دیدارهای شب نخست از هفته سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا با پیروزی تیم‌های اینتر، رئال مادرید، آژاکس، پاری‌سن‌ژرمن و پورتو به پایان رسید.

شادی گل محمد صلاح؛ اتلتیکومادرید - لیورپول
خبرورزشی -

در ادامه بازی‌های شب اول از هفته سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا شش بازی همزمان برگزار شد که در پایان آنها همه مدعیان به جز میلان، اتلتیکومادرید و دورتموند امتیاز گرفتند.


در تک بازی گروه A تیم پاری‌سن‌ژرمن در ورزشگاه خانگی‌ خود پارک دوپرنس میزبان لایپزیش بود و مهمان آلمانی‌اش را با نتیجه ۳-۲ شکست داد. پاری‌سن‌ژرمن با گلزنی امباپه در دقیقه ۹ خیلی زود پیش افتاد، اما لایپزیش با گلزنی سیلوا در دقیقه ۲۸ کار را به تساوی کشاند و در دقیقه ۵۷ هم موکیله مهمان را پیش انداخت. ۱۰ دقیقه طول کشید تا پاریسی‌ها از شکست فرار کنند و این اتفاق با لطف گلزنی مسی رخ داد. مسی در دقیقه ۷۴ دومین گل خود را از روی نقطه پنالتی با ضربه‌ای چیپ به ثمر رساند و به این ترتیب اجازه نداد که تیمش در این بازی خانگی و در کل برای دومین بار در این فصل لیگ قهرمانان امتیاز از دست بدهد.

با این نتیجه پاریسی‌ها ۷ امتیازی شدند و صدر جدول گروه A را از منچسترسیتی شش امتیازی گرفتند. لایپزیش هم با قبول سومین شکستش همچنان بدون امتیاز در قعر جدول است.

شادی گل مسی؛ پاری‌سن‌ژرمن - لایپزیش


در گروه B یکی از پرگل‌ترین و هیجان‌انگیزترین بازی‌های هفته سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان میان تیم‌های اتلتیکومادرید و لیورپول برگزار شد که این بازی با نتیجه ۳-۲ به سود مهمان انگلیسی خاتمه یافت. صلاح مهاجم مصری لیورپول در دقیقه ۸ شوتی زد که با اثرگذاری میلنر وارد دروازه شد. تنها پنج دقیقه بعد شروع طوفانی مهمان انگلیسی با گل دوم همراه شد که این بار توسط کیتا رقم خورد. اتلتیکو گل‌های خورده را با دو گل گریزمان در دقایق ۲۰ و ۳۴ پاسخ داد، اما با اخراج مهاجم فرانسوی در دقیقه ۵۲ کار میزبان برای کسب امتیاز سخت و اینگونه شد که با گلزنی مجدد صلاح در دقیقه ۷۸ شاگردان سیمئونه حتی یک امتیاز هم از این بازی کسب نکردند.

لیورپول با این نتیجه سومین برد متوالی‌اش را کسب کرد و با ۹ امتیاز در صدر جدول گروه B قرار گرفت.

گل محمد صلاح؛ اتلتیکومادرید - لیورپول

در بازی دیگر این گروه تیم پورتو که مهدی طارمی را از ابتدا تا دقیقه ۸۴ در ترکیب داشت موفق شد با تک گل دقیقه دیاس روی پاس‌گل طارمی در دقیقه ۶۵ مهمان ایتالیایی‌اش میلان را با نتیجه ۱-۰ شکست دهد.

پورتو حالا با ۴ امتیاز و تنها به خاطر تفاضل گل کمتر نسبت به اتلتیکومادرید در رده سوم جدول گروه B قرار دارد و میلان هم که هر سه بازی‌اش را باخته بدون امتیاز قعرنشین جدول است.

شادی گل دیاس؛ پورتو - میلان


در گروه C یک بازی برگزار شد که طی آن تیم فوتبال آژاکس هلند با نتیجه ۴-۰ مهمان خود دورتموند را در هم کوبید. گل به خودی رویس کاپیتان تیم دورتموند در دقیقه ۱۱ مقدمه شکست این تیم بود و در ادامه بلیند در دقیقه ۲۵، آنتونی در دقیقه ۵۷ و آلر در دقیقه ۷۲ گلزنی کردند تا اولین شکست اروپایی این فصل شاگردان مارکو رزه رقم بخورد.

با این نتیجه آژاکسی که سه پیروزی متوالی کسب کرده با ۹ امتیاز صدرنشین و دورتموند با ۶ امتیاز در رده دوم جدول گروه C باقی ماند. اسپورتینگ لیسبون و بشکیکتش هم به ترتیب با ۳ و صفر امتیاز در رده‌های بعدی هستند.

آژاکس - دورتموند


در گروه D هم دو بازی برگزار شد که در یکی از آنها تیم اینتر در ورزشگاه سن‌سیروی شهر میلان با نتیجه ۳-۱ تیم شگفتی‌ساز اهل مولداوی یعنی تیم شریف تیراسپول را شکست داد. ژکو در دقیقه ۳۴، ویدال در دقیقه ۵۸ و دی‌فرای در دقیقه ۶۷ برای اینتر گلزنی کردند تا امید مهمان برای کسب امتیاز پس از به تساوی کشاندن بازی در دقیقه ۵۲ با گلزنی  تیل برباد برود.

شادی گل ژکو؛ اینتر - شریف

رئال مادرید در بازی دیگر این گروه میزبان اوکراینی‌اش تیم شاختار دونتسک را با نتیجه ۵-۰ در هم کوبید. آغازگر جشنواره گل رئالی‌ها یک گل به خودی بود که توسط کریستوف در دقیقه ۳۷ رقم خورد. پس از آن وینیسیوس دو بار در دقایق ۵۱ و ۵۶ گلزنی کرد و در ادامه رودریگو در دقیقه ۶۴ چهارمین گل مهمان اسپانیایی را به ثمر رساند. حسن ختام برد قاطع رئالی‌ها هم گلی بود که بنزما در دقیقه ۱+۹۰ زد.

با نتایج این دو بازی اکنون تیم‌های شریف و رئال مادرید هر دو با ۶ امتیاز به ترتیب در جایگاه اول و دوم گروه D هستند و پس از آنها اینتر ۴ امتیازی و شاختار یک امتیازی در رده‌های سوم و چهارم قرار دارند.

شاختار دونتسک - رئال‌مادرید

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =
Topic[id:75, title:لیگ قهرمانان اروپا] - __ [] __
Topic[id:75, title:لیگ قهرمانان اروپا] - __ [] __
Topic[id:75, title:لیگ قهرمانان اروپا] - __ [] __
Topic[id:75, title:لیگ قهرمانان اروپا] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:75, title:لیگ قهرمانان اروپا] - __ [] __
Topic[id:75, title:لیگ قهرمانان اروپا] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:75, title:لیگ قهرمانان اروپا] - __ [] __
Topic[id:75, title:لیگ قهرمانان اروپا] - __ [] __