وریا غفوری در واکنش به تکرار پنالتی‌اش مقابل هوادار می‌گوید فصل گذشته هم با تکرار یک پنالتی قهرمانی جام‌حذفی را از استقلال گرفتند.

توییت طارمی علیه اسکوچیچ؟ حتماً لازم بوده است/ هیچ شانسی به من نداد/ می‌گویند این بازیکن استقلال تحرک ندارد؛ چطور هر بازی ۱۰ کیلومتر می‌دوم
خبرورزشی -

استقلال فصل را با پیروزی مقابل هوادار آغاز کرد و وریا غفوری هم یکی از چهره‌های ویژه این مسابقه بود. او در این مسابقه یک پنالتی زد که به شکل بحث‌برانگیزی تکرار شد و اعتراض استقلالی‌ها را در پی داشت. به هر حال، آبی‌ها در این میدان پیروز شدند تا فصل را با امیدواری آغاز کنند.

اظهرات کاپیتان استقلال درباره شرایط این تیم و امیدهایش برای قهرمانی در این فصل در جدیدترین اظهاراتش را بخوانید:

از بازی‌ مقابل هوادار شروع کنیم که ۳ امتیاز اول را گرفتید. از بازی تیم‌تان راضی بودید؟

اول اینکه خیلی خوشحالیم ۳امتیاز را گرفتیم، چون مهم‌ترین موضوع در بازی‌های ابتدایی، گرفتن امتیازات است. حالا برای آینده با انجام تمرینات و به‌دست‌آوردن آمادگی نسبی، قطعا تیم رشد می‌کند و از نظر فیزیکی و تاکتیکی به شرایط ایده‌آل خواهد رسید. مهم‌ترین موضوع برای ما گرفتن ۳ امتیاز بود. الان هم داریم برای بازی بعدی آماده می‌شویم که ان‌شاءالله در اصفهان جلوی ذوب‌آهن بتوانیم ۳امتیاز را بگیریم.

 در جریان این بازی، تکرار پنالتی شما کمی عجیب بود. حتی فرهاد مجیدی هم در کنفرانس بعد از بازی گفت نمی‌دانم به چه دلیلی پنالتی تکرار شد. نظر خودت در این ارتباط چیست؟

واقعا من هم نفهمیدم چه شد! فکر کردم بازیکنان ما زودتر وارد محوطه جریمه شدند اما موقعی که تکرار صحنه را بعد از بازی دیدم تعجب کردم. چون داور داشت صحنه را نگاه می‌کرد و معمولا در چنین صحنه‌هایی اگر بازیکنان یکی دو قدم هم داخل بیایند، داوران چشم‌پوشی می‌کنند. اما در این صحنه کسی نیامده بود و به‌نظرم داور اشتباه کرد. همین اتفاق تمرکز مرا به هم ریخت و نتوانستم ضربه دوم را گل کنم. آن صحنه می‌توانست در روند تیم ما تأثیر بگذارد. در فینال حذفی به‌خاطر اینکه گلر ما چند سانتی‌متر از روی خط جدا شده بود، پنالتی را تکرار دادند و به جرأت می‌توانم بگویم به قیمت از دست رفتن یک جام برای استقلال تمام شد؛ فقط به‌خاطر تکرار یک پنالتی.

یعنی معتقدی تکرار این پنالتی می‌توانست روند بازی را عوض کند؟

بله، ممکن بود تیم ما را مقابل هوادار به مشکل بیندازد اما خدا را شکر بعد از آن صحنه توانستیم گل بزنیم. از داوران خواهش می‌کنم دقت بیشتری داشته باشند. در این فوتبال به آن صورت به داوران رسیدگی نمی‌شود و باید توجه بیشتری به این قشر از جامعه فوتبال شود. الان خواسته تمام باشگاه‌ها، مربیان و بازیکنان این است که VAR وارد شود تا حق به حقدار برسد و حق هیچ تیمی ضایع نشود.

بله، باید هرچه زودتر این اتفاق بیفتد.

ان‌شاءالله با دعای خوبان عالم!

اما سوای این اتفاق، به‌نظر می‌رسید خودتان هم از نمایش استقلال راضی نبودید. موضوعی که مجیدی هم در کنفرانس بعد از بازی به آن اشاره کرد.

