پژمان درستکار سرمربی تیم ملی کشتی آزاد درباره شکستن طلسم جدال حسن یزدانی و حریف آمریکایی‌اش در فینال مسابقات جهانی نروژ با خبر نگار ما صحبت کرد.

ناگفته‌های پیروزی حسن یزدانی بر دیوید تیلور/ حضور دبیر و سوریان دخالت نبود
خبرورزشی -

پژمان درستکار درخصوص شکستن طلسم و پیروزی حسن یزدانی مقابل دیوید تیلور اظهار داشت: مبارزه حسن یزدانی و حریف آمریکایی‌اش یک کشتی حیثیتی برای مردم ایران بود و اینکه مردم عزیزمان دوست داشتند حسن با شکست تیلور قاطعانه از این میدان بیرون بیاید، تقریباً حدود یک ماه و نیم خوب کار کردیم و نقاط ضعف حسن و نقاط قوت تیلور را پوشش دادیم، حسن هم بسیار سلحشورانه، بابرنامه و باهوش کار کرد و موفق شد که این پیروزی را رقم بزند.

وی در خصوص قوانین سختگیرانه‌ای که در اردو برای ملی پوشان کشتی‌ ایجاد کرده بود گفت:‌ این سختگیری نیست و اسمش را دلسوزی برادرانه و پدرانه بگذاریم خیلی بهتر است. به هر حال به عنوان سرمربی تیم یک وظایفی را به عهده دارم که در جهت پیشرفت و موفقیت بچه ها انجام می‌دهم. هر اقدامی را انجام داده‌ام در جهت کمک به ملی پوشان بوده است و باعث می‌شود بچه‌ها از زحماتشان نتیجه بگیرند. اگر اتاقی جدا شده و یا تلفنی گرفته شده در جهت موفقیت تیم و خود بچه ها بوده است.

وی درباره نتایج درخشان تیم ملی با توجه به مدت زمان کمی که در اختیار داشتند، گفت: با توجه به زمان کمی که برای برنامه ریزی، طراحی تمرین، آنالیز و همچنین پرداختن به مسائل روحی و روانی کشتی گیران در دست داشتیم توانستیم خیلی خوب عمل کنیم. اول با توکل به خدا و بعد با برنامه ریزی که در اختیار داشتم توانستیم نتایج خوبی را رقم بزنیم.

درستکار در ادامه صحبت هایش بیان داشت: یکی از مسائلی که برایم مهم است، نظم و انضباط و اتحاد و همدلی تیمی است که توانستیم خوب عمل کنیم و دل مردم عزیز کشورمان را شاد کنیم.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد درباره برآورده شدن انتظارات از نتایج تیمش اظهار کرد: تیم ما یک تیم بسیار جوان بود و بعضی اوقات جوانان کاری می‌کنند کارستان و گاهی هم همین جوانی و بی‌تجربه‌گی مانع پیروزی می‌شود، مثل رحمان عموزاد و عرفان الهی اما قبل از اعزام به مسابقات جهانی هم گفتم من به تیم جوان اعتماد و باور دارم و می‌دانم اتفاقات بزرگی را  رقم می‌زنند.

وی درباره اینکه آیا حضور علیرضا دبیر و حمید سوریان کنار تیم به منزله دخالت در تصمیمات مربیگری شما بوده است، گفت:  حضور آقای دبیر و سوریان که اسطوره کشتی ایران هستند، نه تنها دخالت نبوده بلکه منت بر سر ما گذاشتند و باعث افتخار بوده حضور و همراهی دلسوزانه‌شان و تمام تلاش و تمرکزشان درجهت کمک، مشاوره و همراهی تیم بوده. جایگاه دو اسطوره کشتی ما کاملا مشخص است و باعث افتخار بود برای من و کل اعضای تیم که با توجه به تجربه‌ای که داشتند چند روز کنار ما و همه بچه ها حضور داشتند و روحیه دادند.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در خصوص اینکه بدون قرارداد هدایت این تیم را برعهده داشت بیان کرد: برای من بزرگترین افتخار خدمت کردن به تیم ملی کشورم است، برای موفقیت جامعه کشتی و تیم ملی نیاز است که مسئولین محترم ورزش، از ورزش اول کشورمان حمایت کنند و کنارمان باشند چرا که همیشه در مسابقات المپیک و مسابقات حساس کشتی است که بار ورزش ایران را به دوش می‌کشد.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 1
  • محسن IR ۰۵:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۲
    2 9
    تبریک میگم آقای درستکار. خودتو بیمه کردی. با این کاری که کردی تا آخر عمر سرمربی باقی میمونی. راستی لازم نیست از خودت قهرمان بسازی. قهرمان تو نیستی. قهرمان حسن یزدانی است نه شما که نون به نرخ روز میخوری.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =
Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __
Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __
Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __
Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __
Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __
Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __
Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __
بلیط هواپیما