بعد از قطعی شدن نبرد کشتی گیران ایرانی و آمریکایی، قهرمان سنگین وزن المپیک برای امیرحسین زارع کری خواند.

 بازگشت از کشتی کج برای نبرد تاج پادشاهی با قهرمان ایرانی!
خبرورزشی -

در جریان رقابت های جهانی کشتی نروژ، علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی ایران با رییس فدراسیون آمریکا مذاکراتی داشت که در آن توافق برای برگزاری دیدار تیم به تیم بین آزادکاران ایرانی و آمریکایی انجام شده است.

علیرضا دبیر، رییس فدراسیون کشتی دیروز در جریان مراسم قرعه کشی لیگ برتر نیز اعلام کرد که از همین حالا باید به دنبال مجوزهای این سفر باشد و گویا برگزاری این مبارزه جذاب قطعی شده است.

از سوی دیگر پوستری در فضای مجازی منتشر شده که نشان می دهد آمریکایی ها حتی بلیت فروشی برای این مبارزه را هم آغاز کرده اند. تاریخ دیدار آزادکاران ایرانی و آمریکایی در این پوستر 12 فوریه 2022 (23 بهمن 1400) تعیین شده و گویا قرار است مسابقه در شهر دالاس برگزار شود. 

در توضیحات سایت فدراسیون کشتی آمریکا آمده است: «ایران یکی از قدرت های سنتی کشتی آزاد است که دارای قهرمانان متعدد جهانی و المپیکی است. رقابت دوستانه بین ایران و آمریکا به چند دهه قبل بر می گردد و آخرین باری که تیم ایران در آمریکا حضور داشت در سال 2016 و در مسابقات جام جهانی لس آنجلس بود. تماشای مسابقات کشتی آمریکا و ایران به طور سنتی در هر دو کشور جمعیت زیادی را به خود جلب می کند.»

ریچ بندر مدیر اجرای کشتی آمریکا نیز گفته است: «کشتی فراتر از سیاست است و هیچ چیز بهتر از این رقابت دوستانه بین کشتی ایران و آمریکا نیست. این دو کشور بهترین کشورهای کشتی آزاد جهان هستند و ما خوشحالیم که تیم آمریکا فرصتی پیدا کرده تا با یکی از قوی ترین تیم های کشتی جهان مبارزه کند.»

بدون شک این نبرد جذاب نگاه همه کشتی دوستان در سراسر جهان را به خود جلب خواهد کرد. چه در المپیک و چه در همین مسابقات جهانی اخیر، ستاره های کشتی ایران و آمریکا در چند وزن با هم رقابت نزدیکی داشتند.

از رقابت محمد نخودی با جردن باروز بگیر تا نبرد جذاب و همیشگی حسن یزدانی و دیوید تیلور. البته نباید دومین رویارویی کامران قاسمپور و جی دن کاکس و حتی نبرد جذاب مجتبی گلیج با کایل اسنایدر را فراموش کرد. 

در این میان اما یک کامنت جالب زیر پوستر برگزاری این مبارزه توجه همه را به خود جلب کرد. گیبل استیوسون، قهرمان آمریکایی وزن 125 کیلوگرم کشتی آزاد المپیک توکیو که بعد از کسب مدال طلای المپیک تصمیم گرفت قید ادامه حضور در مسابقات کشتی را بزند، برای چندمین بار طی هفته های اخیر برای امیرحسین زارع کری خوانی کرده است. استیوسون که خودش ترجیح داد به خاطر بحث اسپانسرینگ وارد رشته های همچون کشتی کج و یا MMA شود و قید حضور در مسابقات جهانی نروژ را زد، بعد از قهرمانی امیرحسین زارع و شادی جالب توجه او که نشان از تاجگذاری و بستن کمربند داشت، زیر پست های اتحادیه جهانی کشتی در اینستاگرام نوشته بود که هنوز خودش پادشاه سنگین وزن جهان به حساب می آید.
حالا هم استیوسون که شدیدا پیگیر اتفاقات کشتی سنگین وزن دنیاست، با قطعی شدن مبارزه تیم به تیم ایران و آمریکا نوشته: «به ایران بگویید زارع را بفرستد. من دارم آماده می شوم».

مشخص نیست این کامنت فقط در حد یک کری خوانی برای جلب توجه بوده یا واقعا استیوسون قصد دارد برای مبارزه با امیرحسین زارع به تشک کشتی برگردد. در غیاب او سنگین وزن آمریکایی در مسابقات جهانی از زارع شکست سنگینی را متحمل شد.