نمی‌دانم شاید نداشتن زمین تمرینی در این مدت به ما ضربه زده بود. قطعا این موضوع بی‌تأثیر نبوده است. تیمی که می‌خواهد مدعی قهرمانی باشد، اول باید بازیکنان خوب و باکیفیتی داشته باشد و دومین مسئله‌اش امکانات است که در بحث امکانات زمین تمرین خوب مهم‌ترین موضوع است. ما در این مدت زمین تمرین مناسب نداشتیم و واقعا اذیت می‌شدیم، چون هر روز در یک زمین تمرین می‌کردیم.

با وجود تمامی مشکلات، هواداران از استقلال قهرمانی می‌خواهند و دوست دارند تیم محبوب‌شان بعد از چند سال جام قهرمانی را بالای سر ببرد. به‌نظر شما که کاپیتان تیم هستی، استقلال را می‌توانیم مدعی قهرمانی بدانیم؟

قطعا. اگر استقلال بخواهد خودش را در قواره قهرمانی نبیند که اصلا اسمش استقلال نمی‌شود. ما با تمام وجود تلاش می‌کنیم و در کنارش امیدواریم با آمدن آقای آجورلو شرایط و امکانات هم بهتر شود. احساس می‌کنم مدیریت جدید دارد به تیم آرامش می‌دهد و قطعا آن مشکلات مدیریتی که سال گذشته بود امسال وجود نخواهد داشت. ان‌شاءالله با تزریق آرامش به تیم بتوانیم بهترین نتیجه را بگیریم و همه را خوشحال کنیم.

پست بازی شما در استقلال دائما تغییر می‌کند. آن اوایل فول‌بک بازی می‌کردی و در سیستم چهاردفاعه در دفاع کناری بودی. کی‌روش هم در این پست شما را می‌خواست. بعدا شفر آمد و در پست وینگر از شما استفاده کرد. الان هم که در سیستم سه‌دفاعه وینگ‌بک بازی می‌کنی. خودت در کدام پست راحت‌تر هستی؟

به‌نظر خودم پستی که الان دارم بازی می‌کنم خیلی ایده‌آل است. هم می‌توانم وسط باشم و هم در دفاع و حمله حضور داشته باشم. این پست را خیلی دوست دارم. در کل در دفاع کنار راحت‌ترم و می‌توانم بگویم تخصصی‌تر است. به‌عنوان وینگر راست هم توانایی بازی‌کردن دارم اما باز هم می‌گویم پوزیشنی که الان بازی می‌کنم را دوست دارم. به‌نظرم جایی است که می‌توانم توانایی‌هایم را به‌شکل ایده‌آل به نمایش بگذارم.

این روزها در مورد کارگزار استقلال و بحث تبلیغات دور زمین بحث‌های زیادی بین باشگاه استقلال و سازمان لیگ شده است. سازمان لیگ برای کل باشگاه‌ها ۱۶۰میلیارد تومان قرارداد بسته اما الان باشگاه استقلال مدعی شده که می‌تواند به‌تنهایی برای تبلیغات خودش درآمد ۱۵۰میلیاردی بیاورد. نظر شما در این‌باره چیست؟

این یک بحث تخصصی است و باید مدیران باشگاه‌ها به آن بپردازند. به‌خصوص ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس که به‌نظر من حقشان در این زمینه ضایع می‌شود. اما بحث اصلی در مورد سازمان لیگ این است که می‌آید درصدی از قرارداد بازیکنان پول می‌گیرد. این دیگر خیلی فاجعه است. وقتی قرارداد بازیکنان ۱۰۰میلیون بود مثلا ۲ یا ۳درصد کم می‌کردند که می‌شد دو سه میلیون تومان. اما الان قراردادها بالا رفته و همه رقم‌ها زیاد شده است. باز هم می‌آیند درصدی از پول کم می‌کنند. اصلا باید مشخص شود این پول‌ها که از قرارداد بازیکنان کم می‌کنند، کجا هزینه می‌شود. اصلا آیا حق دارند چنین پولی را کم کنند؟ شما فکر کنید چند بازیکن در لیگ برتر داریم؛ از همه بازیکنان دارند چند درصد می‌گیرند و هیچ‌کس هم نمی‌داند این پول کجا خرج می‌شود!

