رئیس اسبق کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: در زمان مسئولیت بنده یک داور را به طور کلی از فوتبال محروم کردم.

افشاگری درباره محرومیت یک داور مفسد/ نهادهای امنیتی ورود می‌کنند؟
خبرورزشی -

حسین عسگری درباره افشاگری‌های وحید صالحی در مورد شرایط داوری در فوتبال ایران اظهار داشت: جامعه داوری جدا از جوامع و اصناف دیگر در کشور نیست، وقتی در بخش‌های مختلف کشور گاهی شاهد کج‌رویی‌هایی هستیم، بنابراین نمی‌توان گفت که جامعه داوری ما صد درصد پاک و مبرا از اشتباه است.

وی افزود: در سطح فوتبال جهان نیز بارها چنین مسائلی را دیده‌ایم، سپ بلاتر رئیس فیفا، میشل پلاتینی رئیس فرانسوی یوفا دیدید که به چه عقوبتی گرفتار شدند. یا حتی در کشورهایی مثل سنگاپور، آلمان، برخی داوران وارد کج‌رویی‌هایی شدند و یا همین داور عربستانی که محروم شد. داور آلمانی که ظاهرا در شرط بندی دخالت داشت. همه اینها نشان می‌دهد که ممکن است جو ناسالمی هم در داوری پیش بیاید، اما به عقیده من وجود یک داور ناسالم هم زیاد است.

رئیس اسبق کمیته داوران فدراسیون فوتبال تصریح کرد: معمولا می‌گفتیم صحبت زیاد است و مستند و مدارک محکمی وجود ندارد و هیچ کس هم سفت و سخت پای کار نمی‌آمد، اما اکنون یک نفر واضح و روشن در رسانه ملی مسائلی را عنوان کرده و اکنون وظیفه فدراسیون فوتبال و نهادهای امنیتی و انتظامی است که به این قضیه توجه کنند. چون یک نفر سفت و سخت مدعی شده و مسائلی را بیان کرده است، حتما او چیزهایی دیده که این مسائل را بازگو کرده، تشکیلات فدراسیون فوتبال و نهادهای امنیتی و حراستی قطعا نباید از این مسأله راحت عبور کنند و باید این مسأله را پیگیری کنند، زیرا صحبت از اتهامات بزرگی در داوری است.

عسگری در مورد اینکه صالحی مدعی شده برخی داوران دلال دارند و ابلاغ‌هایی می‌گیرند، عنوان کرد: قطعا اگر بخواهند یک داور را بخرند این کار یک کار سازماندهی شده و تشکیلاتی است و کار یک نفر نیست.

وی در مورد اینکه در زمان ریاست او در کمیته داوران هم چنین مسائلی وجود داشت یا نه اظهار داشت: متأسفانه شاهد چنین قضیه‌ای بودیم و وقتی با شواهد و مدارک متوجه تخلف داور شدیم، آن داور را از فوتبال کنار گذاشتیم. من آن داور را از فوتبال کنار گذاشتم اما برای حفظ حرمت خودش و جامعه داوری این مسأله را رسانه‌ای نکردم.

رئیس اسبق کمیته داوران فدراسیون فوتبال در مورد اینکه آن داور در چند بازی مرتکب تخلف شده بود، گفت: دیگر نمی‌توان گفت که فلان داور که تخلف کرده در یک بازی چنین کاری کرده یا چند بازی، وقتی فردی دزدی می‌کند، ممکن است هر وقت فرصت چنین کاری را داشته باشد آن کار را انجام بدهد. داوری هم که تخلف کرده ممکن است هر وقت شرایط را مهیا ببیند چنین کاری کند.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • لنگی جام ندیده IR ۱۲:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۵
  22 7
  از قوه قضاییه میخایم بصورت جدی به این پرونده ورود کنه و اربابان تدبیروامید که هشت سال فوتبال این مملکت رو به صحنه فحش و فحش کشی و نفرت در ورزش تبدیل کردن رو به اشد مجازات محکوم کنن و جامهای ناپاکی که در این 8سال بااسنپ اهدا شد رو پس بگیرن. قطعا تیمی که در این مدت جام گرفت در این آبروریزی دخیل هست و باید به دسته پایینتر سقوط کنه. فقط هم داوری نبوده باید دلایل متلاشی شدن تیم شفر و فراری دادن استراماچونی هم بررسی بشه
  • ... US ۱۴:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۵
   5 15
   آره واقعا. ما هم میخوایم اگه ورود کنن که همه چیتون میره تو هوا‌!
 • مجهول الهویه IR ۱۲:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۵
  8 2
  نکشی ما رو با این اطلاع رسانیت. برای افکار عمومی واقع شفاف سازی شد.
 • ق ر IR ۱۳:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۵
  7 1
  بعد از محروم کردن داور سالهای بعد در فدارسیون يا.. پست میدهند ماننده افشاریان که شش‌ ماه محروم شد الان در فدارسیون فوتبال پست مهمی دارد دلیل این همه فساد اعتقاد به خدا نداشتن است
 • ث ۲۳:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۵
  1 0
  درجواب اون کسي که گفت لنگي جام نديده معلوم که خيلي دردوسوزش داري اون داور چه ربطي به پرسپوليس داره اسمش مشخص شد و ومعلوم شد کدام بازي رو قضاوت کرده اگر نا داوري رو ميگي اون چهار برد جعلي رو تو دربي ياد داري بازي اول گل محمد نوري رو افسايد گرفت خود کمک داور اعتراف کرد از طرف فتل پول گرفته بازي برگشت هم خطاي پنالتي روي محمد نوري گرفته نشد به تاييد داوران در نود توهمين بازي امروز که گل سالم پرسپوليس رو نگرفتند

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:آخرین اخبار لیگ برتر ایران] - __ [] __