به نظر می رسد در صورتی که استیوسون به تشک کشتی بازگردد و امیرحسین زارع در لیست تیم اعزامی به آمریکا قرار بگیرد، به جز نبرد حسن یزدانی و تیلور، یک مبارزه فوق حساس دیگر هم در سنگین وزن بین قهرمان المپیک و قهرمان مسابقات جهانی برگزار خواهد شد.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 15
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 6
 • ایران جوان IR ۱۷:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۲
  11 18
  مسابقه با آمریکا رو بگذارید برای مسابقات بین المللی، اینها می خواهند نقاط ضعف وقدرت ما رو بهتر بشناسند
  • ایرانی IR ۰۵:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
   19 1
   چرا همیشه با دید منفی نگاه کنیم، بچه های ما هم نقاط صعف و قدرت حریف را می شناسد و نقاط قوت خوددشون می شناسند و به این ترتیب قوی تر خواهند شد.مشق خوبی است برای هر دو طرف، باید ززنگ باسم و ازش استفاده کنیم،البته اگه الکی سیاسیش نکنیم
 • داود IR ۲۳:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۲
  14 5
  استیون برو کشکت رو بساب
 • حمیدسوریانو عشق است IR ۰۰:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  8 16
  ایران اگه بازی کنه بد اشتباهی میکنه چون هر چقدر تیلور و استیوسن کمتر با پهلوونای ما بازی کنن به نفع ماست مخصوصا اینکه از حالا به بعد اینا میخان هر جور شده تیلور حسن رو بزنه تا یزدانی رو دور نیفته جان جدتون بازیو کنسل کنین
  • جی جی بوفون IR ۱۲:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
   10 0
   چرا بد اشتباهی میکنن اولا طبق نظر شما یعنی آمریکا قویتره بعدشم نباید ترسید کل پیام شما ترسه انشالله یزدانی و زارع پیروز میشن یه قهرمان المپیک و جهان اگه بخواد با یه شکست نابود بشه که قهرمان نیست مسابقه برد و باخت داره اگر بردیم که عالی در صورت شکست هم تجربه میشه برای میدان جهانی و المپیک
 • امرالله IR ۰۷:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  13 3
  بنظر من کار خوبی هست وکشتی گیر وکشتی هر جایی دنیا باشه وباید ولی مردانه باشد خدا پشت پناه کشتی گیرهای تیم ملی ایران
 • کیان IR ۱۰:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  13 3
  عالی، یک مسابقه بزرگ بین دو غول کشتی جهان ،به خودم افتخار میکنم که یک ایرانی ام
 • حمید IR ۱۲:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  6 16
  چرابا آمریکا که بزرگترین حامی اَسرائیل یابه قول بعضیها (رژیم صهیونیستی) است مسابقه می دهیدولی بااسرئیل مسابقه نمی دهید؟ این تناقض هم مثل بقیه تناقضهای حکومت ایران است که فلسطینیهای کشته شده درنوارغزه راشهیدمی داندولی مولی ومقتدای آنها را جهنمی.
  • سرباز آقا IR ۱۴:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
   3 6
   حرف مفت نزنید آمریکا همینجوری هم میگه ما قوی هستیم. وقتی از مسائل سیاسی سر در نمی یارید حرف مفت و بی ارزش نزنید.
  • حیدر IR ۱۵:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
   7 8
   برو بابا جان ماهیگیریتو جای دیگه کن اگه فهم داشتی می‌فهمیدی مردم آمریکا غاصب نیستند و سران آنها ظالمند ولی اسرائیل کلا غاصب هستند و مسابقه دادن با آنها یعنی تایید کردن آنها
 • حسن سپهری IR ۱۷:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  3 2
  دیر یا زود با هم رو در رو خواهند شد ولی مهم اینه که با زمین آنها بازی نکنیم . فدراسیون کشتی باید سیاست و کیاست و فراست پیشه کند و از قهرمان خود حفاظت نماید و شرایط را به نفع قهرمان ما حفظ نموده و در جای مناسب با حریف رو در رو شود
 • رز IR ۲۰:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  3 1
  شیر مردهای ایرانی حتما پیروز می شوند ‌اگر اتفاقی افتاد که شکست بخوریم مهم نیست به قول قدیمی‌ها بازی اشکنک داره سر شکستنک داره!
 • شیر IR ۲۱:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  4 3
  ما با افتخار به این مسابقه میرویم و با اقتدار پیروز میشویم. تا وقتی که آدم زمین نخوره نمیتونه بلند شدن رو یاد بگیره؟ پس ما میدانیم با آمریکاییها چطور کشتی بگیریم. چون ما تو پروندمون رستم دستان،سهراب یل، نریمان،پوریای ولی،آقا تختی،دبیر،جدیدی،خادم،حیدری،و...بخصوص العان حسن آقا یزدانی داریم،پس چه غمی و یا ترسی داریم، ما سرمون رو بالا میگیریم و برای این مسابقه با افتخار و مثل یک شیر وارد ایالات متحده میشیم و با پیروزی و افتخار به ایران زمین برمیگردیم انشاالاه
 • علی US ۰۴:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
  1 1
  تو رو قرآن نفرستیدشون. یزدانی و زارع صد در صد شکست می خورن و روحیه و کشتی شون نابود میشه و معلوم میشه از آمریکایی ها ضعیفتر هستند. بقیه کشتی گیر ها هم به آمریکایی ها می بازن. کشتی گیرهای آمریکایی خیلی قویترند
  • ا IR ۲۰:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۱
   0 0
   کجا ضعیف ترند ما تو تیمی خیلی خوبیم انشالله می بریم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =
Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __
Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __
Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __
Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __
Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __
Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __
Topic[id:79, title:کشتی] - __ [] __
بلیط هواپیما