یعنی این موضوع را ظلم به بازیکنان می‌دانید؟

به‌نظر من اگر قرار است پولی گرفته شود، باید صورت وضعیت بدهند تا همه بدانند این پول کجا هزینه می‌شود و مشخص شود که هر بازیکن یک پول معینی بدهد. اگر این پول واقعا در فوتبال پایه و فوتبال بانوان هزینه می‌شود خوب است اما باید رقم آن مشخص شود و هر بازیکنی یک پول معینی را بدهد نه اینکه از هر بازیکن یک مقدار متفاوتی بگیرند. من فکر می‌کنم اگر بازیکنان نهادی داشتند که از آنها حمایت می‌کرد، قطعا جلوی این اتفاق گرفته می‌شد. اصلا چنین چیزی درست نیست که بخواهید بیایید اینطور در قرارداد بازیکنان دست ببرید و پول بردارید.

یکی از سوژه‌های این روزها توییتی بود که طارمی درباره صحبت‌های اسکوچیچ منتشر کرد. در این مورد نظری داری؟

طارمی بازیکن بزرگی است و الان خیلی از شرایط را دارد می‌بیند. من نمی‌خواهم درباره توییت او اظهارنظری داشته باشم ولی حتما چیزی بوده که لازم دیده صحبت کند.

چون این توییت درباره اسکوچیچ بود و خود شما هم در گذشته درباره اسکوچیچ صحبت‌هایی داشتید، از شما سؤال کردیم.

بله. حالا خیلی نمی‌خواهم وارد این مباحث شوم و تمرکزم بیشتر روی تیم خودم است. هرچند که ناامید نیستم و باز هم تلاش می‌کنم تا در لیست تیم ملی قرار بگیرم.

از زمانی که اسکوچیچ سرمربی تیم‌ملی شده دیگر به تیم ملی دعوت نشده‌ای. درست است؟

بله، هیچ شانسی به من ندادند. بعد این طرف و آن طرف می‌نشینند می‌گویند این بازیکن تحرک ندارد. پس هر بازی چطور ۱۰کیلومتر می‌دوم که تحرک ندارم!

