5 2
  اتفاقا تو فوتبال حرفه ای دنیا هیئت مدیره وظایف و اختیارات زیادی داره منتها آقای پروین طبق تجربه نشون داده زیاد اهل تعامل با اشخاص دیگه نیست و با روحیه خشن و رفتار دیکتاتوری نمیتونه با اشخاص دیگه در یک جایگاه برابر به اتفاق نظر برسه! از نظر ایشون هیئت مدیره کشکه چون عادت داشته همیشه تنهایی تصمیم بگیره و رئیس باشه هرکس هم مخالفت داشته یا با فشار هوادار یا به دست بروبچ به کنج فرستاده! جالبه همین آقا زمانی که تبلیغ رای دادن تو مجلس میکرد اونجا رو کاملا درست میدید و رای دادن کشک نبود! بسوزه پدر این پول و قدرت!
 • مافیا IR ۲۱:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
  4 1
  سلطان همین نیس که اولین سال لیگ برتربراملوان پاداش گذاشته بود استقلال روببرندکه لنگ قهرمان بشه کارایی که عربسانیاکردندبرا برد بحرین جلوایران؟؟؟بعدم لنگیاحرف از فوتبال پاک میزدنداینم اسطورتون
 • ناشناس IR ۰۹:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۷
  0 0
  چه عجب دولتیون هم با جرات شدند.
 • محمد داودآبادی IR ۱۴:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۷
  0 0
  سلام خداقوت آقایان حواستون هست این فوتبال همونی است که شما درست کرده اید آقایان پیشکسوت قبل انتقاد یک سوزن به خودتون بزنید ! اگر ماها بگیم که ...! ؟ پس آش اینقدر شور شده که آشپز هم صداش در آمده ! وقتی پولشو پارو میکردید ، حواستون نبود که بعدا...؟

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
بلیط هواپیما