سرپرست دبیر کلی فدراسیون فوتبال گفت: بحث عدم حضور تماشاگران در بازی تیم ملی فوتبال ایران با کره جنوبی ارتباطی به فیفا و AFC ندارد و ما خودمان به این نتیجه رسیدیم که بازی بدون تماشاگر باشد!

حسن کامرانی فر و عزیزی خادم
خبرورزشی -

حسن کامرانی فر در خصوص بحث میزبانی‌های تیم ملی فوتبال ایران در مرحله سوم انتخابی جام جهانی و عدم حضور تماشاگران در بازی با کره جنوبی مصاحبه ای انجام داد که ضمن دعوت از شما برای مطالعه نکته هایی که او مطرح کرده، قضاوت را به مخاطبان خبرورزشی می سپاریم:

*آقای عزیزی خادم در بحث میزبانی تیم ملی تلاش کرد. میزبانی بازی با سوریه را گرفتیم و خوشبختانه سه امتیاز آن مسابقه را کسب کردیم. همیشه اولین مسابقه در تورنمنت‌ها سخت است ولی فدراسیون تلاشش را کرد و روند موفقی داشتیم.

*برای بازی ایران و کره جنوبی به این نتیجه رسیدیم که یکسری مواردی هست که فدراسیون باید به آن دست پیدا کند. مثلاً بحث VAR است که با یک شرکت طرف حساب فیفا به توافق رسیدیم. به AFC اعلام کردیم این تکنولوژی را داریم ولی آنها برای VAR این مسابقه، داور نفرستادند. استادیوم آزادی مجهز به VAR مورد تایید فیفا است و این قدم خوبی است.

*در بحث میزبانی مسائل دیگری هم وجود داشت مثل حضور تماشاگران در ورزشگاه. به فیفا اعلام کرده بودیم به دلیل شرایط کرونا در بازی با سوریه تماشاگر نخواهیم داشت ولی برای دیدار با کره جنوبی اعلام کردیم می‌توانیم تماشاگر داشته باشیم و از فیفا خواستیم شرایطش را اعلام کند.

*تماشاگرانی که وارد استادیوم آزادی می‌شوند باید دو دوز واکسن را زده باشند به علاوه انجام تست‌های PCR که این محدودیت ایجاد می‌کند. جلسات زیادی با وزارت بهداشت داشتیم. دوست داشتیم بعد از مدتها تماشاگران را در ورزشگاه داشته باشیم. حضور تماشاگر در ورزشگاه نشان دهنده شرایط سلامت در کل جامعه است. دوست داشتیم به تمام دنیا این را نشان بدهیم که وزارت بهداشت ما خوب عمل کرده است.

*هفت روز زودتر از موعد مقرر به فیفا نامه زدیم و کوتاهی از سوی فدراسیون نشده است. برای حضور تماشاگران باید به سمتی برویم که آنها را کامل در ورزشگاه داشته باشیم. برای بازی‌های بعد این کارها را انجام می‌دهیم. مسابقه بعدی تیم ملی خارج از ایران است و فرصت داریم زیر ساخت ها را برای بازی‌های بعد از آن فراهم کنیم. مطمئن باشید فدراسیون فوتبال کوتاهی نکرده و تمام ایمیل‌ها به موقع ارسال شده است.

* فرم‌هایی برای ما فرستادند که برایشان پر کردیم. عدم حضور تماشاگر ارتباطی به بحث بیرونی ندارد. در داخل و با بحث پروتکل‌ها و زیر ساختها و تست PCR خودمان به این نتیجه رسیدیم که بازی بدون تماشاگر باشد.

*دوست نداشتیم شرایط کرونایی که در جامعه به سمت بهتر شدن می‌رود با حضور تماشاگران بدتر شود! باید فاصله گذاری صورت می‌گرفت. احساس کردیم اگر حضور تماشاگران به سمتی برود که پروتکل‌ها رعایت نشود به جامعه صدمه زده‌ایم. فدراسیون تلاش کرد تماشاگران بیاید. تمام ارگان‌ها هم کنار فدراسیون بودند ولی خودمان به این نتیجه رسیدیم بدون حضور تماشاگر باشیم!

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 6
 • صمدقلی US ۱۲:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
  15 1
  همونطر که ایشون در لفافه و با سفسطه گفتند بحث عدم حضور تماشاگران در استادیم بحث بیرونی نیست و بحث داخلی است برای ممانعت از حضور تماشاگران خانم در ورزشگاه با ترفند پاک کردن صورت مساله . فیفا دستور داده حتما باید تماشاگران خانم در استادیوم باشند . اوکی باشه کلا اجازه نمی دهیم هیچ تماشاگری برود .
 • شمسعلی IR ۱۲:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
  11 0
  دست رو قران میگذارم کوتاهیتون بخاطر اجبار فیفا به حضور زن ها بود .اصلا ارزو میکنم ببازید انقددددددددددددددد شماااااااااااااا کوته فکرید
 • مجهول الهویه IR ۱۳:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
  11 0
  ''دوست نداشتیم شرایط کرونایی که در جامعه به سمت بهتر شدن می‌رود با حضور تماشاگران بدتر شود'' (!!!) فراموش نشود که از روزی که جمعیت انبوه در خیابانهای تهران و سایر شهرها و کشور همسایه بارعایت کامل پروتکلهای بهداشتی (!!!) راهپیمایی کردند تنها دوهفته میگذرد.
 • علی IR ۱۳:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
  11 0
  دروغ نگید در همین شرایط کرونایی این همهرفتن کربلا هیچی نشد
 • آرش تاجى IR ۱۵:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
  9 0
  هر كى وارد اين سيستم ميشه آلوده ميشه! حسن كامرانى فر هم سياسى شد... شايد هم بود و ما نمى دونستيم! دروغ و سياست هم كه هميشه آميخته به هم هستند... دروغ به اين بزرگى! بابا راحت بگيد نتونستيم شرايط حضور بانوان رو فراهم كنيم و ترجيح داديم كلا ميزبانى با هوادار رو كنسل كنيم! اين كرونا هم تموم ميشه؛ ببينيم بعدش چه بهونه اى ميمونه براتون... فدراسيون و دولت كاملا قابليت تعليق فوتبال ايران رو دارند! كره شمالى، كوبا، افغانستان... كشور بعدى اين ليست؟
 • بهروز IR ۱۸:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
  3 0
  مردم پاشدنرفتن شمال دیگه کسی ماسک نمیزنه،هیچکس به فکر خودش و خونوتدش نسیات اونوقت شما واس 7000 نفر تو ازادی به اون بزرگی میگین به فکر مردم؟؟؟ بگین نتونستیم ولی گردن مردم نندازین. جرات داشته باشین
 • مهران IR ۲۰:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
  2 0
  چند نفر محصل سن و سال پایین میخواستین بفرستین مدرسه درس حضوری بخونن ؟وزیر بهداشت یا داره با جون مردم شوخی میکنه یا اینکه داستان از بالاتر شکل میگیره که میشه دخالت در امور فوتبال.
 • آرین IR ۲۱:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۹
  6 0
  بخاطر الزام حضور زنان، کلا ترجیح دادن هیچکس نیاد ورزشگاه! دیگه اینو که هرکسی می‌دونه که :|

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __
Topic[id:72, title:تیم‌ ملی فوتبال] - __ [] __