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 35
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 10
 • پرسپولیس عشقه IR ۰۸:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  ببند اون دهنتو هرجا میای حاشیه ست
  • کینگ IR ۰۸:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
   76 26
   ادب هم خوب چیزیه ک متاسفانه شما بی بهره این
  • Qeel IR ۰۸:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
   72 50
   مگه حرف بدی زد ک تو از بالا وپایین به سوزش افتادی نمیدونم چرا شما هوادارای لنگ حقیر اینطوری هستین اصلا جنبه هیچی ندارین ی چی بگم میدونی چرا پرسپولیس نمیتونه آسیا قهرمان شه؟ چون هوادارای احمق و بیجنبه ای مث شما داره همرو نمیگم بقول قدیمیا تو هر قشری خوب و بد داریم اما اینو بدون ناکامی تیمتون تو آسیا بخاطر شما هواداراییه ک جنبه ندارید
  • لمپارد IR ۱۰:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
   29 3
   چقدر تو بی ادبی - داره میگه چرا ب من هیچ شانسی نداده حرف بدی زده مگه ؟
  • سحر IR ۱۱:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
   16 12
   ما بی ادب ها ادب را از شما با ادب ها یاد گرفتیم داداش
  • Ben IR ۱۳:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
   18 2
   ادب شاخص باشگاه لنگه شیث نصرتی الگویه هر لنگی
  • مهدی US ۰۰:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۴
   3 0
   اشکال نداره آقای وریا شما به خاطر شجاعت و طرفداریت از مردم از تیم ملی بیرون افتادی اون بازیکنی که نصف شما هم راه نمیره همه جوره حمایت میشه و به تیم های عربی ترنسفر میشه و برگشت می خوره و باز هم به تیم ملی دعوت میشه به صرف اینکه پاچه خوار است و شعار میزنه زیر پیراهنش و راه به راه پیراهنش رو میزنه بالا و شعار نشون میده
  • علی احمدی IR ۱۸:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۴
   0 0
   واقعا شعور ودرک تو از فوتبال همین فگقدره که ترابی رو با وریا دریک سطح ببینی ،متاسفم واست
 • مهسا IR ۰۸:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  61 62
  من پرسپولیسیم ولی وریا بهترین و با شخصیت ترین بازیکن کیسه ست
  • نوید IR ۰۹:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
   13 43
   شما پرسپولیسی نیستید کیسه کش هستند این آقا چهاربرابر سید جلال قرارداد می بنده نون به نرخ روز خور هست هرجا به نفعش هست صبحت می کنه زمانی که با سعادتمند قرارداد بست ازبعد بستن قرارداد سعادتمند چنان از سعادتمند چابلوسی می کرد بعد متوجه شدیم دلیل حمایت از سعادتنند به خاطر قرارداد ۱۴ میلیاردی بود هرجا به نفع اش باش حرف میزنه
 • لنگ IR ۰۸:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  70 39
  نگران نباش وریا جان تو هم اگه مثل خیلی ها شعار زیر پیراهن میزدی و ساکت میبودی الان بهترین جایگاه رو داشتی
  • ََ IR ۰۸:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
   38 69
   وریا در حد استقلال هم نیست چ برسه ب تیم ملی لطفا یکم منطقی باشید....!
  • کیسه حکومتی IR ۰۹:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
   10 15
   زیر پیراهن بازیکنان دیگه اسم شعار شما استقلال آزادی هست اللن ببنید تیم شما مدیرانش کیه بعد بیاید راجع به زیر پیراهن دیگران صبحت کنید
  • آنتی کیسه دسته سومی IR ۰۹:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
   6 32
   وقتی منطقت اینه که یه بازیکن 35 ساله باید تیم ملی باشه بحث کردن باهات مثل خالی کردن آب دریا با آبکشه ، این تو خود کیسه دیگه جواب نمیده انتظار داری بیارنش تیم ملی با اون همه مدعی سمت راست
  • /// IR ۱۳:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
   8 2
   به نظرم در حال حاضر بهترین دفاع راست ایران دانیال اسماعیلی فر است بعد از او هم صابر حردانی،صادق محرمی در حال حاضر اصلا در حد تیم ملی نیست،وریا غفوری در کارهای هجومی،شوت زنی و دوندگی و جنگندگی خوب است اما در کارهای دفاعی و سانتر ضعیف عمل میکنه.
  • ایلیا IR ۲۰:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
   3 1
   خودتونو با همین حرفا گول بزنید همیشه توهم توطئه داشتید و دارید
 • ایرانی IR ۰۸:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  16 22
  حاشیه مسعود و محمد جواد بودن که تمام شد رفت هرچند خیلی کثیف اما تمام شد.
 • محمدرضا سنجری IR ۰۹:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  24 7
  بازیکن که شخصیت فردی و ورزشی داشته باشه همه دوستش دارند منم پرسپولیسی هستم ولی وریا را دوست دارم
 • میلاد محمدی IR ۰۹:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  20 4
  اگه خوب نبود کیروش نمیاوردش بازیکن قوی و محکمیه اگه اطرافیانش خراب نکنن.
 • طاهرخانی IR ۰۹:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  2 20
  سال قبل وریا 10 کیلو سنگین بود تو کیسه نیمکت نشین تیم ملی نیاز به حمایت داره تا حاشیه خیلی ها بغض شون با یک تساوی تیم ترکید و منتظر باخت تیم ملی هستن متاسفانه
 • علی IR ۱۰:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  7 26
  کیسه های عزیز از همین ابتدای فصل برای خودتون حاشیه درست نکنید. شما که ۳ امتیاز را گرفتید این بحث ها دیگه بدرد نمی خورد. برید کارتون بکنید تا ما هم به داشتن رقیب امیدوار بشیم
 • Mohamad IR ۱۰:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  10 26
  استقلال رو ب نابود کردی بس نبود حالا میخوای تیم ملی رو ب گند بکشی..سوزش تو از دعوت نشدن وگرن تو طرف مهدی نمیگری.دویدن ولش کن..بگو چ کار مثبتی برای تیم کردی وگرن منم میتونم بیست کیلومتر راه برم
 • ناشناس US ۱۰:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  22 6
  وریا به تیم ملی هیچوقت راه نمیدن،پیراهنی که روش نوشته دختر آبی میدی به بقیه،شانس آوردی اخراج نشدی
 • Ali IR ۱۱:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  8 26
  یکی به این بگه اصلا پنالتی نبوده چقدر به صحنه بازی این تیم می‌پردازید ای کاش به لطف داور هم به این تیم بپردازید ولی کی جرات داره
 • پرسپولیس IR ۱۲:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  16 22
  رامین برای تیم ملی خوبه چون هم اکثر سانت هاش دقیقه و هم با محاجمین همگی داره
 • علی IR ۱۲:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  26 22
  دوست عزیزی ک میگی وریا در حد استقلال یا تیم ملی نیست چرا بیخودی حرف مفت میزنی اتفاقا وریا یکی از بهترین بازیکنان در حال حاظره
  • حسن IR ۱۵:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
   4 6
   نه داداش زدی جاده خاکی حداقل تو این پست چهارتا از وریا بهترشو داریم تعصب منطقی داشته باش
 • مهران IR ۱۲:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  4 18
  والله اگر تو مدعی پیراهن ملی هستی خیلی های دیگر هم باید این ادعا را داشته باشند
 • ناشناس IR ۱۲:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  5 15
  نکنه باز وزیر پرسپولیسیه ؟؟ اگه اینجوریه که خدا از دهنت بشنوه
 • رضا IR ۱۳:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  10 5
  واقعا تیم ملی همش دلال بازیه چطور الهیارصیادمنش تو کرواسی طوفان بپا کرده دعوت نمیشه اما بازیکنی مثل جهانبخش که هرتیمی میره ذخیره س ترکیب ثابت تیم میلیه کلا اینابا استقلالی ها مشکل دارند چون دلال هایی مثل گل محمدی وپیروانی دستشون تو کاره
 • حمید IR ۱۳:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  3 2
  آقای طارمی رفتی اروپا خیالت راحت شده دیگه به فکر تیم ملی نیستی که حاشیه سازی میکنی ضمنا درست بازی کن که اینهمه فرصت گلزنی ازدست ندی تو بازی برو بازیتو درست کن
 • ارتش سرخ IR ۱۳:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  9 1
  خداییش بعنوان یه هوادار پرسپولیس باید بگم حرف وریا درسته که میگه داوران ما باید بهشون اهمیت بیشتری بدن و ویدیو چک بزارن. هر داوری ممکنه اشتباه کنه و دامن گیر هر تیمی بشه یه اشتباه از قضاوت. داورای ما باید بیشتر حمایت بشن که یه تیم رو به نابود نکشن
 • کاظم IR ۲۱:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  2 0
  من فقط طرفدار تیم ملی هستم و کاری به هیچ تیم باشگاهی ندارم.اما امروز غفوری خیلی خوب بازی کرد و الان در شرایط خوبی قرار دارد.اما اگر فدراسیون به اسکوچیچ دستور داده او را دعوت نکند اسکوچیچ بی تقصیر است.زیرا اسکوچیچ باید از هنجارهای فدراسیون تبعیت نماید
 • ادریس تاجی IR ۰۲:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۴
  1 0
  وریا غفوری رو دقیقه ۹۴ دیدم یاد میگ میگ افتادم لامصب انگار دو صد متر با یوسین بولت کورس گذاشته بود ولی وریا مرد اخلاق مرد حق گو مرد شرافت و مرد غیرت و مردانگی مرد سخن حق گفتن و یک جنتلمن واقعی است من از شخصیت چند نفر رو اینجوری دیدم یک ناصرخان حجازی دو شاه فرهاد و سوم کاک وریا
 • Kiankian IR ۰۸:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۴
  1 0
  بعضی از هوادارا هستند که فقط به حاشیه توجه میکنن و کاری به اصل قضیه ندارن و منتظرن کری بخونن . بخدا فوتبال زیبایی خودشو داره .چرا مثه بقیه کشورها ما نمیتونیم از فوتبال لذت ببریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __